Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Korben Dallas zverejnili nový videoklip s vesmírnymi zábermi

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská kapela Korben Dallas zverejnila singel Za sklom. O hudbu sa postaral spevák a gitarista Juraj Benetin, text napísal basgitarista Lukáš Fila. Pieseň sa bude nachádzať na očakávanom albume Banská Bystrica, ktorý by mal vyjsť tento rok. Formácia zároveň ponúkla k singlu aj videoklip, v ktorom použili vesmírne zábery amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). Na finálnom strihu videa, ktoré si možno pozrieť na portáli YouTube, sa podieľal Lukáš Kodoň. Nahrávka Banská Bystrica bude obsahovať dovedna jedenásť piesní. Kapela zo štúdiovky už zverejnila aj singel Spolu, v ktorom hosťuje Jana Kirschner. Nový album plánujú predstaviť na turné, ktoré odštartuje 21. októbra. Video: Korben Dallas - Za sklom Korben Dallas vznikla v roku 2010. Ich debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako záznam koncertu, nominovali na Radio_Head Award v kategórii Album roka - cena kritikov. Trio si počas tohtoročného udeľovania Radio_Head Awards prevzalo tri sošky a to v kategóriách Koncertná kapela/interpret roka, Album roka (Karnevalová vrana) a Singel roka (Otec).

logo Korben Dallas zverejnili nový videoklip s vesmírnymi zábermi

Pre skladbu Happy dostanú fanúšikovia rany bičom

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Šesticu iránskych mladých ľudí, ktorých v máji zatkli za nakrútenie videa k hitu Happy amerického hudobníka Pharrella Williamsa, odsúdili v stredu na šesťmesačný trest odňatia slobody a 91 rán bičom. Režisér videa Sassan Solemani dostal ročný trest odňatia slobody a rovnaký počet rán bičom. U všetkých pritom ide o trest s podmienečným odkladom na tri roky, čo znamená, že ak ich počas tohto obdobia znova nezatknú, tresty im anulujú. Troch mladíkov a tri mladé ženy spolu s režisérom zatkli po tom, čo sa ich video ku skladbe Happy stalo hitom na portáli YouTube. Iránskym úradom údajne prekážalo, že ženy vo videu tancujú na verejnosti spolu s mužmi a nemajú na hlave hidžáb. Video: Iránska veria videoklipu k skladbe Happy K zatknutiu sa vtedy vyjadril aj samotný Williams. "Je viac než smutné, že tieto deti zatkli za šírenie radosti," napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Protagonisti videa sa po zatknutí museli ospravedlniť v televízii a po priznaní viny ich prepustili na kauciu. Teraz majú na výber, či verdikt súdu príjmu alebo sa rozhodnú voči nemu odvolať. "Spravím to, čo budú chcieť moji klienti. Sme však šťastní, že všetci dostali tresty s podmienečným odkladom," uviedol právny zástupca obvinených Faršíd Rofugaran. Informácie pochádzajú z webstránky www.dailymail.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo Pre skladbu Happy dostanú fanúšikovia rany bičom

SND prináša exkluzívnu knižnú novinku

BRATISLAVA 18. septembra (WBN/PR) - Slovenské národné divadlo (SND) už tradične na začiatku novej sezóny završuje tú uplynulú (2013/2014) vydaním v poradí už druhej publikácie SND vo fotografiách, ktorá aj tento rok vychádza v knižnej väzbe na dvestošestnástich plnofarebných stranách, čo je vyše o štvrtinu viac ako vlani. "Krstným otcom" knihy sa stal sólista Opery SND Peter Mikuláš, ktorý ju uviedol do života po slávnostnom koncerte k otvoreniu 95. sezóny. Fotografie v publikácii chronologicky zachytávajú kľúčové udalosti 94. divadelnej sezóny SND – premiéry činoherných, operných a baletných titulov, v rámci ktorých sú tiež zahrnuté momentky zo skúšobného procesu i slávnostných recepcií po uvedení inscenácií; významné hosťovania na našej prvej scéne ako Hviezdy ruského baletu, Súčasný tanec v SND či koncerty z cyklu Svetové operné hviezdy; ako aj sprievodné podujatia Deň otvorených dverí, Noc divadiel, Umenie pre život, tolkšou Trochu inak a výstavy v kapitole Divadlo+. Obrazové materiály prehľadne dopĺňajú informácie v slovenskom, anglickom a po novom aj v nemeckom jazyku, ktoré okrem iného zahŕňajú inscenačný tím, účinkujúcich a obsahovú novinku – divadelný plagát každého nového titulu uvedeného v minulej sezóne. "Zároveň jedným dychom spolu s touto fotografickou publikáciou vydávame i svedectvo o svojich naplnených umeleckých ambíciách. Ak by som jej chcel vymyslieť nejaký názov – navrhol by som zrejme niečo ako "Emotívna vizualizácia sezóny"... Veríme, že v mnohom obohatí doterajšiu históriu našej prvej scény a tiež naznačí i naše vízie do budúcnosti," konštatuje na záver svojho príhovoru v knihe generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. K čitateľom – divákom sa prihovárajú aj tvorcovia inscenácií ako napríklad choreograf Rafael Avnikjan (Luskáčik), scénograf Pavel Borák (Buddenbrookovci), skladateľka Ľubica Čekovská (Dorian Gray), choreograf a režisér Jozef Dolinský (Luskáčik), dirigent Friedrich Haider (Bohéma), scénografi Juraj Kuchárek (Jane Eyrová) a František Lipták (Ako sa Lomidrevo stal kráľom), dramaturg Daniel Majling (Desatoro), režisér Martin Schüler (Rigoletto), scénický výtvarník Jaroslav Valek (Piková dáma), choreograf a režisér Youri Vámos (Sen noci svätojánskej), choreografi Jaro Viňarský a Stanislava Vlčeková, režisér Jozef Vlk (The Tempest) či výkonní umelci Slovenského národného divadla Zuzana Fialová (Karpatský thriller), Dano Heriban (Pán Mimo), Martin Huba, Dušan Jamrich, Zuzana Kocúriková (Ilúzie), Terézia Kružliaková (La clemenza di Tito), Ľuboš Kostelný (Láskavé bohyne), Táňa Pauhofová (Madame Bovary), Zdena Studenková (Leni), Božidara Turzonovová a Emília Vášáryová (Ilúzie). Publikáciu SND vo fotografiách si záujemcovia môžu kúpiť za cenu 10 € v pokladniciach SND, na predajnom mieste v OC Eurovea alebo priamo v divadle u uvádzačov pred začiatkom predstavení.

logo SND prináša exkluzívnu knižnú novinku

Annie Lennox zverejnila video k piesni I Put A Spell On You

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Škótska speváčka Annie Lennox zverejnila prostredníctvom portálu YouTube live video ku skladbe I Put A Spell On You. Klip, na ktorý umelkyňa upozornila prostredníctvom sociálnej siete Facebook, režírovala Natalie Johns. Nahrávka je coververziou piesne amerického speváka Screamin' Jaya Hawkinsa z roku 1956 a zároveň pilotným singlom očakávanej štúdiovky Nostalgia, ktorú plánuje 59-ročná rodáčka z Aberdeenu vydať koncom októbra. Video: Annie Lennox - I Put A Spell On You Lennox tento týždeň zverejnila aj upútavku spomínaného albumu. V zhruba sedemminútovom videu vysvetľuje svoju inšpiráciu a pohnútky k nahratiu štúdiovky, ktorá prináša interpretácie dvanástich jej obľúbených piesní z 20. storočia. Sú medzi nimi napríklad Memphis in June, Georgia On My Mind alebo Summertime. "Išla som hlbšie, pretože podľa mňa je pôvod týchto piesní v blues. Blues vychádza z niečoho krásneho a zároveň bolestivého, je zmesou týchto dvoch vecí. A to je oblasť, ktorú veľmi dobre poznám," prezradila. Skladateľka, politická aktivistka a filantropka okrem toho spustila aj špeciálnu webstránku, kde fanúšikovia a fanúšičky nájdu informácie ku každej piesni, fotografie a videá. Jej obsah postupne dopĺňajú. "Milujem ten album, prácu na ňom som milovala, nahrávať ho bola radosť. Teraz je hotový a uvidíme, čo bude ďalej," uzavrela rozprávanie o nahrávke. Annie Lennox sa preslávila v osemdesiatych rokoch 20. storočia ako členka dua Eurythmics, ktoré založila s Davidom Stewartom. Medzi ich najznámejšie piesne patria Love Is A Stranger, Sweet Dreams (Are Made of This) či Who's That Girl?. V roku 1992 vydala debutový sólový album Diva, z ktorého vzišli napríklad single Why, Walking on Broken Glass či Little Bird. V roku 1995 nasledovala štúdiovka Medusa s hitmi No More I Love You's alebo A Whiter Shade Of Pale. V roku 1998 so Stewartom obnovila činnosť Eurythmics a o rok neskôr vydali deviaty a zatiaľ posledný spoločný štúdiový album Peace. Neskôr vyšli jej sólové albumy Bare (2003), Songs Of Mass Destruction (2007), A Christmas Cornucopia (2010) a výberovka The Annie Lennox Collection (2009). Osemnásobná držiteľka BRIT Award má na konte aj štyri ceny Grammy, Zlatý glóbus a Oscara za pieseň Into The West zo soundtracku snímky Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003). Známa je tiež ako politická a sociálna aktivistka, najmä v oblasti boja proti HIV. V roku 2007 založila organizáciu SING, ktorá pomáha ženám a deťom nakazeným HIV.

logo Annie Lennox zverejnila video k piesni I Put A Spell On You

Na MFF San Sebastián predstavia aj slovenské filmy

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Na 62. ročníku Medzinárodného filmového festivalu San Sebastián, ktorý sa uskutoční od 19. do 27. septembra v španielskej provincii Baskicko, uvedú aj slovenské filmy. V rámci sekcie Prísľuby z Východu divákom a diváčkam predstavia päť snímok, pričom dve z nich prídu osobne uviesť ich tvorcovia. Sekcia Prísľuby z Východu ponúkne portrét východnej a strednej Európy prostredníctvom 50 filmov zo 16 krajín, medzi ktorými sú okrem Slovenska aj Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Macedónsko, Moldavsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko. Video: Trailer k filmu Môj pes Killer Ide o diela, ktoré vznikli po roku 2000 v krajinách, kde bol po druhej svetovej vojne zreteľný sovietsky vplyv. Cieľom podujatia je zbúrať predsudky a stereotypné obrazy v zobrazovaní reality týchto krajín a zároveň poukázať na kreativitu ich súčasného filmového prostredia a na nové talenty, ktoré sa objavili v uplynulom desaťročí. Slovenskú kinematografiu budú reprezentovať filmy Môj pes Killer (2013) režisérky Miry Fornay, debut režisérky a scenáristky Zuzany Liovej Dom (2011), ktorý mal svetovú premiéru na festivale v Berlíne, a dokument Petra Kerekesa Ako sa varia dejiny (2009). Z koprodukčných projektov premietnu Príbehy obyčajného šialenstva (2005) Petra Zelenku a Výlet (2002) Alice Nellis. Video: Trailer k filmu Ako sa varia dejiny Mira Fornay a Peter Kerekes svoje filmy na festivale uvedú osobne. Predstavenie sekcie Prísľuby z Východu bude spojené aj s prezentáciou rovnomennej publikácie. Jej editorom je Matthieu Darras a autorkou kapitoly o slovenskej kinematografii je filmová teoretička Mária Ferenčuhová. Súčasťou festivalu bude aj Medzinárodné stretnutie filmových študentov z celého sveta, počas ktorého organizátori predstavia návštevníkom a návštevníčkam viaceré študentské filmy a usporiadajú aj niekoľko diskusií a prednášok. Slovensko bude v tejto sekcii zastupovať krátkometrážna snímka Checkpoint (2014) v réžii študenta bratislavskej Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení Adama Felixa. MFF San Sebastián patrí k najprestížnejším festivalom na svete. Koná sa od roku 1953. Popri hlavnej súťaži, z ktorej si víťaz odnáša Zlatú mušľu, kladie dôraz aj na tvorbu mladých režisérov. Okrem nových španielskych a latinskoamerických filmov ponúka divákom aj to najlepšie zo súčasnej svetovej kinematografie, retrospektívy a študentské filmy. Ďalšie informácie o podujatí sú dostupné na webstránke www.sansebastianfestival.com. Informácie agentúre SITA poskytla tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová.

logo Na MFF San Sebastián predstavia aj slovenské filmy

Česko zastúpi na Oscaroch dopingová dráma Fair Play

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Dopingová dráma Fair Play (2014) sa stala českým uchádzačom o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Rozhodla o tom Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA), ktorá snímku režisérky Andrey Sedláčkovej vybrala spomedzi 47 hraných a dokumentárnych filmov. Fair Play bude Českú republiku zastupovať v 87. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied. O tom, či americká akadémia napokon rozhodla o nominácii filmu na prestížne ocenenie, sa verejnosť dozvie 15. januára. Samotné ceny odovzdajú 22. februára v Los Angeles. Film Fair Play rozpráva príbeh 19-ročnej atlétky, ktorá sa v čase normalizácie dostane do štátom riadeného dopingového programu. Hlavnú úlohu si zahrali Judit Bárdos, Anna Geislerová a Roman Luknár. "Cítim sa trochu, akoby ma nominovali na olympiádu! Som šťastná za všetkých, ktorí na filme spolupracovali. Film hovorí príbeh o šprintérke, ale príprava a nakrúcanie bolo skôr maratón, beh na dlhú trať. Počas príprav, ktoré trvali štyri roky, som napísala 19 verzií scenára. Samotné nakrúcanie bol pre všetkých športový výkon," reagovala na rozhodnutie ČFTA Andrea Sedláčková.

logo Česko zastúpi na Oscaroch dopingová dráma Fair Play

One Day Jazz Fest prinesie kráľa basákov Avishai Cohena

BRATISLAVA 18. septembra (WBN/PR) - Ďalší z cyklu svojich jazzových festivalov ONE DAY JAZZ FEST uvedie už o pár dní fenomenálny slovenský bubeník Martin Valihora. Po legendách Hiromi, Tower of Power či Chaka Khan prijal tentokrát Martinovo pozvanie vystúpiť na Slovensku celosvetovo uznávaný basgitarista, kontrabasista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN. Po obrovskom aprílovom úspechu prichádza ONE DAY JAZZ FESTIVAL už po druhýkrát v tomto roku. Ako inak, opäť s unikátnou hudobnou lahôdkou pre milovníkov tej najlepšej hudby. Po uznávanom americkom bubeníkovi Chrisovi Daveovi, ktorý zahviezdil ako headliner jarného ONE DAY JAZZ FESTIVALU, si to v novembri namieri na Slovensko ďalšia jazzová ikona. A opäť "v tom má prsty" geniálny slovenský bubeník a otec festivalu, Martin Valihora. "Veľmi sa teším, že po klubovej scéne sa opäť vraciame do priestorov bratislavského Istropolisu, kde môžeme zažiť veľa krásnej kvalitnej hudby pre zmenu v komfortných podmienkach na sedenie a vypočuť si tak opäť svetovú hudobnú špičku, ktorú sa snažíme každým rokom prinášať slovenskému publiku. Veríme, že vďaka žánrovej rôznorodosti bude náš festival opäť atraktívny pre širokú verejnosť." Headlinerom nadchádzajúceho ONE DAY JAZZ FESTIVALU je svetová jazzová ikona, charizmatický kontrabasista, basgitarista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN so svojím projektom AVISHAI COHEN TRIO, ktoré aktuálne zbiera neutíchajúce ovácie po celom svete. Objav legendárneho jazzového klaviristu Chicka Coreu má na konte nahrávanie i vystupovanie s hviezdami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock, Alicia Keys či s Londýnskym a Izraelským filharmonickým orchestrom. VIDEO: Concierto Avishai Cohen Group, Teatro Lara - El Hatzipor (To The Bird). VII Ciclo 1906 de Jazz "Avishai Cohen je jedným z umelcov, ktorých som chcel pozvať na festival už dávno. Je to jeden unikátny virtuóz a spevák, ktorého melodika a lyrika v kompozíciách sprístupňuje jazz aj širšiemu publiku," hodnotí Martin Valihora. "Mal som tú česť zdieľať spoločné pódium s Avishaiom v New Yorskom Blue Note, kde sme niekoľkokrát hrali spoločné koncerty s Hiromi, a je to naozaj veľká strhujúca jazda, vidieť ho v akcii," dodáva Martin, ktorého pozvanie na Slovensko pred Avishaiom prijali hviezdy ako Chris Dave, Chaka Khan, George Duke, Jan Garbarek, Frank McComb a mnohí ďalší. Ako ďalší exkluzívny zahraničný hosť sa 7. novembra vo Veľkej sále bratislavského ISTROPOLISU predstaví tiež dychberúca americká speváčka VIVIAM SESSOMS, ktorú preslávila spolupráca s Joe Cockerom i s legendami ako Michael Jackson, Stevie Wonder, Sinead O Connor, Pink a mnohými ďalšími. Ako vníma americkú divu s fenomenálnym hlasom organizátor festivalu? "Vivian Sessoms je speváčka, ktorá spolupracuje so svetovými hviezdami na tých najväčších pódiách a zároveň má aj svoj vlastný soulový projekt, s ktorým sa na festivale predstaví spoločne s mojím projektom," prezrádza. "Som veľmi šťastný, že prijala pozvanie a my si budeme môcť zahrať s takouto veľkou speváčkou svetových kvalít." Slovenskú jazzovú scénu bude v rámci line-upu reprezentovať MARTIN VALIHORA GROUP v zložení slovenských aj medzinárodných hudobníkov. O hudobný support bratislavskej šou sa postará tiež zoskupenie mladých muzikantov zo žilinského konzervatória DARKNESS POSITIVE QUINTET Projekt ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa tentokrát predstaví exkluzívne v elegantných priestoroch Veľkej Sály bratislavského ISTROPOLISU. Vstupenky na koncert sú v predaji exkluzívne iba v sieti Ticketportal.sk: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19324. ONE DAY JAZZ FEST 2014/ LINE-UP: 07.11.2014 – ISTROPOLIS, Bratislava – Veľká Sála Open Door 18:00 Start 19:30 LINE-UP KONCERTU: Avishai Cohen Trio (IL) Vivian Sessoms (USA) Martin Valihora Group (SK) Darkness Positive Quintet (SK) Avishai Cohen Trio (IL): Avishai Cohen - bass, vocals Nitai Hershkovits - piano Daniel Dor - drums

logo One Day Jazz Fest prinesie kráľa basákov Avishai Cohena

Gérard Depardieu prezradil, koľko vína dokáže denne vypiť

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Francúzsky herec Gérard Depardieu prezradil, že niekedy vypije za deň až štrnásť fliaš vína. Šesťdesiatpäťročný predstaviteľ Cyrana z Bergeracu či komiksového hrdinu Obelixa to uviedol v rozhovore pre francúzsky magazín So Film. "Keď sa nudím, pijem. Niekedy však mám nútené obdobia abstinencie. Po absolvovaní operácie na bypass a tiež pre cholesterol a podobné veci si musím dávať pozor, ale nechystám sa zomrieť. Zatiaľ nie, stále mám dosť energie. Nedokážem piť ako normálny človek. Dokážem vypiť dvanásť, trinásť, štrnásť fliaš za deň. Ale nikdy sa neopijem úplne, som iba pripitý. Potrebujem si iba na desať minút zdriemnuť, dať si hlt ružového vína a som svieži ako rybička," vyhlásil herec, ktorý vlastní vinohrad a v júli oznámil, že bude vyrábať aj vlastnú bio vodku. Obrazom: Francúzsky herec Gérard Depardieu Gérard Depardieu je jednou z najznámejších tvárí francúzskej kinematografie. Účinkoval v takmer 200 filmoch a seriáloch. Mimo Francúzska sa preslávil najmä vďaka snímke Cyrano z Bergeracu (1990), za výkon v ktorej ho nominovali na Oscara, a romantickej komédii Zelená karta (1990). Na svojom konte má napríklad aj filmy 1492: Dobytie raja (1992), Môj otec hrdina (1994), Asterix a Obelix (1999), Vatel (2000), Asterix a Obelix: Misia Kleopatra (2002), Drž hubu! (2003), Žena môjho muža (2003), Edith Piaf (2007), Asterix a Olympijské hry (2008), Verejný nepriateľ č. 1 (2008), Profesionálna manželka (2010), Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva (2012), Rasputin (2013) či Welcome to New York (2014). V roku 2010 si na 18. ročníku Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach prevzal ocenenie Hercova misia. V roku 2013 prijal občianstvo Ruskej federácie.

logo Gérard Depardieu prezradil, koľko vína dokáže denne vypiť

Spisovateľka Zoé Shepard pokrstí knihu na Slovensku

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Francúzska spisovateľka Zoé Shepard, vlastným menom Aurélie Boullet, zavíta v dňoch 24. a 25. septembra na Slovensko. V stredu 24. septembra o 18:00 pokrstí v priestoroch Francúzskeho inštitútu v Bratislave slovenský preklad knihy Absolument dé-bor-dée, ou le paradoxe du fonctionnaire (2010), ktorá vychádza pod názvom Ne-stí-ham! alebo Ťažký život štátnej úradníčky. Úryvky z diela bude čítať herečka Zuzana Dančiaková. Životná cesta Zoé po štúdiu na vysokej škole Publikácia zachytáva príbeh Zoé Shepard, ktorá sa po rokoch vysokoškolského štúdia zamestná na radnici v provinčnom francúzskom meste. Ocitne sa na mieste, kde sa neschopnosť šéfov strieda s podlizovaním zamestnancov. Dni trávi na nezmyselných poradách. Na prácu, ktorú má hotovú za dve hodiny, má čas aj dva týždne. Jej najväčším problémom je, ako čím skôr odísť z práce alebo ako zabiť čas, kým je v nej. Všetci zamestnanci sa predbiehajú v predstieraní toho, ako nič nestíhajú a ako sú zavalení prácou. Jedinou obranou pre Zoé je irónia, ktorá jej pomáha prekonávať nekonečnú reťaz nekompetentnosti a pokrytectva, s ktorou sa stretáva. V príbehu nechýba vlastná skúsenosť Tridsaťštyriročná Zoé Shepard vyštudovala históriu a politológiu v Bordeaux. Pri písaní spomínaného románu vychádzala z vlastnej skúsenosti vysokej úradníčky na magistráte a v Regionálnej rade Akvitánie. Odhalenie jej totožnosti malo za následok administratívny postih, proti ktorému sa autorka odvolávala do leta 2012. Keďže vo Francúzsku vstup do štátnej služby vrátane územných samospráv na všetkých stupňoch znamená takzvanú definitívu, teda trvalé ustanovenie do úradu alebo funkcie, Boulle napokon presunuli do Bruselu. Postup a rozhodnutia Regionálnej rady Akvitánie, ktorá autorku obvinila z nedodržania úradného tajomstva a z nekorektného správania k nadriadeným, vyvolali vo Francúzsku verejný škandál.

logo Spisovateľka Zoé Shepard pokrstí knihu na Slovensku

Lucie Bíla si na pokračovaní Černobílého turné aj zaspomína

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Česká speváčka Lucia Bílá si na pripravovanom pokračovaní Černobílého turné zaspomína aj na úspešné minuloročné koncerty. Obľúbená interpretka na stredajšej tlačovej konferencii prezradila, že jej bolo ľúto, že v rámci šnúry minulý rok odohrala len 11 koncertov. "Prišlo mi to ako veľká škoda. Rada by som takto hrala celý rok. Chvalabohu boli ľudia, ktorí to nevideli a chceli, a potom boli ľudia, ktorí to chceli vidieť znova. Tak som pre nich vymyslela, že sa to celé zopakuje. A ja si tak zaspomínam na minulý rok," uviedla Bílá, ktorá na jeseň pre slovenské publikum prichystala dve vystúpenia. Obrazom: Lucie Bílá predviedla v Bratislave skvelú koncertnú šou Štyridsaťosemročná interpretka tiež vysvetlila, že žiadne zmeny v dramaturgii očakávaných koncertov neplánuje. "Ja by som nemenila to, čo funguje. Sú tam rovnakí hostia, tri hudobné telesá, dve tanečné skupiny. Mám tam aj svetlomaliara a skvelého bubeníka," priblížila speváčka. Ako upozornila, jedinou zmenou bude predskokanka. Tentoraz sa tejto úlohy zhostí Sabina Křováková. Video: Lucie Bílá - Dívám se dívám Bílá taktiež uviedla, že počas koncertov vznikne videozáznam. "Maliar Vladimír Komárek hovorí, že čo sa napíše či nakrúti, nemusí sa pamätať. A ja som nechcela, aby ľudia na moje turné zabudli. Teším sa, že tak z toho vznikne niečo pre mojich fanúšikov," vyjadrila sa Bílá. Vlani sa niekoľkonásobná držiteľka Zlatého slávika v rámci Černobílého turné na Slovensku predstavila tiež dva razy - v Bratislave a Košiciach. Na sérii koncertov sa podieľali aj režisér Jeffo Minařík a choreograf Miňo Kereš, pričom medzi hosťami sa objavili Alex Dowis či The Pastels. Bílá divákom ponúkla skladby ako Jinak to nebude, Hvězdy jako hvězdy, Jsi můj pán, Amor Magor, Láska je láska či Vyznanie Mariky Gombitovej. S Černobílym turné 2014 vystúpi speváčka 21. októbra v košickej Steel Aréne a dva dni nato v Slovnaft Aréne (Zimný štadión Ondreja Nepelu) v Bratislave. Termíny koncertov Černobílého turné 2014: 15. októbra 2014 – Tipsport Aréna, Praha 17. októbra 2014 – ČEZ Aréna, Pardubice 19. októbra 2014 – ČEZ Aréna, Ostrava 21. októbra 2014 – Steel Aréna, Košice 23. októbra 2014 – Slovnaft Aréna (Zimný štadión Ondreja Nepelu), Bratislava

logo Lucie Bíla si na pokračovaní Černobílého turné aj zaspomína

Čo nám v SND prezradia kandidáti na primátora Bratislavy?

BRATISLAVA 17. septembra (WBN/PR) - Diskusný večer s Michalom Havranom v komornej scéne novej budovy Slovenského národného divadla Modrý salón otvorí vo štvrtok 18. septembra 2014 o 19.30 h debatu na tému Byť Bratislavčanmi nás už nebaví. Hovoriť o verejnom priejavascript:wysiwygEditor('obsahclanku','','');store, duchu mesta i o tom, či má niekto predstavu a silu urobiť z Bratislavy európsku metropolu, bude moderátor Michal Havran a jeho hostia – kandidáti na primátora hlavného mesta Milan Ftáčnik, Tatiana Kratochvílová a . Vstupenky na Diskusný večer s Michalom Havranom za symbolické 1 € si diváci môžu kúpiť v pokladniciach SND, na predajnom mieste v OC Eurovea alebo on-line z pohodlia domova prostredníctvom portálu www.snd.sk, na ktorom sa môžu dozvedieť bližšie informácie.

logo Čo nám v SND prezradia kandidáti na primátora Bratislavy?

James Blunt vydá novú verziu albumu Moon Landing

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Britský spevák James Blunt vydá novú verziu zatiaľ poslednej štúdiovky Moon Landing (2013). Pripravovaný album ponesie názov Moon Landing: Apollo Edition a okrem pôvodných 11 skladieb a troch ďalších, ktoré 40-ročný hudobník ponúkol na prvej deluxe verzii, prinesie navyše ďalších päť piesní. Medzi nimi nechýba singel When I Find Love Again, ktorý Blunt predstavil v utorok 16. septembra. Nová deluxe edícia bude taktiež obsahovať záznam z koncertu z Bluntovho aktuálneho turné. Novinka by sa mala dostať do predaja 3. novembra. Blunt sa v rámci spomínanej šnúry predstaví aj slovenskému publiku. V bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC) vystúpi 28. novembra. Video: James Blunt - When I Find Love Again Bývalý vojak James Blunt predal celosvetovo viac ako 20 miliónov kópií albumov, pričom jeho debut Back To Bedlam (2004) sa stal vo Veľkej Británii najpredávanejšou nahrávkou nultých rokov 21. storočia. Na konte má tiež štúdiovky All the Lost Souls (2007), Some Kind Of Trouble (2010) a spomínanú Moon Landing. K jeho najúspešnejším hitom patria skladby You're Beautiful, Wisemen, Goodbye My Lover, Carry You Home či 1973. Je držiteľom dvoch Brit Awards, dvoch Ivor Novello Awards, dvoch MTV Video Music Awards a piatich nominácií na Grammy. Vlani v decembri sa zasnúbil so Sofiou Wellesley, začiatkom septembra médiá informovali o svadbe páru, no ten správu dosiaľ nepotvrdil. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo James Blunt vydá novú verziu albumu Moon Landing

Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT

BRATISLAVA 17. septembra (WBN/PR) - Diela slovenských aj zahraničných umelcov, ktoré vznikli počas tvorivého umeleckého sympózia MULTIPOINT v Nitre, predstavia zajtra v Galérii SPP. Výstava potrvá do konca októbra 2014. MULTIPOINT je medzinárodné maliarske sympózium, ktoré sa koná každoročne v júli od roku 2009 v ateliéroch umeleckej školy ARS STUDIO v Nitre. Doteraz sa na sympóziu zúčastnilo 58 umelcov z 30 krajín. Názov MULTIPOINT vychádza práve z pomyselného stretu rozmanitých kultúr a prístupov k maľbe – ponúka teda od klasických, cez viac konceptuálne až po experimentálne diela. "Hlavnou náplňou sympózia je sprostredkovať umelcom konfrontáciu s inými tvorcami, priniesť osvieženie do každodenného tvorivého pracovného života, možnosť uvedomiť si iné výtvarné postupy, techniky či cesty a vďaka tomu aplikovať nové prístupy na vlastnú tvorbu. Tým, že sympózium MULTIPOINT je časovo obmedzené na 10 dní, pracujú umelci rýchlejším spôsobom, ako sú bežne zvyknutí. Preto nie všetky vytvorené obrazy sú vždy typickými zástupcami ich doterajšej tvorby, ale v niektorých prípadoch ide skôr o skice, ktoré môžu byť kvalitatívne výborným výstupom pre ďalšiu tvorbu," priblížila podstatu výstavy jej kurátorka Nora Šulíková. Zoznam autorov v prílohe. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra o 18 h v Galérii SPP.

logo Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT

Komajota zverejnila klip ku skladbe Everybody Dies Alone

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská kapela Komajota zverejnila videoklip ku skladbe Everybody Dies Alone. Pieseň prešovská formácia nahrala ešte v roku 2012 pre absolventský film Bastard (2014) v réžii Michala Baláža. Po dvoch rokoch sa členovia kapely rozhodli pripraviť pre skladbu aj videoklip, ktorý tvoria ukážky zo spomínanej snímky. Klip kapela po prvý raz predstavila v sobotu 13. septembra počas koncertu na Zvolenskom zámku. "Často touto skladbou začíname koncerty. Väčšinou sa naši fanúšikovia zamýšľali nad tým, od koho je táto pesnička. Je to naša prvá anglicky spievaná skladba a zatiaľ jediná," povedal o experimente líder Komajoty Martin Husovský. Video: Komajota - Everybody dies alone "Robil som už hudbu k dokumentom, rozhlasovým a divadelným hrám, ale k filmu ešte nie, hoci ide o študentský film," vyhlásil Husovský, ktorému pri skladaní soundtracku bubeník Stano Čorej. O text piesne sa postaral Michal Baláž. Snímka Bastard by mala mať premiéru v októbri. Kapela Komajota vydala debut s názvom Časopriestor v roku 2007. O rok neskôr sa na trh dostal druhý album Bludisko a v roku 2010 vydali zatiaľ poslednú štúdiovku Kolobeh. Medzi najznámejšie piesne kapely patria napríklad skladby Ráno v novinách, Mesto v nás, Sedem nocí či Cez škáry. Samostatne vydali ešte piesne Dve muchy, Most, Január či Do tla. Agentúru SITA za kapelu informoval PR manažér Edo Kopček.

logo Komajota zverejnila klip ku skladbe Everybody Dies Alone

Korben Dallas zverejnili tracklist pripravovaného albumu

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská formácia Korben Dallas zverejnila tracklist pripravovaného albumu Banská Bystrica. Ako kapela uviedla prostredníctvom oficiálnej stránky na Facebooku, novinka bude obsahovať 11 skladieb vrátane singla Spolu, ktorý nahrali s Janou Kirschner. Okrem toho Korben Dallas prezradili, že vo štvrtok 18. septembra predstavia ďalší singel s názvom Za sklom. Album v najbližších dňoch čaká remastering v Holandsku, napísali ešte hudobníci. Video: Korben Dallas - Otec Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Ich debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, nominovali na Radio_Head Award v kategórii Album roka - cena kritikov. Trio si počas tohtoročného udeľovania Radio_Head Awards prevzalo tri sošky a to v kategóriách Koncertná kapela/interpret roka, Album roka (Karnevalová vrana) a Singel roka (Otec). Nový album plánujú predstaviť na turné, ktoré odštartuje 21. októbra. Vystúpiť chcú vo všetkých krajských mestách. Tracklist albumu Korben Dallas Banská Bystrica: 01. Za sklom 02. Pokušenia 03. Ľahká 04. Búrka 05. Vždy 06. Radosť 07. Rob, čo ti hovorím 08. Spolu 09. Na opačnom boku 10. Musím 11. Sedí sokol na javori

logo Korben Dallas zverejnili tracklist pripravovaného albumu

Divadelnú Nitru otvorí medzinárodne uznávaný komediant

BRATISLAVA 17. septembra (WBN/PR) - Jednými oslavovaný, inými zatracovaný. Ale vždy ostro sledovaný a vždy vypredaný. Aj taký je Herbert Fritsch, hviezdny herec a režisér berlínskej Volksbühne – najvýznamnejšieho divadla éry znovuzjednoteného Nemecka. Komická opera Bez názvu č. 1 // Opera Herberta Fritscha otvorí 26. septembra 2014 blížiaci sa Medzinárodný festival Divadelná Nitra. Festivalové publikum ju uvidí v medzinárodnej premiére. "Vidieť inscenáciu berlínskej Volksbühne je vždy zážitok sviatočný,” hovorí Ján Šimko, člen Umeleckej Rady Divadelnej Nitry. Legendárny berlínsky súbor sa na nitrianske festivalové dosky vracia po desiatich rokoch a tentoraz prinesie naozaj neobyčajnú inscenáciu. Herbert Fritsch už niekoľko rokov so svojimi hercami tvorí divadelné inscenácie, ktoré divákov zabávajú javiskovými vtipmi a zároveň tak zvláštne mrazia. O jej pôsobivosti svedčí aj fakt, že ide o technicky najnáročnejšie predstavenie festivalu. "Keď divadlu odnímeme príbeh, slová a dokonca aj titul, ostane čistá radosť z hry a vlastnej fantázie. Vo Fritschových inscenáciách môžeme vystopovať rôzne inšpiračné zdroje od Chaplina, nemej filmovej grotesky, surrealistov, francúzskej pantomímy, nemeckého expresionizmu, komickej opery, až po varieté, happeningy a videoart – vždy ich však dokáže pretvoriť do javiskovo veľmi osobitého, špecificky divadelného tvaru,” opisuje Ján Šimko. TEASER K INSCENÁCII: "Salónny orchester z 50-tych rokov 20. storočia vyobliekaný ako na revue. Jedinou rekvizitou je pohovka oveľa väčších, než ľudských rozmerov. Neposedné stvorenia na nej sedia, visia z nej, sú k nej prilepené, odrážajú sa od nej alebo si o ňu rozbíjajú hlavy. Herbert Fritsch, syn nezmyslu a hlavný stvoriteľ chaosu, potomok Chaplina, Valentina a vaudeville-u, rozmiestnil svojich hercov ako mechanické telá. Je to podmanivo vykonštruované, organizované a zinscenované: Nezmysel, áno, ale určite nie hlúposť," napísal o inscenácií prestížny festival Berliner Festspiele. "Čo to je zmysel? Realita nie je nič iné ako trvalý klam, tak prečo by mal pokračovať na javisku? Ideológie, náboženstvá už dávno zbankrotovali. A ja mám teraz na javisku dávať dokopy nejaký zmysel? Nie! Jediné, čo sa dá urobiť na javisku, je oslavovať nezmyselnosť. A to tak, aby celá tá nezmyselnosť bola zábavná, aby dodávala chuť. Poďme to roztočiť, to je to jediné, čo má zmysel,” povedal o svojej inscenácii Herbert Fritsch. Jeho javiskové gagy a divoké situácie však nie sú iba prvoplánovo vtipné, fungujú aj ako obraz o živote na začiatku 21. storočia. Majstrovských hercov dopĺňa orchester hráčov na nezvyčajné nástroje, zložený zo syntetizátorov, bicích, gitár a rôznych hrkálok, škŕkatiek, hracích skriniek, škatuliek, detských hračiek a ruchových nástrojov. Divák tak sleduje gejzír divadelných fantázií oslavujúcich a zosmiešňujúcich našu obyčajnosť. "Fritschova inscenácia uctieva nezmyselnosť, ospevuje nádhernú zbytočnosť umenia, a tým je zároveň aj najkrajším preukázaním jeho oprávnenej existencie. Človek unikne pred samým sebou – a následne je samým sebou dobehnutý. Na toto poukazuje inscenácia Bez názvu č. 1," napísali po nemeckej premiére noviny Neue Zürcher Zeitung. "Herbert Fritsch neukazuje len vysoké, ale aj nízke zábavné umenie. Všetko ale vždy nanajvýš umelecké. Kto sa obával, že Herbert Fritsch sa vo svojich doteraz využitých výrazových prostriedkoch len vyblázňuje a poisťuje, ten príde pri tomto vysoko inteligentnom a neuveriteľne zábavnom predstavení na iné myšlienky," uviedlo v recenzii Deutschlandradio. Predtým, než sa šesťdesiatnik Herbert Fritsch stal jedným z najvyhľadávanejších komediálnych režisérov, zaujal ako výrazný herec vo vlastných komediálnych šou, produkciách Franka Castorfa a iných veľkých režisérov, ale aj ako videoumelec. "Pre jeho ostro vyhrotené provokácie ho časť publika nenávidela, čo je pre milovníka čierneho humoru vždy dobré znamenie, Herbert Fritsch však hravo dokázal podráždiť aj tých zopár skalných, ktorí chceli stáť pri ňom. Vytvoril si obraz enfant terrible, provokatéra a obrazoborca, ktorému nie je sväté nič a nikto,” uzavrel Ján Šimko. Aktuálne informácie o Divadelnej Nitre na www.nitrafest.sk a http://www.facebook.com/divadelna.nitra

logo Divadelnú Nitru otvorí medzinárodne uznávaný komediant

Video: Spevák August Alsina skolaboval počas koncertu

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Americký hudobník August Alsina skolaboval v pondelok počas koncertu v New Yorku. Dvadsaťdvaročného speváka, ktorý počas vystúpenia omdlel a spadol z javiska, následne previezli do nemocnice, kde si ho nechali na pozorovaní. Ako uviedol interpretov hovorca, lekári v jeho krvi nenašli stopy žiadnych drog okrem marihuany. Myslia si preto, že príčinou jeho kolapsu boli dehydratácia a vyčerpanie. Túto domnienku potvrdil aj Alsinov telesný strážca Terrance Holloway, ktorý o jeho stave informoval prostredníctvom služby Instagram. "Chcem vám iba povedať, že mladý je v poriadku a zotavuje sa... Bol extrémne dehydrovaný. Je mu fajn, je stabilizovaný a spí ako bábätko!" napísal v utorok. Video: August Alsina skolaboval počas koncertu August Anthony Alsina Jr. má na konte debutový album Testimony, ktorý vydal v apríli. Vlani mu vyšla EP Downtown: Life Under the Gun. Na tohtoročnom udeľovaní BET Awards ho vyhlásili za Najlepšieho nováčika a jeho skladba I Luv This Shit s hosťujúcim Trinidadom Jamesom dostala Viewers' Choice Award. Spolupracoval napríklad aj s členom americkej hip-hopovej skupiny G-Unit Kidd Kiddom, Nicki Minaj či rappermi B.o.B a Jeezym. Video: August Alsina - No Love Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com.

logo Video: Spevák August Alsina skolaboval počas koncertu

Kiska pokrstil Hlasy 2, Kraus nazval prezidenta Alexandrom

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský spevák Richard Müller pokrstil album Hlasy 2, ktorý nahral spoločne s formáciou Fragile. Novinku uviedol do života v utorok v bratislavskom hoteli Sheraton prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Hlava štátu poliala nahrávku vínom, ktorého názov znie rovnako ako priezvisko 53-ročného speváka. Prezident označil Müllera za legendu a priznal, že na jeho piesňach vyrastal. Slávnostnou udalosťou sprevádzal český herec a moderátor Jan Kraus, ktorý prezidenta počas pozvania na pódium premenoval na Alexandra Kisku. Obrazom: Krst albumu Hlasy 2 V úvode večera vystúpili Fragile so skladbou Happy amerického hudobníka Pharrella Williamsa a následne spolu s Müllerom predviedli bez použitia jediného hudobného nástroja hit Po schodoch. Na podujatí sa zúčastnilo viacero známych tvárí ako napríklad Zdena Studenková, Daniel Lipšic, Martin Nikodým, Katarína Knechtová, Tomáš "Yxo" Dohňanský, Kristína Farkašová či Michal Hudák. Hudobná novinka obsahuje štúdiový album so skladbami ako Hluk, Baroko, Rieka či Mama a tiež záznam koncertu z turné Hlasy na CD a DVD. Richard Müller a Fragile odštartujú 29. septembra v Trenčíne ďalšie turné, počas ktorého sa zastavia v množstve slovenských aj českých miest. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik pre agentúru SITA prezradil, že fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na sedem špeciálne upravených skladieb, ktoré neodzneli počas predchádzajúcej série koncertov Hlasy. Video: Richard Müller & Fragile - Cigaretka na dva ťahy Tracklist albumu Richard Müller a Fragile - Hlasy 2: CD1: 01 Slon v porceláne 02 Hluk 03 Čo ťa bolí 04 Baroko 05 Srdce jako kníže Rohan 06 Nahý II. 07 Rieka 08 Mama CD2: 01 Nočná optika 02 Naša láska letí 03 Už asi nie si 04 Tlaková níž 05 Čo s tým 06 Štěstí je krásná věc 07 Cigaretka na dva ťahy 08 Milovanie v daždi 09 Nebude to ľahké 10 Srdce jako kníže Rohan 11 Očenáš 12 Po schodoch DVD: rovnaký zoznam skladieb ako na CD 2.

logo Kiska pokrstil Hlasy 2, Kraus nazval prezidenta Alexandrom

Nomináciám na MTV European Music Awards kraľuje Katy Perry

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Nomináciám na hudobné MTV Europe Music Awards kraľuje americká speváčka Katy Perry, ktorá získala sedem nominácií v 17 kategóriách. Dvadsaťdeväťročná rodáčka zo Santa Barbary predbehla v počte nominácií aj o osem rokov mladšiu kolegyňu Arianu Grande, ktorá bude súťažiť v šiestich kategóriách. Obe interpretky nominovali v kategóriách Najlepšia pieseň, Najlepší popový interpret a Najlepšia interpretka. Video: Katy Perry - Dark Horse So skladbou Dark Horse zabojuje Perry aj o ocenenie pre Najlepší videoklip a zvíťaziť môže aj v kategóriách Najlepší interpret so živými vystúpeniami, Najlepší look a Najlepší interpret z USA. Grande sa okrem toho uchádza o ocenenie pre najlepšieho nováčika, najlepšieho interpreta z relácie MTV Push a interpreta s najväčšou fanúšikovskou základňou. Video: Katy Perry - This Is How We Do Päť nominácií získal americký spevák a producent Pharrell Williams. Medzi interpretmi, ktorých nominovali vo viacerých kategóriách, nechýba ani kanadský spevák Justin Bieber, britsko-írska skupina One Direction alebo americká speváčka Beyoncé. Tohtoročné odovzdávanie MTV Europe Music Awards sa uskutoční v nedeľu 9. novembra v Glasgowe. O víťazoch jednotlivých kategórií rozhodnú ľudia prostredníctvom internetu, hlasovanie zastavia 8. novembra. Prehľad nominácií na MTV Europe Music Awards vo vybraných kategóriách: Najlepšia pieseň: Ariana Grande ft. Iggy Azalea - Problem Eminem - The Monster ft. Rihanna Katy Perry ft. Juicy J - Dark Horse Pharrell Williams - Happy Sam Smith - Stay With Me Najlepší popový interpret: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Katy Perry Miley Cyrus One Direction Najlepšia interpretka: Ariana Grande Beyoncé Katy Perry Nicki Minaj Taylor Swift Najlepší interpret: Ed Sheeran Eminem Justin Bieber Justin Timberlake Pharrell Williams Najlepší interpret so živými vystúpeniami: Beyoncé Bruno Mars Justin Timberlake Katy Perry One Direction Najlepší nováčik: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Charli XCX Kiesza Sam Smith Najlepší rockový interpret: Arctic Monkeys The Black Keys Coldplay Imagine Dragons Linkin Park Najlepší alternatívny interpret: Fall Out Boy Lana Del Rey Lorde Paramore Thirty Seconds To Mars Najlepší hiphopový interpret: Drake Eminem Iggy Azalea Kanye West Nicki Minaj Najlepší elektronický interpret: Afrojack Avicii Calvin Harris David Guetta Hardwell Najlepší look: Iggy Azalea Katy Perry Nicki Minaj Rita Ora Taylor Swift Najlepší interpret z relácie MTV Push: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Charli XCX Cris Cab John Newman Jungle Kid Ink Kiesza Lorde Sam Smith Zedd Najlepšie vystúpenie v rámci World stage: Afrojack - MTV World Stage Live in Amsterdam B.o.B - MTV World Stage Malaysia Ellie Goulding - MTV World Stage Wireless London Enrique Iglesias - MTV World Stage Isle of MTV Malta Fall Out Boy - MTV World Stage Monterrey Flo Rida - MTV World Stage Mexico Hardwell - MTV World Stage Isle of MTV Malta Imagine Dragons, MTV World Stage Live in Amsterdam Kings of Leon - MTV World Stage Rock am Ring Germany Linkin Park - MTV World Stage Rock am Ring Germany Nicole Scherzinger - MTV World Stage Isle of MTV Malta Pharrell Williams - MTV World Stage Wireless London Simple Plan - MTV World Stage Monterrey The Killers - MTV World Stage Live in Amsterdam Najlepší kanadský interpret: Arcade Fire Avril Lavigne Drake Justin Bieber Kiesza Najlepší interpret z USA: Beyoncé Eminem Fifth Harmony Katy Perry Pharrell Williams Najlepší videoklip: Iggy Azalea ft. Rita Ora – Black Widow Katy Perry – Dark Horse Kiesza – Hideaway Pharrell Williams – Happy Sia – Chandelier Najaktívnejšia fanúšikovská základňa: Ariana Grande Justin Bieber Nicki Minaj One Direction 5 Seconds Of Summer Informácie pochádzajú z webstránok www.mtvema.com a www.music-news.com.

logo Nomináciám na MTV European Music Awards kraľuje Katy Perry

Film o Pavlovi Demitrovi si pozrel rekordný počet divákov

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Dokument 38 o zosnulom slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi si počas otváracieho víkendu pozrel rekordný počet divákov. Snímka režiséra a scenáristu Daniela Dangla prilákala do kín 49 314 ľudí, teda viac, ako počas prvého víkendu od uvedenia zaznamenali filmy Bathory (2008) a Jánošík – Pravdivá história (2009). Obrazom: Dokument 38 si spomína na Paľa Demitru V dokumente, ktorý má byť poctou hokejovej legende, použili jeho tvorcovia dosiaľ nezverejnené zábery z Demitrovho detstva, fotografie od najbližšej rodiny, materiál z jeho úplných hokejových začiatkov, ale aj zostrihy videí zo zápasov v USA či Rusku a viaceré archívne televízne zábery. Súčasťou snímky, ktorá mala distribučnú premiéru vo štvrtok 11. septembra, sú aj rozhovory s jeho otcom, sestrami a manželkou Máriou Demitrovou. Tá sa dokonca s filmármi vybrala na miesto, kde jej manžel tragicky zahynul. Video: Pavol Demitra: 38 - filmová pocta hokejovej legende (oficiálny trailer) Na svojho priateľa si v dokumente zaspomínali aj viacerí súčasní a bývalí hráči ako Marián Gáborík, Michal Handzuš, Marián Hossa, Zdeno Chára, Tomáš Kopecký, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick, Miroslav Šatan alebo Peter Šťastný. Na pozadí celého filmu, s výnimkou záverečných titulkov, znie iba slovenská hudba. Pre tento krok sa rozhodli filmári zámerne, pretože Demitra vraj zo všetkého najradšej počúval práve domácu tvorbu. Medzi jeho obľúbené kapely patrila formácia Iné Kafe, ktorá sa mu dokonca rozhodla venovať najnovšiu skladbu Čiernobiela. Demitra zahynul 7. septembra 2011 vo veku 36 rokov pri páde lietadla Jak-42 na letisku Tunošna pri ruskom meste Jaroslavľ. Pri tragédii zomrelo 43 členov tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ. Tri historicky najlepšie otváracie víkendy slovenských filmov: 1. 38 (2014) - 49 314 divákov 2. Bathory (2008) - 35 925 divákov 3. Jánošík (2009) - Pravdivá história - 31 107 divákov Top 10 historicky najlepších otváracích víkendov v slovenských kinách: 1. Twilight sága: Úsvit - 2. časť (2012) - 94 197 divákov 2. Twilight sága: Úsvit - 1. časť (2011) - 62 847 divákov 3. Doba ľadová 3 (2009) - 62 128 divákov 4. Harry Potter a Dary smrti – 2. (2011) - 56 445 divákov 5. Harry Potter a Dary smrti – 1. (2010) - 53 891 divákov 6. 38 (2014) - 49 314 divákov 7. Skyfall (2012) - 47 006 divákov 8. Hobit: Smaugova pustatina (2013) - 46 580 divákov 9. Vo štvorici po opici 3 (2013) - 46 359 divákov 10. Shrek: Zvonec a koniec (2010) - 42 062 divákov Informácie pochádzajú od Martiny Kalovej zo spoločnosti Itafilm, z webstránky www.ufd.sk a z archívu agentúry SITA.

logo Film o Pavlovi Demitrovi si pozrel rekordný počet divákov

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Recept dňa

Bielkový bezlepkový chlebíček

5 bielkov
100g kryštálového cukru
100g bezlepkovej múky Promix Uni
100g mletých orechov
100g hrozienok
100g čokolády na varenie

Bielka vyšľahajte s cukrom, zašľahajte múku, orechy a vmiešajte hrozienka s posekanou čokoládou. Vylejte do vymastenej a kukuričnou múkou vysypanej formy srnčieho chrbta. Pečte pomaly pri 180 °C asi 30 min. Mal by mať zlatistú farbu, či je upečený zistite drevenou špajdľou.

Dobrá rada

Čaj proti boleniu hrdla

Potrebujeme: 1/2 PL nastrúhaného zázvoru, 1 citrón, 1 PL medu, 1/2litra vody Príprava: Do hrnca dáme zovrieť vodu s nastrúhaním zázvorom. Potom pridáme citrón a med. Podávame teplé 5-krát za deň.

Stavebník

DRENÁŽ ZÁKLADOV STARŠIEHO DOMU

Pri starších domoch, ktoré boli po vystavené ešte bez drenáže a kde sa objavilo vlhnutie múrov až po rokoch, býva vhodné prihliadnuť aj k ďalším faktorom. Napríklad či nie sú porušené odkvapy či rozvody vody a kanalizácie, alebo či sa v okolí neobjavil nový vodný prameň. Ak je všetko v poriadku, môžete začať s nápravou.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang