Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Noc divadiel v SND s tancom, diskusiami a prekvapeniami

BRATISLAVA 31. októbra (WBN/PR) - Už tradične si v Slovenskom národnom divadle môžu fanúšikovia našej prvej scény užiť Noc divadiel, ktorá odštartuje v sobotu 15. novembra 2014 o 19.00 h. Do piateho ročníka európskeho podujatia pod patronátom Divadelného ústavu v Bratislave sa aktívne zapoja všetky tri umelecké súbory Slovenského národného divadla. Činohra SND pripravila pre divákov diskusie s tvorcami nových inscenácií aktuálnej slovenskej sezóny – Polnočná omša a Bál, ktoré sa začnú krátko po večerných predstaveniach. Diskusie budú do naplnenia kapacitných možností Sály činohry a Štúdia prístupné aj pre divákov, ktorí nemajú zakúpené vstupenky na spomínané predstavenia. Opera SND chystá pre návštevníkov Noci divadiel na javisku Sály opery a baletu besedu, ktorej leitmotívom je nastolenie provokatívnej otázky: Na čo je nám dnes Národné divadlo? Na diskusii sa pod vedením operného dramaturga Martina Bendika zúčastnia aj jeho kolegovia z umeleckých súborov. Naša prvá operná scéna zároveň pripravuje viacero originálnych prekvapení. Umelecký bonbónik ponúkne Balet SND v podobe netradičného spojenia vizuálneho umenia a tanca v programe Stopy baletu na skúšobnom javisku. Peruánsky umelec Luis Casanova Sorolla a sólisti našej prvej baletnej scény predvedú jedinečnú maľbu tancom baletu Luskáčik. Návštevníci Noci divadiel v SND majú bezplatný vstup podmienený registráciou, a to najneskôr v stredu 12. novembra 2014 o 12.00 h e-mailom na adrese nocdivadiel@snd.sk. V e-maile je potrebné uviesť meno, kontaktné údaje a udalosť, ktorú majú záujem navštíviť. Prípadné otázky môžu diváci smerovať na infolinku +421 2 204 72 297.

logo Noc divadiel v SND s tancom, diskusiami a prekvapeniami

John Gatins pracuje na scenári novej snímky o King Kongovi

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Americký filmár John Gatins sa podieľa na scenári očakávanej snímky o King Kongovi s názvom Skull Island. Príbeh filmu pôvodne napísal Max Borenstein, réžiu novinky má na starosti Jordan Vogt-Roberts. V snímke si zahrá napríklad Tom Hiddleston. Prvý film o King Kongovi vznikol v roku 1933. Odvtedy sa obrovská gorila objavila v mnohých ďalších filmoch či seriáloch. Naposledy do kín uviedli dobrodružné fantasy King Kong (2005) v réžii Petra Jacksona. Najnovší príbeh by sa mal odohrávať na ostrove, z ktorého King Kong pochádza. Do kín by sa mal dostať v druhej polovici roka 2016. Johna Gatinsa nominovali vďaka scenáru snímky Let (2012) na Oscara či Satellite Award. Je tiež spoluautorom scenárov snímok Kouč Carter (2005), Real Steel: Oceľová päsť (2011) alebo Need for Speed (2014) a autorom scenára filmu Splnený sen (2005), ktorý aj režíroval. Venuje sa tiež herectvu.

logo John Gatins pracuje na scenári novej snímky o King Kongovi

Alexandrovci na budúci rok opäť vystúpia na Slovensku

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Ruský armádny súbor Alexandrovci sa na budúci rok vráti na Slovensko. V rámci jesenného turné k 70. výročiu konca druhej svetovej vojny vystúpia v ôsmich slovenských mestách. Koncertnú šnúru odštartuje 120-členný zbor umelcov 29. septembra v Košiciach. Následne sa predstavia v Humennom, Poprade, Žiline, Trenčíne, Zvolene, Nitre a Bratislave. Špeciálnym hosťom bude dnes ešte len osemročná speváčka Valeria "Lery" Kurnuškina. Chýbať nebudú ani sólisti Vadim Ananev, ktorého prezývajú Mr. Kalinka, či Boris Dyakov. Turné bude pokračovať 12 koncertmi v Českej republike. Video: Alexandrovci Macejko "Alexandrovci sú svetovou špičkou v tom, čo robia. Na Slovensko sa vždy tešia a aj my sme radi, že v rámci osláv výročia konca najrozsiahlejšieho ozbrojeného konfliktu v dejinách ľudstva sa opäť predstavia aj u nás," povedal organizátor slovenskej časti Alexandrovci - European Tour 2015 Rudolf Héger. Ako uviedol, fanúšikovia a fanúšičky sa opäť môžu tešiť na Kaťušu alebo Kalinku a množstvo ďalších ruských skladieb. Alexandrovci sú tiež známi tým, že do repertoáru vždy zaradia aj niektorú z národných či ľudových piesní krajiny, v ktorej aktuálne koncertujú. Na Slovensku už minulosti odzneli napríklad piesne Macejko, macejko či Na Kráľovej holi. Termíny budúcoročných koncertov Alexandrovcov na Slovensku: 29. septembra - Košice 30. septembra - Humenné 1. októbra - Poprad 2. októbra - Žilina 4. októbra - Trenčín 5. októbra - Zvolen 6. októbra - Nitra 7. októbra - Bratislava

logo Alexandrovci na budúci rok opäť vystúpia na Slovensku

Take That zverejnili videoklip k piesni These Days

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Britská skupina Take That zverejnila videoklip k piesni These Days. V novinke je možné vidieť spevákov, ako spolu ležia v posteli, cvičia, tancujú alebo sú v salóne krásy. Na skladaní piesne These Days pracovali všetci súčasní členovia formácie Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald, o produkciu sa postaral Greg Kurstin. Skladba je zároveň prvým singlom z očakávaného albumu III, ktorý trio plánuje vydať 1. decembra. Novinka ponúkne dvanásť skladieb, deluxe edícia bude o tri piesne bohatšia. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na Super Deluxe Box, ktorý ponúkne 15 skladieb a rôzne bonusy. Video: Take That - These Days Take That vznikli v roku 1990 ako päťčlenná skupina v zložení Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange a Robbie Williams. Do odchodu Williamsa v roku 1995 vydali albumy Take That And Party (1992), Everything Changes (1993) a Nobody Else (1995). Rok po Williamsovom odchode ohlásili zvyšní štyria členovia ukončenie činnosti skupiny. Bez neho sa vrátili na scénu v roku 2005, pričom v novembri 2006 ponúkli nahrávku Beautiful World, po ktorej nasledovala ďalšia s názvom The Circus (2008). V roku 2010 sa k štvorici pridal aj pôvodný piaty člen a spoločne nahrali zatiaľ poslednú štúdiovku Progress (2010). Williams skupinu opäť opustil v roku 2012 a o odchode Jasona Orangea informovali v septembri 2014.

logo Take That zverejnili videoklip k piesni These Days

Bývalú asistentku člena U2 uznali vinnou zo sprenevery

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Bývalá asistentka basgitaristu írskej kapely U2 Adama Claytona neuspela s odvolaním voči rozsudku v prípade sprenevery 2,8 milióna eur z hudobníkových bankových účtov. Súd uznal Carol Hawkins vinnou v roku 2012 a poslal ju na sedem rokov do väzenia. Päťdesiatjedenročná Hawkins prevádzala peniaze z dvoch Claytonových účtov v rokoch 2004 až 2008, pričom sprenevery sa dopustila celkovo 181-krát. V jednom prípade z roku 2007 vybrala naraz 310-tisíc eur. Z hudobníkových peňazí si napríklad kúpila 22 dostihových koní, byt v New Yorku alebo financovala vzdelávanie svojich detí. Po vynesení rozsudku sa odvolala voči samotnému uznaniu viny aj dĺžke trestu. Odvolací súd v Dubline zatiaľ potvrdil iba jej vinu, pričom o tom, ako dlho zostane za mrežami by mal rozhodnúť v najbližších dňoch.

logo Bývalú asistentku člena U2 uznali vinnou zo sprenevery

TOP 10 halloweenskych skladieb, vedie Jacksonov Thriller

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Najobľúbenejšou Halloweenskou piesňou je Thriller zosnulého speváka Michaela Jacksona. Rebríček najlepších "strašidelných skladieb" zostavil hudobný portál Spotify na základe viac ako 600-tisíc playlistov, ktoré budú súčasťou Halloweenskych párty. Na druhom mieste skončila nahrávka Monster Mash v podaní Bobbyho "Borisa" Picketta, ktorý zomrel v roku 2007. Za ňou nasledujú Ghostbusters Raya Parkera Jr., This Is Halloween z animovaného filmu Predvianočná nočná mora (1993) a Time Warp od Richarda O'Briena. Ďalšie priečky obsadili (Don't Fear) The Reaper od rockovej formácie Blue Oyster Cult, Somebody's Watching Me popového umelca Rockwella, Bark at the Moon rockera Ozzyho Osbourna a I Put a Spell on You r'n'b speváka Screamin' Jaya Hawkinsa. Desiatku najpopulárnejších Halloweenskych hitov uzatvára A Nightmare On My Street v podaní dua DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Desať najlepších Halloweenskych piesní podľa portálu Spotify: 1. Thriller - Michael Jackson 2. Monster Mash - Bobby "Boris" Pickett 3. Ghostbusters - Ray Parker, Jr. 4. This Is Halloween 5. Time Warp - Richard O'Brien 6. (Don't Fear) The Reaper - Blue Oyster Cult 7. Somebody's Watching Me - Rockwell 8. Bark at the Moon - Ozzy Osbourne 9. I Put a Spell on You - Screamin' Jay Hawkins 10. A Nightmare On My Street - DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince

logo TOP 10 halloweenskych skladieb, vedie Jacksonov Thriller

Zomrel držiteľ Pulitzerovej ceny za poéziu Galway Kinnel

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Vo veku 87 rokov zomrel americký básnik Galway Kinnell. Rodák z mesta Providence v štáte Rhode Island posledný raz vydýchol 28. októbra vo svojom dome vo Vermonte. Jeho druhá manželka Barbara, s ktorou sa zosobášil v roku 1997, potvrdila, že zomrel v dôsledku leukémie. Galway Kinnell sa narodil 1. februára 1927. Vyštudoval Princeton University, pričom jeho spolužiakom bol aj uznávaný básnik W.S. Merwin. Kinnell získal vďaka zbierke Selected Poems (1982) Pulitzerovu cenu aj National Book Award. Na konte má tiež diela ako What a Kingdom It Was (1960), Mortal Acts, Mortal Words (1980), The Past (1985), When One Has Lived a Long Time Alone (1990) či Imperfect Thirst (1996). V češtine mu vyšla zbierka Proč litovat? (2011). V roku 1970 vydal The Book of Nightmares, v ktorej sa inšpiroval vojnou vo Vietname. Napísal tiež jednu novelu s názvom Black Light (1960). Venoval sa aj prekladateľstvu. Akadémia amerických básnikov (Academy of American Poets) mu v roku 2010 udelila Wallace Stevens Award za celoživotné dielo. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.

logo Zomrel držiteľ Pulitzerovej ceny za poéziu Galway Kinnel

Cimrmanovci prídu do Štúdia L+S aj s najnovšou knihou

BRATISLAVA 31. októbra (WBN/PR) - Festival českého divadla, ktorý sa pravidelne každú jeseň koná v bratislavskom Štúdiu L+S, otvorí už v utorok 4. novembra legendárne Divadlo Járy Cimrmana na čele so skvelým Zdeňkom Svěrákom. Okrem predstavenia AFRIKA, ANEB ČEŠI MEZI LIDOŽRAVCI sa Cimrmanovci rozhodli pre svojich fanúšikov na Slovensku usporiadať aj autogramiádu k najnovšej knihe Divadlo Járy Cimrmana – Divadlo, které se proslavilo, ktorú budú v stredu 5. novembra o 16.30 h osobne v Štúdiu L+S podpisovať všetci prítomní herci. Ide o najobsiahlejšieho sprievodcu históriou divadla, ktorý je usporiadaný chronologicky podľa vzniku jednotlivých divadelných hier. Autori Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak a Jaroslav Weigel sprevádzajú čitateľa minulosťou divadla, ktoré sa preslávilo navzdory všetkým peripetiám a nepriazni režimu, času i osudu. Posledná kniha, na ktorej sa podieľal Ladislav Smoljak, vychádza v luxusnej edícii Muzeum v knize a nadväzuje na úspešnú knihu Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil z roku 2011. Múzeum v knihe je komplexný formát spracovania publikácie, ktorú je možné rozložiť a voľne manipulovať s jej jednotlivými časťami, umožňuje čitateľovi prvýkrát nasať atmosféru z viac než 30 jedinečných dobových dokumentov, pričom niektoré z nich sa dočkali svojho zverejnenia v knihe prvý raz: pôvodný protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana, obal prvej vydanej platne Dlouhý, Široký a Krátkozraký, list Zdeňka Svěráka a Václava Kotka súdružke predsedníčke J. Švorcovej, autentické návrhy scény a kostýmov pre hru Lijavec v kresbách Jaroslava Weigela, reprodukcie plagátov a množstvo ďalších unikátnych dokumentov. Špeciálnym bonusom knihy Divadlo Járy Cimrmana je priložené DVD so záznamom slávnostného predstavenia k 40. výročiu vzniku Divadla Járy Cimrmana Ze hry do hry, ktorá ponúka súbor najslávnejších scén z divadelných hier o Járovi Cimrmanovi. S ďalším predstavením Festivalu českého divadla príde 6. novembra do Štúdia L+S nezávislá česká divadelná scéna Buranteatr z Brna, ktorá uvedie hru 39 STUPŇŮ. Patrick Barlow upravil rovnomenný thriller Alfréda Hitchocka z roku 1935 a z bežného dobrodružného románu vznikla jemným posunom skvelá paródia. Divadelní spolek Kašpar z Prahy uvedie na festivale svoju mimoriadne úspešnú inscenáciu ZRADA, v hlavných úlohách s Jitkou Nerudovou, Janom Potměšilom a Adrianom Jastrabanom. Na doskách Štúdia L+S sa predstavia 8. novembra a divákov čaká nečakané rozuzlenie. Bolek Polívka pravidelne hosťuje v niekoľkých tituloch Štúdia L+S. Na festival však tentoraz príde s čerstvou autorskou novinkou svojho brnianskeho divadla a privezie aj skvelú herečku, dcéru Annu. Hra DNA, ktorá je na programe 9. novembra, je o generačnom strete otca a dcéry, pričom prežívajú humorné aj vážne situácie všedného dňa. Strhujúci príbeh na motívy skutočných udalostí Ameriky päťdesiatych rokov ponúkne 11. novembra pražské Divadlo v Řeznické. V hre ČERVENÁ sa predstavia dvaja populárni českí herci Miroslav Etzler a Martin Kraus. S pohľadom na 20. storočie s nadhľadom, humorom a iróniou príde do Štúdia L+S pražské Divadlo na zábradlí s hrou EUROPEANA. Strhujúci komentár k uplynulému storočiu, v ktorom dôležitú úlohu zohrala vojna, vynález podprsenky aj perforovaného toaletného papiera uvidia diváci 12. novembra. Záverečné predstavenie 21. ročníka Festivalu českého divadla bude 14. novembra patriť Divadlu Viola a hre Miloša Horanského NEUMÍM JINAK NEŽ LÁSKOU. Skvelá Tatiana Vilhelmová sa v nej predstaví v úlohe Boženy Němcovej. 21. ročník Festivalu českého divadla sa koná pod záštitou Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku a je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Ministerstva kultúry Českej republiky. Súčasťou festivalu bude aj výstava diel Marie Butula Cichej – Tahy.

logo Cimrmanovci prídu do Štúdia L+S aj s najnovšou knihou

Katy Perry ovládla nominácie na MTV EMA, má ich sedem

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Organizátori tohtoročného odovzdávania MTV Europe Music Awards, ktoré sa bude konať v nedeľu 9. novembra v Glasgowe, zverejnili mená desiatich interpretov nominovaných v kategórii Najlepší svetový interpret. Prostredníctvom internetu ich vybrali diváci a diváčky televízie MTV hlasovaním v dvoch kolách, pričom najprv sa hlasovalo na národnej a potom na regionálnej úrovni. Do desiatky nominovaných v tejto kategórii sa tak dostala napríklad britsko-írska skupina One Direction, ktorá zvíťazila v regióne Severná Európa. Austráliu a Nový Zéland bude zastupovať formácia 5 Seconds of Summer. Obrazom: Americká speváčka Katy Perry Nomináciu získali aj palestínsky spevák Mohammed Assaf, Poliak Dawid Kwiatkowski, Talianka Alessandra Amoroso, B.A.P z Južnej Kórey, Dulce Maria z Mexika, americká formácia Fifth Harmony a Bibi Zhou z Číny. Nomináciám na tohtoročné MTV Europe Music Awards kraľuje americká speváčka Katy Perry, ktorá získala sedem nominácií. Jej kolegyňu Arianu Grande nominovali šesťkrát, päť nominácií má americký spevák a producent Pharrell Williams. Video: Katy Perry - This Is How We Do Okrem toho na cenu MTV EMA nominovali kanadského speváka Justina Biebera, spomínaných One Direction alebo americkú speváčku Beyoncé. Moderátorkou 20. ročníka odovzdávania hudobných cien bude americká rapperka Nicki Minaj, ktorá sa taktiež zaradí medzi hudobných účinkujúcich, ktorými budú tiež speváčky Kiesza, Ariana Grande, Charli XCX, spevák Ed Sheeran, britská formácia Royal Blood, škótsky dídžej a spevák Calvin Harris a španielsky spevák Enrique Iglesias. O víťazoch jednotlivých kategórií rozhodnú ľudia prostredníctvom internetu, pričom hlasovanie zastavia 8. novembra. Čestnú Global Icon Award tento rok udelia britskému spevákovi Ozzymu Osbournovi. Prehľad nominácií na MTV Europe Music Awards vo vybraných kategóriách: Najlepšia pieseň: Ariana Grande ft. Iggy Azalea - Problem Eminem - The Monster ft. Rihanna Katy Perry ft. Juicy J - Dark Horse Pharrell Williams - Happy Sam Smith - Stay With Me Najlepší popový interpret: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Katy Perry Miley Cyrus One Direction Najlepšia interpretka: Ariana Grande Beyoncé Katy Perry Nicki Minaj Taylor Swift Najlepší interpret: Ed Sheeran Eminem Justin Bieber Justin Timberlake Pharrell Williams Najlepší interpret so živými vystúpeniami: Beyoncé Bruno Mars Justin Timberlake Katy Perry One Direction Najlepší nováčik: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Charli XCX Kiesza Sam Smith Najlepší rockový interpret: Arctic Monkeys The Black Keys Coldplay Imagine Dragons Linkin Park Najlepší alternatívny interpret: Fall Out Boy Lana Del Rey Lorde Paramore Thirty Seconds To Mars Najlepší hiphopový interpret: Drake Eminem Iggy Azalea Kanye West Nicki Minaj Najlepší elektronický interpret: Afrojack Avicii Calvin Harris David Guetta Hardwell Najlepší look: Iggy Azalea Katy Perry Nicki Minaj Rita Ora Taylor Swift Najlepší interpret z relácie MTV Push: 5 Seconds of Summer Ariana Grande Charli XCX Cris Cab John Newman Jungle Kid Ink Kiesza Lorde Sam Smith Zedd Najlepšie vystúpenie v rámci World stage: Afrojack - MTV World Stage Live in Amsterdam B.o.B - MTV World Stage Malaysia Ellie Goulding - MTV World Stage Wireless London Enrique Iglesias - MTV World Stage Isle of MTV Malta Fall Out Boy - MTV World Stage Monterrey Flo Rida - MTV World Stage Mexico Hardwell - MTV World Stage Isle of MTV Malta Imagine Dragons, MTV World Stage Live in Amsterdam Kings of Leon - MTV World Stage Rock am Ring Germany Linkin Park - MTV World Stage Rock am Ring Germany Nicole Scherzinger - MTV World Stage Isle of MTV Malta Pharrell Williams - MTV World Stage Wireless London Simple Plan - MTV World Stage Monterrey The Killers - MTV World Stage Live in Amsterdam Najlepší kanadský interpret: Arcade Fire Avril Lavigne Drake Justin Bieber Kiesza Najlepší interpret z USA: Beyoncé Eminem Fifth Harmony Katy Perry Pharrell Williams Najlepší videoklip: Iggy Azalea ft. Rita Ora – Black Widow Katy Perry – Dark Horse Kiesza – Hideaway Pharrell Williams – Happy Sia – Chandelier Najaktívnejšia fanúšikovská základňa: Ariana Grande Justin Bieber Nicki Minaj One Direction 5 Seconds Of Summer Najlepšia pieseň s posolstvom (hlasovanie do 6. novembra): We Exist od Arcade Fire, We Are Here - Alicia Keys Take Me to Church - Hrozier Pretty Hurts - Beyoncé All About That Bass - Meghan Trainor Najlepší svetový interpret: Mohammed Assaf (Afrika/India/Stredný východ) 5 Seconds of Summer (Austrália/Nový Zéland) Revolverheld (Centrálna Európa) Dawid Kwiatkowski (Východná Európa) One Direction (Severná Európa) Alessandra Amoroso (Južná Európa) B.A.P (Japonsko/Južná Kórea) Dulce Maria (Latinská Amerika) Fifth Harmony (Severná Amerika) Bibi Zhou (Juhovýchodná Ázia, Čína a Hongkong/Taiwan) Informácie pochádzajú z webstránky www.mtvema.com a archívu agentúry SITA.

logo Katy Perry ovládla nominácie na MTV EMA, má ich sedem

Calvin Harris so skupinou Haim naspieval pieseň Pray To God

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Škótsky dídžej a spevák Calvin Harris zverejnil skladbu Pray To God, na ktorej spolupracovala aj americká kapela Haim. Pieseň sa bude nachádzať na očakávanom albume Motion, ktorý plánuje 30-ročný Harris vydať 31. októbra. Z nahrávky už ponúkol single Under Control (feat. Alesso, Hurts), Blame (feat. John Newman), Summer či Outside (Ellie Goulding) a skladby ako Slow Acid a Open Wide (feat. Big Sean). Na štúdiovke spolupracovala aj Gwen Stefani známa z kapely No Doubt. Video: Calvin Harris feat HAIM - Pray To God Calvin Harris, vlastným menom Adam Richard Wiles, vydal prvý album I Created Disco v roku 2007. Nasledovali nahrávky Ready For The Weekend (2009) a 18 Months (2012), ktoré dobyli UK Chart. Na konte má single ako I'm Not Alone, You Used To Hold Me, Bounce (feat. Kelis), Feel So Close, Let's Go (feat. Ne-Yo), We'll Be Coming Back (feat. Example) alebo Sweet Nothing (feat. Florence Welch). Harris zložil a produkoval piesne pre speváčky Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor, Cheryl Cole či Rihanna. Magazín Forbes ho v rokoch 2013 a 2014 označil za najlepšie plateného dídžeja. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

logo Calvin Harris so skupinou Haim naspieval pieseň Pray To God

Eminem zverejnil tracklist kompilácie Shady XV

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Americký rapper Eminem predstavil tracklist kompilácie Shady XV, ktorá vyjde 24. novembra pri príležitosti pätnásteho výročia založenia jeho labelu Shady Records. Pôjde o dvojdiskovú nahrávku, pričom jeden disk bude obsahovať nové skladby od samotného Eminema, Slaughterhouse, Bad Meets Evil, D12 a Yelawolfa, zatiaľ čo na druhom budú najväčšie hity labelu ako napríklad Lose Yourself od Eminema či In Da Club od 50 Centa. Prvým singlom z novinky je Eminemova Guts Over Fears, v ktorej hosťuje austrálska speváčka Sia. Skladba sa objavila aj v traileri snímky The Equalizer. Celkovo sa bude na nahrávke nachádzať 28 skladieb. Video: Eminem - Lose Yourself Štyridsaťdvaročný Eminem, vlastným menom Marshall Bruce Mathers III., debutoval v roku 1996 albumom Infinite, ktorý mu však úspech nepriniesol. Známym sa stal až o tri roky neskôr po vydaní The Slim Shady LP, ktorý obsahoval hit My Name Is alebo skladbu Role Model. Nasledovali nahrávky The Marshall Mathers LP (2000), The Eminem Show (2002), Encore (2004), Relapse (2009), Recovery (2010) a The Marshall Mathers LP 2 (2013). Okrem toho je členom formácií D12 a Bad Meets Evil - s D12 má na konte štúdiovky Devil's Night (2001) a D12 World (2004), s Bad Meets Evil zas EP Hell: The Sequel (2011). Eminem predal na celom svete viac ako 115 miliónov kópií nahrávok, je držiteľom trinástich cien Grammy a v roku 2003 získal Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň za skladbu Lose Yourself zo snímky 8. míľa (2002), v ktorej si aj zahral. Tracklist kompilácie Shady XV: CD 1: 01 Eminem - Shady XV 02 Slaughterhouse - Psychopath Killer f. Eminem & Yelawolf 03 Eminem - Die Alone f. Kobe 04 Bad Meets Evil - Vegas 05 Slaughterhouse - Y’all Ready Know 06 Eminem - Guts Over Fear f. Sia 07 Yelawolf - Down 08 D12 - Bane 09 Eminem - Fine Line 10 Skylar Grey, Eminem & Yelawolf - Twisted 11 Eminem - Right For Me 12 Eminem, Royce Da 5’9”, Big Sean, Danny Brown, Dej Loaf & Trick Trick - Detroit Vs. Everybody CD 2: 01 50 Cent - I Get Money 02 D12 - Purple Pills 03 Eminem - Lose Yourself 04 Obie Trice, Kuniva, Bobby Creek, Ca$his & Stat Quo - Cry Now (Shady Remix) 05 Yelawolf - Let’s Roll f. Kid Rock 06 Slaughterhouse - Hammer Dance 07 50 Cent - P.I.M.P. 08 Eminem, 50 Cent, Ca$his & Lloyd Banks - You Don’t Know 09 D12 - My Bad 10 Obie Trice - Wanna Know 11 50 Cent - Wanksta 12 Obie Trice - The Setup f. Nate Dogg 13 50 Cent - In Da Club 14 D12 - Fight Music 15 Yelawolf - Pop The Trunk 16 Eminem - Lose Yourself (Original Demo Version)

logo Eminem zverejnil tracklist kompilácie Shady XV

Milan Lasica pokrstí album Bratislava Hot Serenaders

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský herec Milan Lasica sa stane krstným otcom nového albumu džezového orchestra Bratislava Hot Serenaders. Novinku s názvom Lonely Melody pokrstia 6. novembra v bratislavskom V-klube. Návštevníci a návštevníčky podujatia sa môžu tešiť aj na koncert formácie, ktorá prináša autentickú interpretáciu džezovej hudby 20. a 30. rokov minulého storočia. "Snažíme sa sprostredkovať atmosféru medzivojnového obdobia, ten optimizmus, ktorý je z tej hudby cítiť. Na albume Lonely Melody chceme opäť dosiahnuť čo najväčšiu autenticitu interpretácie džezovej hudby konca 20. rokov. Vyberali sme zo skladieb preslávených orchestrami Paula Whitemana, Fletchera Hendersona, Jean Goldketta. Vrcholnou skladbou je nahrávka originálnej verzie Rapsódie v modrom v podaní Ladislava Fančoviča," uviedol spevák a manažér orchestra Miloš Stančík. Video: Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders - Ja som optimista Milan Lasica podporí kapelu ako krstný otec Milan Lasica spolupracoval s Bratislava Hot Serenaders na nahrávkach Ja som optimista (2001), Celý svet sa mračí (2002) či Keď zastal čas (2011). Tentoraz kapelu podporí ako krstný otec. "Milan Lasica na tomto albume nespieva, je to profilový album orchestra. Naša spolupráca už dávno prerástla do priateľstva, čiže sa tešíme na každé stretnutie," neskrýval radosť Miloš Stančík. Profilový album Lonely Melody nesie názov po jednej z troch čisto inštrumentálnych skladieb tejto novinky. Orchester skladby z novinky ako aj ďalšie známe piesne odohrá počas krstu v rámci takzvaného Profile Concert Special. Zahrajú najlepšie kusy z repertoáru "Zahráme najlepšie kusy z nášho repertoáru a predpokladáme, že v priestoroch V-klubu zavládne typická klubová atmosféra. Máme totiž skúsenosti z klubov v Moskve alebo Londýne, že energia tých skladieb, ktoré sa hrali napríklad vo vychýrenom newyorskom Cotton Clube, vypáli úplne inak, ako sú naši poslucháči zvyknutí z koncertných sál," priblížil Miloš Stančík. "Samozrejme, zopár skladieb zaspieva aj náš milý hosť Milan Lasica. Na svoje si príde celé spektrum našich fanúšikov, tí čo majú radi Hot Jazz, aj tí, ktorí majú radi hity F. K. Veselého," dodal tiež. Vstupenky na koncert Bratislava Hot Serenaders sú dostupné na webstránke www.drhorak.sk, v predajni Dr. Horak na Medenej ulici 19 v Bratislave a v predajnej sieti Ticketportal. Orchester Bratislava Hot Serenaders vznikli v roku 1992. V roku 1998 vydali prvé profilové CD s názvom Prvé rendez-vous. Neskôr nasledovali Cotton Club Stomp (2003), The Broken Record (2006) a Take It Easy (2008). S Milanom Lasicom nahrali albumy venované Františkovi Krištofovi Veselému Ja som optimista (2001) a Celý svet sa mračí (2002). Výber z oboch CD poslúžil k nakrúteniu prvého slovenského hudobného DVD Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders (2003). V roku 2011 im vyšiel album Keď zastal čas, na ktorom opäť spolupracovali s Lasicom. Album Lonely Melody vydali počas leta. Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

logo Milan Lasica pokrstí album Bratislava Hot Serenaders

MFF Bratislava ponúkne divákom aj americký film Birdman

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Organizátori Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorého 16. ročník sa bude konať od 7. do 14 novembra, zaradili do programu sekcie Panoráma aj americký film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance). Čierna komédia v réžii Alejandra Gonzáleza Iňárritu, známeho filmami Amores Perros (2000), 21 gramov (2003) či Babel (2006), rozpráva o vyhorenej hollywoodskej hviezde Rigganovi Thomsonovi, ktorý sa preslávil ako superhrdina menom Birdman a teraz sa zúfalo snaží dať svojej kariére nový impulz. Snímka, v ktorej si zahrali Michael Keaton, Edward Norton, Naomi Watts či Emma Stone, otvorila tohtoročný MFF v Benátkach. Okrem spomínaného filmu ponúkne sekcia Panoráma snímky ako napríklad Foxcatcher (2014), Macondo (2014), Krížová cesta (2014), Medzi dvoma svetmi (2014) či Pátranie (2014). V rámci zvláštneho uvedenia na festivale predstavia aj futuristický epos Snowpiercer, ktorý nakrútil juhokórejský režisér Joon-ho Bong ako svoj prvý film v angličtine. Video: Oficiálny trailer k filmu Birdman Najdrahšiu juhokórejskú snímku nakrúcali prevažne v barrandovských ateliéroch podľa komiksu Jeana-Marca Rochettea. Po zemeguli, ktorú po prehratom boji s klimatickými zmenami zachvátila nová doba ľadová, už 17 rokov bez zastavenia premáva 650-metrový rýchlovlak, v ktorom sa tiesni pár stovák tých, čo prežili. Film má hviezdne medzinárodné herecké obsadenie na čele s Chrisom Evansom, Tildou Swinton, Johnom Hurtom či Edom Harrisom. MFF Bratislava sa uskutoční od 7. do 14. novembra v dvoch sálach Kina Lumiere, v Kine Mladosť, Kine Nostalgia a vo filmovom klube 35mm na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Ďalším miestom festivalových premietaní bude aj tento rok klub Batelier, kde sa bude okrem vybraných filmových projekcií konať aj sprievodný program partnerského projektu Danube Art Cargo. Bližšie informácie o festivale sú dostupné na webstránke www.iffbratislava.sk.

logo MFF Bratislava ponúkne divákom aj americký film Birdman

Kaley Cuoco má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Americká herečka Kaley Cuoco má od stredy hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Dvadsaťosemročnú rodáčku z kalifornského mesta Camarillo na ceremoniáli sprevádzal manžel, tenista Ryan Sweeting. Nechýbali však ani jej hereckí kolegovia zo seriálu Teória veľkého tresku (2007) Johnny Galecki, Jim Parsons, Simon Helberg a Kunal Nayyar či producent Chuck Lorre. Cuoco si na slávnosti prevzala repliku hviezdy s číslom 2532. Video: Kaley Cuoco pri prevzatí hviezdy na Chodníku slávy "Sme nadšení, že môžeme oceniť populárnu herečku Kaley Cuoco tým, že pridáme jej meno na náš slávny chodník. Požiadala nás, aby sme jej hviezdu umiestnili v blízkosti hviezdy jej priateľa a kolegu, Johna Rittera, ktorý už nie je medzi nami. Úžasná pocta, ktorú preukázal jeden ocenený druhému," povedal Leron Gubler, prezident Hollywood Chamber of Commerce. "Je to splnený sen. Navždy vám budem vďačná," vyjadrila sa Cuoco počas ceremoniálu. "Nenapísala som si reč, pretože som si myslela, že jednoducho budem hovoriť zo srdca. Cestou sem som si v aute poplakala, takže to už mám za sebou. Stále si myslím, že mi zavolajú a povedia, že to bol omyl," dodala so smiechom herečka. Kaley Cuoco sa stala známou ako Bridget Hennessy v úspešnom sitkome Osem jednoduchých pravidiel (2002 - 2005), v ktorom si zahrala so spomínaným Johnom Ritterom. V rokoch 2005 a 2006 účinkovala ako Billie Jenkins v dramatickom seriáli Čarodejnice (1998 - 2006). Známa je však najmä ako Penny z úspešného sitkomu Teória veľkého tresku.

logo Kaley Cuoco má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy

Anglický spevák Robbie Williams vystúpi v Bratislave

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Anglický spevák Robbie Williams sa na budúci rok predstaví v Bratislave. Bývalý člen formácie Take That vystúpi v rámci turné Let Me Entertain You 18. apríla v Slovnaft Aréne. Štyridsaťročný interpret o tom informoval prostredníctvom videa na portáli YouTube, kde vymenoval všetky zastávky spomínaného turné. Okrem Slovenska navštívi aj Španielsko, Francúzsko, Litvu, Lotyšsko, Rusko, Bielorusko, Poľsko, Rakúsko, Spojené arabské emiráty a Izrael. Vstupenky sa dostanú do predaja v piatok 7. novembra. Video: Robbie Williams - Let Me Entertain You Robbie Williams sa preslávil ako člen skupiny Take That, ktorú v roku 1995 opustil, aby sa mohol venovať sólovej kariére. Dosiaľ vydal desať sólových štúdiových albumov, pričom zatiaľ poslednú nahrávku Swings Both Ways uviedol na trh vlani v novembri. K jeho hitom patria skladby Angels, Feel, Come Undone, Let Me Entertain You, Millennium, Rock DJ, She's The One, Somethin' Stupid (feat. Nicole Kidman), Radio či Supreme. Po úspešných rokoch, počas ktorých sa v rodnej krajine stal najlepšie predávaným britským sólovým interpretom, sa do Take That vrátil a s formáciou vydal album Progress (2010), pričom po turné skupinu opäť opustil.

logo Anglický spevák Robbie Williams vystúpi v Bratislave

Na zimnom Uprisingu vystúpi aj slovenský spevák Superior

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Na piatom ročníku festivalu Uprising Winter Edition, ktorý sa uskutoční v sobotu 29. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon, sa predstaví aj slovenský reggae spevák Superior. Video: Superior - When di sunlight go down Rodák z Komárna vydal najnovšie dancehallový singel When Di Sunlight Go Down, okrem toho má na konte napríklad aj EP nahrávku Jah Alone, na ktorej sa nachádza tiež skladba New Way s Medial Banana. Headlinermi Uprising Winter Edition sú jamajský roots reggae spevák Chezidek s kapelou Fireman Crew a maďarská formácia Irie Maffia. Mená ďalších interpretov oznámia organizátori neskôr. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal za 18 eur alebo v Batelieri na Továrenskej ulici v Bratislave za zvýhodnenú cenu 15 eur.

logo Na zimnom Uprisingu vystúpi aj slovenský spevák Superior

Pracujte menej a cestujte, radí autor knihy Sto dní šťastia

"Človek, ktorý sa zatvára doma a nemá záujem spoznávať okolitý svet, nikdy nebude šťastný," tvrdí známy taliansky režisér a scenárista Fausto Brizzi, ktorý prišiel na Slovensko pokrstiť svoju románovú prvotinu Sto dní šťastia. Príbeh o mužovi, ktorý musel zistiť, že zomiera, aby začal žiť, sa v súčasnosti prekladá do 20 jazykov a chystá sa aj jeho filmové spracovanie. Pri príležitosti uvedenia románu na slovenský knižný trh si Fausto Brizzi nenechal ujsť príležitosť navštíviť Bratislavu a v rozhovore pre Webnoviny.sk prezradil, prečo vnímal písanie románu ako terapiu, čím ho fascinuje detský pohľad na svet, čo je zdrojom šťastia aj ako knižná prvotina zmenila jeho život. Ste úspešný scenárista, režisér a producent, na Slovensko ste však prišli predstaviť vašu prvú knihu Sto dní šťastia. Ako sa zrodila myšlienka na jej napísanie? V mojom blízkom okolí sa vyskytli dva prípady ťažkého onkologického ochorenia, akým trpí aj hlavný hrdina románu. Mal som možnosť sledovať, ako sa moji blízki vyrovnávajú so svojou chorobou a v akej nezhode s ňou žijú. Snažil som sa pochopiť, ako rakovinu znášajú a prinútilo ma to hľadať alternatívny spôsob na vyrovnanie sa s týmto ochorením. Vytvoril som vlastný manuál - môj názor na to, ako by mohli ľudia s rakovinou žiť. Zaujímavé je, že v Taliansku knihu interpretovali ako autobiografickú. Keď so mnou novinári robia rozhovory, začínajú tým, že ma poklepú po pleci a spýtajú sa: "Fausto, ako sa cítiš? Si v poriadku?" Myšlienka na napísanie knihy sa však zrodila aj ako výzva so sebou samým. Doteraz som v Taliansku vytvoril asi 40 filmových komédií. Aj pri tomto námete som mal pôvodne v úmysle nakrútiť film. Avšak téma je veľmi ťažká a vážna, všetci ma odhovárali, že to nepôjde. Skúsil som sa preto k filmu dostať cez knihu. Je hlavný hrdina fiktívnou postavou? Áno, hrdina je absolútne vymyslený, ale vo všetkom sa na mňa podobá. Všetci priatelia, ktorí si knihu prečítali, tvrdia, že má moje vlastnosti. Písanie tejto knihy vraj bolo pre vás terapiou – ako zmenilo váš život? Kniha mi život výrazne uľahčila. Držal som sa návodu, ktorý v nej podávam. Román obsahuje biele strany, ktoré môže každý čitateľ doplniť. Je na nich len otázka "Čo by ste robili, keby vám zostalo posledných sto dní života?". Keďže som knihu napísal, bol som prvý, ktorý tieto prázdne strany vyplnil. Napísal som si zoznam vecí, ktoré chcem do konca svojho života stihnúť a pomaly jednu za druhou realizujem. Môžete prezradiť niektoré plány zo zoznamu? Mojím kľúčovým predsavzatím je pracovať menej. Tento rok som nenakrútil ani jeden film. Tým pádom sa mi podarilo ísť s manželkou na jednu peknú dlhú dovolenku – je to tá najlepšia vec, ktorú som mohol urobiť. Túto radu - pracovať menej - by som dal všetkým, ktorí pracujú priveľa. "Snažím sa tráviť čo najviac času s ľuďmi, ktorí ma rozosmievajú." Fausto Brizzi Máte pocit, že keď pracujete menej, žijete viac v prítomnosti? Určite, oveľa viac si vychutnávam prítomnosť. Mám pocit, že môj život sa člení na život pred knihou a po knihe. Hrdinovi zostáva posledných sto dní života, ktoré sa snaží prežiť naplno. Ako by ste opísali jeden šťastný deň - od rána až do večera - podľa vášho gusta? Opísal by som ho očami osemročného dieťaťa. Myslím si, že keď je človek starší, už nedokáže byť taký šťastný. Môže sa cítiť dobre, ale najšťastnejší je v tomto veku. Prečo v ôsmich rokoch? V Taliansku vtedy deti nemajú nijakú zodpovednosť. Deväťročné deti sa už musia pasovať so záverečnými skúškami pri prechode z prvého na druhý stupeň základnej školy a tam sa už začínajú problémy a starosti. Sto dní šťastia: Kniha o smrti, ktorá má rozosmiať "Najviac stratený deň nášho života je ten, keď sme sa nezasmiali," uvádza známy taliansky režisér a scenárista Fausto Brizzi vo svojej románovej prvotine Sto dní šťastia. Hlavnému hrdinovi Luciovi Battistinimu diagnostikujú zákerné ochorenie, blízkosti smrti začne čeliť jednoznačnou voľbou byť šťastný. Príbeh o mužovi, ktorý musel zistiť, že zomiera, aby začal žiť, sa prekladá do 20 jazykov a chystá sa aj jeho filmové spracovanie. Čo je vzácne na detskom pohľade na svet? Jedinečné na tom je, že deti dokážu pocítiť úžas, vedia sa prekvapiť a nadchnúť. Tiež si dokážu predstaviť svoju budúcnosť takú, akú ju chcú mať. Táto predstava sa s narastajúcim vekom stáva minulosťou, človek si stále predstavuje menej a menej. Ja sa ešte aj dnes snažím predstaviť si svoju peknú budúcnosť. Čím sme starší, tým viac považujeme aj vzácne veci za samozrejmosť. Občas potrebujeme od života "facku na prebudenie", aby sme to zmenili. Dostali ste ju už niekedy od života aj vy? Áno, takouto fackou bola smrť mojich starých rodičov. Odvtedy chodievam k mojim rodičom jedenkrát do týždňa na večeru. Predtým som chodieval len raz do mesiaca. Keby som mohol, chodil by som ešte častejšie. Vaša tvorba srší humorom. Hovorí sa, že smiech je korením života – aké ďalšie prísady by ste primiešali na spokojný a šťastný život? Asi jediná vec, ktorá ma robí naozaj šťastným, je cestovanie. To je aj dôvod, pre ktorý som prišiel do Bratislavy. Milujem cestovanie, spoznávanie nových vecí a ľudí. Myslím si, že človek, ktorý sa zatvára doma a nemá záujem spoznávať okolitý svet, nikdy nebude šťastný. Aké sú vaše dojmy zo Slovenska? Najviac ma prekvapuje, že na Slovensku ešte stále existuje taký záujem o kultúru, aký v Taliansku už dávno nie je. Navyše, keď som sa včera prechádzal po Bratislave, všimol som si, že mesto je čisté a upravené, čo sa s Rímom nedá porovnať. "Človek, ktorý sa zatvára doma a nemá záujem spoznávať okolitý svet, nikdy nebude šťastný." Fausto Brizzi Ako vyzerá váš kreatívny proces? Máte nejaké rituály? Nedokážem pokračovať v tvorbe, kým si neprečítam to, čo som už napísal. Keď som na desiatej strane a mám čítať tie predošlé, je to v poriadku. Keď som na strane sto, je to ťažšie. Tento rituál vyplýva z mojej filmovej tvorby. Keď píšem scenár, má asi sto strán a takéto čítanie mi pomáha dostať sa do atmosféry deja. Pri románe je to obsiahlejšie a tým pádom oveľa náročnejšie. Obálku knihy zdobí výrok Nicolasa de Chamforta "Najviac stratený deň nášho života je ten, keď sme sa nezasmiali". Čo býva vaším štartérom dobrej nálady? To, čo rozosmieva asi všetkých – niečo nečakané. Ako filmár sa snažím ľudí v komédiách rozosmiať, v súkromí sa však smejem dosť málo. Ľudia, ktorí ma v živote rozosmievajú, sú preto pre mňa veľmi vzácni a snažím sa s nimi tráviť čo najviac času. Podľa knihy teraz vznikne film – bude to pre vás kompliment, keď niekto povie, že kniha sa mu páčila viac? Určite áno. Keď som v Taliansku ohlásil, že vznikne aj film, tak som doplnil, že kniha je moja, takže film si môžem pokaziť aj sám. Máte ešte nejaké nesplnené sny? Chcel by som sa venovať už len písaniu. Byť spisovateľom, tvoriť romány a to bez toho, že by som sa venoval filmovej tvorbe. Zhovárala sa Zuzana Zimmermannová Fausto Brizzi (Rím, 1968) je úspešný taliansky režisér, scenárista a filmový producent. Po rokoch práce v televízii vo svete zaujala jeho prvá celovečerná snímka Noc pred maturitou (Notte prima degli esami, 2006), ktorá získala prestížne ocenenia talianskej filmovej kritiky - Donatellovho Dávida aj Striebornú stuhu – a po uvedení na vyše 50 filmových festivaloch sa stala kinematografickým fenoménom roka. Nasledovali režisérsky vydarené a divácky úspešné komédie, medzi inými aj Ex (Strieborná stuha za najlepšiu komédiu roka 2009), Muži proti ženám (2010), Aké je milovanie krásne (2012) či Do mňa zbláznené (2013). Na Vianoce 2013 zabodoval s filmom Indovina chi viene a Natale?, do ktorého obsadil aj svoju manželku, známu taliansku herečku Claudiu Zanella. Sto dní šťastia je filmárov prvý román, pripravuje sa jeho filmová verzia.

logo Pracujte menej a cestujte, radí autor knihy Sto dní šťastia

V Českej republike vystúpi rocková legenda Deep Purple

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Britská rocková kapela Deep Purple sa na budúci rok predstaví v dvoch českých mestách. Prvý koncert sa uskutoční 27. októbra v Ostrave. O deň neskôr zavítajú členovia formácie do Plzne, kde vystúpia v rámci oficiálneho programu Európskeho hlavného mesta kultúry. Video: Deep Purple - Smoke On The Water "Predpredaj vstupeniek odštartuje 30. októbra o 9:00. Vstupenky budú dostupné v sieti Sazka Ticket," povedal pre portál iDNES.cz Petr Novák z agentúry Live Nation. Priaznivci kapely za lístky zaplatia od 790 do 1 390 českých korún (v prepočte približne od 28,50 do 50 eur). "Fanúšikovia sa môžu tešiť na klasické evergreeny z ich dlhoročnej diskografie a na poriadnu porciu hardrocku a ich typický a nezameniteľný zvuk," dodal Novák. Deep Purple vznikli v roku 1968, no v rokoch 1976 až 1984 mali prestávku. V súčasnosti kapelu tvoria Ian Gillan, Roger Glover, Steve Morse, Ian Paice a Don Airey. Formácia vydala zatiaľ devätnásť štúdiových albumov. K jej najúspešnejším skladbám patria hity ako Black Night, Strange Kind Of Woman, Hush, Smoke On The Water alebo Child In Time. Na tvorbe ostatnej nahrávky Now What?! (2013) sa podieľal aj producent Bob Ezrin, ktorý má na konte spoluprácu s Kiss, Aliceom Cooperom či Pink Floyd.

logo V Českej republike vystúpi rocková legenda Deep Purple

Dcéra Joany Rivers si najala právnikov, smrť matky prešetrí

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Melissa Rivers si najala právnickú firmu, ktorá má preskúmať okolnosti úmrtia jej matky, americkej moderátorky, zabávačky a herečky Joan Rivers. Tá skonala 4. septembra vo veku 81 rokov. Stalo sa tak týždeň po tom, ako sa jej počas operácie hlasiviek na newyorskej klinike Yorkville Endoscopy zastavilo srdce. "Môžeme potvrdiť, že Melissa Rivers a jej rodina angažovali našu firmu, aby sme im pomohli určiť skutočnosti a okolnosti v súvislosti s úmrtím Joan Rivers," uviedol pre magazín Us Weekly Ben Rubinowitz z firmy Gair, Gair, Conason, Steigman, Mackauf, Bloom & Rubinowitz. Melissa Rivers taktiež údajne plánuje podať žalobu na spomínanú kliniku Yorkville Endoscopy. Video: Joan Rivers v šou Jimmyho Fallona K zástave srdca Joan Rivers došlo údajne počas neoprávnenej biopsie hlasiviek, ktorú mal vykonať nemenovaný otorinolaryngológ bez jej predchádzajúceho súhlasu. Túto informáciu vyšetrovateľom poskytol nemenovaný zamestnanec kliniky. Vyšetrovatelia predpokladajú, že hlasivky počas biopsie opuchli, čím zamedzili prístupu kyslíku do pľúc, čo viedlo k zástave srdca. Súdny lekár na základe pitvy určil ako príčinu smrti poškodenie mozgu v dôsledku nedostatku kyslíka. Joan Rivers, vlastným menom Joan Alexandra Molinsky, sa narodila 8. júna 1933 v New Yorku. V rokoch 1986 až 1987 sa podieľala na relácii The Late Show Starring Joan Rivers, neskôr moderovala The Joan Rivers Show (1989 - 1993), za ktorú získala v roku 1990 cenu Emmy. Objavila sa aj v snímkach Plavec (1968), Muppetovci dobývajú Manhattan (1984), Šesť vrážd stačí, mamička (1994), Goosed (1999) alebo Praktikantka (2000). Posledná rozlúčka s moderátorkou sa konala v nedeľu 7. septembra v newyorskom chráme Emanu-El. Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

logo Dcéra Joany Rivers si najala právnikov, smrť matky prešetrí

Zomrela herečka zo seriálu House of Cards

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Vo veku 61 rokov zomrela americká herečka Elizabeth Norment. Rodáčka z Washingtonu D.C. naposledy vydýchla 13. októbra v newyorskom Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Pre americký týždenník The Hollywood Reporter informáciu potvrdila sestra zosnulej. Na smutnú správu reagoval napríklad jeden z producentov a scenáristov seriálu House of Cards (2013), v ktorom Norment účinkovala od vlaňajška. "Každého zo seriálu House of Cards hlboko zarmútilo, že Elizabeth zomrela. Bola to talentovaná herečka s vrúcnou dušou a pre nás všetkých bola dobrou kamarátkou," uviedol vo vyhlásení Beau Willimon. Video: House of Cards Elizabeth Larrabee Norment sa narodila 31. decembra 1952. Okrem spomínaného seriálu House of Cards sa v období 1995 - 1996 predstavila napríklad aj v televíznom projekte Správna päťka (Party of Five, 1994 - 2000) či v rokoch 2002 - 2008 v seriáli Zákon a poriadok (1990 - 2010). Účinkovala tiež vo filmoch ako napríklad Runaway (1984), Žena v červenom (1984) alebo Romy and Michele's High School Reunion (1997). Venovala sa aj divadlu. Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com.

logo Zomrela herečka zo seriálu House of Cards

Recept dňa

Štedrodenná polievka

½ kg údeného mäsa
1 balíček kyslej kapusty
bujónová kocka
zemiaky
zelenina
cesnak
olej (sadlo)
hladká múka na zásmažku
smotana
polievkové korenie

Dajte variť umyté údené kosti s polievkovým korením a bobkovým listom, zvlášť varte kyslú kapustu a zvlášť zemiaky. Uvarené tvrdšie zemiaky sceďte, vložte do uvarenej kapusty, zalejte vývarom z mäsa, pridajte mäso obraté z kostí, nasypte dve veľké hrsti mrazenej zeleniny, ochuťte bujónom a 4 strúčikmi cesnaku a zahustite zápražkou a smotanou.

Dobrá rada

Koniec mravcom

Vraj pomáhajú rôzne voňavé veci. My sme skúšali mätu, škoricu, dokonca aj sprej proti zápachu:D, a všetko fungovalo

Stavebník

STROPNÁ KONŠTRUKCIA Z PREDPäTÝCH KERAMICKÝCH NOSNÍKOV

Najrozšírenejšie sú centricky predpäté prvky z keramických tvárnic. V stropnej konštrukcií tvoria tieto takzvané predpäté keramické dosky len spodnú časť prierezu nosného rebra, na ktorú sú uložené keramické tvarovky.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang