Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Daniel Landa rozpálil Bratislavu, šou mala aj pyrotechniku

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Český spevák Daniel Landa rozpálil v piatok večer Bratislavu. Štyridsaťšesťročný interpret vystúpil v bratislavskej Slovnaft aréne, pričom koncertom odštartoval turné Žito tour 2014. Pred vypredaným hľadiskom sa okrem speváka a kapely predstavil aj Václav Noid Bárta. Landa pre svojich fanúšikov a fanúšičky prichystal mix najväčších hitov, no ponúkol aj novinky Uruz a Šmouha. Viac ako dvojhodinová šou priniesla aj výpravné svetelné a pyrotechnické efekty. Samotné pódium malo tvar runy Gibu, čo znamená dar, a organizátori koncertu ho umiestnili netradične v strede koncertnej haly. Pri záverečnej skladbe Uruz sa spevák rozlúčil podaním rúk fanúšikom a fanúšičkám v prvých radoch. Video: Daniel Landa - Uruz, Motýlek Bratislava 20.11.2014 "Je to veľké, je to super, je to bombastické. Ja som trochu megaloman a veľmi ma to baví. Tak sme si to všetci, ktorí sme na tom pracovali, priali. Chcem ľuďom odovzdať ako dar veľkú dávku energie," povedal o koncerte tvorca známeho muzikálu Krysař. Bratislava bola jedinou zastávkou českého speváka na aktuálnom turné. V nedeľu sa Landa predstaví v Ostrave. Neskôr vystúpi v Pardubiciach, Brne a napokon 29. novembra v Prahe. Daniel Landa vystupuje od roku 2012 pod pseudonymom kúzelník Žito 44. Okrem spevu sa tiež venuje skladaniu hudby, herectvu, automobilovým pretekom či thajskému boxu. V roku 1988 založil spolu s hercom Davidom Matáskom skupinu Orlík, ktorá si prvou nahrávkou Oi! (1990) získala mnoho priaznivcov z radov skinheads, ale pre rasistické texty aj mnoho odporcov. Kapela následne vydala ešte jednu štúdiovku Demise (1991), po ktorej sa však rozpadla. Landa sa následne vydal na sólovú dráhu a fanúšikom ponúkol albumy ako Valčík (1993), Chcíply dobrý víly (1995), Pozdrav z fronty (1997), Smrtihlav (1998), Konec (1999), 9mm argumentů (2002), Neofolk (2004) či Nigredo (2009). Je autorom hudby k viacerým filmom a divadelným predstaveniam a tiež sa venuje písaniu muzikálov Zahral si vo filmoch ako Proč? (1987), Copak je to za vojáka... (1987), Tichá bolest (1990), Černí baroni (1992), Kvaska (2010) alebo TACHO (2010). Informácie pochádzajú od Rada Meššu zo spoločnosti Pro:messa a z archívu agentúry SITA.

logo Daniel Landa rozpálil Bratislavu, šou mala aj pyrotechniku

One Direction zverejnili klip ku skladbe Night Changes

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Britsko-írska skupina One Direction zverejnila prostredníctvom služby YouTube videoklip ku skladbe Night Changes. Nahrávka je druhým oficiálnym singlom z najnovšieho albumu Four, ktorý vyšiel 17. novembra. Zo štúdiovky formácia už ponúkla skladbu Steal My Girl, ku ktorej tiež nakrútili videoklip. Video: One Direction - Night Changes Formácia One Direction, ktorú tvoria Niall Horan, Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne a Louis Tomlinson, sa preslávila v speváckej súťaži The X Factor, kde v roku 2010 skončila na tretej priečke. Po šou s nimi vydavateľstvo Syco Music, ktoré založil Simon Cowell, podpísalo kontrakt na dva milióny libier a pätica sa stala fenoménom. Na konte majú albumy Up All Night (2011), Take Me Home (2012), Midnight Memories (2013) a spomínaný Four (2014). Sú prvou skupinou, ktorej sa podarilo s prvými troma nahrávkami debutovať na vrchole amerického albumového rebríčka Billboard 200. Na konte majú viac ako sto ocenení, medzi ktorými sú napríklad štyri BRIT Awards, štyri World Music Awards alebo tri Billboard Music Awards. Na budúci rok v júni sa v rámci svetového turné On The Road Again predstavia aj vo Viedni. Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

logo One Direction zverejnili klip ku skladbe Night Changes

Talkšou Queen Latifah zrušili pre klesajúcu sledovanosť

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Televíznu talkšou americkej rapperky, herečky a moderátorky Queen Latifah zrušili. Spoločnosť Sony Pictures Television sa rozhodla od nového roka nepokračovať vo výrobe ďalších častí. Dôvodom zrušenia je vraj klesajúca sledovanosť. Denný program pritom v septembri na obrazovkách televízie CBS odštartoval druhu sezónu. "Chceme sa poďakovať Dane (Dana Elaine Owens je vlastné meno Queen Latifah, pozn. SITA), producentom a celému tímu za vytvorenie programu, na ktorý sme všetci hrdí," uviedli vo vyhlásení predstavitelia Sony Pictures Television. Štyridsaťštyriročná Latifah sa ku zrušeniu relácie vyjadrila prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde zverejnila list napísaný sebe samej. "Drahá Dana, toto je len krátke poďakovanie. Ďakujem za tvoju silnú pracovnú morálku a obrovskú snahu dostať The Queen Latifah Show zo zeme a aby fungovala. Tvoje zasvätenie a obetavosť boli rozhodujúce pre celý tím. Počas ťažkých výziev si preukázala ‘skutočnú guráž‘. Tvoja rodina, partneri, tím stáli pri každom tvojom kroku. Buď na to hrdá. Nie každý to môže povedať," napísala moderátorka, ktorá sa v liste poďakovala aj svojim hosťom a publiku. "Ostaňte pozitívni, ostaňte silní a najmä ostaňte otvorení," doplnila tiež. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "/connect.facebook.net/sk_SK/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Príspevok od Queen Latifah. Queen Latifah začínala ako rapperka, pričom zatiaľ vydala sedem štúdioviek - All Hail the Queen (1989), Nature of a Sista (1991), Black Reign (1993), Order in the Court (1998), The Dana Owens Album (2004), Trav'lin' Light (2007) a Persona (2009). Ako herečka sa po prvý raz predstavila už v roku 1991 v snímke Jungle Fever, známou sa však stala až vďaka seriálu Living Single (1993 - 1998). Neskôr si zahrala napríklad vo filmoch Zberateľ kostí (1999), Dotyk smrti (1999), Chicago (2002), Neserte nám pestúnku (2003), Taxi (2004), Holičstvo 2 (2004), Horšie to už nebude (2006), Posledné Vianoce (2006), Múr nárekov (2008), Sexi špinavé prachy (2008), Valentín (2010) alebo 22 Jump Street (2014). Svoj hlas prepožičala mamutej samici Ellie v pokračovaniach animovanej snímky Doba ľadová (2002). Spomínanú The Queen Latifah Show moderovala aj v rokoch 1999 až 2001. Moderovala tiež 47. udeľovanie cien Grammy. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

logo Talkšou Queen Latifah zrušili pre klesajúcu sledovanosť

Channing Tatum chystá režisérsky debut, bude v ňom aj hrať

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Americký herec Channing Tatum nakrúti adaptáciu románu Odpusť mi, Leonard Peacock (2013). Pôjde o režisérsky debut 34-ročného rodáka z Alabamy. Snímku však nebude režírovať sám, o úlohu sa podelí s dlhoročným spolupracovníkom Reidom Carolinom. Obaja sa postarajú aj o produkciu. Podľa magazínu The Hollywood Reporter by si Tatum mal zahrať aj jednu z postáv. Román Odpusť mi, Leonard Peacock napísal Matthew Quick, ktorý je známy pre publikáciu Terapia láskou (v origináli The Silver Linings Playbook, po prvý raz publikovaná v roku 2008) a jeho filmovú adaptáciu z roku (2012). Hlavné úlohy si v snímke zahrali Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, ktorá za ňu získala Oscara. Channing Tatum okrem herectva pôsobí ako producent, tanečník a model. Preslávil sa predovšetkým ako striptér zo snímky Magic Mike (2012) či Tyler Gage z tanečného filmu Let's Dance (2006), pri nakrúcaní ktorého sa zoznámil so svojou manželkou Jennou Dewan. Zahral si aj v snímkach ako G. I. Joe (2009), Milý John (2010), 21 Jump street (2012), Manželský sľub (2012), White House Down (2013), Vedľajšie účinky (2013) či G.I. Joe 2: Odveta (2013). S Dewan sa oženil v júli 2009, v máji 2013 sa im narodila dcéra Everly. Tatum sa tento rok predstavil v snímkach 22 Jump Street (2014) a Foxcatcher (2014). Budúci rok sa má do kín dostať pokračovanie snímky Magic Mike s podtitulom XXL. Tatumov spolupracovník Reid Carolin sa ako scenárista podieľal na spomínaných filmoch Magic Mike a Magic Mike XXL. Okrem toho produkoval viacero snímok, v ktorých si Tatum zahral. Sú to napríklad White House Down a 22 Jump Street. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

logo Channing Tatum chystá režisérsky debut, bude v ňom aj hrať

Opera SND začína nový cyklus komorných koncertov

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Operné hviezdy našej prvej opernej scény predstavia piesne Leoša Janáčka. Janáčkovej tvorbe je venovaný prvý z komorných koncertov nového cyklu Voci da camera. Uskutoční sa už túto nedeľu o 17:00 v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Na koncerte Voci da camera - Hviezdy SND spievajú Janáčka vystúpia mezzosopranistka Terézia Kružliaková a tenorista Ľudovít Ludha. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková, v interpretácii Terézie Kružliakovej a Ľudovíta Ludhu sú na programe úpravy slovenských ľudových piesní z pera Leoša Janáčka a skladateľov najznámejší piesňový cyklus Zápisník zmizelého. Spevákov doprevadí klavír Klavirista Branko Ladič, ktorý bude sprevádzať spevákov, naštudoval pre koncert výber zo zbierky klavírnych miniatúr - intímnych hudobných zápiskov Po zarostlém chodníčku, ktoré Leoš Janáček skomponoval okolo roku 1900. Leoš Janáček, jeden z najvýraznejších skladateľov nielen českej, ale aj svetovej hudobnej scény, patril k veľkým obdivovateľom folklóru a zberateľom ľudových piesní. Komorný koncert z jeho tvorby uvedie dielo "Šest národných písní, jež zpívala Gabel Eva" pre ženský hlas a klavír. "Keď Eva Gabelová, sedliačka z považskej obce Slatina nad Bebravou, zamestnaná vo fabrike v Modřiciach pri Brne, spievala v roku 1909 ľudové piesne z rodného kraja pánovi profesorovi Leošovi Janáčkovi, netušila, že jeho prostredníctvom sa stane takpovediac nesmrteľnou," citovala Izabela Pažítková dramaturga prvej časti nového koncertného cyklu SND Vladimíra Zvaru. Opera chystá päť koncertov Zvara pripomenul, že spev Evy Gabelovej sa zachoval na fonografickom voskovom válčeku. Popri fonografických válčekoch Bélu Bartóka sa tak zaradil medzi najstaršie zvukové záznamy slovenského folklóru. "Janáčkove úpravy národných piesní, ktoré spievala Eva Gabelová sa tiež stali jednými z najznámejších a najobľúbenejších Janáčkových úprav ľudovej hudby," cituje tlačová správa ku koncertu Vladimíra Zvaru. "Záver koncertu patrí hudobnej minidráme o veľkej láske - piesňovému cyklu Zápisník zmizelého. Na scénu vstúpi tenorista Ľudovít Ludha, znalec a interpret mnohých operných úloh a koncertných partov Janáčkovho diela," doplnila tlačová tajomníčka SND. Dramaturgia Opery SND plánuje v cykle Voci da camera v aktuálnej sezóne 2014/ 2015 päť koncertov. Nasledujúci je na programe 14. decembra a vystúpia v ňom sopranistka Jana Bernáthová a barytonista Daniel Čapkovič s klavírnym sprievodom Róberta Pechanca. Viac podrobností o programe Slovenského národného divadla možno nájsť na jeho webstránke – Snd.sk.

logo Opera SND začína nový cyklus komorných koncertov

Enrique Iglesias ovládol Latin Grammy, odniesol si tri ceny

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Španielsky spevák Enrique Iglesias získal tri ceny Latin Grammy. Tridsaťdeväťročný interpret si ich vyslúžil vďaka hitu Bailando (feat. Descemer Bueno a Gente De Zona), ktorý nemal konkurenciu v kategóriách Skladba roka, Best Urban Performance a Best Urban Song. Hudobník sa však nezúčastnil na odovzdávaní cien, ktoré sa konalo 20. novembra v nevadskej MGM Grand Garden Arene, a to pre dnešný koncert v Paríži. Video: Enrique Iglesia - Bailando Za najlepšiu nahrávku roka vyhlásili Universos Paralelos, na ktorej spolupracovali Jorge Drexler a Ana Tijoux. Päťdesiatročný Drexler uspel aj v a kategórii Best Singer-Songwriter Album (Bailar En La Cueva). Úspechy slávila aj formácia Calle 13, ktorá si takisto odniesla dve ceny - za Najlepšiu alternatívnu skladbu (El Aguante) a uspela aj v kategórii Best Urban Music Album (Multi_Viral). Video: Jorge Drexler - Universos paralelos Už zosnulý Paco de Lucía zvíťazil s počinom Canción de Andaluza v kategóriách Album roka a Najlepší flamenco album. Spomedzi nových interpretov najviac zaujala speváčka Mariana Vega. Štyridsaťdvaročný Juanes si za štúdiovku Loco de Amor vyslúžil cenu v kategórii Najlepší album - Pop/Rock. Video: Juanes - Loco De Amor Medzi ocenených sa dostal aj Marc Anthony, ktorý triumfoval v kategórii Najlepší salsa album s počinom 3.0. Radovať sa mohol aj Chick Corea, ktorý vďaka nahrávke The Vigil uspel v kategórii Best Latin Jazz Album, v rovnakej kategórii pritom získali Latin Grammy aj Paquito D'Rivera a Trio Corrente za počin Song For Maura. Osobnosťou roka sa stal hudobník Joan Manuel Serrat. Počas večera sa predstavili napríklad Ricky Martin, Carlos Santana, Pitbull, Chris Brown a ďalší. Už 15. ročník odovzdávania cien Latin Grammy moderovali Jacqueline Bracamontes a Eugenio Derbez. Televízny prenos mal 17 minút meškanie, a to pre príhovor amerického prezidenta Baracka Obamu o imigrácii. Kompletný zoznam ocenených je dostupný na webstránke www.latingrammy.com. Informácie pochádzajú z webstránky www.latingrammy.com a agentúr Reuters a Associated Press.

logo Enrique Iglesias ovládol Latin Grammy, odniesol si tri ceny

Speváčka Cher je zničená, musela zrušiť zvyšok turné

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Americká speváčka Cher musela zrušiť druhú časť svojho severoamerického turné Dressed To Kill, ktorého štart už v septembri presunula najprv na október a následne na november. Dôvodom posunu bola vtedy bližšie nešpecifikovaná vírusová infekcia, ktorá zasiahla aj obličky. Teraz jej lekári odporučili ešte viac odpočinku, aby sa mohla úplne uzdraviť. "Som úplne zničená. Ešte nikdy sa mi nič takéto nestalo. Neexistuje adekvátne ospravedlnenie fanúšikom, ktorí si kúpili vstupenky. Som veľmi hrdá na túto šou, je mojou vôbec najlepšou. Naozaj dúfam, že na budúci rok budem môcť znova koncertovať, a dokončiť tak, čo som začala," uviedla na svojej oficiálnej webstránke 68-ročná speváčka, ktorá v rámci prvej časti turné absolvovala na jar a v lete 49 koncertov. Cher, celým menom Cherilyn Sarkisian, sa pohybuje na hudobnej scéne od 60. rokov minulého storočia. Bola členkou dua Sonny & Cher, v ktorom s ňou účinkoval jej už zosnulý manžel Sonny Bono. K jej najväčším hitom patria skladby Believe, If I Could Turn Back Time, All Or Nothing, Strong Enough, Take Me Home či I Got You Babe. Na konte má zatiaľ 25 sólových štúdioviek ako napríklad All I Really Want To Do (1965), With Love, Chér (1967), Foxy Lady (1972), Stars (1975), Heart Of Stone (1989) či Living Proof (2001). Na zatiaľ poslednej štúdiovke Closer To The Truth (2013) spolupracovala aj so speváčkou Pink. Počas zhruba 50-ročnej kariéry získala okrem iného aj prestížne hudobné ocenenie Grammy a za herecké výkony jej udelili Oscara, Emmy či tri Zlaté glóbusy. Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

logo Speváčka Cher je zničená, musela zrušiť zvyšok turné

Penélope Cruz si zahrá v pokračovaní komédie Zoolander

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Španielska herečka Penélope Cruz bude účinkovať v snímke Zoolander 2. Zatiaľ nie je známe, akú rolu 40-ročná rodáčka z mesta Alcobendas dostane. V pokračovaní komédie Zoolander (2001) si úlohu Dereka Zoolandera zopakuje Ben Stiller. Portál Deadline.com uvádza, že 48-ročný Stiller, ktorý nakrútil spomínaný prvý film, sa postará aj o réžiu novinky a bude sa podieľať aj na produkcii. Do hereckého obsadenia by mali pribudnúť tiež Will Ferrell a Owen Wilson, ktorí si údajne takisto zopakujú úlohy zo snímky Zoolander. Scenár má na starosti Justin Theroux. Obrazom: Španielska herečka Penélope Cruz Penélope Cruz získala v roku 2009 Oscara za herecký výkon vo vedľajšej úlohe snímky Vicky Cristina Barcelona (2008) Woodyho Allena. Nominácie na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied si vyslúžila aj v roku 2010 vedľajšou rolou v muzikáli Nine (2009) a v roku 2007 hlavnou rolou v snímke Volver (2006) Pedra Almodóvara. Zahrala si aj v jeho ďalších filmoch ako Na dno vášne (1997), Všetko o mojej matke (1999), Rozorvané objatia (2009) či Rozkoš v oblakoch (2013). Známa je tiež zo snímok Dievča tvojich snov (1998), Chilli, sex a samba (2000), Krása divokých koní (2000), Kokaín (2001), Vanilkové nebo (2001), Mandolína kapitána Corelliho (2001), Gothika (2003), Fanfán Tulipán (2003), Hlava v oblakoch (2004), Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011), Do Ríma s láskou (2012) alebo Konzultant (2013). Informácie pochádzajú z webstránky deadline.com a archívu agentúry SITA.

logo Penélope Cruz si zahrá v pokračovaní komédie Zoolander

Právnik Billa Cosbyho považuje obvinenia zo zneužitia za fór

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Právnik komika a herca Billa Cosbyho Marty Singer sa vyjadril, že obvinenia, ktorým v súčasnosti čelí jeho klient, sú čistý nezmysel. Narážal pritom na ženy, ktoré nedávno vyhlásili, že sa pred rokmi stali obeťami sexuálneho zneužívania zo strany herca. Incidenty sa podľa údajných obetí odohrali už pred rokmi, pričom Cosby sa v tejto veci postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil minulý mesiac Cosbyho za násilníka. Obrazom: Komediálny herec Bill Cosby Obvinenia sa hrnú z úst modeliek, aj herečiek Vo štvrtok 13. novembra vyšiel v denníku Washington Post článok údajnej Cosbyho obete Barbary Bowman. Článok niesol názov Bill Cosby ma znásilnil. Prečo ľuďom trvalo 30 rokov, aby mi uverili. Herca obvinila zo znásilnenia aj novinárka Joan Tarshis. V utorok 18. novembra sa k nej pridala modelka Janice Dickinson, ktorá pre reláciu Entertainment Tonight vyhlásila, že ju Cosby znásilnil v roku 1982. Zdravotná sestra Therese Serignese zase pre magazín People uviedla, že ju herec omámil drogami a sexuálne obťažoval, keď mala 19 rokov. Poškodenou má byť aj Linda Joy Traitz, ktorú sa mal predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) pokúsiť nadrogovať a zneužiť taktiež ako 19-ročnú. Tvrdenia Traitz označil Singer za "posledný prípad ľudí, ktorí prichádzajú s vykonštruovanými a nepodloženými príbehmi". "Tvrdenia Lindy Joy Traitz sú smiešne. Zdá sa, že zrazu má toho veľa čo povedať o incidente, ktorý sa mal odohrať pred 40 rokmi. Je to absurdné," povedal hercov právny zástupca. Odporúčame aj: Bill Cosby mal znásilniť niekoľko žien, televízia ho nechce Robin Williams zanechal svoj majetok deťom a manželke Vo veku 83 rokov zomrel významný režisér Mike Nichols Právnik označuje historky za smiešne šialenstvo Ďalšou obeťou 77-ročného rodáka z Philadelphie mala byť manželka herca a kulturistu Loua Ferrigna Carla, ktorú mal Cosby bozkávať proti jej vôli na párty uňho v dome v roku 1967. "Je to totálny nezmysel. Ľudia prichádzajúci odnikiaľ s primitívnymi historkami sú iba médiami riadeným šialenstvom," vyjadril sa ďalej Singer. Pre portál TMZ nedávno prehovorila aj herečka Louisa Moritz, ktorú vraj herec zneužil v roku 1971 v šatni pred tým, ako mala vystúpiť v The Tonight Show. Aj toto tvrdenie však Cosbyho právnik označil za nezmyselné. "Príbehy sú čím ďalej tým smiešnejšie," dodal. Televízie herca sťahujú z projektov a obrazoviek V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Hovorkyňa Rebecca Marks však vyhlásila, že produkcia programu sa ešte ani nezačala. Iné spoločnosti ako TV Land alebo Comedy Central stiahli z programu a svojich webstránok všetky programy a materiály, v ktorých Cosby účinkoval. William Henry Cosby Jr. pochádza z Philadelphie a okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009). Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

logo Právnik Billa Cosbyho považuje obvinenia zo zneužitia za fór

David Guetta sa podieľa na svetovej verzii skladby Imagine

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Francúzsky dídžej a producent David Guetta spolupracuje na svetovej coververzii skladby Imagine Johna Lennona. Na projekte s názvom #Imagine, ktorý pripravil UNICEF v rámci osláv 25. výročia prijatia Dohovoru o právach dieťaťa, sa môžu podieľať aj ľudia z celého sveta prostredníctvom aplikácie TouchCast pre iPhony a iPady. Viac informácií o aplikácii je dostupných na webstránke itunes.apple.com. Záujemcovia a záujemkyne môžu nahrať vlastnú verziu skladby Imagine spolu s videom. O finálnu verziu piesne, v ktorej bude možné počuť aj osobnosti ako Katy Perry, Nicole Scherzinger, Idris Elba, Will.i.am, Courteney Cox, Rumer Willis, Angélique Kidjo, Craig David, David Arquette, Eric Christian Olsen, Seth Green, Butch Vig a množstvo ďalších, sa postará spomínaný Guetta. Video: David Guetta ft. Sam Martin - Lovers On The Sun "Naozaj ma veľmi teší, že môžem spolupracovať s UNICEF na tomto novom neuveriteľnom projekte. Naša svetová verzia Imagine bude ako žiadna iná. Som hrdý, že sa na tom môžem podieľať. Musíme dať svetu vedieť, že záleží na každom hlase a tiež na každom dieťati," uviedol 47-ročný rodák z Paríža, ktorý má na konte množstvo hitov. Skladbu spolu s interaktívnym videom by mali zverejniť 31. decembra. Na kampani sa podieľa aj Yoko Ono, ktorá bola manželkou už zosnulého člena legendárnej kapely The Beatles Johna Lennona. "Sen, ktorý snívaš sám, môže byť len snom, ale ak o niečom snívajú dvaja ľudia spolu, je to realita," vyhlásila 81-ročná umelkyňa na margo kampane. Peniaze z charitatívneho projektu použije UNICEF na pomoc v 150 krajinách. "Projekt #Imagine dáva ľuďom z celého sveta možnosť pridať sa k celosvetovému hnutiu určenému deťom, môžu sa podeliť o ich myšlienky, vízie, a v neposlednom rade sa môžu podeliť o hlas a podporiť tak práva každého dieťaťa a to hocikde," povedal za UNICEF Anthony Lake. Viac informácií o projekte je možné nájsť na webstránkach imagine.unicef.org a www.touchcast.com. Informácie pochádzajú z webových stránok www.dailymail.co.uk a www.digitalspy.co.uk.

logo David Guetta sa podieľa na svetovej verzii skladby Imagine

O nomináciu na Oscara bojuje desať krátkych hraných filmov

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - O nomináciu na Oscara v kategórii krátkych hraných filmov sa v 87. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied uchádza desať snímok. Informovali o tom na oficiálnej webstránke www.oscars.org. Kandidátov určila porota z celkovo 141 snímok spĺňajúcich kritériá. V decembri vyberú po premietaniach v Los Angeles, Londýne, New Yorku a San Franciscu tri až päť nominovaných titulov. Nominácie v aktuálnom ročníku zverejnia 15. januára a udeľovanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa bude konať 22. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Ceremoniál bude moderovať americký herec, spevák, režisér a producent Neil Patrick Harris. Prehľad uchádzačov o nomináciu na Oscara v kategórii krátkych hraných filmov spolu s produkčnými spoločnosťami, ako ich zverejnila webová stránka www.oscars.org: Aya - réžia Oded Binnun a Mihal Brezis, (Chasis Films) Bagdadský Messi (Baghdad Messi) - réžia Sahim Omar Kalifa, produkcia Kobe Van Steenberghe, (A Team Productions) Boogaloo and Graham - réžia Michael Lennox, scenár Ronan Blaney, (Out of Orbit) La lampe au beurre de yak - réžia Wei Hu, produkcia Julien Féret, (AMA Productions) Carry On - réžia Yatao Li, (Rochester Institute of Technology) My Father's Truck - réžia Mauricio Osaki, (Lupi Filmes) Parvaneh - réžia Talkhon Hamzavi, produkcia Stefan Eichenberger, (Zürcher Hochschule der Künste) The Phone Call - réžia Mat Kirkby, scenár James Lucas, (RSA Films) SLR - réžia Stephen Fingleton, produkcia Matthew James Wilkinson, (Stigma Films) Chofesh Gadol - réžia Tal Granit, Sharon Maymon, (Green productions)

logo O nomináciu na Oscara bojuje desať krátkych hraných filmov

Kapela Peter Bič Project pracuje na novom albume

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská kapela Peter Bič Project v súčasnosti pracuje na svojom druhom albume. Vydať by ho podľa vlastných slov chceli už v úvode nového roka. "Áno, chystáme nový album, máme nejakých päť vecí a chceli by sme ho vydať niekedy začiatkom roka. Uvidíme, či sa to podarí do tej doby stihnúť," prezradil Peter Bič. "Musíme tvoriť pod tlakom, to je pre nás asi jediná šanca," zasmial sa 39-ročný Košičan. "Naša úplne prvá pesnička Hey Now tiež vznikla veľmi rýchlo, bol to taký pretlak autorských nápadov, ktoré sme sypali takpovediac z rukáva a celý album Say It Loud bol tiež strašne rýchlo nahratý a zaranžovaný a napriek tomu mal úspech," podotkol známy gitarista. "Na novom CD chceme aj trošku experimentovať, tak uvidíme, kam nás to zase posunie," dodal. Video: Peter Bic Projekt - Hey Now V stredu získala kapela ocenenie Slovenského ochranného zväzu autorského (SOZA) za najhranejšiu skladbu roka 2013. "Cítime sa skvele, je to strašne ťažká cena, no nielen tým, že má svoju váhu, ale ťažké je, aby našu tvorbu ľudia ocenili a aby to rádiá hrali. Je to veľká česť, vážime si všetkých fanúšikov, ktorí nás chcú počúvať a chodia na naše koncerty a, samozrejme, ľudí z rádií, ktorí ocenili, že to, čo sme urobili, je kvalitné a dobré," poznamenal Bič v rozhovore pre agentúru SITA. Talentovaní muzikanti v stredu počas slávnostného večera zahrali na pódiu Divadla Aréna okrem ocenenej skladby aj svoj nový country hit All Those Places, v ktorom sa hrou na husle predstavil aj multiinštrumentalista František Jano. Odporúčame aj: Václav Neckář sa na Slovensku cíti ako doma S Richardom Müllerom vystúpi v decembri aj Jerguš Oravec Janka Ledeckého teší nový album, pripravuje uvedenie Iaga "Fero Jano je skvelý huslista, on vlastne ovláda každý country nástroj, ktorý vám napadne. Tešíme sa na jeho využitie v našej kapele, lebo je naozaj všestranný a dobre zapadol. Hráme s ním len chvíľu, odkedy vyšlo All Those Places, asi mesiac a pol dozadu," priblížila speváčka formácie Dáša Kostovčík. V decembri skupina odohrá dva vianočné koncerty. "Štvrtého decembra budeme hrať Zlatý koncert v Bratislave a 21. decembra sa veľmi teším, lebo si v Košickej Steel Aréne zahráme ako hostia American Divas. Sú to skvelé baby, spievajú perfektne, sú to černošky a bude to aj s orchestrom, tak sa teším, ako to celé dopadne," uzavrel Bič.

logo Kapela Peter Bič Project pracuje na novom albume

Vo veku 83 rokov zomrel významný režisér Mike Nichols

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Vo veku 83 rokov zomrel americký režisér nemeckého pôvodu Mike Nichols. Rodák z Berlína naposledy vydýchol v stredu 19. novembra. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Smutnú správu potvrdil James Goldston zo spoločnosti ABC News, pre ktorú pracovala aj manželka zosnulého Diane Sawyer. "Počas jeho triumfálnej kariéry, ktorá trvala viac ako šesť dekád, vytvoril niektoré z najikonickejších diel amerického filmu, televízie a divadla. Bol skutočným vizionárom. Za svoju umeleckú prácu získal ako režisér, scenárista, producent a komik tie najvyššie ocenenia a bol jedným z mála, ktorý vyhral EGOT - Emmy, Grammy, Oscara a cenu Tony. Milovali ho mnohí z filmového a televízneho priemyslu aj z Broadwaya. V jeho živote ho však najviac tešila rodina a, samozrejme, naša Diane Sawyer. Skutočný a krásny príbeh lásky, Mike a Diane boli manželmi 26 rokov. Zanechal tu tri deti - Daisy, Maxa a Jenny a tiež štyri úžasné vnúčatá," uviedol Goldston. Mike Nichols, vlastným menom Mikhail Igor Peschkowsky, sa narodil 6. novembra 1931. Na konci 30. rokov minulého storočia začal s rodinou žiť v New Yorku. Od roku 1963 pôsobil na Broadwayi. V roku 1966 uviedol prvý film Kto sa bojí Virginie Woolfovej?, vďaka ktorému ho nominovali na Oscara či Zlatý glóbus. Na obidve tieto ceny ho nominovali päťkrát, pričom ich získal len vďaka snímke Absolvent (1967). Okrem toho nakrútil filmy ako Hlava 22 (1970), Deň delfína (1973), Silkwood (1983), Podnikavé dievča (1988), Pohľadnice z Hollywoodu (1990), Myslite na Henryho (1991), Vlk (1994), Vtáčia klietka (1996), Farby moci (1998), Na dotyk (2004) alebo Súkromná vojna pána Wilsona (2007). Spomínaná Diane Sawyer bola jeho štvrtou manželkou. Informácie pochádzajú z webstránky abcnews.go.com a archívu agentúry SITA.

logo Vo veku 83 rokov zomrel významný režisér Mike Nichols

Billy Joel dostal Gershwinovu cenu za populárnu pieseň

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Americkému spevákovi a hudobníkovi Billymu Joelovi udelili v stredu vo Washingtone Gershwinovu cenu za populárnu pieseň. Šesťdesiatpäťročný rodák z New Yorku sa stal siedmym laureátom tohto ocenenia, ktoré udeľuje Kongresová knižnica USA osobnostiam hudobného priemyslu za celoživotné dielo. Pred ním ju dostali Paul Simon, Stevie Wonder, Paul McCartney, Burt Bacharach, Hal David a Carole King. Joel si ocenenie prevzal počas koncertu, ktorý sa konal v DAR Constitution Hall a okrem samotného laureáta na ňom vystúpili napríklad aj Tony Bennett, Boyz II Men, Gavin DeGraw, Josh Groban, Natalie Maines, John Mellencamp či LeAnn Rimes. Video: Elton John a Billy Joel - Piano Man Joel zahral skladby ako Movin' Out, Miami 2017 (Seen The Lights Go Out On Broadway), You May Be Right alebo Piano Man, pričom počas poslednej menovanej sa k nemu pridali aj iní interpreti a herec Kevin Spacey zahral na harmonike. Billy Joel pôsobí na hudobnej scéne od roku 1964 a na konte má dvanásť štúdioviek, pričom tú zatiaľ poslednú River Of Dreams vydal ešte v roku 1993. V roku 2001 uviedol na trh kolekciu klasických kompozícií s názvom Fantasies & Delusions. Medzi jeho najznámejšie skladby patria piesne ako Piano Man, Just The Way You Are, My Life, It's Still Rock And Roll To Me, Tell Her About It, Uptown Girl, We Didn't Start The Fire alebo The River Of Dreams. Joel predal na celom svete viac než 150 miliónov kópií nahrávok a je členom Skladateľskej aj Rock'n'rollovej siene slávy.

logo  Billy Joel dostal Gershwinovu cenu za populárnu pieseň

Bill Cosby mal znásilniť niekoľko žien, televízia ho nechce

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Americké televízne spoločnosti rušia a odkladajú pripravované projekty s komikom a hercom Billom Cosbym, ktorý čelí obvineniam zo sexuálneho zneužívania. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízie rušia s Cosbym projekty Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Hovorkyňa Rebecca Marks však vyhlásila, že produkcia programu sa ešte ani nezačala. Iné spoločnosti ako TV Land alebo Comedy Central stiahli z programu a svojich webstránok všetky programy a materiály, v ktorých Cosby účinkoval. Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) v súčasnosti čelí viacerým obvineniam zo znásilnenia. Incidenty sa podľa údajných obetí odohrali už pred rokmi, pričom Cosby sa v tejto veci postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil minulý mesiac Cosbyho za násilníka. Počet obetí znásilnenia rastie Vo štvrtok 13. novembra vyšiel v denníku Washington Post článok údajnej Cosbyho obete Barbary Bowman. Článok niesol názov Bill Cosby ma znásilnil. Prečo ľuďom trvalo 30 rokov, aby mi uverili. Herca obvinila zo znásilnenia aj novinárka Joan Tarshis. V utorok 18. novembra sa k nej pridala modelka Janice Dickinson, ktorá pre reláciu Entertainment Tonight vyhlásila, že ju Cosby znásilnil v roku 1982. William Henry Cosby Jr. pochádza z Philadelphie a okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009). Informácie pochádzajú z agentúry Reuters, webstránok www.hollywoodreporter.com, www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

logo Bill Cosby mal znásilniť niekoľko žien, televízia ho nechce

Bono spadol z bicykla, museli ho operovať hneď dvakrát

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Frontman írskej kapely U2 Bono musel po minulotýždňovom páde z bicykla absolvovať dve operácie, pričom tá prvá trvala päť hodín. Pre magazín Rolling Stone to uviedol chirurg Dean Lorich, ktorý oba zákroky vykonal. Päťdesiatštyriročný hudobník spadol z bicykla v nedeľu v newyorskom Central Parku, keď sa snažil vyhnúť inému cyklistovi. Bona po páde previezli do New York-Presbyterian Hospital, kde najprv absolvoval viacero röntgenových a CT vyšetrení, ktoré odhalili, že utrpel fraktúry ľavej očnice, ľavej lopatky, ľavého malíčka a šesťnásobnú otvorenú zlomeninu ľavej ramennej kosti. Speváka následne operovali, pričom zákrok trval päť hodín. Ramennú kosť mu zafixovali pomocou troch kovových platničiek a 18 skrutiek. V pondelok potom Bono absolvoval druhý zákrok na malíčku. Lorich dodal, že speváka čaká intenzívna rekonvalescencia, ktorej dĺžku však nevedel odhadnúť. Predpokladá však, že nehoda nebude mať trvalé následky. Video: U2 - With Or Without You U2 museli v dôsledku Bonovej nehody na poslednú chvíľu zrušiť hosťovanie v televíznom programe The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, kde mali vystupovať celý tento týždeň. Štyri dni predtým navyše na spevákovom súkromnom lietadle odpadli počas letu dvere batožinového priestoru. K incidentu došlo počas letu z Dublinu do Berlína, pričom posádka lietadla sa o tom dozvedela až po pristátí. U2 vznikli v roku 1976 a patria k najúspešnejším kapelám na svete, pričom podľa odhadov predali viac ako 150 miliónov kópií albumov. Na konte majú trinásť štúdioviek, pričom v súčasnosti pracujú na ďalšom albume s názvom Songs Of Experience. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Sunday Bloody Sunday, One, With Or Without You, Where The Streets Have No Name, Staring At The Sun, Beautiful Day, Vertigo či Sometimes You Can't Make It On Your Own. Pieseň Ordinary Love, ktorú napísali pre film Mandela: Long Walk to Freedom (2013), získala Zlatý glóbus a nomináciu na Oscara. Získali už 22 cien Grammy a v roku 2005 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

logo Bono spadol z bicykla, museli ho operovať hneď dvakrát

Exkluzívny klubový koncert Maria Biondiho už budúci týždeň!

BRATISLAVA 19. novembra (WBN/PR) - Spolupracoval s veľkými orchestrami, ale aj s filmovými štúdiami Disney, hráva v malých zostavách v intímnych jazzových kluboch aj na rozľahlých pódiách. Jeho hlboký, zachrípnutý hlas pripomína spevácke legendy ako Lou Rawls, Barry White či Luther Vandross, a je ako stvorený pre precítené, jazzovo ladené lovesongy. Najstarší syn sicílskeho speváka Mario Biondi (pôvodným menom Mario Ranno) a vnuk opernej speváčky už ako dvanásťročný spieval v kostolných zboroch. Len o niečo neskôr pracoval ako štúdiový spevák na cudzích projektoch a skúšal to aj v opere. Ovplyvňovala ho vášnivá hudba Jamesa Browna či Arethy Franklin, inšpiroval ho aj Al Jareau a John Benson. Mariova prvá vlastná šanca prišla v roku 1988, keď dostal možnosť predskakovať na talianskom koncerte Raya Charlesa. Neskôr skúšal preraziť v disko hudbe, no skutočne mu sadol až soul a jazz - na jeho prvom albume Handful of Soul (2006), ktorý nahral spolu s fantastickými hudobníkmi The High Five Quintet, sa objavila pieseň This is what you are, ktorá ho vystrelila do povedomia širokého medzinárodného publika. Album sa skladal z prerábok jazzových a soulových klasík aj vlastných skladieb a priniesol Biondimu možnosť koncertovať po celej Európe. Zároveň sa počas menej ako troch mesiacov stal platinovým. Ďalším albumom bola platňa nahratá spolu s Duke Orchestra, nasledovali krásne spolupráce s Chaka Khan, Michaelom Boltonom, kapelou Incognito či Crusaders. Na svojom albume duetov chcel dať šancu menej známym talianskym hudobníkom, vrátane svojho vtedy len 21-ročného brata. Tvrdí, že jeho kapela je ako jeho rodina, pretože spolu v podstate žijú: spolu cestujú, premýšľajú aj hovoria o hudbe a tvoria. Maria Biondiho s jeho zamatovým hlasom zažijeme už v utorok 25. novembra v Ateliéri Babylon v Bratislave o 20.00h. Brány klubu sa otvoria návštevníkom už o 18.30h. a cca od 19.00h. vás správne naladia a zahrejú úvodným setom DJ Shakul a Jaslo (sax, fl). Cyklus špičkových koncertov City Sounds prinesie aj vystúpenia a Cassandry Wilson (11.december) a Gregory Portera (22.apríl 2015). Video pozvánka: Viac informácií nájdete tu: www.citysounds.sk, www.facebook.com/csbratislava FB event: https://www.facebook.com/events/971535739542674/

logo Exkluzívny klubový koncert Maria Biondiho už budúci týždeň!

Václav Neckář sa na Slovensku cíti ako doma

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Český spevák Václav Neckář sa už veľmi teší na bratislavský koncert, ktorý sa bude konať vo štvrtok 20. novembra v Teatre Wüstenrot v Dome odborov - Istropolis. Neckář sa na Slovensku cíti dobre Obľúbený hudobník v rozhovore pre agentúru SITA prezradil, že sa na Slovensku cíti ako doma. "Na bratislavský koncert sa veľmi teším, pretože na Slovensko chodím naozaj rád. V Michalovciach mám skoro príbuzných. Je mi tu dobre, ako doma. Nedávno sme hrali v Žiline a Čadci, ľudia boli úžasní, sedeli na schodoch a spievali piesne ako Kdo vchází do tvých snů, má lásko alebo Stín katedrál. Veľmi ma teší, že na koncerty chodia aj mladí ľudia. Možno je to aj tým, že som účinkoval v rozprávke Šíleně smutná princezna (1968, pozn. SITA), ktorú pozerá už niekoľko generácií detí. Aj vďaka nej sa vždy rád vrátim do Bojníc," povedal 71-ročný spevák, ktorý si zahral tiež v snímkach ako Ostře sledované vlaky (1966) či Skřivánci na niti (1969). Obrazom: Václav Neckář sa už veľmi teší na bratislavský koncert Muzikantov brat Jan Neckář doplnil, že ešte nevedia, či na podujatí predstavia aj nejakú skladbu z najnovšej štúdiovky Mezi svými (2014). "Ešte uvidíme, či zahráme v Bratislave aj nejaké skladby z nového albumu, keďže tieto piesne sú postavené na veľkej kapele, máme tam aj detský zbor a podobne. Ale boli by sme radi, ak by sa nám podarilo aspoň jednu z nich upraviť a predviesť naživo," dodal. Súrodenci rozprávali aj o tvorbe albumu Štúdiovka obsahuje dvanásť skladieb, ktoré vyberal dramaturg a producent Dušan Neuwerth z 30 piesní. Ako prezradil Jan Neckář, ktorý sa na novinke podieľal ako hudobník i spoluproducent, na albume začali pracovať približne pred dvoma rokmi. "Repertoár sme zbierali dva roky, nahrávanie trvalo od konca mája do začiatku septembra. Pred dvoma rokmi sme mali päť alebo šesť skladieb. Vtedy sme sa rozhodli, že ich dáme na album a pridáme k nim nejaké coververzie. Po dobrej skúsenosti s Dušanom Neuwerthom, ktorý s nami spolupracoval na skladbe Půlnoční a albume Dobrý časy (2012, pozn. SITA), sme sa rozhodli požiadať ho, aby sa postaral o dramaturgiu a produkciu tohto albumu. Dušanovi sa zdal nový repertoár taký dobrý, že rozhodol, aby sme naň nezaradili coververzie, ale doplnili nové skladby. Oslovili sme kamarátov z mladšej generácie a s ich pomocou sme mali nakoniec asi 30 nových piesní, z ktorých Dušan napokon vybral dvanásť skladieb a tie sme zaradili na album. Zaujímavé bolo aj samotné nahrávanie. Brat prišiel a len v sprievode klavíra alebo gitary naspieval svoje party, čo mu trvalo asi dva týždne, a na ne sme potom dorábali hudbu. Niektoré zo skladieb sme potom na základe textu a bratovho spevu museli od pôvodných demo nahrávok úplne prerobiť," uviedol Jan Neckář. Bratia sú s novinkou veľmi spokojní. Vychádza v predvianočnom období, no podľa nich sa Vianociam približuje skôr atmosférou ako samotnými skladbami. "Album je veľmi pestrý, pretože každá pieseň je iná, čo je veľmi dobre. Dušan povedal, že takýto veľký projekt ešte nerobil a myslím si, že to dopadlo dobre. Každý si môže vybrať. Bola to veľmi príjemná práca, každý deň sme sa navzájom prekvapovali. Celkovo sme s albumom veľmi spokojní. Myslím si, že nie je až tak vianočný. Je to skôr o akomsi duchu Vianoc a láske. Niektoré z piesní sa dajú počúvať aj cez rok, nielen vo vianočnom období," povedal 65-ročný hudobník. Na štúdiovke spolupracovalo množstvo hostí Na štúdiovke spolupracovalo množstvo hostí, pričom s niektorými z nich sa Václav Neckář stretol po prvý raz. "Na albume pracovali, okrem iných, aj tri deti slávnych textárov. Václav Kopta, syn slávneho Pavla Koptu, Jan Fischer, syn slávneho Iva Fischera a Alenka Rytířová, dcéra Vaškovho dvorného textára Zdeňka Rytířa. Je tam tiež Márdi z Vypsanej Fixy, Jaromír Švejdík z Umakartu a ďalší," objasnil Jan Neckář. "Brat chcel, aby Zdeněk napísal dve skladby. Bohužiaľ, to už nestihol. Väčšinu týchto autorov som vôbec nepoznal. Mal som texty a melódie, ale nevedel som, kto sú ich autori," doplnil spevák. Súrodencov potešilo aj stretnutie s Filipom Ráczom, ktorý pôsobí v ostravskej kapele Fiha. Muzikant pozval bratov na koncert, ktorý so spomínanou formáciou odohrali ako poctu legendárnemu interpretovi, pričom predstavili len skladby z jeho repertoára. Rácz prispel na album Mezi svými skladbou Tak mi ruku dej, ktorú Václav Neckář označil za jednu z najobľúbenejších z novinky. "Keď som oslovil Filipa Rácza, aby napísal text, povedal, že v češtine ešte žiaden text nenapísal. Povedal som mu, aby to skúsil a myslím, že sa mu to vydarilo. Medzi moje obľúbené skladby patria napríklad práve Tak mi ruku dej alebo môj jediný duet s Martou Kubišovou s názvom Noc. Boban Ondráček, ktorý kedysi viedol trio Golden Kids, v ktorom som pôsobil s Helenou Vondráčkovou a Martou Kubišovou, hovorieval, že s Helenou nám hlasy idú dokopy, no s Martou nie. Myslím si však, že náš duet je výborný," vyhlásil. "Jediné, čo ma mrzí je, že táto pieseň nie je odo mňa," povedal s úsmevom Jan Neckář. "Ja som totiž tiež ponúkol dve veci, z ktorých by mohol byť duet, ale keďže mal Dušan právo veta, a mohol o všetkom rozhodovať, vybral túto pieseň a urobil dobre," dodal. Neckář nedávno vidal videoklip k piesni Andělé strážní Obľúbený interpret nedávno ponúkol aj videoklip k piesni Andělé strážní. Na hudbe spolupracoval i Luděk Špilauer. "Ďalšia zaujímavá spolupráca bola s Luďkom Špilauerom, ktorý nám robí zvukového majstra na koncertoch. Povedal mi, že ak zháňame nejaké piesne na vianočný album, môže mi niečo poslať. Poslal mi teda cez e-mail hudbu. Bol to však len základ, bez spevu, bez melódie. Povedal, že on nespieva, tak mám niečo vymyslieť. Začal som vymýšľať melódiu na jeho podklad a tak sme sa dohodli, že budeme figurovať ako spoluautori skladby Andělé strážní," prezradil mladší zo súrodencov. Václav Neckář sa v tomto období teší aj z ďalšej novinky. Hudobné vydavateľstvo Supraphon pripravilo spoločne s Pražskou mincovňou pamätnú mincu, prostredníctvom ktorej vydavateľstvo oslavuje 50 rokov úspešnej spolupráce so známym spevákom. Minca vyšla v limitovanej edícii - v zlatom prevedení 70 kusov a v striebornom dvetisíc kusov. "Podľa štatistík Supraphonu je Vašek druhý najpredávanejší interpret hneď po Karlovi Gottovi. Predal cez sedem miliónov albumov, presné číslo neviem, ale v každom prípade je 50-ročná spolupráca medzi mojím bratom a Supraphonom veľmi úspešná. Supraphon teda spoločne s Pražskou mincovňou vymyslel, aby sa na pamiatku tejto spolupráce urobila minca. Návrh mal na starosti Jaromír Švejdík. Vychádza v obmedzenom náklade a myslím si, že je to pekný darček pod vianočný stromček," uviedol Jan Neckář.

logo Václav Neckář sa na Slovensku cíti ako doma

Lana Del Rey nahrala dve skladby do nového filmu Tima Burton

BRATISLAVA 19. novembra (WBNOVINY) - Americká speváčka Lana Del Rey nahrala dve nové skladby, ktoré sa objavia na soundtracku snímky Big Eyes režiséra Tima Burtona. Piesne sa volajú Big Eyes a I Can Fly, pričom prvá menovaná zaznie aj priamo počas filmu, zatiaľ čo druhá počas záverečných titulkov. Big Eyes je životopisnou snímkou o americkej maliarke Margaret Keane, ktorú stvárnila Amy Adams. V úlohe jej manžela sa predstaví Christoph Waltz. Film sa dostane do amerických kín 25. decembra, na Slovensku by mal mať premiéru 19. februára. Video: Lana Del Rey - Video Games Dvadsaťdeväťročná Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. Video: Lana Del Rey - Young and Beautiful V júni vydala album Ultraviolence, s ktorým po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky - Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013). Speváčka už stihla získať dve BRIT Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy. Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

logo Lana Del Rey nahrala dve skladby do nového filmu Tima Burton

S Richardom Müllerom vystúpi v decembri aj Jerguš Oravec

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Na dvoch predvianočných koncertoch slovenského speváka Richarda Müllera sa okrem gitaristu Andreja Šebana predstaví ako hosť aj Jerguš Oravec. Prvé vystúpenie sa uskutoční 16. decembra v bratislavskom Ateliéri Babylon a o deň neskôr zahrajú v Piano Clube v Trenčíne. Speváci zahrajú nové skladby Spomínaných hudobníkov budú na pódiu sprevádzať aj bubeník Juraj Kuchárek, gitarista Peter Markuljak, klávesák Matej Benko a basgitarista Viktor Hidvéghy. Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk. "Zahráme nové skladby z pripravovaného albumu a aj staršie z EP Aries. Teším sa, že nám pribudli nové, hlavne slovenské skladby. Je to pre mňa väčšia výzva ako anglické, ale budú aj tie, lebo sa v nich cítim pohodlne a dobre. Pre mňa sú tieto dva koncerty veľmi symbolické. V Trenčíne som sa narodil a vyrastal, v Bratislave žijem teraz pár rokov. Obe mestá mám rád," vyjadril sa 25-ročný Oravec, ktorý plánuje zahrať aj pieseň Povedz. Ako ďalej prezradil, Müller i Šeban sú spolutvorcami jeho najobľúbenejších po slovensky spievaných skladieb. "Veľmi si ich vážim. S pánom Andrejom Šebanom som ešte osobne nemal tú česť. Richarda si, samozrejme, vážim nielen ako umelca, ale aj ako veľkého človeka. Teraz nahrávam nový album, na ktorom chystám špeciálne prekvapenie s Richardom," pokračoval. "Ja všeobecne nemám nikdy iba jednu obľúbenú skladbu. Vždy je to viac skladieb v nejakom umelcovom období. Alebo potom rovno celého umelca bez ohľadu na to, čo urobí, vždy sa mi to bude páčiť, pretože mám skrátka rád jeho štýl. Richard je pre mňa presne tento typ umelca. On sám má skvelý vkus, preto je aj jeho hudba veľmi vkusná. Medzi moje najobľúbenejšie patrí Smutná pieseň a čokoľvek, kde sa autorsky podieľal Jaro Filip," dodal spevák. Oravec sa preslávil vďaka Česko Slovenskej SuperStar Jerguš Oravec sa narodil v Trenčíne. Preslávil sa vďaka Česko Slovenskej SuperStar. V roku 2008 nahral so svojou kapelou Next Page album, ktorý pokrstil Pavol Hammel. Na konte má napríklad aj DVD záznam svojho koncertu v džezovom klube Blue Note, na ktorom okrem autorských skladieb odzneli aj piesne od B.B. Kinga, Jimiho Hendrixa a Petra Lipu. V roku 2013 vydal koncertnú nahrávku s názvom Done So Far. V lete tohto roka vyšlo jeho EP Aries. Päťdesiattriročný Richard Müller počas kariéry spolupracoval napríklad s Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej sa podieľal aj Ivan Tásler. Dvojica Müller - Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým spolupracovali na štúdiovke 01 (2001). Vydal tiež albumy Hlasy (2013) a Hlasy 2 (2014) s vokálnou formáciou Fragile. Andrej Šeban sa narodil 23. júna 1962 v Bratislave. Spolupracovali s ním napríklad Pavol Hammel, Robo Grigorov, Marika Gombitová, Dežo Ursiny či Peter Lipa. Šeban, ktorý je bývalým členom kapiel Demikát, Banket a Free Faces, sa venuje aj tvorbe scénickej hudby pre rozhlasové hry, dokumentárne i hrané filmy. Na konte má albumy ako Čo dom dal (1993), Andrej Šeban Band... (1997), Sklony (2008) alebo Časozber (2011). Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

logo S Richardom Müllerom vystúpi v decembri aj Jerguš Oravec

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Tragédia v Handlovej, obeťami streľby sú dieťa (†5) a muž
Nezamestnanosť má podľa analytikov VÚB klesať aj budúci rok
Slovanet prichádza s internetom od 9,90 a darčekmi od 1 eura
Turecká armáda cvičí Kurdov, ktorí bojujú proti islamistom
Daniel Landa rozpálil Bratislavu, šou mala aj pyrotechniku
Nico Rosberg zavelil do boja, v Abú Zabí má pole position
Video: Madridské kluby zvíťazili, Ronaldo strelil dva góly
Nová liečba myómov maternice pomôže ženám zachovať plodnosť

Recept dňa

Pohánkový chlieb

400 g hladkej pohánkovej múky
400 ml vody
1 sušené droždie
1 PL cukru
1 PL jablkového octu
1 PL oleja
1 ČL rasce
1 ČL soli

Vo vlažnej vode rozpustite cukor, soľ, ocot a droždie, prisypte rascu. Suroviny miešajte elektrickým šľahačom (nakoniec pridajte olej) a po 2-3 min. miešania vám vznikne živé (dýchajúce) cesto. Nalejte ho do formy na biskupský chlebíček alebo srnčí chrbát vyloženej fóliou na pečenie. Nechajte ho kysnúť 30-40 min.
Cesto treba po 25 min. pozorovať, vyskočí potom náhle hore a chlebík by vám prekysol. Medzitým rozpáľte rúru na 225 °C a chlieb pečte pri tejto teplote asi 10 min. Potom teplotu znížte na 180 °C a pečte asi 40-50 min.
Keď už je zhora chlieb tmavý, vyberte ho z formy, dajte dole igelit a položte chlieb vrchom dole a tak 10 min. dopečte.

TIP: Časy aj teplotu je nutné vyskúšať podľa typu rúry.

Dobrá rada

Tmavé odevy žehlite v smere nite,

alebo cez vlhku látku, najlepšie balvnenú detskú plienku. Vyhnete sa tak lesklým miestam.

Stavebník

NA ČO NEZABUDNÚŤ PRI ZVUKOVEJ IZOLÁCII STIEN

Pri montáži akustickej izolácie stien nesmieme zabúdať na trhliny v stene!

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang