martin.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Kirk Douglas oslávil sto rokov, za dlhovekosť vďačí manželke

Legendárny americký herec prežil počas svojho života haváriu vrtuľníka aj mozgovú príhodu.LOS ANGELES 10. decembra (WebNoviny.sk) - Legendárny americký herec Kirk Douglas sa v piatok dožil 100 rokov. Pri tejto príležitosti napísal pre časopis Closer Weekly ešte v predstihu článok o tom, čomu vďačí za svoju dlhovekosť a tiež, ako sa chystá svoje životné jubileum osláviť. "Dostalo sa mi toľko šťastia, že som svoju spriaznenú dušu našiel už pred 63 rokmi. Verím, že naše nádherné manželstvo a naše drahocenné nočné rozhovory mi pomohli všetko prežiť," napísal hollywoodsky herec, ktorý sa domnieva, že práve vďaka svojej manželke Anne Buydensovej prežil dlhý a šťastný život. "Večne si odo mňa pýtajú radu na dlhý a zdravý život. Žiadnu však nemám. Verím ale, že to, prečo sme tu, má zmysel. Prežil som haváriu vrtuľníka aj mozgovú príhodu, aby som mohol na svete ešte vykonať nejaké dobro, kým ho opustím," napísal herec ďalej. Dodal, že jubileum oslávi so svojou rodinou a priateľmi. Syn, herec Michael Douglas mu pri tejto príležitosti spoločne s manželkou Catherine Zeta-Jonesovou usporiadal párty, na ktorej by sa podľa jeho domnienok malo zúčastniť okolo 200 priateľov a členov rodiny. Viacej však o pripravovanom prekvapení nevedel. Kirka Douglasa preslávila v Hollywoode najmä úloha Spartaka v rovnomennom filme režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1960, za ktorú bol nominovaný aj na Oscara. Na túto prestížnu cenu ho nominovali aj za dva iné filmy - Champion (1949) a The Bad and the Beautiful (1952). Napokon ju však získal až v roku 1966, a to v špeciálnej kategórii - za celoživotné dielo. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Kirk Douglas oslávil sto rokov, za dlhovekosť vďačí manželke

Zverejnili trailer snímky Vojna o planétu opíc

Novinka sa do slovenských kín dostane 13. júla 2017. BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) - Spoločnosť 20th Century Fox dnes prostredníctvom služby YouTube zverejnila prvý trailer k akčnému sci-fi Vojna o planétu opíc. Ukážka z pokračovania snímky Úsvit planéty opíc (2014) predstaví klan geneticky pozmenených ľudoopov na čele so šimpanzom Caesarom v konflikte so skupinou ozbrojených ľudí, ktorých vedie neľútostný Colonel. Caesar sa zároveň vyrovnáva so svojimi najtemnejšími inštinktami a v mene pomsty za svoj druh sa púšťa do boja, v ktorom sa rozhodne o budúcnosti takmer vyľudnenej planéty ako aj oboch spoločenstiev. Režisérom Vojny o planétu opíc je Matt Reeves, ktorý sa postaral aj o druhý menovaný film. V novinke sa opäť predstaví Andy Serkis ako šimpanz Caesar a svoje úlohy si zopakujú aj Judy Greer, Karin Konoval a Terry Notary. Okrem nich si v snímke zahrajú napríklad aj Woody Harrelson či Steve Zahn. Slovenská distribučná premiéra filmu je naplánovaná na 13. júla 2017. Snímka je inšpirovaná románom Planéta opíc (1963) od francúzskeho autora Pierrea Boullea, ktorý sa dočkal viacerých filmových a televíznych adaptácií. V roku 1968 sa do kín dostala prvá rovnomenná snímka Franklina J. Schaffnera, ktorá sa v rokoch 1970 - 1973 dočkala pokračovania v podobe štyroch ďalších snímok. V roku 2001 zase nakrútil celovečerné spracovanie Planéty opíc režisér Tim Burton. Vojna o planétu opíc je treťou časťou z najnovšej série, ktorá sa začala v roku 2011 snímkou Zrodenie planéty opíc a pokračovala Úsvitom planéty opíc. Informácie pochádzajú z webstránky www.empireonline.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zverejnili trailer snímky Vojna o planétu opíc

Jana Kirschner zverejnila videoklip k piesni Vianočná

Na skladbe Vianočná s Janou Kirschner spolupracovali Symfonický orchester SRo či Slavo Solovic.BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) - Slovenská speváčka Jana Kirschner zverejnila videoklip k piesni Vianočná, ktorú nahrala spolu so Symfonickým orchestrom SRo. Novinku nakrúcal Viktor Cicko v Bratislave, kde sa pýtal ľudí, aké sú ich želania na sviatky. Ich odpovede je možné vidieť napísané na tabuľkách, ktoré držia v rukách. Aranžmány pre zbory a orchester napísal Slavo Solovic. "Je to moja prvá vianočná pieseň. Nikdy som nepremýšľala, že by som do niečoho podobného išla, no Slovenský rozhlas a možnosť využiť jeho nahrávacie štúdio a orchester ma veľmi lákali. A tak som nakoniec ich ponuke neodolala. Vianoce mám teda tento rok už v predstihu. Verím a dúfam, že pesnička sa bude ľudom páčiť a že v nej nájdu niečo, čo ich nielen chytí za srdce, ale aj rozosmeje," uviedla speváčka. "Je to pre mňa pekné ukončenie roka. Nejde o nič ultra progresívne, je to jednoduchá pekná vec a bolo mi cťou spolupracovať na tomto projekte s tak významnou inštitúciou, akou je Slovenský rozhlas, ktorý je tu už desiatky rokov. Je to pre mňa symbolické. Od začiatku mojej kariéry ma práve Rozhlas a Rádio Slovensko veľmi podporovali. Som rada, že im to dnes môžem aspoň takto vrátiť," dodala 37-ročná rodáčka z Martina. Oceňovaná speváčka plánuje na budúci rok pracovať na novom albume. "Tento rok bol pre mňa ťažký, no zároveň oslobodzujúci. Som šťastná, že sa nám podarilo dať dokopy turné, ale aj množstvo iných projektov, ktoré ma opäť posunuli niekam ďalej. Budúci rok bude veľmi zaujímavý a začíname pomaly premýšľať nad tým, kam sa vybrať a ako nadviazať na to, čo sme začali. Pred tým si však užijem koniec roka a naplno si potrebujem oddýchnuť a vypnúť hlavu," prezradila. Jana Kirschner vydala albumy ako V cudzom meste (2000), Pelikán (2002), Veci čo sa dejú (2003), Shine (2007), Krajina Rovina (2010), Moruša: Biela (2013), Moruša: Čierna (2014) či Moruša: Remixed (2015). Na konte má hity Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Za album Moruša: Čierna získala Radio_Head Award v kategórii Album roka - Cena kritikov. Informácie pochádzajú od Alexandra Čerevku z vydavateľstva Slnko Records a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Jana Kirschner zverejnila videoklip k piesni Vianočná

Taylor Swift zverejnila skladbu I Don’t Wanna Live Forever

V novinke, ktorá sa objaví na soundtracku očakávanej snímky Päťdesiat odtieňov temnoty, hosťuje anglický spevák Zayn.BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Taylor Swift predstavila vo štvrtok pieseň I Don’t Wanna Live Forever. Ako hudobný hosť sa v novinke predstavil anglický spevák Zayn. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Readingu v Pennsylvanii napísala skladbu v spolupráci so spevákom Samom Dewom a hudobníkom Jackom Antonoffom, ktorý sa postaral tiež o produkciu. Singel sa bude nachádzať na soundtracku pripravovanej snímky Päťdesiat odtieňov temnoty, ktorý uvedú na trh 10. februára. Pokračovanie romantickej drámy Päťdesiat odtieňov sivej (2015) sa dostane do slovenských kín 9. februára. Taylor Alison Swift vydala debutový, eponymný album v roku 2006. Nadviazala naň štúdiovkami Fearless (2008), Speak Now (2010), Red (2012) a 1989 (2014). So všetkými nahrávkami, s výnimkou prvej, sa jej podarilo dobyť americký albumový rebríček Billboard 200. Na konte má napríklad desať cien Grammy, 23 Billboard Music Awards či 19 American Music Awards vrátane Dick Clark Award for Excellence. V roku 2009 sa objavila v seriáli Kriminálka Las Vegas (2000 - 2015). Zahrala si aj vo filmoch Valentín (2010) a Darca (2014). Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Taylor Swift zverejnila skladbu I Don’t Wanna Live Forever

Spevák Mick Jagger sa stal už po ôsmy raz otcom

Spevák má okrem najnovšieho prírastku aj dcéry Karis (46), Jade (45), Elizabeth (32), Georgiu (24) a synov Jamesa (31), Gabriela (19), Lucasa (17).LONDÝN 8. decembra (WebNoviny.sk) - Frontman britskej rockovej skupiny Mick Jagger sa dnes stal po ôsmy raz otcom. Tento 73-ročný hudobník má ďalších sedem detí vo veku od 17 do 46 rokov, pričom v roku 2014 sa stal i pradedom. Jeho najnovšieho potomka - syna, ktorého meno zatiaľ rodičia nezverejnili -, mu v New Yorku porodila 29-ročná priateľka, americká baletka Melanie Hamricková, informovala stanica BBC s odvolaním sa na Jaggerovho promotéra. "Mick bol prítomný pri pôrode. Matka aj dieťa sú v poriadku. Obaja rodičia majú z udalosti veľkú radosť a žiadajú médiá o rešpektovanie svojho súkromia v tomto čase," vyhlásil spevákov mediálny zástupca Bernard Doherty. Jagger začal s Hamrickovou chodiť po samovražde svojej bývalej partnerky L\'Wren Scottovej v roku 2014, s ktorou tvoril pár 13 rokov. V tom istom roku sa stal aj prastarým otcom, keď jeho vnučka Assisi porodila dievčatko. Spevák má dcéry Karis (46), Jade (45), Elizabeth (32), Georgiu (24) a synov Jamesa (31), Gabriela (19), Lucasa (17). Má tiež päť vnúčat. The Rolling Stones vydali 2. decembra nový album bluesových cover verzií "Blue & Lonesome". Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Spevák Mick Jagger sa stal už po ôsmy raz otcom

Peter Bič Project predstavili nový singel a videoklip

Úspešnej slovenskej kapele Peter Bič Project sa podaril ďalší husársky kúsok. Nadviazali spoluprácu so zahraničným hudobníkom, ktorý má na konte niekoľko megaúspešných hitov. Po niekoľkých spoločne strávených dňoch v nahrávacom štúdiu predstavili novinku Calling You, ktorú zložil svetoznámy Dario G.BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) - Dario G a Peter Bič Project, toto anglicko - slovenské spojenie vzniklo vďaka pracovnej návšteve britského hudobníka, ktorý sa na Slovensku prvýkrát ocitol minulý rok. Dario G, vlastným menom Paul Spencer v lete 2015 veľkolepou šou a jedným zo svojich najznámejších hitov otváral nový futbalový štadión v Trnave. Práve na tomto mieste mu naša krajina učarovala a zároveň v mysli skrsla myšlienka so záujmom nadviazať spoluprácu s interpretom zo strednej Európy. Dario G pochválil speváčku Victoriu Priatelia, ktorých spoznal počas svojho pobytu na Slovensku, mu predstavili niekoľko slovenských a českých interpretov. Dariovi G však najviac zarezonovala  práve kapela Peter Bič Project, a to aj vďaka pomerne veľkému úspechu skladby Hey Now, ktorá zožala úspech i v zahraničí. Rozhodujúcim momentom pre Spencera však bol zahraničný sound košickej kapely a produkcia piesní v angličtine. "Niekedy je to risk pustiť sa do takejto spolupráce. Predsa len moje hudobné zázemie je iné ako Petra Biča a jeho partie, ich produkcia je skôr rockovo popová. Na začiatku je vždy nejaká predstava, ale nevieme ako to celé dopadne. Podarilo sa nám však naladiť na rovnakú vlnu a nájsť spoločnú cestu, a nahrali sme spoločné dielo, a vznikol malý zázrak," prezradil Dario G svoje pocity o spolupráci s Peter Bič Project. Neodpustil si však i pochvalu novej speváčky "Victoriina farba hlasu, načasovanie a ladenie sú úžasné. Jej postoj a energia našu spoluprácu v nahrávacom štúdiu veľmi uľahčili. Vie sa vcítiť do rôznych nálad a štýlov a čo sa mi páči najviac, je jej záujem experimentovať v situáciách mimo jej komfortnej zóny." Po Prvom stretnutí nasledovali hodiny strávene v nahrávacom štúdiu Po Prvom stretnutí nasledovali hodiny strávene v nahrávacom štúdiu. Peter Bič Project a Dario G po prvom stretnutí okamžite nadviazali spoluprácu. Spoločnými silami v nahrávacom štúdiu upravovali a nahrávali skladby, ktoré Angličan zložil a je z nich cítiť jeho povestný rukopis. Pod konečnú úpravu piesní sa však podpísali aj členovia kapely Peter Bič Project a v skladbách zanechali i svoj hudobný vplyv. Po niekoľkých dňoch strávených v nahrávacích štúdiách sa všetci tešia z troch nahraných spoločných piesní. Prvú z nich, s názvom Calling You, v stredu premiérovo vypustili do sveta a priaznivcov potešili i zaujímavým videoklipom. "Pre nás to bol obrovský zážitok aj škola. Videli a zažili sme vnímanie hudby a prácu človeka, ktorý so svojimi skladbami dosiahol celosvetové úspechy. Najviac ma teší, že sme si sadli hudobne i ľudsky, a spolupráca prebiehala hladko, a všetci sme si naozaj užili," okomentoval Peter Bič prácu na spoločných skladbách. Vo videoklipe sa objavili i známe tváre Novinka s názvom Calling You poukazuje na to, že i smutné chvíle sa dajú obrátiť na chvíle radosti. Videoklip je ladený do zimnej atmosféry. Samotná skladba opisuje ľútostné pocity a výzvu, respektíve volanie, aby sa tieto pocity zmenili. V tomto duchu sa nesie i videoklip, ktorý interpreti nakrúcali v spolupráci s režisérom Vladom Kriškom. , Na obraze sa premieta niekoľko príbehov so smutnými situáciami, pri ktorých hrdinovia príbehov túžia po zmenách a práve Dario G a Peter Bič Project prostredníctvom svojej hudby a svetla tieto pochmúrne nálady menia a vyzdvihujú ich do radosti. "Napriek tomu, že video je zimne ladené, cítiť z neho teplo. Tma sa snúbi so svetlom. Práve to svetlo je sila, ktorú cez naše hranie vysielame do príbehov a ľuďom pomáha cítiť sa lepšie" ozrejmil význam klipu Paul Spencer aka. Dario G. Pri natáčaní klipu podali pomocnú ruku i priatelia, ktorých známe tváre neunikli pozornosti fanúšikov. V scénach sa objavil uznávaný slovesný jazzman Peter Lipa, ostrieľaný spíker Ivan Binďo Bindas, pôvabná moderátorka Lucia Slováková, či začínajúci umelci. "Niekoľkých aktérov nášho nového klipu spoznal každý. Krásnu scénu v klipe stvárnil napríklad Peter Lipa. Je to náš dlhoročný priateľ, a keď sme ho oslovili s prosbou účinkovania v našom klipe, neváhal ani sekundu a podporil nás. Mnohí spoznali aj Binďa, známeho slovenského moderátora, ktorý reagoval rovnako, a bez váhania nás podporil. Toto sú presne tie situácie, na čo aj poukazujeme v klipe. Niečo riešite, neviete ako to spravíte, možno necítite úplnú istotu, ale potom príde to svetlo, čo všetko zmení, napríklad aj v podobe priateľov, ktorí vás podporia," prezradil Peter Bič, ako sa zrodilo účinkovanie známych tvárí v ich novinke. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Peter Bič Project predstavili nový singel a videoklip

Najpreplácanejším hercom je druhý rok po sebe Johnny Depp

Posledné tri snímky 53-ročného herca zarobili podľa magazínu Forbes iba 2,80 dolára na každý dolár, ktorý mu filmové spoločnosti vyplatili. BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Najpreplácanejším hollywoodskym hercom je podľa magazínu Forbes Johnny Depp, ktorý sa na prvej priečke tohto rebríčka umiestnil aj vlani. Podľa redaktorov magazínu jeho posledné tri snímky, ktoré mali premiéru do 1. júna 2016, zarobili v priemere odhadom iba 2,80 dolára na každý dolár, ktorý filmové spoločnosti zaplatili 53-ročnému hercovi. Išlo napríklad o pokračovanie úspešnej snímky Alica v krajine zázrakov (2010) s názvom Alica v Krajine za zrkadlom (2016). Rodák z Owensboro v štáte Kentucky vlani obsadil prvé miesto s návratnosťou iba 1,20 dolára za každý vyplatený dolár. Rok predtým sa umiestnil na druhej priečke s návratnosťou 4,10 dolára. Redaktori Forbes pri zostavovaní rebríčka nebrali do úvahy animované filmy, snímky, v ktorých herci a herečky stvárnili iba malé úlohy alebo filmy, ktoré premietali v menej než 2 000 kinách. Neposudzovali herečky a hercov, pokiaľ sa od 1. júna 2015 neobjavili aspoň v jednom filme spĺňajúcom spomínané kritériá. Druhá priečka v tohtoročnom rebríčku patrí Willovi Smithovi s návratnosťou 5 dolárov na každý vyplatený dolár. Za ním nasledujú Channing Tatum (6 dolárov za každý vyplatený dolár) a Will Ferrell (6,50 dolára za každý vyplatený dolár). Prvú päťku uzatvára George Clooney a návratnosťou 6,70 dolára na každý vyplatený dolár. Tento rok sa do prvej desiatky dostala iba jedna herečka, a to Julia Roberts, ktorá sa s návratnosťou 10,80 dolára na každý vyplatený dolár dostala na deviatu priečku. Desiatka najpreplácanejších hercov a herečiek podľa magazínu Forbes: 1. Johnny Depp - za každý vyplatený dolár návratnosť 2,80 dolára 2. Will Smith - za každý vyplatený dolár návratnosť 5 dolárov 3. Channing Tatum - za každý vyplatený dolár návratnosť 6 dolárov 4. Will Ferrell - za každý vyplatený dolár návratnosť 6,50 dolára 5. George Clooney - za každý vyplatený dolár návratnosť 6,70 dolára 6. Adam Sandler - za každý vyplatený dolár návratnosť 7,60 dolára 7. Mark Wahlberg - za každý vyplatený dolár návratnosť 9,20 dolára 8. Leonardo DiCaprio - za každý vyplatený dolár návratnosť 9,90 dolára 9. Julia Roberts - za každý vyplatený dolár návratnosť 10,80 dolára 10. Bradley Cooper - za každý vyplatený dolár návratnosť 12,10 dolára Informácie pochádzajú z webstránky www.forbes.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Najpreplácanejším hercom je druhý rok po sebe Johnny Depp

Na Pohode sa predstavia Chiki liki tu-a, Polemic aj Slaves

Na podujatí sa predstavia napríklad Ylvis, Birdy, Chiki liki tu-a, Slaves, Dillon, Garage, Laura a její tygři, Polemic, Chór vážskych muzikantov, Bez ladu a skladu a mnohí ďalší. BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Organizátori festivalu Pohoda v stredu ohlásili ďalšie novinky v programe. Podujatie sa bude konať od 6. do 8. júla na letisku v Trenčíne. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť napríklad na koncertné prevedenie albumu Bolo nás jedenásť (1981), ktorý nahrali Milan Lasica a zosnulí Július Satinský a Jaroslav Filip. Filipove party preberie jeho Dorota Nvotová Na Pohode predstavia skladby z legendárnej nahrávky Milan Lasica, Filipove party preberie jeho dcéra Dorota Nvotová a Satinského zas ďalší hostia. O hudobný sprievod sa postarajú bubeník Martin Valihora, basgitarista Marek Minárik, gitarista Dano Salontay a ďalší. Vo štvrtok dostane priestor okrem toho aj nórske duo Ylvis, ktoré sa predstaví s konceptom The Expensive Jacket Tour. Súrodenecká formácia má na konte skladby ako The Fox, Stonehenge, Jan Egeland či The Cabin. "To čo robia Ylvis, je geniálne. Už dlhšie ich pesničky používame pri príprave Pohody ako dokonalé antidepresívum, toľko kreativity a nadhľadu som v hudbe nepočul roky. Aj keď prístup je iný, ľahkosťou a vtipom sú pre mňa medzinárodnou súčasnou obdobou legendárneho albumu Bolo nás jedenásť tria Lasica, Satinský, Filip. Lepší úvod 21. ročníka si nedokážem predstaviť, na tento booking som obzvlášť hrdý - aj v kontexte toho, že sme historicky prvým európskym podujatím mimo Škandinávie, na ktorom Ylvis potvrdili svoje hranie," uviedol riaditeľ podujatia Michal Kaščák. "Bolo nás jedenásť považujem za najlepšiu platňu slovenskej hudby a viem, že nie som sám. Chceli sme ju uviesť na Pohode už dávnejšie, potvrdením Ylvis bolo rozhodnuté. Veľmi ma teší nadšená reakcia majstra Lasicu," dodal. Medzi nováčikov patria Birdy či Chiki liki tu-a Medzi nováčikov v line-upe patria aj anglická speváčka Birdy, rodáčka z Brazílie pôsobiaca v Nemecku Dillon, ktorá vystúpi spolu so slovenským ženským zborom, ďalej aj C Duncan, Resisters, Elektro Guzzi alebo Chiki liki tu-a. Prídu aj punkoví Slaves z Anglicka. "Slaves sme videli naživo na konferencii International Festival Forum, kde agenti predstavujú festivalovým promotérom svoje najhorúcejšie kapely. Hrali poobede pred účastníkmi konferencie a aj z tejto akcie dokázali spraviť strhujúcu punkovú tancovačku. Určite šlo o najlepší koncert jesene 2016. Isaac Holman je bubenícky génius, ktorý šľape ako dobre naolejovaný pneumatický buchar, okrem toho stíha spev a mimoriadne tanečné kreácie. Výnimočná kapela, punk určite nie je mŕtvy," vyhlásil Kaščák. Organizátori už predtým potvrdili, že na festivale zahrá aj anglická indierocková kapela Alt-J. Jeden z festivalových dní bude patriť aj spomienke na Pohodu z roku 1997. Na jednom pódiu sa predstavia interpreti, ktorí vystúpili na festivale v roku 1997. Patria medzi nich Auktyon, Garage, Laura a její tygři, MCH Band, Polemic, Chór vážskych muzikantov, projekt Flow spoluzakladateľa Pohody Mária Michnu a Bez ladu a skladu, kde spieva Michal Kaščák. Myšlienkou vizuálneho konceptu je oslava pestrosti Na vizuálnom koncepte festivalu spolupracujú Milk Design Directors spolu s duom Craig & Karl. "Základnou myšlienkou nášho vizuálneho konceptu je, že Pohoda je oslavou pestrosti a rôznorodosti, miešanie najrôznejších žánrov, chutí a kultúr. Peknou metaforou je prirovnanie k balíku cukríkov - obsahuje mnoho rozličných tvarov a chutí, z ktorých si na festivale môžete vybrať to svoje, známe alebo naopak s veľkou chuťou objavovať niečo úplne nové z toho všetkého, čo vám Pohoda ponúka. Craig & Karl špeciálne pre Pohodu vytvorili balík unikátnych grafických elementov, z nich následne my v Milku nezávisle skladáme všetky vizuály. Vytvorili sme si z nich vlastne také malé ihrisko, je len na nás, ktoré elementy si vyberieme, ako ich skombinujeme a ktoré cukríky z toho pomysleného balíka si vyberieme. To nám na jednej strane dáva obrovskú paletu možností hrať sa a pritom vďaka svojmu nezameniteľnému štýlu umožňuje okamžite identifikovať Pohodu bez toho, aby sa jej vizuálny prejav stal nudným alebo obťažujúcim," prezradil design director Martin Jenča. Informácie pochádzajú od PR manažéra Pohody Antona Repku a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na Pohode sa predstavia Chiki liki tu-a, Polemic aj Slaves

Zákulisný hráč, ktorý vystupuje z tieňa

Slovensko v apríli zažije jazz-fusionovú hudobnú búrku.Na Bratislavu zaútočí Thundercat. Do bratislavského Ateliéru Babylon zavíta vďaka projektu City Sounds of Bratislava multiinštrumentalista a spevák Thundercat. Rodák z Los Angeles prvý väčší úspech zaznamenal už v 15 rokoch, zatiaľ čo ho v tridsiatke považujú za jedného z najkľúčovejších tvorcov albumu Kendricka Lamara, kritikmi najospevovanejšieho titulu minulého roka. Thundercat sa narodil ako Stephen Brunner do rodiny, kde hudba rozhodne patrila. Jeho otec Ronald Brunner Sr. hrával na bicích pre významné mená ako Diana Ross, The Temptations a Gladys Knight. Ronald Brunner Jr. je zas držiteľom zlatého gramofónu Grammy spolupracujúci s veľkými formátmi jazzu vrátane Roya Hargrova, Stanleyho Clarkea, ale tiež Waynea Shortera. Práve brata uvádza 32-ročný basgitarista ako svoju najväčšiu inšpiráciu. Pred tým, ako spoločne založili punkovú skupinu Suicidal Tendencies, sa ešte stal súčasťou chlapčenskej skupiny No Curfew, s ktorou sa tešil nemalej popularite. Neskôr však zistil, že ho zo všetkých žánrov napĺňa skôr jazz a experimenty s ním. Prelom v kariére prišiel, keď sa Thundercat dal dohromady so Shafiqom Husaynom z kapely Sa-Ra v štúdiu Silver Lake. Sem chodievali nahrávať svoje albumy Bilal a Erykah Badu. Speváčku oslovila hudobníkova tvorba ešte v roku 2008 počas dokončovania albumu New Amerykah. Thundercat sa vtedy stal pevnou súčasťou interpretkinej koncertnej skupiny. Naplno mohol prejaviť svoj talent až po upísaní sa značke Brainfeeder producenta, hudobníka a dídžeja Flying Lotus. Pod hlavičkou tohto labelu vydal nahrávky The Golden Age of Apocalypse (2011) a Apocalypse (2013), ale aj šesťskladbový kúsok The Beyond / Where the Giants Roam (2015), pričom sa hovorí o tom, že ďalšiu štúdiovú kolekciu by mal vydať v najbližších týždňoch. Medzitým sa do značnej miery pričinil o vznik albumu To Pimp a Butterfly (2015) rapera Kendricka Lamara, ktorý sa vlani stal tým kritikmi najuznávanejším vďaka svojej tematickej, ale aj hudobnej komplexnosti. Na jednu z najtalentovanejších hviezd jazz fusion inšpirovaným 70. rokmi sa môžu tešiť aj slovenskí fanúšikovia. V rámci svojho svetového turné sa Thundercat 3. apríla zastaví aj v bratislavskom Ateliéri Babylon. Spraví tak aj vďaka projektu City Sounds of Bratislava. Viac info: www.facebook.com/csbratislava FB event: https://www.facebook.com/events/223223471449714/ Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=23106&idpartner=154 V rámci projektu City Sounds tiež pripravujeme: MACY GRAY - 8. marec 2017, Stará tržnica Bratislava SCOTT BRADLEE\'S POSTMODERN JUKEBOX – 18. marec 2017, Refinery Gallery Bratislava JOHN PATITUCCI THE ELECTRIC GUITAR QUARTET, 16. máj 2017, Slovenský rozhlas Bratislava Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zákulisný hráč, ktorý vystupuje z tieňa

Nominácie na ceny Grammy sú známe, ovládla ich Beyoncé

Tridsaťpäťročná Beyoncé má v 59. ročníku udeľovania cien americkej Národnej akadémie nahrávacích umení a vied šancu získať deväť trofejí.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied dnes zverejnila nominácie na hudobné ceny Grammy. Zoznamu kandidátov vládne americká speváčka Beyoncé, ktorá si na konto pripísala celkovo deväť nominácií. Nominácie Beyoncé Tridsaťpäťročná rodáčka z Houstonu má vďaka nahrávke Lemonade (2016) možnosť získať okrem ocenenia v kategórii Najlepší urban contemporary album aj najprestížnejšiu cenu za album roka. S rovnomennou snímkou, ktorá je súčasťou tejto štúdiovky, zas môže triumfovať v kategórii Najlepší hudobný film. Beyoncé môže ďalej vďaka singlu Formation získať ceny za nahrávku roka, pieseň roka aj najlepší videoklip. Zvyšné tri nominácie získala za skladby Don\'t Hurt Yourself (feat. Jack White), Freedom (feat. Kendrick Lamar) a Hold Up, ktoré sú nominované v kategóriách Najlepší rockový výkon, Najlepšia rapovo-spievaná spolupráca a Najlepší sólový popový výkon. O jednu nomináciu menej ako Beyoncé majú Drake, Rihanna a Kanye West O jednu nomináciu menej si na konto pripísali Drake, Rihanna a Kanye West. Drakeova štúdiovka Views (2016) sa rovnako ako Lemonade uchádza o cenu za album roka. Päticu nominovaných v tejto kategórii dopĺňajú nahrávky 25 (2015) od Adele, Purpose (2015) od Justina Biebera a A Sailor\'s Guide To Earth (2016) od Sturgilla Simpsona. Piesňou roka sa okrem Formation môžu stať aj Hello od Adele, 7 Years od Lukasa Grahama, I Took A Pill In Ibiza od Mikea Posnera a Love Yourself od Justina Biebera, pričom Hello a 7 Years získali spoločne s piesňami Work od Rihanny a Drakea a Stressed Out od Twenty One Pilots aj nomináciu za nahrávku roka. O cenu pre najlepšieho nováčika sa uchádzajú Kelsea Ballerini, The Chainsmokers, Chance The Rapper, Maren Morris a Anderson .Paak. Nominácie v štyroch hlavných kategóriách - Album roka, Skladba roka, Nahrávka roka a Nováčik roka predstavila speváčka a skladateľka Meghan Trainor, ktorá v poslednej menovanej kategórii uspela minulý rok. Nominovaných vyberali spomedzi hudobných nahrávok vydaných medzi 1. októbrom 2015 a 30. septembrom 2016. Ceremoniál 59. ročníka udeľovania cien Grammy sa uskutoční v nedeľu 12. februára v losangeleskom Staples Center, pričom moderovať ho bude anglický herec a moderátor James Corden. Prehľad nominácií na ceny Grammy v hlavných kategóriách Album roka: Adele - 25 Beyoncé - Lemonade Justin Bieber - Purpose Drake - Views Sturgill Simpson - A Sailor\'s Guide To Earth Pieseň roka: Beyoncé - Formation Adele - Hello Mike Posner - I Took A Pill In Ibiza Justin Bieber - Love Yourself Lukas Graham - 7 Years Nahrávka roka: Beyoncé - Formation Adele - Hello Lukas Graham - 7 Years Rihanna featuring Drake - Work Twenty One Pilots - Stressed Out Najlepší nováčik roka: Kelsea Ballerini The Chainsmokers Chance The Rapper Maren Morris Anderson .Paak Prehľad nominácií na ceny Grammy v kategóriách pop, dance, rock a alternatíva POP Najlepší sólový popový výkon: Adele - Hello Beyoncé - Hold Up Justin Bieber - Love Yourself Kelly Clarkson - Piece By Piece (Idol Version) Ariana Grande - Dangerous Woman Najlepší popový výkon dua alebo skupiny: The Chainsmokers featuring Halsey - Closer Lukas Graham - 7 Years Rihanna featuring Drake - Work Sia featuring Sean Paul - Cheap Thrills Twenty One Pilots - Stressed Out Najlepší popový vokálny album: Adele - 25 Justin Bieber - Purpose Ariana Grande - Dangerous Woman Demi Lovato - Confident Sia - This Is Acting Najlepší tradičný vokálny popový album: Andrea Bocelli - Cinema Bob Dylan - Fallen Angels Josh Groban - Stages Live Willie Nelson - Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin Barbra Streisand - Encore: Movie Partners Sing Broadway DANCE Najlepšia tanečná nahrávka: Bob Moses - Tearing Me Up The Chainsmokers featuring Daya - Don\'t Let Me Down Flume featuring Kai - Never Be Like You Riton featuring Kah-Lo - Rinse & Repeat Sofi Tukker - Drinkee Najlepší elektronický/tanečný album: Flume - Skin Jean-Michel Jarre - Electronica 1: The Time Machine Tycho - Epoch Underworld - Barbara Barbara, We Face A Shining Future Louie Vega - Louie Vega Starring…XXVIII ROCK Najlepší rockový výkon: Alabama Shakes - Joe (Live From Austin City Limits) Beyoncé featuring Jack White - Don\'t Hurt Yourself David Bowie - Blackstar Disturbed - The Sound Of Silence Twenty One Pilots - Heathens Najlepší metalový výkon: Baroness - Shock Me Gojira - Slivera Korn - Rotting in Vain Megadeth - Dystopia Periphery - The Price Is Wrong Najlepšia rocková pieseň: David Bowie - Blackstar Radiohead - Burn the Witch Metallica - Hardwired Twenty One Pilots - Heathens Highly Suspect - My Name Is Human Najlepší rockový album: Blink-182 - California Cage The Elephant - Tell Me I\'m Pretty Gojira - Magma Panic! At The Disco - Death Of A Bachelor Weezer - Weezer ALTERNATÍVA Najlepší alternatívny album: Bon Iver - 22, A Million David Bowie - Blackstar PJ Harvey - The Hope Six Demolition Project Iggy Pop - Post Pop Depression Radiohead - A Moon Shaped Pool Prehľad nominácií na ceny Grammy v kategóriách r\'n\'b a rap R\'N\'B Najlepší r\'n\'b výkon: BJ The Chicago Kid - Turnin\' Me Up Ro James - Permission Musiq Soulchild - I Do Rihanna - Needed Me Solange - Cranes In The Sky Najlepší tradičný r\'n\'b výkon: William Bell - The Three Of Me BJ The Chicago Kid - Woman\'s World Fantasia - Sleeping With The One I Love Lalah Hathaway - Angel Jill Scott - Can\'t Wait Najlepšia r\'n\'b pieseň: PartyNextDoor featuring Drake - Come And See Me Bryson Tiller - Exchange Rihanna - Kiss It Better Maxwell - Lake By The Ocean Tory Lanez - Luv Najlepší urban contemporary album: Beyoncé - Lemonade Gallant - Ology KING - We Are King Anderson .Paak - Malibu Rihanna - Anti Najlepší r\'n\'b album: BJ The Chicago Kid - In My Mind Lalah Hathaway - Lalah Hathaway Live Terrace Martin - Velvet Portraits Mint Condition - Healing Season Mya - Smoove Jones RAP Najlepší rapový výkon: Chance The Rapper featuring Lil Wayne & 2 Chainz - No Problem Desiigner - Panda Drake featuring The Throne - Pop Style Fat Joe & Remy Ma featuring French Montana & Infared - All The Way Up ScHoolboy Q featuring Kanye West - That Part Najlepšia rapovo-spievaná spolupráca: Beyoncé featuring Kendrick Lamar - Freedom Drake - Hotline Bling D.R.A.M. featuring Lil Yachty - Broccoli Kanye West featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream - Ultralight Beam Kanye West featuring Rihanna - Famous Najlepšia rapová skladba: Fat Joe & Remy Ma featuring French Montana & Infared - All The Way Up Kanye West featuring Rihanna - Famous Drake - Hotline Bling Chance The Rapper featuring Lil Wayne & 2 Chainz - No Problem Kanye West featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream - Ultralight Beam Najlepší rapový album: Chance The Rapper - Coloring Book De La Soul - And The Anonymous Nobody... DJ Khaled - Major Key Drake - Views Schoolboy Q - Blank Face LP Kanye West - The Life Of Pablo Prehľad nominácií na ceny Grammy v kategóriách soundtrack a video Najlepší kompilačný soundtrack pre vizuálne médiá: Amy Miles Ahead Straight Outta Compton Jednotka samovrahov Vinyl: The Essentials - 1. sezóna Najlepší soundtrack pre vizuálne médiá: Most špiónov - Thomas Newman, skladateľ Osem hrozných - Ennio Morricone, skladateľ Revenant Zmŕtvychvstanie - Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, skladatelia Star Wars: Sila sa prebúdza - John Williams, skladateľ Stranger Things Volume 1 - Kyle Dixon & Michael Stein, skladatelia Stranger Things Volume 2 - Kyle Dixon & Michael Stein, skladatelia Najlepšia pôvodná pieseň pre film, televíziu alebo iné: Can\'t Stop The Feeling! z filmu Trollovia - Justin Timberlake, Anna Kendrick, Gwen Stefani, James Corden, Zooey Deschanel, Walt Dohrn, Ron Funches, Caroline Hjelt, Aino Jawo, Christopher Mintz-Plasse & Kunal Nayyar (autori: Max Martin, Shellback & Justin Timberlake Heathens z filmu Jednotka samovrahov - Twenty One Pilots (autor: Tyler Joseph) Just Like Fire z filmu Alica v Krajine za zrkadlom - Pink (autori: Oscar Holter, Max Martin, Pink & Shellback) Purple Lamborghini z filmu Jednotka samovrahov - Skrillex & Rick Ross (autori: Shamann Cooke, Sonny Moore & William Roberts) Try Everything z filmu Zootropolis - Shakira (autori: Mikkel S. Eriksen, Sia Furler & Tor Erik Hermansen) The Veil z filmu Snowden - Peter Gabriel (autor: Peter Gabriel) Najlepšie hudobné video: Beyoncé - Formation Leon Bridges - River Coldplay - Up & Up Jamie XX - Gosh OK Go - Upside Down & Inside Out Najlepší hudobný film: Steve Aoki - I\'ll Sleep When I\'m Dead The Beatles - The Beatles: Eight Days A Week The Touring Years Beyoncé - Lemonade Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble - The Music Of Strangers American Saturday Night: Live From The Grand Ole Opry Informácie pochádzajú z webstránok www.grammy.com a www.billboard.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nominácie na ceny Grammy sú známe, ovládla ich Beyoncé

Zomrel herec Peter Vaughan, známy zo seriálu Hra o tróny

Peter Vaughan skonal v utorok dopoludnia v pokoji v kruhu rodiny.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Vo veku 93 rokov zomrel anglický herec Peter Vaughan. Smutnú správu potvrdil agent zosnulého a dodal, že rodák z mesta Wem v Shropshire skonal v utorok dopoludnia v pokoji v kruhu rodiny. Peter Vaughan sa narodil 4. apríla 1923. Známy je napríklad zo seriálu Hra o tróny (2011), v ktorom účinkoval v období 2011 až 2015. Predstavil sa aj v množstve ďalších seriálov, ako napríklad Fox (1980), Hazardér (1990 - 1991), Desiate kráľovstvo (2000) či Porota (2002). Objavil sa tiež vo filmoch Alfréd Veľký (1969), Strašiaci (1971), Valentino (1977), Úsvit Zuluov (1979), Francúzova milenka (1981), Brazil (1985), Mesačné hory (1990), Súmrak dňa (1993), Čarodejnice zo Salemu (1996), Legenda o pianistovi (1998), Bedári (1998), Ideálny manžel (1999), Kiss Kiss (Bang Bang) (2001), Matka (2003) alebo Horšie ako smrť (2007). Za účinkovanie v seriáli Our Friends in the North (1996) ho nominovali na televíznu cenu BAFTA. Informácie pochádzajú z webstránky www.independent.co.uk. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel herec Peter Vaughan, známy zo seriálu Hra o tróny

Poľsko nevydá Polańského do USA, kde je naňho vydaný zatykač

Poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro žiadal o anulovanie pôvodného verdiktu a vydanie 83-ročného filmára do USA, kde je naňho vydaný zatykač. BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Poľský najvyšší súd v utorok zamietol žiadosť ministra spravodlivosti Zbigniewa Ziobra o vydanie poľsko-francúzskeho režiséra Romana Polańského do USA. Tam je na 83-ročného filmára vydaný zatykač v súvislosti so znásilnením 13-ročného dievčaťa, ktorého sa údajne dopustil ešte v roku 1977. Držiteľa Oscara obvinili zo znásilnenia Držiteľa Oscara za réžiu snímky Pianista (2002) obvinili v roku 1977 zo šiestich trestných činov vrátane znásilnenia vtedy 13-ročnej Samanthy Geimer. Päť zo šiestich obvinení neskôr stiahli, keď sa Polański priznal, že mal s mladistvou pohlavný styk a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Sudca ho predtým, ako rozhodol o dĺžke trestu, poslal na 90-dňové psychiatrické pozorovanie, odkiaľ ho po 42 dňoch prepustili. Režisér filmov ako Rosemaryino dieťa (1968), Čínska štvrť (1974), Smrť a dievča (1994) alebo Ghost Writer (2011) však krátko pred vynesením rozsudku z USA ušiel a usadil sa vo Francúzsku, kde bol mimo dosahu americkej justície. Po vyše 31 rokoch ho zatkli 26. septembra 2009 po prílete do Zürichu, kde si mal prevziať ocenenie na filmovom festivale. USA následne požiadali o jeho vydanie. Švajčiarsko však 12. júla 2010 oznámilo, že žiadosti nevyhovelo a Polańského prepustili z domáceho väzenia. V októbri ho vypočúvala poľská prokuratúra Predvlani koncom októbra Polańského vypočúvala poľská prokuratúra po tom, ako sa zúčastnil na oficiálnom otvorení Múzea histórie poľských židov vo Varšave. Druhý raz ho vypočúvali vlani v januári, keď losangeleská prokuratúra zaslala poľským úradom žiadosť o jeho vydanie. Polański potom koncom februára 2015 vypovedal aj na súde. Verdikt mali pôvodne vyniesť už na jar 2015, súd však rozsudok dvakrát odročil s tým, že poľské úrady požiadali americkú stranu o právnu pomoc v tomto prípade. Súd nakoniec vlani v októbri žiadosť o vydanie zamietol. Ziobro, ktorý je zároveň aj generálnym prokurátorom, sa však tento rok voči tomuto verdiktu odvolal na najvyšší súd, ktorý požiadal o anulovanie rozsudku a následné vydanie Polańského do USA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Poľsko nevydá Polańského do USA, kde je naňho vydaný zatykač

Helena Vondráčková vystúpi budúci rok v Bratislave

Interpretka sa spolu s viacerými hudobnými hosťami predstaví na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu pri príležitosti osláv jej 70. narodenín. BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Česká speváčka Helena Vondráčková vystúpi 21. októbra 2017 v Bratislave. Slovenským priaznivcom sa predstaví v rámci koncertu, ktorý sa uskutoční na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu pri príležitosti osláv jej 70. narodenín. Do hlavného mesta Slovenska prídu rodáčku z Prahy podporiť viacerí hudobní hostia, ktorých mená budú organizátori podujatia postupne zverejňovať. Vstupenky na koncert sú už v predaji. Helena Vondráčková nahrala prvú pieseň Červená řeka v roku 1964 a následne pôsobila v divadle Rokoko. V rokoch 1968 až 1970 vystupovala spolu s Martou Kubišovou a Václavom Neckářom v skupine Golden Kids, od roku 1971 už sólovo. Spolupracovala s Jiřím Kornom, orchestrom Gustava Broma i so skupinou Bacily a vydala niekoľko desiatok albumov. Niekoľkokrát získala Zlatú platňu a Platinovú platňu Supraphonu a v roku 1965 sa stala víťazkou ankety Zlatý slávik. V ďalších rokoch sa v tejto ankete pravidelne objavovala v prvej trojici. Účinkovala aj vo filme - v roku 1968 si napríklad zahrala so spomínaným Václavom Neckářom v rozprávke Šíleně smutná princezna. Ďalej sa predstavila vo filmoch Romance za korunu (1975), Jen ho nechte, ať se bojí (1977), Trhala fialky dynamitem (1992) či Kameňák 2 (2004) a účinkovala aj v mnohých televíznych programoch. Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Helena Vondráčková vystúpi budúci rok v Bratislave

VIANOČNÁ PÁRTY

Jediný spôsob ako uloviť významného klienta a zachrániť firemnú pobočku, je usporiadať veľkolepý vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnete. Na ktorý NIKDY NIKTO nezabudne! Generálna riaditeľka firmy Zenotek Carol Vanstonová (Jennifer Aniston) tesne pred Vianocami oznámi zamestnancom, že ich stratová pobočka sa bude zatvárať. Lenže excentrický šéf filiálky (a zhodou okolností mladší brat Carol) Clay Vanstone (T.J. Miller) sa nevzdá len tak bez boja. Spolu s dvoma najbližšími spolupracovníkmi Joshom (Jason Bateman) a Tracey (Olivia Munn) vymyslia geniálny plán, aby získali sympatie solventného zákazníka a uzavreli s ním obchod, ktorý im všetkým zachráni miesta. Pozvú ho na firemnú vianočnú párty, akú ešte nikdy nezažil! Kedysi dávno boli firemné vianočné večierky tradíciou, na ktorú všetci zamestnanci netrpezlivo čakali celý rok. Bola to magická noc, plná zábavy a alkoholu, kedy bolo dovolené všetko. V tú jednu noc neexistovali hranice medzi kolegami a priateľmi, zamestnávateľmi a zamestnancami, všetci si boli rovní. Každý mohol úprimne povedať, čo si myslí o šéfovi a nemusel sa báť o miesto. Tam sa rodili nádeje aj nápady, i keď si ich na druhý deň málokto pamätal. V snahe vyhnúť sa trápnym výhovorkám, či dokonca súdnym sporom, ktoré nezriedka nasledovali po bujarých nočných oslavách, horliví pracovníci oddelení ľudských zdrojov postupne organizátorom priťahovali uzdu, až sa z legendárnej "párty" stala slušná a rodinná záležitosť, ktorú dnes nazývame "vianočný večierok”. "Naša filmová párty je návratom do tých menej civilizovaných čias, niečo ako kostra dávno vyhynutého divokého vlka," hovorí producent Scott Stuber. "Dnešné večierky pripomínajú skôr krotkého domáceho mopslíka...nikomu neublížia, môžu sa ich zúčastniť aj deti, ale niekde v hĺbke majú stále zakorenenú tú pôvodnú vlčiu DNA." Jednu z hlavných postáv, obávanú veľkú šéfku, stvárňuje Jennifer Aniston, ktorá sa nebojí ničoho, pokiaľ ide o stvárnenie nesympatických postáv v komédiách. "Vítam všetky odvážne výzvy,” hovorí herečka a pokračuje. "Carol svojho brata neznáša a za každú cenu chce dokázať, že ona je tá najmúdrejšia a najzodpovednejšia osoba vo firme. Žiaľ, nedokáže byť nikdy milá a príjemná.” Okrem nej si vo filme zahrali viacerí vynikajúci herci a komici, známi zo Saturday Night Live - T.J.Miller, Vaness Bayer a Kate McKinnon. Všetci s radosťou spomínajú na takmer rodinnú atmosféru na pľaci či nakrúcanie so živými sobmi, ktorým museli vyrobiť umelú srsť aj parohy. S menšou radosťou hovoria o tom, ako v prestávkach vyjedali cukríky z misky na recepcii, aby následne zistili, že ich produkcia niečím postriekala kvôli lesklému efektu. Kate McKinnon nikdy nezabudne na svoj kostým - epický vianočný sveter, ktorý nechali ručne uštrikovať podľa špeciálneho návrhu a jeho výroba trvala dva mesiace. Ale výsledok rozhodne za to stojí! "Diváci si užijú skvelú zábavu rovnako, ako keby boli priamo na párty. Navyše sa nemusia obávať nijakých následkov, ani ráno upratovať!" uzatvára režisér Will Speck. Skvelá komédia VIANOČNÁ PÁRTY vstupuje do slovenských kín už 8. decembra. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo VIANOČNÁ PÁRTY

Guns N\' Roses vystúpia vo Viedni, Prahe i Gdansku

Vo formácii v súčasnosti pôsobia Axl Rose, Slash, Duff McKagan či Dizzy Reed. BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) - Americká rocková kapela Guns N\' Roses ohlásila ďalšie dátumy v rámci turné Not in This Lifetime.... Formácia sa predstaví napríklad aj 20. júna v poľskom meste Gdansk na Stadione Energa, 4. júla na pražskom letisku Letňany alebo 10. júla na viedenskom štadióne Ernsta Happela. Na spomínanom turné, ktoré skupina odštartovala tento rok v apríli, sa predstavia Axl Rose (spev), Slash (gitara), Duff McKagan (basgitara), Dizzy Reed (klávesy), Richard Fortus (gitara) či Frank Ferrer (bicie). Guns N\' Roses vznikli v roku 1985 a svoju najväčšiu slávu zažili po vydaní debutovej nahrávky Appetite For Destruction (1987) s hitmi ako Welcome To The Jungle, Sweet Child O\' Mine a Paradise City. Kapela na úspech prvého albumu nadviazala nahrávkou G N\' R Lies (1988) a potom v roku 1991 štúdiovkami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v ten istý deň. Žánrovo pestré nahrávky obsahovali single You Could Be Mine, Don\'t Cry, Live And Let Die, November Rain, Knockin\' On Heaven\'s Door, Civil War a Estranged. Skupina neskôr čelila viacerým zmenám v zostave a ponúkla albumy "The Spaghetti Incident?" (1993) a zatiaľ posledný Chinese Democracy (2008). Informácie pochádzajú z webstránky www.gunsnroses.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Guns N\' Roses vystúpia vo Viedni, Prahe i Gdansku

Eurovízia 2017 by sa namiesto Ukrajiny mohla konať v Moskve

Takéto rozhodnutie by však mohlo byť zvlášť nepríjemné pre Ukrajinu ako pôvodného hostiteľa Eurovízie 2017, keďže ukrajinská speváčka Džamala zvíťazila v tomto ročníku.MOSKVA 5. decembra (WebNoviny.sk) - Medzinárodná pesničková súťaž Eurovízia by sa na budúci rok mohla konať v Moskve, a nie na Ukrajine, keďže tamojšie úrady čelia problémom s organizovaním podujatia. Medzi inými ťažkosťami sa spomína najmä financovanie, oznámili v nedeľu nemecké médiá. Zdroje z organizačného výboru naznačili, že výber lokality súťaže by mohol napokon padnúť na ruskú metropolu. Takéto rozhodnutie by však mohlo byť zvlášť nepríjemné pre Ukrajinu ako pôvodného hostiteľa Eurovízie 2017, keďže ukrajinská speváčka Džamala zvíťazila v tomto ročníku. Interpretka si prvenstvo v májovom finále v Štokholme vydobyla skladbou "1944", ktorú mnohí považujú za protiruskú. Šéfka ukrajinského parlamentného výboru pre zahraničné vzťahy Hanna Hopková pre denník Bild uviedla: "Ide o jasnú hrozbu, že sa podujatie uskutoční v inej krajine. Bola by to pre nás pohroma." Európska vysielacia únia (EBU) varovala Kyjev, že môže prísť o právo hostiť Eurovíziu 2017. Medzi citovanými dôvodmi menovala byrokraciu, nevyhovujúcu legislatívu a ľahostajný prístup niektorých činiteľov k usporiadaniu súťaže. Podľa agentúry TASS má únia pre podobné situácie záložný plán. EBU učiní finálne rozhodnutie o tom, či Ukrajina bude hostiť predmetnú súťaž, na svojom valnom zhromaždení 8. decembra. O právo privítať tento sledovaný kultúrny program sa uchádzali ukrajinské mestá Kyjev, Odesa, Dnipro, Ľvov, Charkov a Cherson, avšak 19 z 22 členov prípravného výboru hlasovali za Kyjev. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Eurovízia 2017 by sa namiesto Ukrajiny mohla konať v Moskve

DIABOLSKY DOBRÉ VIANOCE

Bratislava, 27. novembra 2016 /.../ – Svetoví Cigánski Diabli, speváčka Katarína Knechtová a 100-členný cigánsky symfonický orchester z Budapešti vystúpia na temperamentnej vianočnej tour na jednom pódiu. Účasť na tomto jedinečnom "diabolskom" trojkoncerte potvrdil aj renomovaný český husľový virtuóz Jaroslav Svěcený, ktorý patrí medzi významné osobnosti českej hudobnej scény. Neobvyklá hudobná kombinácia folklóru, popu a etno hudby odštartuje už 9. decembra 2016 o 19:00 hod. v Košiciach /ŠH Angels/, 11. decembra 2016 o 19:00 hod. v Bratislave /Aegon Aréna /NTC/, 8. januára 2017 o 18:00 hod. v Nových Zámkoch /ŠH Milenium/ a 13. marca 2017 o 19:00 hod. v Prahe /LUCERNA-Veľká sála/. Dĺžka podujatia je 90 minút. O interprétoch "diabolskej tour" Orchester Cigánski Diabli – je jedinečným zoskupením hudobníkov, ktorý je odbornou verejnosťou považovaný za jeden z najlepších v kategórii Etno a World Music na svete. Cigánski Diabli prinášajú originálne diela, odvážne aranžmány, neobvyklé hudobné kombinácie a nový image. Tradíciu obohatili svojimi sólovými hudobnými projektami a spoluprácou s viacerými symfonickými orchestrami, kde majstrovsky spájajú folklórnu muziku s ostatnými hudobnými žánrami (jazz, etno, flamenco) a doplnili ich výnimočnou virtuozitou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou umeleckého prejavu Cigánskych Diablov. Orchester spolupracuje s mnohými poprednými symfonickými orchestrami, dirigentami, spevákmi a inštrumentalistami rozličných hudobných žánrov – Gipsy Kings, Paul Gulda & Viedenské sláčikové kvarteto, Komorná Filharmónia Bremen, Moravská Filharmónia Olomouc, Filharmónia B.Martinu Zlín, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu Bratislava a mnoho iných. Cigánski Diabli v číslach: Cigánski Diabli získali za svoje nahrávky 3 zlaté a 2 platinové ocenenia a v roku 2 000 im bola udelená cena Grammy za Najlepší orchester, Najlepší album a Najlepší interpret. Koncertovali na 5 kontinentoch, v 35 štátoch sveta a takmer v celej Európe. V roku 2014 im udelila svetová komisia v Soule svetové ocenenie "World Masters Committee za rok 2014. Katarína Knechtová – začala svoju hudobnú kariéru v roku 1996 ako 15-ročná, a to s kapelou IMT Smile. O rok neskôr sa stala spoluzakladateľkou skupiny PEHA, kde pôsobila 12 rokov. Počas tohto pôsobenia zložila mnoho hitov, ako napr. Za Tebou, Spomaľ, Muoj Bože. V roku 2008 sa vydala na sólovú kariéru a vyšiel jej prvý sólový album Zodiak, na ktorom spolupracovala s britským producentom. Z albumu sa predalo 15 000 kusov. V roku 2011 uzrel svetlo hudobného sveta druhý sólový album "Tajomstvá” v produkcii Christiana Eignera (bubeník a producent skupiny Depeche Mode). V roku 2015 už tretí sólový album "Prežijú len milenci”, z ktorého singel NAVEKY sa po dobu dvoch mesiacov stal najhranejšou domácou skladbou.  Počas svojej kariéry absolvovala mnoho sólových tour, v spojení napríklad s Davidom Kollerom, Chinaski, Anetou Langerovou, Olympicom, Cigánskymi Diablami. Absolvovala mnohopočetné vystúpenia v Anglicku, Irsku, Poľsku, Číne, Belgicku, USA. Bola i predskokankou svetovým kapelám ako Depeche Mode, Garbage, Cranberries. Je držiteľkou mnohých cien (Aurel, Oto, Slávik, cena nadácie Tatrabanky). Jaroslav Svěcený – významný husľový virtuóz, uznávaný znalec histórie a stavby huslí. V roku 2008 bol vymenovaný za medzinárodného súdneho znalca v odbore sláčikové hudobné nástroje. Viac ako 20 rokov spolupracuje s interpretmi rôznych žánrov na spoločných projektoch. Jedným z najvýraznejších počinov v tejto oblasti je projekt Vivaldianno s rockovým hudobníkom Michalom Dvořákom (zo skupiny Lucie). Je spoluzakladateľom dnes už prestížnych českých festivalov – Sláčikové sviatky hudby. Na festivale Pražská Jeseň 2006 predviedol Svěcený vo Dvořákovej sieni Rudolfina so svetovým symfonickým orchestrom BBC Philharmonic 2. husľový koncert Bohuslava Martinú. Vo februári 2013 premiéroval v New Yorku svoju skladbu "Strings for NYC", ktorú venoval občanom NY, za čo získal ďakovný list newyorského starostu Michaela Bloomberga. Dlhodobá charitatívna činnosť je neoddeliteľnou súčasťou jeho umeleckej práce. Jaroslav Svěcený vo svete: Jeho početné koncertné tour‘s a festivalové vystúpenia obsahujú USA, Kanadu, Mexiko, Rusko, Brazíliu, celú Európu, Turecko, Izrael, Egypt, Alžír, Líbyu, Maroko, Kuvajt, Jordánsko, Saudskú Arábiu, Spojené arabské emiráty, Sýriu, Libanon, Indiu, Filipíny, Pákistán, Indonéziu, Thajsko atď. Jaroslav Svěcený doteraz nahral 44 CD s dielami svetových a českých autorov, za ktoré získal veľa zlatých či platinových platní. 100-členný cigánsky symfonický orchester – je celosvetovo preslávené hudobné zoskupenie, ktoré pôsobí v podobe klasického symfonického orchestra, čím sa stalo vo svete unikátnou hudobnou formáciou.  Činnosť Budapeštianskeho cigánskeho symfonického orchestra a Sto cigánskych huslí, ktorou zachovávajú tradície, je bezkonkurenčne celosvetovou neoceniteľnou hodnotou. Okrem klasických skladieb hrajú aj tradičnú maďarskú cigánsku hudbu, maďarské melódie a maďarské ľudové piesne. Cigánsky symfonický orchester v číslach: Toto zoskupenie oslávilo svoje 30. výročie vo veľkej sále hudobnej akadémie Ferenca Liszta dňa 6. júna 2015. Na spoločnom vystúpení si s nimi zahrali hostia z orchestra Cigánski Diabli zo Slovenska, huslista a držiteľ juniorskej husľovej ceny Ernő Kállai a ich hlavná sólistka, držiteľka Kossuthovej ceny – Margit Bangó. Od svojho založenia odohral orchester viac ako 1000 koncertov a vystupoval v kultúrnych domoch tých najmenších spoločenstiev v krajine až po veľké a slávne koncertné sály po celom svete. Orchester má v súčasnosti 138 členov. V roku 2000 získali cenu maďarského dedičstva a v tom istom roku boli zapísaní do Guinessovej knihy rekordov. Počas svojej existencie vydal cigánsky symfonický orchester 21 CD nosičov, 5 DVD nosičov, z ktorých 8 a 14 sú platinové a zlaté platne. Od 18. marca nesie cigánsky symfonický orchester čestný titul HUNGARICUM. Pripravila agentura 13.s.r.o. http://diabolskydobrevianoce.sk, http://www.13sro.sk https://www.facebook.com/gypsydevils/?fref=ts www.facebook.com/diabolskydobrevianoce, Lístky sú dostupné na www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22731 a na www.ticketpro.cz/jnp/hudba/folklor-etno-world-music/1975696-dabelsky-dobre-vanoce-ciganski-diabli-.html. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo DIABOLSKY DOBRÉ VIANOCE

Dokoupil vystavuje v Bratislave ikonické bublinové obrazy

Aktuálna samostatná výstava renomovaného európskeho umelca Jiřiho Georga Dokoupila (1954) pod názvom Oxymoron prináša na Slovensko nielen ikonické bublinové obrazy, ale aj jeden z jeho najnovších projektov Furniture For Fotos.BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) - Dokoupil vstúpil na svetovú scénu v 80. rokoch minulého storočia v rámci silnej nemeckej neo-expresívnej maliarskej školy. V priebehu rokov postavil osobitý maliarsky program, ktorý modeluje polemiku so samotným médiom maľby. Ide o posun od expresívnej figurálnej maľby k novým experimentálnym a "mentálnym" polohám maliarskej práce. V priebehu rokov priniesol takmer stovku inovatívnych maliarskych techník a štýlov, ktoré podáva v ucelených cykloch (maľba pneumatikou, bičom, sadzami, dymom sviečky, "filmové" plátna a pod.). Obrazom: Dokoupilova výstava v Bratislave Maľby s bublinami rozvíja od roku 1992 Na súčasnej výstave prezentuje sériu malieb s mydlovými bublinami, ktoré rozvíja od roku 1992 hlavne vo svojom berlínskom ateliéri. Bubliny v klasickej ikonografii boli symbolom prchavosti chvíle a pominuteľnosti života, dnes možno viac svedčia o povrchnosti médií a vnímania sveta. Ide o proces kalkulovanej spontánnosti a akčnosti maľby - kde bubliny s pridaním pigmentu vytvárajú podivné organické a dynamické štruktúry, melodicky vznášajúce sa na obrazovej ploche. Je to abstraktná maľba? Materiálová maľba reálnymi bublinami? Či skôr Dokoupilov postoj voči maľbe, jeho dialóg so samotným jazykom závesného obrazu. Furniture For Fotos V podobnom duchu Jiří Georg Dokoupil vytvoril aj sériu špeciálnych objektov, ktoré stierajú rozdiely medzi druhou a treťou dimenziou. Ide o cyklus Furniture For Fotos, ktorý po premiére v pražskej DSC Gallery predstaví prvýkrát aj na Slovensku. "Už před sedmi lety jsem měl sen o tom, že se druhá dimenze rozhodla být třetí, ale nějak jí to nevyšlo…jde o nejautentičtější důkaz teorie Marcela Duchampa, který říká, že umělecké dílo začne existovat teprve s divákem. Objekty samotné neznamenají nic, dokud se divák sám nestane součástí sochy," vysvetľuje princíp tejto série samotný autor. Vznikla ucelená kolekcia elementárnych nábytkových prvkov a predmetov s iluzívnou perspektívnou skratkou, ktoré narúšajú bežné vnímanie týchto podivných objektov. Tak obe polohy Dokoupila na tejto výstave – séria malieb a 3D realizácie prinášajú príbuzné protichodné (oxymoronové) prístupy autora v jeho súčasnom umeleckom prejave. Jiří Georg Dokoupil sa narodil roku 1954 v Krnove. V roku 1968 sa jeho rodina presťahovala do Kolína nad Rýnom v Nemecku, kde v 70. rokoch študoval na Akadémii výtvarných umení. Ďalej navštevoval výtvarné ateliéry na University of Frankfurt v Nemecku a Cooper Union v New Yorku, kde študoval pod vedením nemeckého koncep-tualistu Hanse Haackeho, ktorý mal významný vplyv na jeho rannú tvorbu. Od roku 1979 bol Dokoupil prominentným členom nemeckej neo-expresionistickej skupiny Mülheimer Freiheit, ktorú založil spolu s ďalšími piatimi umelcami. Od jeho účasti na významnej svetovej výstave Documenta 7 v Kasseli v roku 1982 sa z neho stala hviezda svetového formátu. Od tejto doby prezentoval svoju tvorbu na svetových výstavách, napríklad na Benátskom bienále (1987, 1993), vystavoval v galérii slávneho Lea Castelliho, Ileany Sonnabend alebo Davida Zwirnera v New Yorku, tiež v umeleckých inštitúciách ako Centre Georges Pompidou v Paríži či viedenské Muzeum Moderner Kunst Stiftung Ludwig (Mumok), Museo Reina Sofia v Madride alebo Museum of Modern Art (MoMA) v New Yorku. Jeho obrazy sú zastúpené v zbierkach významných umeleckých inštitúcií, i v popredných privátnych zbierkách po celom svete. V rokoch 1983-1984 pôsobil Dokoupil ako hosťujúci profesor na Kunstakademie v Düsseldorfe, v roku 1989 v Circulo de Ballas Artes v Madride a na Gesamtschule Kassel v rokoch 1994-1995. V roku 2012 získal cenu Lovis-Corinth Price. V súčasnosti žije a pracuje v Berlíne, Madride, Rio de Janeiro a v Prahe. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dokoupil vystavuje v Bratislave ikonické bublinové obrazy

Video: Peter Bič Project poodhalil scény z klipu Calling You

Kapela Peter Bič Project už vo štvrtok zverejní prvý singel zo spolupráce s anglickým hudobníkom a producentom Dariom G. Prostredníctvom teaseru odhalili aj prvé scény z videoklipu k skladbe Calling You. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Peter Bič Project poodhalil scény z klipu Calling You

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Cenu Jána Langoša si prevezme český filozof Jan Sokol
V rebríčku Technology Fast 500 figurujú 4 slovenské firmy
Japonská nákladná vesmírna loď HTV-6 odštartovala k ISS
USA pošlú na pomoc pri dobýjaní Rakky ďalších dvesto vojakov
Kirk Douglas oslávil sto rokov, za dlhovekosť vďačí manželke
Video: LeBron stúpa v rebríčku, Westbrook dostihol Jordana
Proti zimnej únave a ochoreniam existuje SMART riešenie
5 situácií, ktoré zaručene pozná každý rodič

Recept dňa

Hovädzie na karí korení

30 dkg zadného hovädzieho
2 malé zemiaky
½ l vývaru
2 ČL solamylu
2 PL oleja
1 cibuľa
1 - 2 papriky
2 ČL karí korenia
1 paradajka
soľ

Zemiaky očistite, pokrájajte na tenšie kolieska a varte asi 5 min. Nechajte ich dobre odkvapkať a dajte bokom. Cibuľu očistite, nakrájajte nadrobno a opražte na oleji. Pridajte papriku nakrájanú na kocky a za stáleho miešania opražte až je paprika skoro hotová. Preložte do misky. Na panvicu pridajte olej, pridajte mäso nakrájané na tenké rezance a karí korenie. V miske zmiešajte vývar, solamyl a soľ a omáčku nalejte do panvice, dobre zamiešajte a varte až kým mäso nebude mäkké. Pridajte zmes cibule a papriky, uvarené papriky a paradajky pokrájané na kocky a ešte chvíľu povarte. Podávajte s ryžou.

Dobrá rada

Ovsené vločky

Úľava pri kiahňach 1 šálka ovsených vločiek a voňavý olej rozmixovať, do vrecúška a zavesiť pod kohútik s tečúcou vodou – výborný relax a nakoniec sa vrecúškom vydrhnúť.

Stavebník

Energetická sebestačnosť pojazdných minidomov

Ako sme písali v materskom článku o minidomoch, hlavným zdrojom energie pre takýto druh bývania je solárny systém. Jeho srdcom je neuveriteľne malý box, ktorý je plne programovateľný , ľahko ovládateľný a vysoko efektívny.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang