martin.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Viedenské Obrie koleso bude Pokladom filmovej kultúry

Titul Poklad európskej filmovej kultúry udeľujú miestam, ktoré symbolickým spôsobom spája európska kinematografia. BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) - Európska filmová akadémia (EFA) zaradí do zoznamu Pokladov európskej filmovej kultúry viedenské Obrie koleso. Stane sa tak pri príležitosti 250. výročia od vzniku obľúbeného parku Prater, v ktorom sa atrakcia nachádza. Jedna z dominánt hlavného mesta Rakúska sa objavila v snímke Tretí muž (1949), v ktorej si zahrali Joseph Cotten a Orson Welles. Zástupcovia EFA spolu s kolegami z Rakúskej filmovej akadémie pripevnia 9. júna v blízkosti kolesa špeciálny odznak, ktorý návštevníkov upozorní na jeho zaradenie do zoznamu. Titul Poklad európskej filmovej kultúry udeľujú miestam, ktoré symbolickým spôsobom spája európska kinematografia. Iniciatíva s cieľom ich ochrany vznikla na základe nápadu členov EFA. Medzi prvými miestami, ktoré akadémia na zoznam zapísala, patrí Bergmancenter, čiže múzeum venované švédskemu režisérovi Ingmarovi Bergmanovi na ostrove Farö, kde známy filmár žil viac ako 40 rokov. Na súpis sa tiež dostalo Ejzenštejnovo centrum v Moskve, ktoré sa stará o osobné predmety a knižnicu ruského režiséra, scenáristu a filmového teoretika. Ďalším je Institut Lumiere v Lyone, ktorý sa venuje šíreniu a zachovaniu francúzskej kinematografie a tiež je múzeom otcov kinematografie Augusta a Louisa Lumierovcov. Na zozname sú aj kultúrne centrum Il mondo di Tonino Guerra v meste Pennabilli venované talianskemu spisovateľovi a scenáristovi Toninovi Guerrovi a tiež Potemkinove schody v ukrajinskej Odese, ktoré sa objavili vo filme Krížnik Potemkin (1925) Sergeja Michajloviča Ejzenštejna. Práve z tejto legendárnej snímky vychádza aktuálne meno schodiska. Informácie pochádzajú z webstránky www.europeanfilmacademy.org a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Viedenské Obrie koleso bude Pokladom filmovej kultúry

Cosbyho budú súdiť v prípade napadnutia Andrey Constand

Predstaviteľovi Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) v prípade uznania viny hrozí až desaťročný trest odňatia slobody. BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) - Amerického herca Billa Cosbyho budú súdiť v prípade údajného sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand z roku 2004. V utorok o tom rozhodla sudkyňa Elizabeth McHugh, podľa ktorej prokuratúra predložila dostatok dôkazov. Dátum súdneho konania zatiaľ nie je známy. Constand, bývalá zamestnankyňa Temple University, tvrdí, že jej Cosby v januári 2004 u seba doma hodil do pitia sedatíva a následne ju sexuálne zneužil. Obžalobu na 78-ročného komika podala prokuratúra v štáte Pennsylvania, ktorá znovu otvorila tento prípad po tom, ako sa vlani v júli dostali na verejnosť informácie, že sa Cosby v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex. Jednou z nich bola aj Constand, ktorá sa podľa hercovho vyjadrenia nebránila. Cosbyho formálne obžalovali koncom decembra a následne ho prepustili na kauciu milión dolárov. Začiatkom januára Cosby požiadal o zrušenie obžaloby, pričom jeho právna zástupkyňa Monique Pressley uviedla, že ňou prokuratúra porušila podmienky spomínanej výpovede z roku 2005. Súd však žiadosť zamietol. Cosby sa voči verdiktu odvolal a zároveň Constand zažaloval za porušenie mimosúdnej dohody z roku 2005. Jeho odvolanie však súd zamietol. Predstaviteľovi Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) v prípade uznania viny hrozí až desaťročný trest odňatia slobody. Známeho rodáka z Philadelphie obvinilo zo sexuálneho obťažovania celkovo viac ako 50 žien, pričom s niektorými z nich sa súdi pre urážku na cti. William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009). Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Cosbyho budú súdiť v prípade napadnutia Andrey Constand

Priamo z Cannes: Zlatá palma do Košíc

Vynikajúca správa, pod ktorou sú podpísaní ART FILM FEST a distribučná spoločnosť FILM EUROPE. Výsledkom ich spoločného úsilia je skutočnosť, že víťazný film z najprestížnejšieho filmového festivalu na svete uvedie vo svojom programe najvýznamnejší a najdiváckejší filmový festival na Slovensku, ktorý sa bude konať od 17. do 25. júna v Košiciach. BRATISLAVA 25. mája (WBN/PR) - Na práve skončenom 69. festivale v Cannes nečakane, ale o to senzačnejšie zvíťazil Ken Loach s filmom Ja, Daniel Blake. Doslova pár hodín po vyhlásení výsledkov sa okamžite potvrdilo, že Zlatou palmou ocenená britská snímka bude zaradená do Be2Can Starter, výraznej programovej novinky pripravovaného ART FILM FESTu. "Je to mimoriadne skvelá správa pre náš festival. Tipovať víťaza v Cannes je podľa mňa horšie, ako hrať ruskú ruletu", poznamenal v tejto súvislosti Peter Nagel, umelecký riaditeľ festivalu. "Ivan Hronec je skvelý stratég, ktorý v hlavnej súťaži mal niekoľko ´polienok v ohni´, ale Loachov film sa akoby medzi nimi strácal. O to viac si zaslúži rešpekt tento unikátny výsledok a som veľmi potešený, že sekcia Be2Can Starter má vďaka spolupráci s Film Europe takúto čerešničku na našej festivalovej torte." Najnovší ART FILM FEST začne 17. júna a práve vtedy sa dožije legendárny tvorca víťazného filmu 80 rokov. Pre Kena Loacha to už bola trinásta účasť v programe canneského festivalu a svojou druhou Zlatou palmou (prvú získal v roku 2006 za film Dvíha sa vietor) sa zaradil do nesmrteľného panteónu dvojnásobných držiteľov najcennejšieho festivalového ocenenia na svete (dosiaľ dve Zlaté palmy získali tiež Francis Ford Coppola, Shohei Imamura, Bille August, Emir Kusturica, Jean-Pierre a Luc Dardenneovci a Michael Haneke). "Be2Can Starter začne na ART FILM FESTe, naozaj tak, ako sa patrí. Víťazom z Cannes. Som rád, že sa spolupráca Film Europe s Art Film Festom takto pekne rozbieha," netajil svoju radosť Ivan Hronec, prezident spoločnosti Film Europe. Víťazný film Ja, Daniel Blake síce opäť variuje obľúbený žáner Kena Loacha – sociálnu drámu, ale tentoraz jeho výpoveď neostala zameraná na čiastkové problémy britskej spoločnosti, ale rozvíja doslova univerzálny problém aktuálnej súčasnosti. Trpko-smiešny príbeh stolára po prekonanom infarkte odsúdeného na sociálnu podporu mieri na kritiku byrokracie a skostnatelosti štátneho aparátu kdekoľvek na svete. Uvedenie viťazného filmu z Cannes na 24. Art Film Feste zvýrazňuje aktuálne potvrdená správa, že film príde do Košíc uviesť jeho titulný predstaviteľ – herec Dave Johns. Viac info: http://artfilmfest.sk/ www.facebook.com/ArtFilmFest Predaj vstupeniek: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5541/art-film-fest-2016 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Priamo z Cannes: Zlatá palma do Košíc

Zomrel herec Burt Kwouk, známy zo série Ružový panter

Príčina úmrtia Burta Kwouka zatiaľ nie je známa.BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) - Vo veku 85 rokov v utorok zomrel anglický herec Burt Kwouk, ktorý sa predstavil v niekoľkých filmoch zo série Ružový panter. Smutnú správu potvrdil agent zosnulého. "Milovaný herec Burt Kwouk zomrel v pokoji. Rodina usporiada súkromný pohreb a neskôr sa bude konať spomienkové podujatie," uviedol. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Herbert W. "Burt" Kwouk sa narodil 18. júla 1930 v anglickom meste Warrington, no vyrastal v Šanghaji. Zahral si vo filmoch Komisár Clouseau na stope (1964), Goldfinger (1964), Žiješ len dvakrát (1967), Nikto večne neuteká (1968), Návrat Ružového pantera (1975), Ružový panter opäť zasahuje (1976), Pomsta Ružového pantera (1978), Diabolský plán doktora Fu Manchu (1980), Stopa Ružového pantera (1982), Kliatba Ružového pantera (1983), Plenty (1985), Ríša slnka (1987), Zabiť Elizabeth (1992), Syn Ružového pantera (1993), Arabské noci (2000) či Bozk draka (2001). V roku 2011 mu udelili Rad britského impéria OBE. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel herec Burt Kwouk, známy zo série Ružový panter

Paul McCartney trpel po rozpade The Beatles depresiami

Sedemdesiattriročný muzikant takisto prezradil, že pil veľa škótskej whisky.BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) - Anglický hudobník a spevák Paul McCartney trpel po rozpade kapely The Beatles depresiami. Niekdajší člen legendárnej formácie, ktorej najznámejšiu zostavu tvorili spolu s McCartneym aj John Lennon, George Harrison a Ringo Starr, to prezradil v programe Mastertapes rozhlasovej stanice BBC Radio 4. "Bolo veľmi náročné vedieť, čo robiť po Beatles. Mal som depresie. Končili ste vaše celoživotné priateľstvo. Začal som piť, najmä škótsku whisky. Spočiatku to bolo výborné, no zrazu som sa nemal príliš dobre. Chcel som sa vrátiť na začiatok, založil som teda Wings," povedal spevák, ktorý v skupine Wings pôsobil aj so zosnulou manželkou Lindou McCartney. "Boli sme strašní, Linda nevedela hrať, ale učila sa. Keď sa na to pozerám spätne, som rád, že sme to spravili. Mohol som pokojne založiť super kapelu a zavolať Ericovi Claptonovi, Jimmymu Pageovi alebo Johnovi Bonhamovi," dodal 73-ročný muzikant na margo Wings. Počas nakrúcania Mastertapes boli v publiku aj hostia ako Brad Pitt, Paul Weller, Noel Gallagher, Martin Freeman, James Bay alebo Simon Pegg. McCartney prítomným rozprával aj o vzťahu s Kanyem Westom, s ktorým nahral hit FourFiveSeconds. Na piesni sa podieľala aj Rihanna. "Mám rád Kanyeho a on má rád mňa. Je to blázon, ktorý má výborné nápady. Inšpiruje ma," vyjadril sa. James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v spomínanej skupine Wings. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má na konte tiež šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965). V piatok 10. júna plánuje vydať výberovku Pure McCartney. Informácie pochádzajú z webstránky www.theguardian.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Paul McCartney trpel po rozpade The Beatles depresiami

Adele podpísala so Sony najväčší kontrakt v dejinách

Zmluvu vyjednal Adelin manažér Jonathan Watkins tesne pred vlaňajšími Vianocami, doteraz však kontrakt držali v tajnosti. Londýn 24. mája (WebNoviny.sk) - Britská popová speváčka Adele podpísala novú zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Sony v hodnote 90 miliónov libier (116 miliónov eur). Informoval o tom webový portál denníka Guardian, podľa ktorého ide o najväčší kontrakt svojho druhu v dejinách. Táto 28-ročná interpretka a skladateľka, ktorá sa minulý rok stala najlepšie predávanou hudobnou umelkyňou sveta, sa dostala pod krídla Sony po tom, ako jej vypršala pôvodná zmluva s britskou nezávislou značkou XL. Zmluvu vyjednal Adelin manažér Jonathan Watkins tesne pred vlaňajšími Vianocami, doteraz však kontrakt držali v tajnosti. Sony, XL Recordings ani speváčkin manažment sa k novej zmluve bezprostredne nevyjadril. Adele je najbohatšou britskou speváčkou všetkých čias, a to aj napriek tomu, že odmieta účasť na reklamných aktivitách. Jej aktuálne svetové turné podľa Guardianu vynesie odhadovaný zisk 100 miliónov libier. Speváčka v ostatnom roku dominovala rebríčkom a odovzdávaniam hudobných cien vrátane Brit Awards, Ivor Novello Awards či Billboard Awards. Okrem toho je i držiteľkou Oscara, Zlatého glóbusu, Grammy či American Music Award. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Adele podpísala so Sony najväčší kontrakt v dejinách

Angelina Jolie bude vyučovať na London School of Economics

Rodáčka z Los Angeles bude na univerzite hosťujúcou profesorkou, prednášať bude v rámci kurzu o ženách, mieri a bezpečnosti. BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie bude vyučovať na jednej z londýnskych univerzít. V akademickom roku 2016/2017 bude hosťujúcou profesorkou na London School of Economics, kde bude spolu s bývalým britským ministrom zahraničných vecí Williamom Haugeom prednášať v rámci magisterského kurzu venovaného ženám, mieru a bezpečnosti. Okrem prednášok by sa mala zúčastňovať aj na workshopoch či spolupracovať na výskumných projektoch. "Vznik tohto magisterského programu ma veľmi povzbudil. Dúfam, že druhé akademické inštitúcie budú nasledovať tento príklad, pretože je dôležité, aby sme rozšírili diskusiu o tom, ako postúpiť s právami žien a ako ukončiť beztrestnosť za zločiny, ktoré postihujú ženy, ako napríklad sexuálne násilie počas bojov," uviedla v stavisku 40-ročná rodáčka z Los Angeles, ktorá je tiež osobitnou vyslankyňou Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). "Teším sa na vyučovanie, na to, že sa od študentov niečo naučím, ako aj na to, že s nimi budem zdieľať moje vlastné skúsenosti z práce s vládami a Organizáciou Spojených národov," dodala. Angelina Jolie Pitt začala s herectvom už ako dieťa. Dcéra herca Jona Voighta po prvý raz zaujala vo videoklipe k singlu Anybody Seen My Baby? od legendárnych The Rolling Stones z roku 1997 a v tom istom roku aj v televíznej dráme George Wallace, po ktorej nasledovali filmy Podoby lásky (1998), Gia (1998) či Zberateľ kostí (1999). V roku 2000 získala Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie pacientky na psychiatrii v životopisnej dráme Narušenie (1999). Známa je aj z filmov 60 sekúnd (2000), Siedmy hriech (2001), Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života (2003), Hranica zlomu (2003), Svet zajtrajška (2004), Zlodej životov (2004), Alexander Veľký (2004), Pán a pani Smithovci (2005), Beowulf (2007), Wanted (2008), Turista (2010), Salt (2010), Vládkyňa zla (2014) či mysterióznej drámy Výmena (2008), ktorá jej vyniesla nomináciu na Oscara za hlavnú rolu. V novembri 2013 si od americkej Akadémie filmových umení a vied prevzala humanitárnu cenu Jeana Hersholta. Ako režisérka sa podpísala pod dokument A Place in Time (2007) či snímky V krajine krvi a medu (2011) a Nezlomný (2014). Zatiaľ najnovší film, v ktorom ju môžu diváčky a diváci vidieť, je romantická dráma Pri mori (2015). V novinke účinkuje so svojím manželom Bradom Pittom a postarala sa aj o réžiu. Okrem toho opätovne prepožičala hlas Tigrici v animovaných snímkach Kung Fu Panda (2008), Kung Fu Panda 2 (2011) a Kung Fu Panda 3 (2016). Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Angelina Jolie bude vyučovať na London School of Economics

Monika Bagárová a Matěj Vávra predstavili spoločnú skladbu

K novinke s názvom Žít tu chvíli zverejnili prostredníctvom služby Youtube aj videoklip. BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Česká speváčka Monika Bagárová a jej kolega Matěj Vávra naspievali spoločnú skladbu s názvom Žít tu chvíli. Prostredníctvom služby Youtube k nej zverejnili aj videoklip. Na funk-popovej novinke sa producentsky podieľali Martin Šrámek a Andrej Hruška z LittleBeat štúdia, ktoré stojí aj za hudbou Celeste Buckingham či Lucie Bílej. Vávra je autorom textu piesne a dokonca v nej aj rapuje. "Bola to pre mňa zábava a skúsenosť, skladám hudbu a textujem už dlho. V angličtine aj v češtine. S Monikou sa poznáme nejakú dobu a táto spolupráca vznikla, dá sa povedať, z hecu. S tým, že pointa piesne je skôr opačná a partnerský vzťah skutočne nie je hlavnou témou," povedal mladý hudobník. "Tou hlavnou témou je sila ženského priateľstva. Aj keď je pre mňa láska nesmierne dôležitá, nie je nevyhnutné mať neustále vedľa seba chlapa, aby som sa cítila úplná, aby mi bolo dobre a aby som sa dokázala baviť," doplnila rodáčka z Brna. Vo videu, ktoré sa nakrúcalo v Prahe, sa speváčka so svojimi kamarátkami vyberie zabávať sa do tanečného klubu, kde vystupuje práve Matěj Vávra. S ním si nakoniec 21-ročná interpretka uprostred parketu aj zaspieva. "Na natáčanie som si pozvala ľudí, ktorých mám rada, svoje kamarátky z Brna, Prahy a ďalších miest, naši DJs dorazili dokonca až z Ostravy," prezradila umelkyňa o príprave svojej novinky. "Všetci sme si to užili. Presne tak, ako spievam v pesničke. Je totiž jedno, či pracujete alebo sa bavíte, vždy ide o to, žiť v tej chvíli, a to naplno. Je skvelé, keď sa pre jednu myšlienku nadchne mnoho ľudí a to dodáva veciam silu a energiu. To je najdôležitejšie. Potom je jedno, či ste tu alebo v Amerike, vždy je to v prvom rade o tom," dodala Bagárová, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala v šou Česko Slovenská SuperStar, následným albumom Shining (2011), či duetom s Robom Opatovským s názvom Prší. S Igorom Kmeťom ml. zas nahrala skladbu Skús zabudnúť. Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Monika Bagárová a Matěj Vávra predstavili spoločnú skladbu

Emília Vášáryová spadla na javisku, museli ju operovať

Herečka sa počas predstavenia Život na trikrát potkla o koberec a spadla, pričom si zlomila stehennú kosť.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Slovenská herečka Emília Vášáryová musela podstúpiť operáciu po tom, ako sa v sobotu večer počas divadelného predstavenia v bratislavskom Štúdiu L+S potkla a spadla. Sedemdesiatštyriročnú rodáčku z Hornej Štubne previezli do Univerzitnej nemocnice v Ružinove, pričom záchranári mali najprv podozrenie, že si pri páde zranila bedrový kĺb. Ako však neskôr pre denník Nový Čas potvrdila jej sestra Magda Vášáryová, herečka musela podstúpiť operáciu pre zlomeninu stehennej kosti. Predstavenie Život na trikrát pre herečkino zranenie ukončili predčasne. "Milka sa, bohužiaľ, nešťastne potkla o koberec. Predstavenie sme museli polhodinu pred koncom ukončiť, pretože mala veľké bolesti. Dúfam, že sa čoskoro zotaví," uviedol pre denník jej kolega Milan Kňažko. Emília Vášáryová je od roku 1964 členkou Činohry Slovenského národného divadla v Bratislave. Svoj talent však uplatnila aj v televízii a vo filme, a to v snímkach ako napríklad Polnočná omša (1962), Keď príde kocúr (1963), Námestie sv. Alžbety (1965), Kubo (1965), Drak sa vracia (1967), Peter a Lucia (1968), Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968), Balada o siedmich obesených (1968), Medená veža (1970), Buddenbrookovci (1974), Mário a kúzelník (1976), Červené víno (1976), Modré z neba (1997), Pelíšky (1999), Návrat ztraceného ráje (1999), Kráska v nesnázích (2006), Václav (2007), Nestyda (2008) či spomínaná Eva Nová (2015). V roku 2005 získala Českého leva za stvárnenie hlavnej ženskej úlohy vo filme Horem (2004) pádem režiséra Jana Hřebejka. Spolupracuje s rozhlasom, je profesorkou hereckej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 2000 ju slovenskí novinári vyhlásili za Herečku storočia. Informácie pochádzajú z webstránky www.cas.sk a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Emília Vášáryová spadla na javisku, museli ju operovať

Adele zverejnila nový videoklip

Pieseň Send My Love (To Your New Lover) pochádza z albumu 25, ktorý vyšiel vlani v novembri.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Anglická speváčka Adele zverejnila videoklip k piesni Send My Love (To Your New Lover). Dvadsaťosemročná interpretka v kaleidoskopickej novinke spieva a tancuje pred kamerou v kvetovaných šatách. O réžiu sa postaral Patrick Daughters, s ktorým už spolupracovali aj Yeah Yeah Yeahs, Kings of Leon, Muse, Depeche Mode a ďalší. Skladba Send My Love (To Your New Lover) je tretím singlom z albumu 25, ktorý Adele vydala vlani v novembri. Nahrávka obsahuje celkovo jedenásť piesní, medzi ktorými sú aj predchádzajúce single Hello a When We Were Young. Adele, celým menom Adele Laurie Blue Adkins, sa na hudobnej scéne objavila v roku 2006. O dva roky neskôr vydala debutový štúdiový album 19, ktorý pozitívne prijali kritici i verejnosť. V roku 2009 si z udeľovania cien Grammy odniesla dve sošky - pre najlepšieho nováčika a za najlepší ženský popový spevácky výkon. Druhá štúdiovka 21 (2011) urobila z Adele jednu z najväčších hviezd. Speváčka za ňu získala okrem iného aj Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež BRIT Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má dovedna už desať cien Grammy, pričom tá zatiaľ posledná jej pribudla v roku 2014 vďaka singlu Skyfall z rovnomennej bondovky. Za túto skladbu získala spolu s Paulom Epworthom aj Zlatý glóbus a Oscara. Zásluhou Skyfall ovládla aj kategóriu Singel roka na BRIT Awards 2013. V rokoch 2011 a 2012 ju magazín Billboard označil za interpretku roka a americká televízia VH1 ju v roku 2012 zaradila na piate miesto rebríčka 100 najlepších žien v hudobnom priemysle. S najnovším počinom 25 dobyla americký rebríček Billboard 200 aj UK Chart. Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo  Adele zverejnila nový videoklip

Gitaru Elvisa Presleyho vydražili za 334-tisíc dolárov

Počas aukcie predali aj jeho prvý klavír či text piesne Being For The Benefit of Mr Kite! od kapely The Beatles, ktorý vlastnoručne napísal John Lennon.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Gitaru Gibson Dove zosnulého amerického speváka Elvisa Presleyho, ktorú mu daroval jeho otec, vydražili za 334-tisíc dolárov (v prepočte približne 297-tisíc eur). Aukcia spoločnosti Julien\'s Auctions sa uskutočnila v sobotu 21. mája v New Yorku, pričom okrem spomínaného hudobného nástroja, ktorý Kráľ rock\'n\'rollu daroval fanúšikovi v roku 1975, predali napríklad aj jeho prvý klavír. Ten sa predal za 140 025 dolárov (takmer 125-tisíc eur), hoci organizátori aukcie očakávali, že sa vydraží za 200-tisíc dolárov. Počas dražby tiež predali aj prvý klavír speváčky Lady Gaga, elektrickú gitaru Stevieho Raya Vaughana, bundu Michaela Jackson či text piesne Being For The Benefit of Mr Kite! od kapely The Beatles, ktorý vlastnoručne napísal John Lennon. Za ten záujemca zaplatil 354 400 dolárov (približne 315-tisíc eur). Spevák Elvis Presley získal počas kariéry tri hudobné ceny Grammy a už ako 36-ročnému mu udelili Grammy za celoživotné dielo. Je členom štyroch siení slávy - rock\'n\'rollovej (1986), country (1998), gospelovej (2001) a rockabilly (2007). Medzi jeho najznámejšie piesne patria napríklad Heartbreak Hotel, Don\'t Be Cruel, Love Me Tender, Jailhouse Rock, Can\'t Help Falling in Love, Viva Las Vegas, A Little Less Conversation či Always On My Mind. Okrem hudby sa venoval tiež filmu. Účinkoval napríklad v snímkach ako Miluj ma nežne (1956), Jailhouse Rock (1957) alebo Blue Hawaii (1961). Zomrel 16. augusta 1977 vo veku 42 rokov. Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.co.uk, www.juliensauctions.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Gitaru Elvisa Presleyho vydražili za 334-tisíc dolárov

Rozdali Billboard Music Awards, pozrite si víťazov

The Weeknd ovládol udeľovanie Billboard Music Awards. Medzi ocenenými sú aj Adele, Justin Bieber, Drake, One Direction, Taylor Swift, Wiz Khalifa a mnohí ďalší.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Kanadský spevák The Weeknd kraľoval nedeľnému udeľovaniu cien amerického magazínu Billboard. Dvadsaťšesťročný rodák z Toronta si odniesol celkovo osem sošiek, a to v kategóriách Najlepší interpret alebo interpretka rebríčka Hot 100, Najlepší interpret alebo interpretka piesní v rádiách, Najlepší streamovaný interpret alebo interpretka, Najlepší r\'n\'b interpret alebo interpretka, Interpret s najlepším predajom singlov, Najlepší r\'n\'b album (Beauty Behind The Madness) a jeho skladbu The Hills vyhlásili za Najlepšiu streamovanú pieseň (audio) a Najlepšiu r\'n\'b pieseň. Päť Billboard Music Awards získala anglická speváčka Adele, ktorá triumfovala v kategóriách Interpret alebo interpretka roka, Najlepšia interpretka, Najlepší interpret alebo interpretka rebríčka Billboard 200, Najlepší album rebríčka Billboard 200 (25) a Najpredávanejšia pieseň (Hello). Cenu pre Najlepšieho interpreta si na konto pripísal Justin Bieber, ktorého označili aj za najlepšieho interpreta z pohľadu sociálnych sietí. One Direction zvíťazili v kategórii Najlepšie duo alebo skupina, Taylor Swift sa stala najlepšou koncertnou interpretkou. Wiz Khalifa a Charlie Puth zaujali hitom See You Again v kategóriách Najlepšia pieseň rebríčka Hot 100 a Najlepšia rapová skladba. Medzi rockovými interpretmi zvíťazili Twenty One Pilots, pričom ich nahrávku Blurryface vyhlásili za Najlepší rockový album. Najlepším rapovým interpretom je Drake, Najlepší rapový album nahral Meek Mill - Dreams Worth More Than Money. Britney Spears si z Las Vegas odniesla Millennium Award a Céline Dion zas Icon Award. Obe interpretky počas ceremoniálu aj zaspievali. Medzi vystupujúcimi pritom boli aj Kesha, ktorá zaspievala hit It Ain\'t Me, Babe legendárneho Boba Dylana, ďalej Rihanna, Nick Jonas, Justin Bieber, Shawn Mendes a mnohí ďalší. Madonna si uctila hudobníka a speváka Princa, ktorý zomrel 21. apríla. Päťdesiatsedemročná rodáčka z Bay City v Michigane predstavila skladbu Nothing Compares 2 U a spolu so Steviem Wonderom aj hit Purple Rain. Prehľad víťazov a víťaziek Billboard Music Awards 2016: CENY PRE UMELCOV Interpret alebo interpretka roka: Adele Najlepší interpret: Justin Bieber Najlepší interpret alebo interpretka rebríčka Hot 100: The Weeknd Najlepší nový interpret alebo interpretka: Fetty Wap Najlepšia interpretka: Adele Najlepšie duo alebo skupina: One Direction Najlepší interpret alebo interpretka rebríčka Billboard 200: Adele Najlepší interpret alebo interpretka piesní v rádiách: The Weeknd Najlepší streamovaný interpret alebo interpretka: The Weeknd Najlepší interpret alebo interpretka z pohľadu sociálnych sietí: Justin Bieber Najlepší koncertný interpret alebo interpretka: Taylor Swift Najlepší r\'n\'b interpret alebo interpretka: The Weeknd Najlepší rapový interpret alebo interpretka: Drake Najlepší country interpret alebo interpretka: Luke Bryan Najlepší rockový interpret alebo interpretka: Twenty One Pilots Najlepší latino interpret alebo interpretka: Romeo Santos Najlepší tanečný/elektronický interpret alebo interpretka: David Guetta Najlepší kresťanský interpret alebo interpretka: Hillsong United Najlepší gospelový interpret alebo interpretka: Kirk Franklin Interpret s najlepším predajom singlov: The Weeknd Billboard Chart Achievement Award: Rihanna CENY ZA ALBUMY Najlepší album rebríčka Billboard 200: Adele - 25 Najlepší r\'n\'b album: The Weeknd - Beauty Behind The Madness Najlepší rapový album: Meek Mill - Dreams Worth More Than Money Najlepší country album: Chris Stapleton - Traveller Najlepší rockový album: Twenty One Pilots - Blurryface Najlepší latino album: Juan Gabriel - Los Dúo Najlepší tanečný/elektronický album: Zedd - True Colors Najlepší kresťanský album: Lauren Daigle - How Can It Be Najlepší gospelový album: Kirk Franklin - Losing My Religion Najlepší soundtrack: Ladíme 2 CENY ZA PIESNE Najlepšia pieseň rebríčka Hot 100: Wiz Khalifa ft. Charlie Puth - See You Again Najpredávanejšia pieseň: Adele - Hello Najlepšia pieseň v rádiách: Walk the Moon - Shut Up and Dance Najlepšia streamovaná pieseň (audio): The Weeknd - The Hills Najlepšia streamovaná pieseň (video): Silentó - Watch Me Najlepšia rapová skladba: Wiz Khalifa ft. Charlie Puth - See You Again Najlepšia r\'n\'b pieseň: The Weeknd - The Hills Najlepšia rocková pieseň: Walk the Moon - Shut Up And Dance Najlepšia country pieseň: Thomas Rhett - Die A Happy Man Najlepšia latino pieseň: Nicky Jam & Enrique Iglesias - El Perdon Najlepšia tanečná/elektronická pieseň: Major Lazer & DJ Snake Feat. Mo - Lean On Najlepšia kresťanská pieseň: Hillsong United - Oceans (Where Feet May Fail) Najlepšia gospelová pieseň: Kirk Franklin - Wanna Be Happy? ŠPECIÁLNE OCENENIA Millennium Award: Britney Spears Icon Award: Céline Dion Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a agentúry Reuters. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rozdali Billboard Music Awards, pozrite si víťazov

Po hokeji ovládne vysielanie RTVS futbalový šampionát

Letnej sezóne vo vysielaní RTVS bude okrem tradičných oddychových formátov dominovať začiatok predsedníctva SR v Rade Európskej únie a letná olympiáda.BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Po majstrovstvách sveta v hokeji v Moskve a Petrohrade prinesie Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ďalší veľký sviatok športu. Majstrovstvá Európy vo futbale (EURO) 2016 vo Francúzsku, ktoré sa uskutočnia od 10. júna do 10. júla, prinesie divákom na Slovensku iba RTVS. Ako informoval šéf športu RTVS Marcel Merčiak, vysielať budú 51 zápasov záverečného turnaja. VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016 V priamych prenosoch prinesie na televíznej Jednotke a Dvojke 45 stretnutí, zvyšných šesť odvysiela v zázname. Naživo sa vysielať nebudú iba zápasy, ktoré sa hrajú súbežne pri záverečnom kole v skupinách a tieto stretnutia si záujemcovia budú môcť naživo pozrieť na Slovensku prostredníctvom webstránky RTVS. Odporúčame: Ministerstvo avizuje zmeny, zaplatia Slováci za RTVS viac? Na záver dňa ponúknu dve relácie Vysielanie podľa Merčiaka tradične doplnia diskusie. Vysielať sa budú zo štúdia EURO 2016 v Mlynskej doline 30 minút pred každým zo 45 prenosov. Povinnou súčasťou vysielania ME vo futbale je uvádzanie relácie Highlighty EURO 2016, ktorá prinesie minimálne 10-minútový zostrih z každého zápasu. Na záver každého hracieho dňa ponúkne RTVS dve relácie – Mixzóna a po nej Highlighty zo všetkých zápasov dňa. Obrazom: Finále MS v hokeji medzi Fínskom a Kanadou Do Francúzska vysiela verejnoprávna rádiotelevízia okrem televíznych komentátorov a rozhlasových reportérov a redaktorov aj dva televízne štáby, každý v zložení redaktor a kameraman. Štáby sa rozdelia do Paríža, Vichy a do ďalších miest a budú sledovať nielen zápasy, ale aj program našej reprezentácie, sprievodné podujatia európskeho šampionátu a jeho zákulisie. RTVS vysielanie EURO 2016 podporí vysielaním relácií o histórii nášho futbalu a pre divákov avizuje aj súťaž. V rozhlase RTVS odvysiela živé reportáže zo všetkých stretnutí našej reprezentácie (zatiaľ tri v skupine B). Okrem toho Slovenský rozhlas poslucháčom ponúkne aj obe semifinále – v Lyone a Marseille ako aj finále v Paríži. Majstrovstvá Európy vo futbale budú témou spravodajstva a publicistických príspevkov. Rozhlas sa majstrovstvám Európy vo futbale začal venovať ešte pred ich začiatkom, a to už od záverečného sústredenia nášho národného tímu v Rakúsku. Futbalový jún otvorí letnú sezónu RTVS V poradí 15. majstrovstvá Európy vo Francúzsku 2016 sú najväčším futbalovým podujatím v Európe v histórii. Po prvý raz sa na záverečnom turnaji predstaví 24 krajín, medzi nimi aj Slovensko. Šampionát sa koná každé štyri roky a obhajcom titulu z roku 2012 je Španielsko. Na ME sa predstavíme ako samostatná krajina po prvý raz. Vysielacie práva na EURO 2016 získala RTVS v júni 2015 prostredníctvom exkluzívnej zmluvy medzi UEFA a Európskou vysielacou úniou (European Broadcasting Union, EBU). Z 24 krajín zastúpených na ME je Slovensko jedna zo šiestich krajín, kde vysiela EURO 2016 iba verejnoprávna televízia. Okrem nás je to tak aj v Belgicku, Česku, Chorvátsku, Maďarsku a vo Švajčiarsku. Futbalový jún otvorí letnú sezónu vo vysielaní RTVS, ktorej bude okrem tradičných oddychových formátov dominovať začiatok predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Júl je nielen mesiacom začiatku nášho predsedníctva EÚ, ale aj mesiacom konania Tour de France. Programoví riaditelia televíznej a rozhlasovej časti RTVS Tibor Búza a Vincent Štofaník počas dnešného rokovania Rady RTVS pripomenuli, že august bude patriť letným olympijským hrám v Rio de Janeire. Olympiáda obsadí vysielanie na Dvojke, na Jednotke RTVS odvysiela jej otvárací a záverečný ceremoniál. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Po hokeji ovládne vysielanie RTVS futbalový šampionát

Zlatú palmu v Cannes získala dráma I, Daniel Blake

Film I, Daniel Blake sa presadil v konkurencii celkovo 21 snímok.Cannes 22. mája (WebNoviny.sk) - Zlatú palmu tohtoročného Medzinárodného filmového festivalu v Cannes udelili sociálnej dráme I, Daniel Blake (Ja, Daniel Blake) britského režiséra Kena Loacha. Oznámila to v nedeľu večer porota hlavnej súťaže prestížnej filmovej prehliadky. Pre Loacha ide o druhú hlavnú trofej z Cannes: 79-ročný režisér ju získal už v roku 2006 za historickú dráhu Dvíha sa vietor. Celkovo jeho filmy figurovali v hlavnej súťaži v Cannes 13-krát. Pre Britániu ide o ôsmu Zlatú palmu v histórii festivalu v juhofrancúzskom meste. Film I, Daniel Blake sa presadil v konkurencii celkovo 21 snímok. Loach v ňom predstavil príbeh remeselníka v strednom veku, ktorý po infarkte už nemôže pracovať, od úradov však nedostane žiadnu podporu, a tak zvádza boj s aparátom zdravotníckeho systému. Cenu za najlepšiu réžiu dostali Olivier Assayas za triler Personal Shopper a tiež Cristian Mungiu za drámu Bacalaureat. Najlepšou herečkou sa stala Jaclyn Jose, ktorá zaujala výkonom v dráme Ma\' Rosa. V rovnakej mužskej kategórii uspel 42-ročný rodák z Teheránu Shahab Hosseini, a to vďaka dráme Forushande (anglický titul The Salesman, pozn. SITA), ktorú ocenili aj za najlepší scenár (Asghar Farhadi). Grand Prix si odniesol Xavier Dolan za drámu Juste la fin du monde. Zlatú kameru pre najlepší debutový film dostala vďaka dráme Divines Uda Benyamina. Medzi krátkymi filmami uspela snímka Timecode, ktorú nakrútil Juanjo Giménez Peňa. Cenu poroty dostala Andrea Arnold za komediálnu drámu American Honey. Francúzsky herec Jean-Pierre Léaud dostal čestnú Zlatú palmu za mimoriadny prínos kinematografii. Medzinárodný filmový festival v Cannes je považovaný za najvýznamnejšie podujatie svojho druhu na svete. Tento rok sa konal jeho 69. ročník. V roku 2015 dostala Zlatú palmu dráma o utečencovi Dheepan francúzskeho režiséra Jacqua Audiarda. Prehľad ocenených na 69. ročníku MFF v Cannes: Zlatá palma: Ken Loach za I, Daniel Blake Grand Prix: Xavier Dolan za Juste la fin du monde Najlepšia réžia: Personal Shopper (réžia Olivier Assayas) a Bacalaureat (réžia Cristian Mungiu) Najlepší scenár: Asghar Farhadi za Forushande Najlepšia herečka: Jaclyn Jose za Ma\' Rosa Najlepší herec: Shahab Hosseini za Forushande Cena poroty: American Honey - réžia Andrea Arnold Zlatá kamera pre najlepší debutový film: Uda Benyamina za Divines Zlatá palma pre najlepší krátky film: Timecode - réžia Juanjo Giménez Peňa Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zlatú palmu v Cannes získala dráma I, Daniel Blake

Legendárneho Princa našli šesť hodín po tom, ako zomrel

Príčina úmrtia amerického speváka zatiaľ nie je známa.BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Zosnulý americký hudobník a spevák Prince zomrel šesť hodín pred tým, ako našli jeho telo. Americkým novinám Star Tribune informáciu potvrdil nemenovaný zdroj blízky vyšetrovaniu smrti legendárneho interpreta, pričom uviedol, že dobu úmrtia stanovil na mieste privolaný zdravotník. Telo obľúbeného speváka, ktorý sa dožil 57 rokov, našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene v Minnesote, pričom pomoc privolali o 9:43 miestneho času. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr. Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa zapojili aj federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis. Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r\'n\'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let\'s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O\' The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O\'Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Legendárneho Princa našli šesť hodín po tom, ako zomrel

Alicia Keys predstavila videoklip k skladbe In Common

V čiernobielej novinke, v ktorej spieva o podobnosti ľudí, sa striedajú zábery na interpretku a skupinu tanečníkov.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Alicia Keys zverejnila prostredníctvom služby Youtube videoklip k piesni In Common. V čiernobielej novinke, v ktorej spieva o podobnosti ľudí, sa striedajú zábery ako stojí na schodisku a skupina tanečníkov. "Toto video oslavuje našu individualitu a to ako sme v blesku našej jedinečnosti všetci rovnakí. Všetci chceme tie isté veci. Všetci chceme zažiť lásku, slobodu byť našimi pravými ja, milovať kohokoľvek chceme a chceme byť akceptovaní a oslavovaní za všetky naše jemné rozdiely a takzvané nedokonalosti, ktoré z nás robia toho, kým sme," vyjadrila sa o klipe 35-ročná interpretka pre magazín The Fader. In Common je prvou skladbou, ktorú rodáčka New Yorku predstavila na internete od roku 2012. Pieseň bude patriť do hudobníčkinho repertoáru, v rámci ktorého predstaví svoju novú tvorbu, počas ceremoniálu pred finále aktuálneho ročníka futbalovej Ligy majstrov. To sa uskutoční v sobotu 28. mája na Stadio Giuseppe Meazza v Miláne. Alicia Keys, vlastným menom Alicia Augello Cook, má na konte päť štúdioviek - Songs In A Minor (2001), The Diary Of Alicia Keys (2003), As I Am (2007), The Element Of Freedom (2009) a Girl On Fire (2012), pričom všetky okrem The Element Of Freedom sa dostali na prvú priečku amerického albumového rebríčka Billboard 200. K jej najväčším hitom paria skladby Fallin\', You Don\'t Know My Name, If I Ain\'t Got You, No One, Like You\'ll Never See Me Again či Girl On Fire, no známe sú aj jej spolupráce ako napríklad Empire State Of Mind s rapperom Jay Z, My Boo so spevákom Usherom či Gangsta Lovin\' s rapperkou Eve. Speváčka získala 15 prestížnych cien Grammy z 28 nominácií, ďalej deväť Billboard Music Awards a deväť ráz ju nominovali na BRIT Award. Jej manželom je hudobný producent a rapper Swizz Beatz, za ktorého sa vydala v júli 2010. Dvojica má spolu synov Egypta Daouda a Genesisa Aliho. Informácie pochádzajú z webstránok www.thefader.com, www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Alicia Keys predstavila videoklip k skladbe In Common

Hugh Hefner svedčil v Cosbyho prípade sexuálneho obťažovania

Výpoveď mali nakrútiť na video v jeho rezidencii známej aj ako Playboy Mansion.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Zakladateľ amerického magazínu Playboy Hugh Hefner vypovedal v súvislosti s obvinením zo sexuálneho zneužívania istej Judy Huth, ktorému čelí herec Bill Cosby. Informovala o tom právnička Gloria Allred, ktorá zastupuje žalobkyňu. Podľa informácií, ktoré poskytla magazínu People, výpoveď nakrúcali na video v jeho rezidencii v Kalifornii. Detaily o nej však nezverejnila, pretože je pod právnou ochranou. Hovorca za Playboy ani Cosbyho právnici sa k situácii zatiaľ nevyjadrili. Judy Huth bola prvá žena, ktorá podala žalobu na Cosbyho Judy Huth bola prvá žena, ktorá podala na 78-ročného Cosbyho žalobu za sexuálne zneužitie. Herec ju vraj obťažoval v spomínanom Hefnerovom sídle známom aj ako Playboy Mansion, v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra ho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Rodáka z Philadelphie obvinilo zo sexuálneho obťažovania celkovo viac ako 50 žien, pričom s niektorými z nich sa súdi pre urážku na cti. Herec tiež čelí obžalobe v prípade údajného sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand z roku 2004. Hefner sám momentálne čelí obvineniu Hefner sám momentálne čelí obvineniu z konšpirácie od istej Chloe Goins, ktorá tiež podala na Cosbyho žalobu pre sexuálne napadnutie. To sa podobne ako u Huth malo odohrať v Playboy Mansion. Žena tvrdí, že rodák z Chicaga nesie zodpovednosť za spomínané údajné napadnutie, pretože vedel alebo mal vedieť o tom, že herec mal niekoľko rokov sklony k nadrogovaniu mladých žien so zámerom mať s nimi sex. K spomínanému incidentu malo dôjsť na párty 9. augusta 2008, keď mala Goins 17 rokov. Komik jej mal do pitia hodiť sedatíva a následne ju zneužiť. Hugh Marston Hefner založil spomínaný magazín Playboy v roku 1953 v Chicagu. Na obálke prvého vydania, ktoré sa dostalo do predaja v decembri 1953, bola herečka Marilyn Monroe. Pre magazín neskôr pózovali aj Kim Basinger, Drew Barrymore, La Toya Jackson, Nancy Sinatra, Samantha Fox či Carnie Wilson. Svoje príspevky na jeho stránkach v minulosti zverejnili napríklad autori ako Ian Fleming, Vladimir Nabokov, Chuck Palahniuk alebo Haruki Murakami. Hefner je okrem toho aj politickým aktivistom a filantropom. Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hugh Hefner svedčil v Cosbyho prípade sexuálneho obťažovania

Art Film Fest prinesie aj filmy Oslnení slnkom a RocknRolla

Návštevníci a návštevníčky festivalu si snímky budú môcť pozrieť v košickom prírodnom kine 19. a 24. júna.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Na 24. ročníku Art Film Festu, ktorý sa bude konať od 17. do 25. júna v Košiciach, si návštevníci a návštevníčky budú môcť pozrieť aj mysterióznu drámu Oslnení slnkom (2015) a akčnú krimikomédiu RocknRolla (2008). Snímky budú súčasťou open-air programu v miestnom amfiteátri, kde organizátori počas večerných projekcií predstavia deväť filmov. Okrem spomínaných titulov pripravili vojnovú drámu Predčítač (2008) a psychologický film Všetko, čo mám rád (1992). Jeden večer tiež zasvätia futbalu, keď premietnu priamy prenos futbalového zápasu Slovensko - Anglicko na majstrovstvách Európy a dokumentárny film Ronaldo (2015). Vstupenky na jednotlivé projekcie sú už v predaji. Taliansko-francúzska snímka Oslnení slnkom uzavrie úvodný festivalový víkend. Príbeh dvoch mužov a dvoch žien, ktorí premenia taliansku dovolenkovú idylu na súboj plný žiarlivosti si záujemcovia budú môcť pozrieť v nedeľu 19. júna. Vo filme, za ktorým stojí režisér taliansky režisér Luca Guadagnino, sa v hlavných úlohách predstavili Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Dakota Johnson a Matthias Schoenaerts. Krimikomédiu RocknRolla zase uvedú v košickom prírodnom kine v piatok 24. júna. Snímku o londýnskom podsvetí, v ktorom skupina kriminálnikov urobí pre multimiliónový obchod všetko, čo je v ich silách, režíroval Guy Ritchie. V jednej z hlavných úloh sa vo filme predstavil český herec Karel Roden, ktorý si v ten deň prevezme ocenenie Hercova misia. Spolu s ním si v projekte zahrali Gerard Butler, Tom Hardy, Thandie Newton, Tom Wilkinson, Gemma Arterton a Idris Elba. Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Art Film Fest prinesie aj filmy Oslnení slnkom a RocknRolla

Sia predstavila skladbu Unforgettable z filmu Hľadá sa Dory

Novinka je coververziou piesne z roku 1951, ktorú naspieval džezový umelec Nat King Cole.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Austrálska speváčka a skladateľka Sia predstavila skladbu Unforgettable, ktorá je ústrednou piesňou k očakávanému animovanému filmu Hľadá sa Dory. Novinka je coververziou nahrávky z roku 1951, ktorú naspieval džezový umelec Nat King Cole. Rodáčka z Adelaide s piesňou debutovala v piatok počas talkšou Ellen DeGeneres, ktorá v originálnom znení pokračovania úspešnej snímky Hľadá sa Nemo (2003) prepožičala hlas práve zábudlivej modrej rybke Dory. Príbeh snímky Hľadá sa Dory sa bude odohrávať šesť mesiacov po udalostiach prvého filmu Hľadá sa Nemo a Dory v nej bude hľadať svoju rodinu. Vo filme sa ukáže aj klaun očkatý Marlin, ktorého opäť nahovoril Albert Brooks. Ako Marlinovho syna Nema budú diváci počuť Haydena Rolencea, ktorý nahradil Alexandra Goulda. Ďalšie postavy titulu nahovorili napríklad Ed O\'Neill, Kaitlin Olson, Ty Burrell, Eugene Levy, Idris Elba, Dominic West a Diane Keaton. Snímka v réžii Andrewa Stantona a Angusa MacLanea sa do slovenských kín dostane 16. júna. Štyridsaťročná Sia Kate Isobelle Furler debutovala v roku 1997 albumom OnlySee, po ktorom nasledovali nahrávky Healing Is Difficult (2001), Colour The Small One (2004), Some People Have Real Problems (2008), We Are Born (2010), spomínaný 1000 Forms Of Fear a najnovší This Is Acting. Speváčka často spolupracuje aj s inými interpretmi. S Davidom Guettom sa podieľala na skladbe Titanium a s rapperom Flo Ridom na piesni Wild Ones. Pomáhala napísať niekoľko skladieb pre Christinu Aguileru alebo zložiť hit Diamonds speváčky Rihanny. Sia v minulosti spolupracovala aj s duom Zero 7 či hudobníkom Beckom. Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Sia predstavila skladbu Unforgettable z filmu Hľadá sa Dory

Recept dňa

Roštenka naruby

4 roštenky
strúhanka
vajcia
olej
mleté čierne korenie
soľ

Roštenky naklepte, osoľte a okoreňte, obaľte v strúhanke, potom vo vajciach a hneď na oleji na panvici opečte. Opečené dajte do pekáča, podlejte vodou, trochu oleja a pečte v rúre do zmäknutia.

Dobrá rada

Hovädzia polievka nebude kalná,

ak v nej povaríme kúsok pečene alebo 1 mäkkú paradajku.

Stavebník

Murovanie klenby a oblúka

Znalosť technológie murovania oblúka bola predtým bežnou súčasťou murárskeho remesla, pretože sa také ozdobné architektonické prvky v ľudovom staviteľstve v minulosti používali oveľa častejšie. Aj dnes možno oblúk v dome využiť, napríklad ako ozvláštňujúci prvok pri stavbe dverí či okien. Vedieť murovať oblúk je však dobré napríklad aj pri stavbe záhradného doplnku alebo keď sa rozhodneme akékoľvek klenuté murivo svojpomocne opraviť.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang