Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Televízia JOJ uvedie na obrazovky niekoľko noviniek

BRATISLAVA 1. spetembra (WEBNOVINY) - Televízia JOJ prinesie od septembra na obrazovky viacero pôvodných programov a chýbať nebudú ani formáty zo zahraničnej produkcie. Novinky v Nákupných maniačkach V utorok 2. septembra odvysielajú premiérové časti šou Nákupné maniačky, ktorá sa v repríze objaví aj na Wau. Súťažiace budú mať tentoraz k dispozícii 400 eur a líčiť ich bude profesionálna vizážistka. Počas jedného týždňa budú v šou účinkovať štyri dievčatá, piaty deň bude prekvapením pre nakupujúce aj pre divákov. Novinkou je víťazka stylistu - môže sa totiž stať, že celkovou výherkyňou bude iná súťažiaca ako favoritka stylistu. Tá napokon dostane špeciálny autorský šperk Mariána Hornyáka. Druhý september prinesie aj premiérové časti lifestylového magazínu o dianí v slovenskom i zahraničnom šoubiznise. Top star s moderátormi Stankou Pavolovou, Soňou Skoncovou a Jánom Bakalom bude televízia vysielať každý pracovný deň o 16:25. V prvý septembrový utorok sa na obrazovky vráti aj Súdna sieň. Diváci a diváčky ju budú môcť sledovať počas každého pracovného dňa o 17:55. Show Jana Krausa každú stredu Vo štvrtok 4. septembra uvedie JOJ pôvodný rodinný seriál Dr. Ema. Vysielať ho budú vždy vo štvrtok o 21:40 a predstavia sa v ňom Soňa Norisová, Zuzana Kronerová a Natália Germániová. Nedeľný podvečer bude patriť Novému bývaniu, v ktorom Vlado Voštinár spolu s architektami ukážu záujemcom nové možnosti bývania. Poradia im tiež ako nájsť vhodný byt alebo ho jednoducho a účelne upraviť. Rodinná relácia Vila Rozborila s názvom V siedmom nebi odštartuje v nedeľu 7. septembra o 20:30. Na obrazovkách JOJ nebude chýbať ani denný seriál Panelák (2008), ktorý môžu diváci a diváčky pozerať od pondelka do piatka vždy o 20:30. Každú stredu o 21:40 sa na obrazovkách objaví Show Jana Krausa, ktorý v nej privíta mnoho českých hostí i známe osobnosti zo Slovenska. V piatok 5. septembra odvysielajú prvú časť nového českého komediálneho seriálu o vodných ľuďoch. V trinásťdielnom seriáli Neviditeľní (2014) účinkujú napríklad Jiří Bartoška, Luděk Sobota, Jiří Langmajer či Ivana Chýlková. Pondelkové večery budú zas patriť írsko-kanadskému televíznemu projektu Vikingovia (2013). Informácie agentúre SITA poskytla hovorkyňa JOJ Group Lucia Kulihová.

logo Televízia JOJ uvedie na obrazovky niekoľko noviniek

Hilary Duff odložila vydanie albumu, dôvod neprezradila

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Americká herečka a speváčka Hilary Duff oznámila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, že jej pripravovaná piata štúdiovka nevyjde na jeseň, ako pôvodne plánovala. Dôvod odkladu ani nový termín vydania zatiaľ nie sú známe. "Mrzí ma, že vám musím oznámiť túto správu, no album sa nedostane von v októbri... Budete si naň musieť počkať ešte niekoľko mesiacov. Aj napriek tomu ma však teší vaše nadšenie," napísala 26-ročná interpretka, ktorá už z očakávanej novinky predstavila single Chasing the Sun a All About You. Video: Hilary Duff - Chasing the Sun Hilary Duff je známa zo seriálu Lizzie McGuire (2001 - 2004) či snímok ako Dvanásť do tucta (2003), Popoluškin príbeh (2004), Nikdy to nevzdávaj (2004), Dokonalý chlap (2005) a Miliónové kočky (2006). Okrem herectva sa venuje aj spevu a na konte má zatiaľ štyri štúdiové albumy - Santa Claus Lane (2002), Metamorphosis (2003), Hilary Duff (2004) a Dignity (2007). Informácie pochádzajú z webovej stránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

logo Hilary Duff odložila vydanie albumu, dôvod neprezradila

Maroon 5 a Gwen Stefani vypustili do sveta spoločnú pieseň

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Americká kapela Maroon 5 zverejnila skladbu My Heart Is Open, v ktorej hosťuje speváčka Gwen Stefani. Pieseň sa nachádza na albume V, ktorý formácia vydáva v týchto dňoch. Pri písaní skladby pomáhala aj austrálska interpretka Sia Furler. "Je to pre nás všetkých naozaj cool, že ju máme na albume. Adam (spevák formácie Adam Levine, pozn. SITA) stále hovorí, aká je to úžasná osoba. Často sa stáva, že keď stretnete svoj idol, sklame vás, ale to zjavne vôbec nie je prípad Gwen," uviedol na margo spolupráce s líderkou kapely No Doubt gitarista Maroon 5 James Valentine. Formácia z albumu V už zverejnila single Maps a Animals. Video: Maroon 5 ft. Gwen Stefani – My Heart Is Open Maroon 5 vznikli v roku 1994, pričom pôvodne sa volali Kara's Flowers. Pod týmto názvom vydali v roku 1997 album The Fourth World. V roku 2001 sa premenovali Maroon 5 a o rok neskôr vydali štúdiovku Songs About Jane. Po nej nasledovali It Won't Be Soon Before Long (2007), Hands All Over (2010) a Overexposed (2012), pričom všetky štyri sa dostali do prvej desiatky britského i amerického albumového rebríčka. Na konte majú hity ako This Love, Harder To Breathe, She Will Be Loved, If I Never See Your Face Again (feat. Rihanna), Makes Me Wonder, One More Night alebo Moves Like Jagger (feat. Christina Aguilera). Skupina získala okrem iného tri ceny Grammy. Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo Maroon 5 a Gwen Stefani vypustili do sveta spoločnú pieseň

Herec Pavel Trávniček je doma, prepustili ho z nemocnice

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Českého herca Pavla Trávníčka, ktorý nedávno podstúpil náročnú operáciu na urológii, už prepustili z nemocnice. Informáciu pre český denník Blesk potvrdil hovorca Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady Lukáš Matýsek. "Pán Trávníček už u nás nie je. Prepustili ho," uviedol. Odporúčame aj: Herec Pavel Trávniček sa po náročnej operácii ťažko zotavuje Herca Pavla Trávníčka operovali, jeho stav je vážny Partnerka 63-ročného herca Monika Fialková nedávno prezradila, že Trávníček by sa mal v septembri vrátiť do práce. "Vo vinohradskej nemocnici sa oňho výborne postarali a 21. septembra už bude hrať U Hasičů v obľúbenej komédii Zase ta sborovna," vyjadrila sa Fialková, ktorá však zatiaľ neprezradia, aký problém herca trápi. Pavel Trávníček sa narodil 26. októbra 1950. Jeho najznámejšou postavou je princ v legendárnej rozprávke Tři oříšky pro Popelku (1973). Zahral si aj vo filmoch Třetí princ (1982), Kukačka v temném lese (1984), O štěstí a kráse (1986), Kouzelnice od křídového potoka (1988) a mnohých ďalších. Informácie pochádzajú z webstránky www.blesk.cz a archívu agentúry SITA.

logo Herec Pavel Trávniček je doma, prepustili ho z nemocnice

V Bratislave nakrúcajú hororovú komédiu Tomáša Mašína

BRATISLAVA 30. augusta (WEBNOVINY) – V piatok 29. augusta sa do bratislavských ulíc presunul česko-slovenský filmový štáb, aby tak pokračoval v nakrúcaní hororovej komédie s pracovným názvom Najhorší zločin vo Wilsonove. Režisérom je Tomáš Mašín. V hlavných úlohách uvidia diváci a diváčky Jiřího Macháčka, Vojtěcha Dyka, Jana Krausa a Táňu Pauhoufovú. Okrem nich sa v snímke predstavia aj Richard Stanke, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai alebo Boris Hybner. Nakrúcanie v hlavnom meste potrvá až do 3. septembra. Film plánujú uviesť do kín v októbri 2015. Odporúčame aj: Udalosti SNP priblížia mladým divákom slovenské celebrity Dej snímky je situovaný do starej Bratislavy, ktorá sa na prelome rokov 1918 a 1919 nazývala Wilsonovým mestom. V starom židovskom gete sa krátko po skončení prvej svetovej vojny odohrá séria mysterióznych vrážd. Mesto, ktoré sa pripravuje na pompézne oslavy pripojenia k USA, ovládne chaos a strach. Začína sa vyšetrovanie, ktorému velí odborník vyslaný priamo prezidentom USA Woodrowom Wilsonom, americký agent Aaron Food (Jiří Macháček). Pri práci mu pomáha Eisner (Vojtěch Dyk). Dvojica sa snaží prísť na to, kto a prečo chce tajomné vraždy ututlať a naviesť ich na falošnú stopu. Film vzniká podľa scenára Mareka Epsteina, ktorý sa pri písaní inšpiroval poviedkou zo zbierky Lovci & zberači (2006) slovenského autora Michala Hvoreckého. Režiséra Tomáša Mašína scenár zaujal aj preto, že sa v ňom podľa jeho slov kríži tajomstvo a detektívny príbeh v štýle Sherlocka Holmesa s komédiou a vizuálnou poetikou kultových filmov, medzi ktoré patrí napríklad snímka Adéla ješte nevečeřela (1977). Informácie agentúre SITA poskytla Ľubica Orechovská zo spoločnosti PubRes.

logo V Bratislave nakrúcajú hororovú komédiu Tomáša Mašína

Kapela AC/DC nahrala nový album za desať dní

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Austrálska kapela AC/DC dokončila nahrávanie nového albumu. Pre portál Noise11 to uviedol bubeník Phil Rudd, pričom prezradil, že nahrávanie im zabralo iba desať dní. Názvy skladieb, ktoré sa na štúdiovke budú nachádzať, však neprezradil. "Znelo to naozaj dobre. Je skutočne dobrý, kamarát. To je to, čo ti môžem povedať," uviedol 60-ročný Rudd v rozhovore pre spomínaný portál. "Vždy sme veľa pracovali. Sme ťažko pracujúca kapela. Poznáte to, buď sa snažíte, alebo ste mimo hry," dodal. Video: AC/DC - Highway to Hell Kapelu AC/DC založili v roku 1973 bratia Malcolm a Angus Youngovci. V roku 1975 debutovali albumom High Voltage, po ktorom nasledovalo ďalších päť štúdioviek. Po vydaní šiesteho albumu Highway To Hell (1979) sa skupina takmer rozpadla. Príčinou bolo úmrtie speváka a spoluautora piesní Bona Scotta, ktorý 19. februára 1980 vo veku 33 rokov zomrel na otravu alkoholom, keď jeho telo nezvládlo noc plnú alkoholu v istom nočnom podniku v Londýne. Jeho rodičia však hudobníkov presvedčili, aby pokračovali. Kapela teda angažovala speváka Briana Johnsona a ešte v tom istom roku vydala svoj najpredávanejší album Back In Black. Nasledovali nahrávky ako For Those About To Rock We Salute You (1981), Blow Up Your Video (1988), Ballbreaker (1995) či Stiff Upper Lip (2000). Na celom svete predali viac ako 200 miliónov kópií nahrávok. Zo siedmich nominácií sa im podarilo zatiaľ získať jednu cenu Grammy. V roku 2003 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

logo Kapela AC/DC nahrala nový album za desať dní

Režisér Martin Scorsese nakrúti film o kapele Ramones

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Americký režisér Martin Scorsese nakrúti film o už nefungujúcej newyorskej kapele Ramones. Snímku by mali dokončiť do roku 2016, kedy uplynie 40 rokov od vydania prvého, eponymného albumu legendárnej formácie. Fanúšikovia a fanúšičky sa v rámci osláv tohto jubilea môžu tešiť aj na knihu, divadelnú hru či reedície albumov. Jeden zo správcov pozostalostí Ramones Jeff Jampol uviedol, že pracujú aj na dokumente, ktorý ponúkne množstvo raritného materiálu najmä zo 70. rokov minulého storočia. Zábery nakrútil George Seminara. Spomínaná kniha podľa Jampola "nebude ani tak biografia, ale skôr príbeh o sformovaní kapely, o prvých nahrávkach a o tom najbláznivejšom, čo sa stalo". Ramones fungovali v rokoch 1974 až 1996. Patria medzi najvplyvnejšie kapely všetkých čias. Od roku 1976 do júla 1995 vydali 14 radových štúdioviek, na konte majú tiež množstvo kompilácií, koncertných záznamov, či singlov ako Blitzkrieg Bop, Sheena Is a Punk Rocker, Rockaway Beach, Do You Wanna Dance? alebo Rock 'n' Roll High School. Kapelu, v ktorej pôsobilo viacero hudobníkov, pričom všetci používali priezvisko Ramone, uviedli v roku 2002 do Rock'n'rollovej siene slávy. V roku 2011 dostala formácia Grammy za celoživotný prínos. Tento rok zomrel posledný žijúci pôvodný člen kapely Tommy Ramone. The Ramones - I Just Want To Have Something To Do Sedemdesiatjedenročný Martin Scorsese je režisér, scenárista, producent, herec a filmový historik. Na konte má niekoľko hudobných snímok, ako napríklad George Harrison: Living in the Material World (2011), The Last Waltz (1978) alebo Rolling Stones (2008). Podieľal sa tiež na vzniku dokumentu Woodstock (1970) o rovnomennom kultovom americkom festivale z roku 1969. Scorsese je držiteľom Oscara za film Na druhej strane (2006). Nakrútil tiež snímky Taxikár (1976), Zúriaci býk (1980), Posledné pokušenie Krista (1988), Mafiáni (1990), Gangy New Yorku (2002), Letec (2004), Prekliaty ostrov (2010), Hugo a jeho veľký objav (2011) či Vlk z Wall Street (2013). V súčasnosti pripravuje aj film Sinatra o americkom spevákovi Frankovi Sinatrovi. Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

logo Režisér Martin Scorsese nakrúti film o kapele Ramones

Udalosti SNP priblížia mladým divákom slovenské celebrity

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) uvedie pri príležitosti 70. výročia SNP multimediálny projekt Mojepovstanie.sk. Novinkou chce upútať mladú generáciu a nasmerovať jej pozornosť na historické udalosti nášho národa. "Teším sa, pretože ide o veľmi jedinečný projekt, spracovaním, tým, že vsádza na webové prostredie, ale najmä tým, že našiel paralelu medzi hrdinami spred 70 rokov a hrdinami súčasnej mladej generácie, a to by mohlo zarezonovať," povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. Video: V projekte Moje povstanie si zahrali celebrity Zahrali si známe osobnosti Prvou časťou projektu bude poviedkový film Moje povstanie v réžii Jonáša Karáska, ktorý režíroval aj slovenský film Kandidát (2013). Odporúčame aj: Pozrite si najdôležitejšie udalosti súvisiace so SNP v roku 1944 Pošta si uctí 70. výročie SNP, vyjde špeciálna známka Partizánov viedol do národného povstania hnev na fašizmus Vzbura Slovákov v SNP je u nás ojedinelý jav, tvrdí historik Začínajú sa oslavy SNP, organizátori čakajú tisícky ľudí V šiestich krátkych filmoch si hlavné úlohy zahrali známe osobnosti ako Celeste Buckingham, Majk Spirit, Tomi Kid Kovács, Dominika Cibulková, Miro Šatan či Lukáš Latinák, ktorých vybrali na základe preferencií mladých ľudí. "Zistili sme, že dnešná mládež o povstaní nevie skoro nič. V učebnici dejepisu sú povstaniu venované dve strany a len jedna vyučovacia hodina, v mojej starej učebnici dejepisu je tých strán dvanásť a o povstaní nám učitelia rozprávali omnoho podrobnejšie," podotkol tvorca námetu historickej minisérie Martin Marko. Ambíciou projektu podľa jeho slov nie je nahradiť hodiny dejepisu, ale prostredníctvom moderného prevedenia a s využitím atraktívnych výrazových prostriedkov podnietiť záujem mladých vo veku 14 až 18 rokov o vlastnú históriu. Dokument priblíži nakrúcanie Na film Moje povstanie, ktorý RTVS v premiére uvedie v sobotu o 20:20 na Jednotke, nadviaže online projekt mojepovstanie.sk, v rámci ktorého chcú jeho tvorcovia vyzvať staršie generácie, aby im zasielali vlastné príbehy či amatérske dokumenty s tematikou povstania. "Naša generácia je totiž poslednou, ktorých starí rodičia a rodičia boli priamymi účastníkmi povstania a je len na nás, aby sme vzbudili záujem o SNP aj u našich potomkov a pomohli im vytvoriť si k povstaniu citovú väzbu," vysvetlil Marko. Súčasťou projektu bude aj 30-minútový making of dokument, ktorý prinesie zábery z nakrúcania a objasní širšie súvislosti ohľadom mladej generácie a jej vnímania SNP. RTVS tiež 29. augusta, teda v deň výročia SNP, uvedie na Jednotke nový film Miloslava Luthera Krok do tmy (2014). V sobotu na Dvojke v premiére odvysielajú dokumenty Posledná misia a Príbehy z Kališťa. Súčasťou vysielania RTVS budú tradične i priame prenosy z osláv SNP.

logo Udalosti SNP priblížia mladým divákom slovenské celebrity

Herečky zo seriálu Priatelia si zopakovali svetoznáme úlohy

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Americké herečky Jennifer Aniston, Courteney Cox a Lisa Kudrow si po prvý raz spoločne zopakovali úlohy, ktoré stvárnili v seriáli Priatelia (1994 - 2004). Stalo sa tak v televíznej relácii Jimmy Kimmel Live. Moderátor Jimmy Kimmel pripravil scénku ako prekvapenie pre Aniston, ktorá bola hostkou jeho večernej talkšou. Kimmel počas rozhovoru s Aniston priznal, že bol vždy veľkým fanúšikom známeho sitkomu, v ktorom Aniston hrala Rachel Green. "Zbožňoval som ten seriál až tak, že som napísal fanúšikovský scenár jednej epizódy," pokračoval 46-ročný zabávač, ktorý zároveň vysvetlil, že v napísanej epizóde zastupuje Rossa Gellera (pôvodne ho stvárňoval David Schwimmer, pozn. SITA). Následne vyzval 45-ročnú herečku, aby si s ním scénku zahrala. Okrem scenára však Kimmel pripravil aj repliku pôvodnej scény - do detailu presnú kópiu kuchyne z bytu Monicy Geller (v podaní Courteney Cox). "Jej vyrobenie ma stálo 80-tisíc dolárov," zažartoval Kimmel. Po chvíli čítania scenára sa k Aniston a Kimmelovi pripojili aj spomínané Courteney Cox a predstaviteľka Phoebe Buffay, Lisa Kudrow. Vtipnú scénku napokon doplnila aj pieseň I'll Be There For You od The Rembrandts, ktorá bola úvodnou skladbou seriálu. V sitkome Priatelia (1994 - 2004) si okrem spomínaných zahrali aj Matt LeBlanc (Joey Tribbiani) a Matthew Perry (Chandler Bing). Jeho tvorcom Davidovi Craneovi a Marte Kauffman priniesol päť nominácií na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál - muzikál alebo komédia a šesť na Emmy v kategórii Najlepší komediálny seriál, pričom v roku 2002 nomináciu premenil na víťazstvo. Okrem toho na rôzne ocenenia nominovali aj hercov a herečky. Jennifer Aniston v roku 2003 získala Zlatý glóbus ako najlepšia herečka v komediálnom seriáli a v roku 2002 jej udelili Emmy. Túto cenu získala v roku 1998 aj jej kolegyňa Lisa Kudrow. Seriál vysielali desať sezón, počas ktorých v ňom hosťovali aj viaceré známe hollywoodske hviezdy ako napríklad Bruce Willis, Brad Pitt, Susan Sarandon, Gary Oldman, či Christina Applegate. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.usmagazine.com.

logo Herečky zo seriálu Priatelia si zopakovali svetoznáme úlohy

Slávny pár Angelina Jolie a Brad Pitt sa tajne vzali

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie a jej snúbenec a herecký kolega Brad Pitt sa v sobotu 23. augusta zosobášili. Ako pre agentúru AP uviedol hovorca páru, svadba sa konala v kaplnke na zámku Miraval v južnom Francúzsku, pričom sa na nej zúčastnili rodinní príslušníci a priatelia. Pár zosobášil sudca, ktorý im v Kalifornii vystavil povolenie na sobáš. Na obrade bolo aj všetkých šesť detí hviezdneho páru, ktorý sa zasnúbil predvlani po siedmich rokoch vzťahu. Najstarší synovia Maddox a Pax priviedli Jolie k oltáru, dcéry Zahara a Vivienne rozhadzovali lupene kvetov a dcéra Shiloh s bratom Knoxom priniesli obrúčky. Obrazom: Hollywoodska hviezda Angelina Jolie Tridsaťdeväťročná Angelina Jolie začala s herectvom už ako dieťa. Dcéra herca Jona Voighta po prvý raz zaujala vo videoklipe k singlu Anybody Seen My Baby? od legendárnych The Rolling Stones z roku 1997 a v tom istom roku aj v televíznej dráme George Wallace, po ktorej nasledovali filmy ako Podoby lásky (1998), Gia (1998) či Zberateľ kostí (1999). V roku 2000 získala Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie pacientky na psychiatrii v životopisnej dráme Narušenie (1999). Známa je aj z filmov 60 sekúnd (2000), Lara Croft - Tomb Raider (2001), Siedmy hriech (2001), Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života (2003), Hranica zlomu (2003), Svet zajtrajška (2004), Zlodej životov (2004), Alexander Veľký (2004), Beowulf (2007), Wanted (2008), Turista (2010), Salt (2010), Vládkyňa zla (2014) či mysterióznej drámy Výmena (2008), ktorá jej vyniesla nomináciu na Oscara za hlavnú rolu. V novembri 2013 si od americkej Akadémie filmových umení a vied prevzala humanitárnu cenu Jeana Hersholta. Ako režisérka sa podpísala pod dokument A Place in Time (2007) a vojnovú drámu V krajine krvi a medu (2011). V súčasnosti dokončuje svoj tretí režisérsky počin s názvom Unbroken, ktorý by mali slovenské kiná uviesť začiatkom budúceho roka. Obrazom: Herec Brad Pitt Päťdesiatročný Brad Pitt patrí k najúspešnejším a najuznávanejším hollywoodskym hercom. Účinkoval v snímkach ako Legenda o vášni (1994), Interview s upírom (1994), Sedem (1995), Spáči (1996), Sedem rokov v Tibete (1997), Zoznámte sa, Joe Black (1998), Klub bitkárov (1999), Podfu(c)k (2000), Mexičan (2001), Trója (2004), Babel (2006), Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom (2007), Po prečítaní spáľte (2008), Nehanební bastardi (2009), Strom života (2011) či v krimikomédii Dannyho jedenástka (2001) a jej dvoch pokračovaniach (2004, 2007). Za výkon vo vedľajšej úlohe filmu Dvanásť opíc (1995) a tiež za hlavné postavy v snímkach Podivuhodný prípad Benjamina Buttona (2008) a Moneyball (2011) ho nominovali na Oscara. Za posledný menovaný bol na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied nominovaný aj ako producent v kategórii Najlepší film. Sošku však získal až v marci tohto roku za produkciu filmu 12 rokov otrokom (2013). Najbližšie by sa mal na filmových plátnach predstaviť vo vojnovej dráme Fury, ktorej americká premiéra je ohlásená na október. Informácie pochádzajú z agentúry AP a archívu agentúry SITA.

logo Slávny pár Angelina Jolie a Brad Pitt sa tajne vzali

Amy Lee z Evanescence zverejnila skladbu Push the Button

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Americká speváčka Amy Lee, známa najmä ako líderka rockovej formácie Evanescence, zverejnila pieseň Push the Button. Skladba pochádza z albumu Aftermath (2014), ktorý je soundtrackom filmu War Story (2014) Marka Jacksona. Na nahrávke sa okrem 32-ročnej Lee podieľal napríklad aj Dave Eggar. "Chcela som, aby to bolo úplne iné. Nechcela som, aby to znelo ako Evanescence. Chcela som, aby ľudia videli aj moje iné stránky," uviedla speváčka na margo novinky v rozhovore pre americký dvojtýždenník Rolling Stone. Video: Amy Lee - Push The Button Amy Lee, vlastným menom Amy Lynn Hartzler je americká speváčka, textárka a klaviristka. V roku 1995 založila spolu s gitaristom Benom Moodym spomínanú kapelu Evanescence, ktorá sa preslávila singlami ako Bring Me to Life, Going Under, My Immortal, Everybody's Fool, Lithium, My Heart Is Broken alebo Lost in Paradise. Kapela má na konte tri štúdiovky Fallen (2003), The Open Door (2006) a Evanescence (2011). Lee už spolupracovala aj na iných projektoch, napríklad na prerábke soundtracku filmu Predvianočná nočná mora (1993) s názvom Nightmare Revisited (2008), či na nahrávke Muppets: The Green Album (2011). Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo Amy Lee z Evanescence zverejnila skladbu Push the Button

Karel Gott vydá v septembri album S pomocí přátel

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Český spevák Karel Gott vydá 19. septembra album S pomocí přátel. Novinka bude obsahovať 14 skladieb. Na nahrávke spolupracovali aj Karel Šíp, Michal David, Michal Malátný, Martin Chodúr, Vašo Patejdl či Ondřej Brzobohatý. Fanúšikovia a fanúšičky 75-ročného interpreta sa môžu tešiť aj na štyri duetá, v ktorých si zaspievali Monika Bagárová, Radek Banga, Olga Lounová či spomínaný líder formácie Chinaski Michal Malátný. Video: Karel Gott - Když muž se ženou snídá Pieseň Kluk s velkou vášní spevák venoval zosnulému Jiřímu Štaidlovi, s ktorým v minulosti spolupracoval. Známy interpret plánuje aj koncertovať, na Slovensku sa ukáže 27. októbra v Žiline (Garmin Aréna), 29. októbra v Bratislave (Zimný štadión Ondreja Nepelu) a 31. októbra v Brezne (Multifunkčná hala Arény Brezno). Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Plzni. V roku 1963 ho prijali do Divadla Semafor. Neskôr spoluzaložil Divadlo Apollo. Počas kariéry vydal viac než 100 albumov a získal napríklad 38 Zlatých slávikov, respektíve Českých slávikov. Medzi jeho hity patria skladby Jdi za štěstím, Kávu si osladím, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, Když muž se ženou snídá, Lady Carneval, Oči má sněhem zaváté a množstvo ďalších. Venuje sa tiež herectvu či maliarstvu. Zoznam skladieb albumu Karel Gott - S pomocí přátel: 1. Chci zpátky dát čas 2. Tak pojď se mnou (s Radkom Bangom) 3. Obraz žen 4. Pátý den 5. Dál jedu si svou 6. Místa, která znáš (s Monikou Bagárovou) 7. Pondělí (s Michalom Malátným) 8. Právě vchází 9. Láska, to je déšť 10. Doufej 11. Kluk s velkou vášní 12. Chci tě 13. Dál za obzor (s Olgou Lounovou) 14. Testament Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z vydavateľstva Supraphon a z archívu agentúry SITA.

logo Karel Gott vydá v septembri album S pomocí přátel

Nový album Markéty Irglovej vyjde v septembri

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Druhý sólový album českej pesničkárky Markéty Irglovej by sa mal dostať do predaja 23. septembra. V Česku a na Slovensku vyjde v licencii Indies Happy Trail a Indies Scope. Celosvetovo ho vydá americký label Anti, ktorý už zverejnil videoklip k singlu The Leading Bird. Držiteľka Oscara nahrávala novinku na Islande za pomoci producenta a jej partnera Sturlu Mia Thorissona. Celkovo sa na tvorbe nahrávky podieľalo 27 hudobníkov, medzi ktorými nechýbali napríklad gitarista Rob Bochnik či iránska perkusionistka a hráčka na bubon daf Aida Shahgashemi. V niektorých skladbách si zaspievala aj interpretkina sestra Zuzana. V ďalších počuť napríklad spev chrámového zboru či bendžo. "Verím, že Boh k nám prehovára mnohými spôsobmi, od malých vecí ako sú prejavy dobrosrdečnosti až po umenie, ktoré inšpiruje milióny po generácie. Musíme sa iba snažiť, spojiť sa s tou časťou v nás a veriť, že sa to dostane na povrch. Presne tak som to skúšala s touto nahrávkou," vyjadrila sa Irglová, ktorá by mala na jeseň vystúpiť vo viacerých českých mestách. V brnianskom Sono centre by sa mala predstaviť 8. novembra, o deň neskôr by mala odohrať koncert vo Valašskom Meziřičí. V Prahe by mala zaspievať 10. novembra. Na koncertoch ju budú sprevádzať Rob Bochnik a Joe Doyle. Video: Marketa Irglová - The Leading Bird Markéta Irglová v minulosti chodila s jej profesionálnym muzikantským partnerom Glenom Hansardom. S ním dodnes pôsobí v skupine The Swell Season, ktorú pomenovali podľa knihy spisovateľa Josefa Škvoreckého. Rovnako sa volá aj ich debutový album, ktorý vyšiel v roku 2006. O rok neskôr účinkovali v nízkorozpočtovom romantickom hudobnom filme Once. Ten mal veľký úspech a dvojica si získala pozornosť najmä tým, že preň zložila a nahrala pieseň Falling Slowly, za ktorú následne získala Oscara. Taktiež sa s ňou dostala aj na 61. miesto v americkom singlovom rebríčku Billboard Hot 100. The Swell Season majú okrem spomínaného debutového albumu na konte aj nahrávky Once Soundtrack (2007) a Strict Joy (2009). Irglová, ktorej sa vlani rozpadlo manželstvo s basgitaristom Timom Iselerom, vydala tiež sólovú štúdiovku Anar (2011). So spomínaným Sturlom Miom Thorissonom má dcérku Árveig. Informácie pochádzajú z webstránok www.anti.com, www.marketairglova.com, www.idnes.cz a z archívu agentúry SITA.

logo Nový album Markéty Irglovej vyjde v septembri

Láska na karí, francúzska haute-cuisine vs. indická exotika

BRATISLAVA 28. augusta (WBN/PR) - Gurmánsku romancu nabitú chuťami a vôňami servíruje film režiséra Lassa Hallströma Láska na karí. Elegantná a vybraná francúzska gastronómia sa tu stretáva s pikantnou a vášnivou kuchyňou vo farbách Indie. A to všetko pod dohľadom producentov Stevena Spielberga a Oprah Winfrey. Madame Mallory, majiteľka vychýrenej reštaurácie s leskom Michelinských hviezd sa nestačí diviť, keď sa do jej mestečka prisťahuje indická rodina a otvorí si reštauráciu hneď naproti cez ulicu. Schyľuje sa k súboju dvoch odlišných kultúr a celkom odlišnej zmesi korenia. Dobré jedlo ale hory prenáša. Madame Mallory zistí, aké veľké nadanie má jej konkurent, mladý indický šéfkuchár, a rozhodne sa, že ho vezme pod svoje kuchárske krídla. Dva svety receptov a chutí v jednej kuchyni sľubujú veľké kulinárske dobrodružstvo. Obzvlášť, ak sa ho zúčastní i krásna francúzska kuchárka. Film natočený podľa románu Richarda C. Moraisa má vo svojom rodokmeni dve veľmi dôležité mená: ako producenti sú pod ním podpísaní Steven Spielberg a Oprah Winfrey. Tej kniha učarovala už v roku 2010, keď ju prezentovala vo svojej show a časopise. "Od prvej chvíle, keď som si prečítala scenár, som vedela, že tento film chcem produkovať," konštatuje Oprah. "Jedlo pomáha miešať rôzne kultúry a dáva nám schopnosť zasiahnuť do života druhých." OBRAZOM: Láska na karí Šéfkuchárskej réžie sa ujal švédsky tvorca Lasse Hallström, ktorý už divákom jednu okúzľujúcu gurmánsku delikatesu z francúzskeho malomesta priniesol – film Čokoláda s Juliette Binoche a Johnnym Deppom v hlavných úlohách. Majiteľku francúzskej reštaurácie hrá aristokraticky prísna Helen Mirren. Mladého indického šéfkuchára stvárnil Manish Dayal. Ten v rámci prípravy na svoju rolu strávil niekoľko týždňov návštevami indických reštaurácií, avšak nie ako hosť, ale ako učenec a kuchár v ich kuchyniach. Zárukou, že vo filme budú skutočne voňať tie najautentickejšie indické lahôdky, dáva osobnosť šéfkuchára Floyda Cardoza, rodeného Inda, ktorý sa na filme podieľal ako konzultant. Láska na karí v kinách od 4. septembra VIDEO: Láska na karí

logo Láska na karí, francúzska haute-cuisine vs. indická exotika

Billy Idol vydá nový album v októbri, predstaví ho na turné

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Anglický hudobník Billy Idol plánuje vydať očakávaný album Kings & Queens of the Underground 20. októbra. Novinka ponúkne jedenásť skladieb. Medzi nimi je aj prvý singel Can't Break Me Down, ktorý spevák zverejnil na svojej oficiálnej webstránke. Na produkcii štúdiovky sa podieľal 65-ročný Trevor Horn, ruku k dielu pridal aj Greg Kurstin, s ktorým už spolupracovali Katy Perry, Kelly Clarkson alebo Lily Allen. Hudobník plánuje novinku predstaviť aj počas jesenného európskeho turné, v rámci ktorého vystúpi v Nemecku, Taliansku, Švajčiarsku, Belgicku a Holandsku. Video: Billy Idol - Can't Break Me Down Billy Idol sa narodil ako William Michael Albert Broad 30. novembra 1955. V roku 1976 pomáhal zakladať punk-rockovú kapelu Generation X. Idol formáciu neskôr opustil a v roku 1981 v New Yorku odštartoval sólovú dráhu. Na konte má sedem štúdioviek, pričom zatiaľ posledný, vianočný album s názvom Happy Holidays, vydal v decembri 2006. Medzi jeho hity patria skladby ako Eyes Without a Face, White Wedding alebo Rebel Yell. Počas kariéry získal jednu Brit Award, tri razy ho nominovali na cenu Grammy a desať ráz na MTV Video Music Award, pričom za videoklip ku skladbe Cradle of Love toto ocenenie aj získal. Hudobník plánuje 7. októbra vydať autobiografiu Dancing with Myself. Zoznam skladieb albumu Billy Idol - Kings & Queens of the Underground: 1. Bitter Pill 2. Can't Break Me Down 3. Save Me Now 4. One Breath Away 5. Postcards From The Past 6. Kings & Queens Of The Underground 7. Eyes Wide Shut 8. Ghosts In My Guitar 9. Nothing To Fear 10. Love And Glory 11. Whiskey And Pills Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo Billy Idol vydá nový album v októbri, predstaví ho na turné

Rapperi Xzibit a B-Real vystúpia v Prahe

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - V pražskom klube SaSaZu sa v sobotu 13. septembra uskutoční koncert americkej hip-hopovej formácie Serial Killers, ktorú tvoria Xzibit, B-Real zo Cypress Hill a Demrick. Táto trojica má na konte zatiaľ eponymný mixtape, ktorý vyšiel vlani. V úlohe predskokana sa v Prahe predstaví slovenský rapper Separ. Okrem neho tiež vystúpia dídžeji Flux a Lucky Boy. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal, pričom prvých 500 kusov stojí 495 českých korún (v prepočte 17,84 eura), po ich vypredaní sa cena zvýši na 550 českých korún (19,82 eura). Na mieste bude vstupné 690 českých korún (24,86 eura). Video: Xzibit, B-Real, Demrick (Serial Killers) - No Comin' Back Tridsaťdeväťročný Xzibit, vlastným menom Alvin Nathaniel Joiner, je rodákom z Detroitu, no od svojich 14 rokov žije v Los Angeles. Na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 1994, pričom svoj debutový album At The Speed Of Life vydal o dva roky neskôr. Nasledovali štúdiovky 40 Dayz & 40 Nightz (1998), Restless (2000), Man vs. Machine (2002), Weapons Of Mass Destruction (2004), Full Circle (2006) a Napalm (2012). Okrem hudby je tiež známy aj ako moderátor programu Pimp My Ride (2004 - 2007) televízie MTV. Venuje sa aj herectvu, predstavil sa napríklad vo filmoch 8. míľa (2002), xXx: Nová dimenzia (2005), Vykoľajení - Hra s neverou (2005), Akty X: Chcem uveriť (2008) alebo Zlý poliš (2009). Štyridsaťštyriročný B-Real, občianskym menom Louis Freese, pôsobí v spomínanej skupine Cypress Hill, ktorá vznikla v roku 1998. S ňou vydal štúdiovky Cypress Hill (1991), Black Sunday (1993), Cypress Hill III: Temples Of Boom (1995), Cypress Hill IV (1998), Skull & Bones (2000), Stoned Raiders (2001), Till Death Do Us Part (2004), Rise Up (2010) a EP Cypress X Rusko (2012). Ako sólový interpret má na konte album Smoke N Mirrors (2009). Informácie pochádzajú z webstránky www.bbarak.cz a archívu agentúry SITA.

logo Rapperi Xzibit a B-Real vystúpia v Prahe

V bratislavskom kníhkupectve objavili najväčší knižný poklad

BRATISLAVA 27. augusta - V utorok 26. augusta 2014 v priestoroch kamenného kníhkupectva Martinus.sk bol objavený na tajnom mieste obrovský knižný poklad. Išlo o 365 skvelých kníh, ktoré sa stali najväčšou knižnou výhrou na Slovensku zapísanou v Knihe slovenských rekordov. Na Slovensku existujú doposiaľ už rôzne knižné rekordy, avšak rekord v najväčšej knižnej výhre bol ustanovený až v utorok 26. augusta v podzemných priestoroch kamenného kníhkupectva Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave. Držiteľom tohto rekordu sa stala Vaneska z obce Štitáre pri Nitre tým, že vyhrala 365 skvelých kníh z Vydavateľstva SLOVART. Víťazka bola vyžrebovaná spomedzi viac ako 8000 ľudí v súťaži s príznačným názvom Najväčší knižný poklad. Zúčastniť sa mohol každý, kto si v júli 2014 kúpil knihu z Vydavateľstva SLOVART v kníhkupectve Martinus.sk. Truhlica s knižným pokladom bola ukrytá pre výherkyňu a jej rodinu v tajných podzemných priestoroch pod kníhkupectvom Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave. Pri jej odhalení si certifikáty prevzali z rúk komisára z Knihy slovenských rekordov víťazka aj organizátori. Vaneska bude od septembra žiačkou 6. ročníka ZŠ a už sa teší na čítanie rôznych titulov z výhry, ktoré rada požičia aj svojím kamarátom či spolužiakom. "Ešte nikdy sme nevyhrali takú obrovskú výhru a najmä takú hodnotnú. Celá rodina radi čítame a tešíme sa na všetky knihy. Keď sme si ich začali prezerať, nevedeli sme na čo sa vrhnúť skôr!," vyjadril sa otec výherkyne. Výherkyňa teraz určite nemusí dlho premýšľať, čo bude čítať na Deň neprečítaných kníh.

logo V bratislavskom kníhkupectve objavili najväčší knižný poklad

Šou Jana Krausa opäť prichádza, divákov čakajú novinky

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Populárna late night šou moderátora Jana Krausa dostala nejedného diváka u našich západných susedov. Od stredy ju budú môcť sledovať aj diváci na Slovensku. Historicky po prvýkrát TV JOJ v koprodukcii s TV Prima prinesie obľúbenú šou, a to v rovnaký deň a čas. "Je nám potešením, že môžeme priniesť na televízne obrazovky prestížnu šou, akou je Show Jana Krausa," prezradil generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega. Diváci sa môžu tešiť na pozoruhodných hostí, zaujímavé témy, aktuálne okienko zo sveta a hlavne uštipačný humor brilantného zabávača Jana Krausa. "Rád by som bol muchou a občas išiel pootravovať počas noci niektorých pánov. Pravdaže, ak by nemali pri sebe mucholapky," zažartoval počas tlačovej konferencie odborník na slovo vzatý. Jan Kraus moderuje svoju šou už desať rokov. Po prvýkrát však bude nakrúcať ostrieľaný moderátor raz do mesiaca aj na Slovensku. Priestory mu poskytlo známe divadlo Štúdio L+S. Okrem nových priestorov predstaví Jan Kraus ešte jednu novinku. V každej časti v horúcom kresle bude hostiť aspoň jednu slovenskú osobnosť, z kultúrnej alebo politickej sféry.

logo Šou Jana Krausa opäť prichádza, divákov čakajú novinky

Americký spevák Prince zverejnil skladbu Clouds

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Americký spevák a multiinštrumentalista Prince zverejnil skladbu Clouds. Pieseň, na ktorej sa podieľala aj Lianne La Havas, sa bude nachádzať na albume Art Official Age. Očakávaný sólový počin 56-ročného hudobníka by mal vyjsť 29. septembra, kedy by sa fanúšikovia a fanúšičky mali dočkať aj ďalšieho nového albumu Plectrum Electrum, ktorý Prince nahral s formáciou 3rdEyeGirl. Hudobník už zo štúdiovky Art Official Age zverejnil skladby Breakdown a Breakfast Can Wait. Album ponúkne dovedna 13 piesní. Prince - Breakfast Can Wait Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, vydal v roku 1978 debutový album s názvom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok. Zatiaľ poslednú štúdiovku 20Ten uviedol na trh v roku 2010. Na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, Zlatý glóbus i Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického dvojtýždenníka Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

logo Americký spevák Prince zverejnil skladbu Clouds

Divadelná Nitra hostí technicky najnáročnejšie predstavenie

BRATISLAVA 27. augusta (WBN/PR) - Koľko hercov sa zmestí na jednu nadľudsky veľkú pohovku na scéne? Koľko kilogramov váži truhlica, v ktorej sa odohrá jedno predstavenie? Či koľko svetiel osvetlí headlinera tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 26. septembra do 1. októbra 2014? Za oponou 23. ročníka sa skrývajú rôzne kuriozity. Festivalový hlavný program prinesie 10 inscenácií zo 6 krajín – z Belgicka, Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Slovinska aj Slovenska. A nová sekcia Festival Plus ponúkne 5 inscenácií zo Slovenska a Českej republiky. Divadelnú Nitru 2014 otvorí 26. septembra 2014 unikátna inscenácia Bez názvu č. 1 // Opera Herberta Fritscha z dielne legendárneho berlínskeho súboru Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz Berlin pod vedením európskej divadelnej hviezdy, herca a režiséra Herberta Fritscha. Divák bude môcť v komickej opere vystopovať rôzne inšpiračné zdroje – od Charlieho Chaplina, nemej filmovej grotesky, surrealistov, francúzskej pantomímy, nemeckého expresionizmu, až po kabaret, happeningy a videoart. Na scéne sa predvedie 12 hercov a traja muzikanti, ktorí zahrajú na rôznych kurióznych nástrojoch – okrem syntetizátorov, bicích, gitár použijú aj hrkálky, škrkátka, hracie skrinky, detské hračky, vrźgajúcu kľuku, ruchové nástroje či pílku na drevo. Navyše budú všetci odetí do jedinečných farebných kostýmov, ktoré pripomínajú salónových hráčov orchestru z 50-tych rokov minulého storočia vyobliekaných ako na revue. Diváci sa môžu tešiť aj na kurióznu dekoráciu – jedinou rekvizitou inscenácie je pohovka oveľa väčších, než ľudských rozmerov: s výškou takmer 1,9 metra a dĺžkou takmer 5,3 metra. Do jej trojmetrovej hĺbky budú herci padať či sa usádzať. Súbor si ju prinesie zo svojej domovskej scény v Berlíne. Divadelná Nitra musí zabezpečiť zo zahraničia tri projektory, aké na slovenskom trhu nemožno zohnať a predstavenie headlinera tohtoročnej Divadelnej Nitry počas dvoch hodín na scéne osvetlí viac ako 150 svetiel a naťahaných bude viac ako dva kilometre káblov. Priamo z Nemecka príde aj 22-členný technický personál, umeleckú, produkčnú a technickú zložku bude tvoriť spolu 37 ľudí. Ide tak o technicky najnáročnejšie predstavenie v 23-ročnej histórii festivalu. Naopak, bez použitia najmodernejších technických výdobytkov a v minimalistickom štýle sa zaobíde inscenácia Pálenie kníh skvelého belgického performera, spisovateľa a dramatika Pietra De Buyssera, ktorý na scéne predvedie mozaiku aktuálnych problémov sveta – ale z netradičného uhľa – z pohľadu mačky! Na scéne bude len on sám a divákom bude zo zásuviek truhlice, ktorú navrhol slávny belgický výtvarník Hans Op De Beck, vyťahovať najrôznejšie podklady a magické svety. Tajomná truhlica váži 250 kilogramov a na výšku a hĺbku má 1 meter a na šírku 1,6 metra. Inscenácia sa stala flámskou udalosťou roka, a rovnako ako maďarská inscenácia Cisárska TV, Uhorsko z dielne režiséra Bélu Pintéra a české Zlaté šesťdesiate alebo Denník Pavla J. režiséra Jana Mikuláška, má na konte ocenenie za inscenáciu roka vo svojej domovskej krajine. Slovinská inscenácia Sokol! Iztoka Kovača a Janeza Janšu sa zas vracia ku Kovačovmu kultovému dielu, ktoré v roku 1991 etablovalo slovinský súčasný tanec na medzinárodnej scéne. V hlavnom programe a vo Festivale Plus už tradične nechýbajú ani slovenské inscenácie. Zaujímavosťou je, že viacerí slovenskí herci sa stretnú na tohtoročnej Divadelnej Nitre na niekoľkých javiskách v rôznych predstaveniach. Martin Nahálka sa predstaví dokonca v troch slovenských inscenáciách - v Láskavých bohyniach Slovenského národného divadla, v Potkanoch Divadla Andreja Bagara v Nitre a aj pod šapitó pre 180 divákov Teatra Tatra v Majstrovi a Margaréte, aj Milana Ondríka uvidia diváci aj v Láskavých bohyniach aj v inscenácii Majster a Margaréta, v Láskavých bohyniach hrá aj Táňa Pauhofová, ktorá hrá zároveň v Kapitále Divadla Aréna a Peter Oszlík si zahrá aj v Potkanoch aj v Majstrovi a Margaréte. Najväčší súbor pricestuje na Divadelnú Nitru zo Žiliny – až 49 osôb zavíta na festival s produkciou 2´ 16” a pol: Vesmírna odysea z pera známeho súčasného hudobného skladateľa a dirigenta Mareka Piačeka, ktorú naštudovali v nezávislom centre Stanica Žilina – Záriečie. V detskej opere, ktorú uvedie Divadelná Nitra v novej sekcii Festival Plus, vystúpi 26 detí, 5 dospelých filharmonikov, 1 dirigent, ostatní členovia prídu ako technický personál a rodičovský dozor. Aktuálne informácie o Divadelnej Nitre na www.nitrafest.sk a http://www.facebook.com/divadelna.nitra

logo Divadelná Nitra hostí technicky najnáročnejšie predstavenie

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Bývalý poradca premiéra Fica by sviatok Dňa Ústavy posunul
V Trenčíne chcú postaviť novú elektráreň za milióny eur
Google kúpi spoločnosť, čo poskytuje online služby pre video
Putin: Ak budem chcieť, obsadím Kyjev za štrnásť dní
Televízia JOJ uvedie na obrazovky niekoľko noviniek
Márquez sa na VC Veľkej Británie vrátil na víťaznú vlnu
Djokovič v osemfinále US Open porazil Kohlschreibera
Ako zvládať dvojitú hanbu z mokrej postieľky

Recept dňa

Hlavátka súdenou slaninou

600 g očistenej hlavátky
100 g údenej slaniny
olej
soľ

Mäso z očistenej a vypitvanej hlavátky umyte, osušte obrúskom a pokrájajte na porcie, ktoré prešpikujte prúžkami údenej slaniny. Potom ich osoľte, polejte olejom, poukladajte na rozohriaty grilovací rošt a grilujte z každej strany 3 min. Hotové upravte na misu a polejte odkvapkanou šťavou. Podávajte s ryžou a paradajkovým šalátom.

Dobrá rada

Bylinkové maslo

25 g masla zmiešate s dvomi strúčikmi prelisovaného cesnaku, pridáte mleté čierne korenie, 2 polievkové lyžice ľubovoľných byliniek (koriander, šalvia, bazalka, tymián) a vegetu. Všetko dobre premiešajte, položte na alobal a vytvarujete valček. Vložte do chladničky, aby masa stuhla.

Stavebník

KONŠTRUKCIA STENY KOMÍNA

Ako sa delia komíny podľa konštrukcie a čo tvorí steny jedno a viacvrstvových komínov?

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang