Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Nikolas Takács a Robert Burian zverejnili spoločný videoklip

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Slovenský spevák Nikolas Takács a producent Robert Burian majú spoločný videoklip k piesni Higher Ground. V novinke je možné vidieť rodáka z Galanty ako prezentuje pieseň na pozadí zrýchlených záberov mestského prostredia. V klipe tiež použili množstvo vizuálnych efektov. O réžiu sa postaral Anakin Fox. "Nakrúcali sme vo Viedni pri Stephansdome. Bolo to veselé, pozeralo sa na mňa veľa ľudí. Japonci si ma dokonca začali fotiť. Klip je skvelým príkladom toho, čo vznikne, keď sa spoja kreatívni ľudia a vymyslia niečo unikátne. Video sa podarilo špičkovo. Absolútne podporuje charakter skladby aj po vizuálnej stránke," prezradil Takács. Video: Zverejnený klip k piesni Higher Ground Okrem Roberta Buriana, známeho napríklad vďaka hitu s rapperom Egom Žijeme len raz, sa na skladbe Higher Ground podieľal aj Ivo Bič z kapely Peter Bič Project. "Som veľmi rád, že ma Robo Burian oslovil na spoluprácu, z ktorej vznikol singel Higher Ground. Je to dynamická, moderná skladba, ktorej melódiu som vytvoril na základe podkladu Roba Buriana. Spievam v nej to, čo cítim. Skladba je v angličtine, pretože slovenský jazyk je veľmi citlivý a niektoré skladby neznejú dobre v slovenskom jazyku. Ďakujem Ivovi Bičovi za to, že vytvoril skvelý anglický text," povedal 28-ročný Takács. "Nikolas je spevák, ktorý sa rýchlo adaptuje do akéhokoľvek hudobného štýlu a vie vycítiť dušu skladby. Je to príjemný človek so silnou pracovnou morálkou a odhodlaním," vyjadril sa o kolegovi Burian. Nikolas Takács zaujal verejnosť v roku 2010 v maďarskej súťaži X-Factor, v ktorej skončil na druhom mieste. Na konte má nahrávky ako Music & Soul (2012), in Time EP-1 (2014) alebo in Time EP-2 (2014). S rapperom Rytmusom spolupracoval napríklad na skladbe Zostalo ticho.

logo Nikolas Takács a Robert Burian zverejnili spoločný videoklip

Ozzy Osbourne vydá v októbri výber najväčších hitov

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Britský spevák Ozzy Osbourne plánuje 6. októbra uviesť na trh výber najväčších hitov s názvom Memoirs of a Madman. Album bude obsahovať dovedna 17 skladieb a vyjde aj ako dvojvinyl. Šesťdesiatpäťročný spevák kapely Black Sabbath pripravil aj DVD, ktoré ponúkne videoklipy, doteraz nevydané koncertné záznamy či rozhovory. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na špeciálnu edíciu, ktorá bude okrem spomínaných nosičov obsahovať napríklad aj podpísaný plagát. Video: Ozzy Osbourne Dreamer John Michael "Ozzy" Osbourne sa narodil 3. decembra 1948 v birminghamskom Astone. Preslávil sa ako spevák spomínanej heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. V roku 1978 im vyšiel album Never Say Die!, po ktorom Osbourna zo skupiny vyhodili pre alkoholovú a drogovú závislosť. Ďalší radový štúdiový počin s Black Sabbath vydal až vlani. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13. Osbourne vydal ako sólový umelec jedenásť radových počinov, pričom zatiaľ posledný Scream vyšiel v júni 2010. Na konte má tiež štyri živáky, tri kompilácie alebo tri EP nahrávky. Hudobník, známy aj z reality šou Osbournovci (2002 - 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Tracklist albumu Ozzy Osbourne - Memoirs of a Madman: 1. Crazy Train 2. Mr. Crowley 3. Flying High Again 4. Over the Mountain 5. Bark At the Moon 6. The Ultimate Sin 7. Miracle Man 8. No More Tears (edit) 9. Mama, I'm Coming Home 10. Road to Nowhere 11. Perry Mason 12. I Just Want You 13. Gets Me Through 14. Dreamer 15. I Don't Wanna Stop 16. Life Won't Wait 17. Let Me Hear You Scream

logo Ozzy Osbourne vydá v októbri výber najväčších hitov

Seriál Akty X by sa mohol vrátiť na naše obrazovky

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Americký scenárista a producent Chris Carter priznal, že absolvoval rozhovory o obnovení mysteriózneho seriálu Akty X (1993 - 2002), ktorého je tvorcom. Päťdesiatšesťročný filmár pre americký magazín Vulture povedal, že po zmene vedenia spoločnosti 20th Century Fox Television, existuje väčšia pravdepodobnosť, že sa seriál vráti na televízne obrazovky. "Ja a Dana Walden (riaditeľka spoločnosti 20th Century Fox Television, pozn. SITA) sme spolu začínali. Ona bola reportérka. Sedeli sme spolu v rovnakej miestnosti počas prvého testovacieho screeningu Aktov X. Ona bola začínajúca novinárka, ja začínajúci producent. Bola tam na začiatku. Takže jej veľa dlhujem. A určite sme spolu rozprávali o obnovení Aktov X," uviedol Carter. Video: The X-Files: I Want to Believe - trajler Seriál Akty X priniesol na obrazovky príbeh agentov FBI Foxa Muldera (David Duchovny) a Dany Scully (Gillian Anderson), ktorí riešili mysteriózne prípady. Počas vyšetrovania sa dozvedali o rôznych konšpiráciách, týkajúcich sa napríklad aj mimozemšťanov. Kým Mulder týmto informáciám verí, jeho kolegyňa je pragmatickejšia. Seriál sa dočkal deviatich sezón a dvoch filmových spracovaní: Akty X (1998) a Akty X: Chcem veriť (2008). Aktom X udelili trikrát Zlatý glóbus ako najlepšiemu dramatickému seriálu. V roku 1996 ocenenie získali hlavní hereckí predstavitelia. Seriál priniesol tvorcom aj 16 cien Emmy.

logo Seriál Akty X by sa mohol vrátiť na naše obrazovky

Na začiatku novej sezóny v Štúdiu L+S sa predstaví aj Kraus

BRATISLAVA 25. júla (WBN/PR) - Po úspešnom divadelnom lete, odštartuje Štúdio L+S novú divadelnú sezónu 10. septembra. Diváci sa môžu tešiť na obľúbenú klasiku tejto bratislavskej scény, ale aj novinku - nakrúcanie prvého zo štyroch tohtoročných dielov Show Jana Krausa. Prvou inscenáciou, ktorú Štúdio L+S uvedie 10. septembra bude komédia Evy Borušovičovej 69 vecí lepších než sex. Excelujú v nej Diana Mórová, Marián Miezga, Zuzana Mauréry či Marek Mitaš. Predstavenie, o ktoré je enormný záujem už takmer dva roky, bude divadlo počas septembra hrať dva razy. Okrem spomínaného 10. septembra ho diváci uvidia aj 22. septembra. Zažiť jedinečnú príležitosť nakrúcania Show Jana Krausa v Štúdiu L+S pre TV JOJ budú môcť návštevníci divadla 12. septembra. Okrem nekompromisného moderátora sa diváci dočkajú viacerých zaujímavých a atraktívnych hostí, chýbať nebude ani David Kraus so svojou kapelou. Skvelému predstaveniu Listy Emilovi bude patriť utorok 16. septembra. Komédia, v ktorej hrá prím nenapodobniteľný humor Milana Lasicu, patrí k najnovším inscenáciám divadla, keďže mala premiéru len v máji 2014. Okrem riaditeľa divadla a humoristu v jednej osobe Milana Lasicu v ňom návštevníci uvidia Zuzanu Šebovú, Dominiku Kavaschovú, Lujzu Schrámeková či Kamila Mikulčíka. Inscenácia plná konverzačného humoru – Na fašírky mi nesiahaj – patrí k stáliciam Štúdia L+S. Zohraná dvojica Milan Lasica a Milan Kňažko vie z tohto titulu, ktoré malo premiéru v septembri 2009, urobiť vždy trošku iné predstavenie. Preto sa aj po rokoch nikomu neopozerá. Na začiatku 32. sezóny je na programe 18. septembra. V rámci septembrového programu sú ďalej na program komédie ako Ani za milión!, Život na trikrát, Iluzionisti, Prach alebo dvaja Maďari sa zbláznili. Všetko inscenácie, v ktorých hrá celá plejáda skvelých hercov. A aby sa nezabudlo...jeden piatok v mesiaci je v Štúdiu L+S vždy venovaný špeciálnym hosťom – muzikantom, spevákom, maliarom, literátom, hercom, cestovateľom. Program, nielen o hudbe má názov MUSIC á la cARTe a je vždy jednou z najuvoľnenejších akcií v divadle. A keďže sa žiaden z hostí neopakuje, našiel si svojich stabilných divákov, ktorí nepremeškajú ani jeden termín. V úvode sezóny mu bude patriť 26. september. Vstupenky na septembrové predstavenia Štúdia L+S sa dajú zakúpiť od 25.7. na rezervacia@studios.sk a v sieti Ticketportal. Od 8.9.2014 aj v pokladni Štúdia L+S (budova hotela Tatra) v čase od 15.00 do 19.00 hod., v sobotu a v nedeľu 1 hod. pred predstavením. V prípade zrušeného predstavenia vstupné vraciame v priebehu troch pracovných dní. 32. sezónu Štúdia L+S podporujú: Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa Hlavní reklamní partneri: Forza Music, GA Group Reklamní partneri: Ortika, Barzzuz, Europapier Slovensko, hotel Tatra, Produkčný dom Forza Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, OK magazín Slovensko, GOLF Revue, Kam do mesta, Webnoviny.sk, Kedykam.sk a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

logo Na začiatku novej sezóny v Štúdiu L+S sa predstaví aj Kraus

Robert Downey Jr. by súhlasil s nakrútením ďalšieho Iron Man

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Americký herec Robert Downey Jr. by súhlasil s nakrútením ďalšieho filmu o komiksovom hrdinovi Iron Manovi. Pre americký magazín Entertainment Weekly to uviedol samotný herec, ktorý sa ako Iron Man, respektíve Tony Stark, predstavil v troch samostatných snímkach z rokov 2008, 2010 a 2013 a taktiež vo filme Avengers: Pomstitelia (2012). "Je to na prezidentovi spoločnosti Marvel Studios, na jej výkonnom riaditeľovi a na spoločnosti Disney, aby prišli s návrhom, s ktorým budeme alebo nebudeme súhlasiť," vyhlásil 49-ročný herec. "Ak veci pôjdu dobre, myslím, že sa dohodneme," pokračoval tiež. "Budúcnosť je však, ako vždy, neistá," dodal tiež Downey Jr. Robert Downey Jr. si okrem spomínaných snímok zahral aj v komediálnej dráme Skvelí chlapci (2000), mysterióznom trileri Gothika (2003), kriminálnej snímke Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej dráme Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej dráme Príbeh jednej vášne, mysterióznej krimi Zodiac (2007), komédii Deadline (2010) či úspešných filmoch Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011). Po boku Jamieho Foxxa sa objavil v hudobnej životopisnej snímke Sólista (2009). V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992) a v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008). Podľa magazínu Forbes je v súčasnosti najlepším platených hercom.

logo Robert Downey Jr. by súhlasil s nakrútením ďalšieho Iron Man

Dvom členom formácie Rudimental udelili čestné tituly

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Dvom členom britskej formácie c udelili titul Honorary Masters of Music. Piersa Aggeta a Kesiho Drydena si vo štvrtok takto uctila Leeds Metropolitan University, na ktorej obaja v roku 2008 ukončili štúdium v odbore Creative Music and Sound Technology. Čestný titul, ktorý získali za prínos umeniu, oboch hudobníkov veľmi potešil. "Je to veľký úspech a výborný pocit, keď vás niekto ocení za vašu tvrdú prácu. Ostatné dva roky slávime úspechy, ktoré sprevádzalo množstvo veľkých udalostí. Tou najväčšou bolo tohtoročné účinkovanie na festivale Glastonbury," uviedol Aggett. Video: Skladba Feel The Love od Rudimental s Johnom Newmanom Z titulu mal radosť aj Dryden, ktorý študentom odporučil, aby po ukončení univerzity na sebe tvrdo pracovali. Susan Price z Leeds Metropolitan University vyhlásila, že škola je na hudobníkov a ich úspechy veľmi hrdá. Kvarteto Rudimental, v ktorom okrem spomínaných členov pôsobia aj Amir Amor a DJ Locksmith, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2010. Do širšieho povedomia sa dostali v roku 2012 vďaka skladbe Feel the Love, na ktorej spolupracoval aj spevák John Newman. Pieseň sa umiestnila na prvej priečke britského singlového rebríčka a formácia vďaka nej získala nomináciu na Brit Award. Vlani v apríli vydali debutovú štúdiovku Home, s ktorou dobyli britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú aj single Spoons, Not Giving In, Right Here, Free, Powerless alebo tiež hit Waiting All Night (feat. Ella Eyre), za ktorý získali Brit Award.

logo Dvom členom formácie Rudimental udelili čestné tituly

Richard Müller a Fragile pridali v Žiline koncert naviac

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Slovenský spevák Richard Müller a skupina Fragile odohrajú 4. októbra v rámci turné Hlasy 2 v Žiline dva koncerty. Pôvodne mali zaspievať iba o 19:30, vstupenky na toto vystúpenie sú však už vypredané. Interpreti sa preto rozhodli, že v ten istý deň usporiadajú pre fanúšikov a fanúšičky ďalší koncert o 16:00. V štúdiu pracujú na piesňach Okrem toho sa predstavia aj v iných slovenských mestách, medzi ktorými nebudú chýbať Trenčín, Martin, Zvolen, Košice, Bratislava, Nitra, Trnava, Hlohovec a mnohé ďalšie. Niekoľko vystúpení majú pripravených aj pre priaznivcov z Českej republiky. "Na turné sme pridali mestá, kde sme minulý rok nekoncertovali. Snažím sa komunikovať s ľuďmi, celkom vážne beriem podnety od fanúšikov, kde by sme mali a mohli vystúpiť. A ak zistíme, že je záujem, tak ideme tam. Vypredané koncerty ma veľmi tešia, pre človeka na tejto profesionálnej dráhe je to veľká pocta," vyjadril sa Müller. Vstupenky na turné Hlasy 2, ktoré odštartuje v septembri, si môžu záujemcovia a záujemkyne kúpiť v sieti Predpredaj.sk. Müller a Fragile teraz pracujú v štúdiu, aby do a cappela formy spracovali čo najviac piesní. "Na tomto projekte odvádza najviac práce dvojica Braňo Kostka a Jana Golisová. Už niekoľko mesiacov pripravujú aranžmány, ktoré potom spolu dolaďujeme. Pracovať s Fragile je magické. Sú to profesionáli, ktorí pracujú sústavne a sú nesmierne kritickí voči sebe aj voči mne. Okrem toho sú Fragile ľudsky naozaj úžasný kolektív. Som šťastný, že sa naše cesty spojili," povedal 52-ročný niekoľkonásobný Zlatý Slávik. Richard Muller & Fragile - Štěstí https://www.youtube.com/watch?v=aJcc3OdoC20 Na jeseň vyjde aj album Na jeseň chce spevák spolu s Fragile vydať aj nahrávku, ktorá bude obsahovať nové verzie skladieb ako Rieka, Baroko, Nahý II alebo Hluk. "Album vyjde 16. septembra a presne vtedy bude aj krst v bratislavskom hoteli Sheraton. Mojím snom bolo urobiť troj-CD a pracujeme na tom, aby sa to aj podarilo. Album bude obsahovať live verziu z turné Hlasy 1, dvojhodinové live DVD a nové štúdiové CD. Vydavateľstvo Universal Music nám vyšlo v ústrety a dohodli sme sa, že môžme urobiť pekný luxusný obal. Chceme potešiť fanúšikov nielen dobrým obsahom, ale aj formou," dodal Müller. Richard Müller počas kariéry spolupracoval aj s Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller - Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na štúdiovke 01 (2001). Müller vlani vydal s vokálnou formáciou Fragile album Hlasy, ku ktorému absolvovali aj úspešné turné. Termíny turné Hlasy 2: 29. septembra - Trenčín, Posádkový klub ODA (19:00) 2. októbra - Piešťany, Dom umenia (19:00) 4. októbra - Žilina, Dom odborov (16:00, 19:30) 5. októbra - Martin, Kino Strojár (19:30) 6. októbra - Ružomberok, Kultúrny dom Andreja Hlinku (19:00) 8. októbra - Zvolen, Dom kultúry Podborová (19:00) 9. októbra - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry (18:00) 11. októbra - Prešov, Kino Scala (19:30) 12. októbra - Košice, Spoločenský pavilón (19:00) 15. októbra - Humenné, MSKS (19:00) 16. októbra - Michalovce, MSKS (19:00) 17. októbra - Lučenec, Kino Apollo (19:00) 21. októbra - Bratislava, NTC (19:00) 24. októbra - Nitra, PKO Nitra (19:00) 25. októbra - Prievidza, Športová hala Niké Aréna (19:00) 26. októbra - Banská Bystrica, Aula SZU (19:00) 28. októbra - Púchov, Dom kultúry (19:00) 29. októbra - Trnava, Dom kultúry (19:00) 14. novembra - Tatranská Lomnica, Tenis Centrum (19:00) 24. novembra - Hlohovec, Dom kultúry (19:00) Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

logo Richard Müller a Fragile pridali v Žiline koncert naviac

Richard Müller a Fragile odohrajú v Žiline dva koncerty

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Slovenský spevák Richard Müller a skupina Fragile odohrajú 4. októbra v rámci turné Hlasy 2 v Žiline dva koncerty. Pôvodne mali zaspievať iba o 19:30, vstupenky na toto vystúpenie sú však už vypredané. Interpreti sa preto rozhodli, že v ten istý deň usporiadajú pre fanúšikov a fanúšičky ďalší koncert o 16:00. V štúdiu pracujú na piesňach Okrem toho sa predstavia aj v iných slovenských mestách, medzi ktorými nebudú chýbať Trenčín, Martin, Zvolen, Košice, Bratislava, Nitra, Trnava, Hlohovec a mnohé ďalšie. Niekoľko vystúpení majú pripravených aj pre priaznivcov z Českej republiky. "Na turné sme pridali mestá, kde sme minulý rok nekoncertovali. Snažím sa komunikovať s ľuďmi, celkom vážne beriem podnety od fanúšikov, kde by sme mali a mohli vystúpiť. A ak zistíme, že je záujem, tak ideme tam. Vypredané koncerty ma veľmi tešia, pre človeka na tejto profesionálnej dráhe je to veľká pocta," vyjadril sa Müller. Vstupenky na turné Hlasy 2, ktoré odštartuje v septembri, si môžu záujemcovia a záujemkyne kúpiť v sieti Predpredaj.sk. Müller a Fragile teraz pracujú v štúdiu, aby do a cappela formy spracovali čo najviac piesní. "Na tomto projekte odvádza najviac práce dvojica Braňo Kostka a Jana Golisová. Už niekoľko mesiacov pripravujú aranžmány, ktoré potom spolu dolaďujeme. Pracovať s Fragile je magické. Sú to profesionáli, ktorí pracujú sústavne a sú nesmierne kritickí voči sebe aj voči mne. Okrem toho sú Fragile ľudsky naozaj úžasný kolektív. Som šťastný, že sa naše cesty spojili," povedal 52-ročný niekoľkonásobný Zlatý Slávik. Na jeseň vyjde aj album Na jeseň chce spevák spolu s Fragile vydať aj nahrávku, ktorá bude obsahovať nové verzie skladieb ako Rieka, Baroko, Nahý II alebo Hluk. "Album vyjde 16. septembra a presne vtedy bude aj krst v bratislavskom hoteli Sheraton. Mojím snom bolo urobiť troj-CD a pracujeme na tom, aby sa to aj podarilo. Album bude obsahovať live verziu z turné Hlasy 1, dvojhodinové live DVD a nové štúdiové CD. Vydavateľstvo Universal Music nám vyšlo v ústrety a dohodli sme sa, že môžme urobiť pekný luxusný obal. Chceme potešiť fanúšikov nielen dobrým obsahom, ale aj formou," dodal Müller. Richard Müller počas kariéry spolupracoval aj s Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller - Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na štúdiovke 01 (2001). Müller vlani vydal s vokálnou formáciou Fragile album Hlasy, ku ktorému absolvovali aj úspešné turné. Termíny turné Hlasy 2: 29. septembra - Trenčín, Posádkový klub ODA (19:00) 2. októbra - Piešťany, Dom umenia (19:00) 4. októbra - Žilina, Dom odborov (16:00, 19:30) 5. októbra - Martin, Kino Strojár (19:30) 6. októbra - Ružomberok, Kultúrny dom Andreja Hlinku (19:00) 8. októbra - Zvolen, Dom kultúry Podborová (19:00) 9. októbra - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry (18:00) 11. októbra - Prešov, Kino Scala (19:30) 12. októbra - Košice, Spoločenský pavilón (19:00) 15. októbra - Humenné, MSKS (19:00) 16. októbra - Michalovce, MSKS (19:00) 17. októbra - Lučenec, Kino Apollo (19:00) 21. októbra - Bratislava, NTC (19:00) 24. októbra - Nitra, PKO Nitra (19:00) 25. októbra - Prievidza, Športová hala Niké Aréna (19:00) 26. októbra - Banská Bystrica, Aula SZU (19:00) 28. októbra - Púchov, Dom kultúry (19:00) 29. októbra - Trnava, Dom kultúry (19:00) 14. novembra - Tatranská Lomnica, Tenis Centrum (19:00) 24. novembra - Hlohovec, Dom kultúry (19:00) Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

logo Richard Müller a Fragile odohrajú v Žiline dva koncerty

Filmový seminár 4 živly bude streamovať filmy

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Letný filmový seminár 4 živly, ktorého 16. ročník sa uskutoční od 6. do 10. augusta v Banskej Štiavnici a blízkom okolí, ponúkne vybrané snímky aj na internete. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovali organizátori podujatia Daniela Chlapíková a Peter Gašparík. Projekt ŽivloVOD prinesie na internet snímky Očný zub (2009), Major (2013), Veľvyslanec (2011) a Ježíš je normální! (2008), ktoré tiež tvoria program podujatia, a taktiež snímku Kandidát (2013). Tú v službe video on demand uvedú po prvý raz v histórii. "Nápad expandovať do sfér internetu vznikol len nedávno. Vychádza z toho, že v Banskej Štiavnici je len jedno kino a my sme hľadali spôsoby, ako program priniesť čoraz početnejšiemu publiku," uviedla na tlačovej konferencii Daniela Chlapíková. Ako prezradila, filmy sprístupnia na internete po ich odpremietaní v Banskej Štiavnici. Výnimkou je film Kandidát, ktorý je dostupný na stránke podujatia už od štvrtka. Záujemcovia a záujemkyne si budú môcť pozrieť zvolený film za poplatok 2,99 eur. Snímky budú dostupné počas nasledujúceho mesiaca nielen na oficiálnej stránke podujatia ale aj na weboch partnerov podujatia. Filmy, ktoré prinesie projekt ŽivloVOD s dátumami sprístupnenia: Kandidát (2013) - 24. júla 2014 Očný zub (2009) - 7. augusta 2014 Veľvyslanec (2011) - 8. augusta 2014 Ježíš je normální! (2008) - 9. augusta 2014 Major (2013) - 10. augusta 2014

logo Filmový seminár 4 živly bude streamovať filmy

V Čunove v piatok odštartuje festival BeeFree

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - V piatok o 18:00 sa v areáli Divoká voda v Čunove začne 16. ročník festivalu BeeFree. Podujatie potrvá do nedele 27. júla a vstup naň je voľný. "Ak by sa za BeeFree platilo, už by to nebolo BeeFree, preto sme ani neuvažovali nad tým, aby sme zaviedli vstupné. Akcia je postavená na tom, že zabaviť sa a užiť si kvalitnú tanečnú produkciu sa dá aj zadarmo, najmä ak sa zíde dostatočný počet nadšencov," uviedli organizátori podujatia. Platí sa len za parkovanie Okrem vstupu bude zadarmo aj stanové mestečko. Platiť sa bude rovnako ako vlani iba za parkovanie, a to 10 eur. Z centra Bratislavy budú priamo do areálu premávať autobusy mestskej hromadnej dopravy. Počet spojov je však obmedzený, organizátori preto odporúčajú využiť skôr vlastnú dopravu. Areál pre verejnosť otvoria v piatok o 17:00 a zatvoria ho v nedeľu o 08:00. Pre tých, ktorí na festival nemôžu prísť, pripravili organizátori live stream. Ten bude dostupný prostredníctvom portálu ustream.tv. Desiatky dídžejských vystúpení Na návštevníkov a návštevníčky čaká 172 vystúpení. Väčšina dídžejov pochádza zo Slovenska, festival však privíta aj zahraničných hostí. Na jednom z piatich pódií sa predstaví napríklad americký dídžej s pseudonymom PHNTM, ktorý vystúpi v noci zo soboty na nedeľu. Okrem neho sa prítomným predvedie aj Američan Bryan Cox. Svoje zastúpenie bude mať na festivale aj Maďarsko, a to prostredníctvom dídžeja Jankeca alebo Česko, ktoré bude reprezentovať Michael C. Na podujatí sa predstavia aj slovenská dídžejka Nifra, progressive dídžej Tomáš Haverlik i zástupca slovensko-fínskeho producentského zoskupenia Driftmoon. Zúčastnení sa môžu tešiť aj na vystúpenia L Plusa, Lixxa alebo Clivea. Medzi ďalšími účinkujúcimi sú napríklad Michal Breeth, Benco, Sensoreal, Toky, Boss, Peal, Juraj Grafik, Drahosh, Josh Joy, Loktibrada, Kukurica, Robbie, Raavn, Olis Bakulu and Slight, Pappi, Styller, Facet, Gallagha and Gabanna, Source Code, Monoide, Wychitawacs, Beekay, Antena alebo Skank. Ďalšie informácie o podujatí sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu. Informácie agentúre SITA poskytol PR manažér festivalu Ján Papač.

logo V Čunove v piatok odštartuje festival BeeFree

Tommy Lee Jones si zahrá v hororovej snímke Criminal

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Americký herec Tommy Lee Jones sa predstaví v pripravovanom trileri s názvom Criminal. Vo filme režiséra Ariela Vromena by si mali zahrať aj Kevin Costner, Eric Bana či Gary Oldman. Šesťdesiatsedemročný Jones stvárni špecialistu v oblasti neurológie, ktorého úlohou bude transplantovať myšlienky, tajomstvá a schopnosti zosnulého agenta CIA do mozgu nebezpečného a nepredvídateľného väzňa. Autormi scenára sú Douglas Cook a David Weisberg. Tommy Lee Jones sa narodil 15. septembra 1946 v Texase. V roku 1994 získal Oscara ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe filmu Utečenec (1993). Účinkoval aj vo filmoch ako J.F.K. (1991), Medzi nebom a zemou (1993), Takí normálni zabijaci (1994), Muži v čiernom (1997) a jeho pokračovaniach (2002, 2012), Dvojnásobné obvinenie (1999), Štvanec (2003), Zajtra nehráme! (2006), V údolí Elah (2007), Táto krajina nie je pre starých (2007), Lincoln (2012), Druhá šanca (2012) alebo Mafiánovci (2013). Po boku Hilary Swank si zahral vo westernovej dráme The Homesman (2014), na ktorej sa podieľal aj ako výkonný producent, režisér a scenárista.

logo Tommy Lee Jones si zahrá v hororovej snímke Criminal

Piaty film zo série Piráti Karibiku uvedú do kín v roku 2017

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Piaty film zo série Piráti Karibiku uvedie spoločnosť Disney do amerických kín až 7. júla 2017. Na plátna by sa tak mal dostať viac ako šesť rokov po tom, čo si diváci a diváčky mohli pozrieť zatiaľ poslednú snímku s názvom Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách (2011). Dobrodružnú komédiu s názvom Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales mali pritom pôvodne začať premietať už na budúci rok v lete, no jej premiéru odložili pre práce na scenári. Piatu snímku by mali režírovať Nóri Joachim Ronning a Espen Sandberg. Producentom bude opäť Jerry Bruckheimer a Johnny Depp by sa mal znovu predstaviť ako kapitán Jack Sparrow. Mená ostatných hercov a herečiek zatiaľ nezverejnili. Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

logo Piaty film zo série Piráti Karibiku uvedú do kín v roku 2017

Pokračovanie Klubu bitkárov vyjde ako komiks

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Americký spisovateľ a novinár Chuck Palahniuk vydá pokračovanie románu Klub bitkárov ako komiks. Ako prezradil samotný autor, desaťdielna publikácia vyjde vo vydavateľstve Dark Horse Comics v máji budúceho roka. O ilustrácie sa postará Cameron Stewart. Príbeh pokračovania sa má odohrávať pred aj po udalostiach z pôvodnej knihy z roku 1996. Hlavnú postavu zobrazí ako manžela problematickej Marly Singer a otca deväťročného Juniora. "Prvá kniha bola tirádou proti otcom - všetkým, čo som si myslel, že môj otec neurobil v kombinácii s tým, čo hovorili moji rovesníci o svojich otcoch. Teraz, keď som vo veku, ktorý mal môj otec, keď som naňho nadával, mám potrebu pozrieť sa na to z pohľadu otcov," vyjadril sa Palahniuk o pripravovanej knihe. Päťdesiatdvaročný spisovateľ tiež priniesol vysvetlenie o pôvode postavy Tylera Durdena. "Tyler je niečo, čo tu bolo možno celé storočia a nie len anomália, ktorá vznikla v mysli hlavnej postavy," povedal Palahniuk. Hoci Palahniuk napísal niekoľko románov a poviedok, najviac ho preslávil teraz už kultový román Klub bitkárov, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania v réžii Davida Finchera. V rovnomennom filme z roku 1999 si zahrali Edward Norton, Brad Pitt a Helena Bonham Carter. V roku 2000 snímku nominovali na Oscara za zvukové efekty.

logo Pokračovanie Klubu bitkárov vyjde ako komiks

Riaditeľ DreamWorks Animation získa Národnú medailu umení

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - V pondelok 28. júla sa v Bielom dome uskutoční slávnosť, na ktorej americký prezident Barack Obama ocení osobnosti z oblasti kultúry, umenia a humanitných vied. Za prínos v roku 2013 udelí spolu dvanásť Národných medailí umení a desať Národných medailí za humanitné vedy. Jedným z ocenených, ktorým Obama odovzdá Národnú medailu umení, bude producent a riaditeľ spoločnosti DreamWorks Animation Jeffrey Katzenberg. Šesťdesiattriročný producent animovaných filmov ako Princ Egyptský (1998), El Dorado (2000), Shrek (2001), Shrek 2 (2004) či Príbeh žraloka (2004), sa stane vôbec prvým oceneným človekom z filmového priemyslu, ktorý sa priamo nepodieľa na nakrúcaní snímok. Minulý rok toto ocenenie získal režisér, producent a scenárista George Lucas. Rovnakej pocty sa okrem Katzenberga dostane aj spisovateľkám Julii Alvarez a Maxine Hong Kingston, Brooklynskej hudobnej akadémii, mecenáške Joan Harris, tanečníkovi a choreografovi Billovi T. Jonesovi, skladateľovi Johnovi Kanderovi, dokumentaristovi Albertovi Mayslesovi, hudobníčke Linde Ronstadt, architektom Todovi Williamsovi a Billie Tsien a vizuálnemu umelcovi Jamesovi Turrellovi. Národné medaily za humanitné vedy dostanú okrem iných napríklad literárny kritik M. H. Abrams, historik David Brion Davis, producent a režisér Stanley Nelson či rozhlasová moderátorka Diane Rehm.

logo Riaditeľ DreamWorks Animation získa Národnú medailu umení

Basement Jaxx zverejnili klip k piesni Never Say Never

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Britské elektronicko-tanečné duo Basement Jaxx zverejnilo videoklip k singlu Never Say Never. Dej novinky sa zameriava na tím vedcov, ktorí konštruujú robota predvádzajúceho tanec známy ako twerking. Skladba Never Say Never, na ktorej sa podieľal aj hudobník ETML, sa bude nachádzať na albume Junto. Formácia plánuje nový štúdiový počin vydať 25. augusta. Z nahrávky pochádzajú aj single Back 2 the Wild, What a Difference Your Love Makes a Unicorn, pričom štúdiovka ponúkne dovedna 13 piesní. Simon Ratcliffe a Felix Buxton sa začali tanečnej hudbe venovať v prvej polovici 90. rokov minulého storočia, keď pod názvom Basement Jaxx usporadúvali akcie v londýnskych kluboch. Video: Basement Jaxx a ETML - Never Say Never Debutový album Remedy vydali v roku 1999 a dosiaľ naň nadviazali ďalšími piatimi štúdiovkami: Rooty (2001), Kish Kash (2003), Crazy Itch Radio (2006), Scars (2009) a Zephyr (2009), pričom za Kish Kash získali cenu Grammy. V rokoch 2002 a 2004 si na konto pripísali aj BRIT Awards. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Red Alert, Rendez-Vu, Romeo, Where's Your Head At?, Good Luck alebo Oh My Gosh (feat. Lisa Kekaula).

logo Basement Jaxx zverejnili klip k piesni Never Say Never

Pamätný strom Georgea Harrisona zničili chrobáky

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Zosnulý britský hudobník George Harrison bude mať v Los Angeles nový strom, ktorý zasadia na jeho počesť. Ten predchádzajúci, ktorý rástol v Griffith Parku od roku 2004, totiž zničili chrobáky. Pod ihličnanom, ktorý meral vlani viac ako tri metre, sa nachádza aj pamätná tabuľa. Na nej spomínajú na bývalého člena už nefungujúcej kapely The Beatles, ktorý sa tiež rád venoval záhrade, ako na "veľkého filantropa, ktorý sa dotkol sveta ako umelec, hudobník a záhradkár". Kedy zasadia nový strom, však zatiaľ nie je známe. Video: George Harrison-Give Me Love George Harrison sa narodil 25. februára 1943 v Liverpoole. S legendárnymi The Beatles vydal nahrávky ako Please Please Me (1963), With The Beatles (1963), A Hard Day's Night (1964), Beatles For Sale (1964), Help! (1965), Rubber Soul (1965), Revolver (1966), Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967), The Beatles (1968), Abbey Road (1969) či Let It Be (1970). Neskôr odštartoval sólovú kariéru, pričom vydal dvanásť radových štúdioviek. S formáciou Traveling Wilbury, v ktorej pôsobili aj Bob Dylan, Jeff Lynne, Roy Orbison a Tom Petty, nahral počiny ako Traveling Wilburys Vol. 1 (1988) alebo Traveling Wilburys Vol. 3 (1990). Hudobník, ktorého americký dvojtýždenník Rolling Stone zaradil na 11. miesto v rebríčku 100 najlepších gitaristov všetkých čias, podľahol 29. novembra 2001 v Los Angeles rakovine. Dožil sa 58 rokov.

logo Pamätný strom Georgea Harrisona zničili chrobáky

Vo veku 40 rokov zomrel trubkár Martin Ďurdina

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Vo veku 40 rokov dnes predpoludním v Bratislave zomrel slovenský trubkár Martin Ďurdina. Známy hudobník, ktorý by 11. septembra oslávil 41. narodeniny, posledný raz vydýchol v dôsledku infarktu. Smutnú správu pre agentúru SITA potvrdil kolega zosnulého muzikanta Erik Rothenstein. Martin Ďurdina študoval v rokoch 1986 až 1992 na Konzervatóriu v Bratislave. Spolu s Pavlom Šuškom, Martinom Gašparom a Marcelom Buntajom tvoril Bratislavské jazzové kvarteto. Bol tiež členom Orchestra Pavla Zajáčka či Kvarteta Stana Herku. Informácie pochádzajú z webstránky www.jazz.sk.

logo Vo veku 40 rokov zomrel trubkár Martin Ďurdina

Kino Lumiere uvedie dokument o spevákovi Nickovi Caveovi

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Bratislavské Kino Lumiere premietne v predpremiére dokument o austrálskom spevákovi Nickovi Caveovi s názvom Nick Cave: 20 000 dní na Zemi. Špeciálna predpremiéra sa uskutoční v stredu 23. júla o 20:30 v rámci cyklu Music & Film. Dokument zachytávajúci 20-tisíci deň hudobníka na Zemi uvedie dramaturg cyklu Miro Ulman. Snímka prináša univerzálne témy Dokument Nick Cave: 20 000 dní na Zemi zobrazuje austrálskeho speváka, textára, básnika a herca Nicka Cavea od ranného zvonenia budíka až po večernú prechádzku na pláži po koncerte. "Neprináša vážny ani oslavný portrét uznávaného hudobníka. Jeho tvorcov oveľa viac zaujímali univerzálne témy, vrátane smrti, našich vymedzených dní na Zemi a toho, ako ich žijeme," povedal o snímke Miro Ulman. "Humor, s akým režisérska dvojica Iain Forsyth a Jane Pollard k téme pristupujú, vopred úplne vylučuje akúkoľvek pompéznosť. Na ich veľkú radosť na túto hru okamžite pristúpil i strihač Jonathan Amos, ktorý dokázal vyzdvihnúť komediálne momenty snímky," dodal. Vo filme okrem Cavea vystupujú aj tri osobnosti, ktoré v jeho živote hrajú významnú úlohu. Britský herec Ray Winston z filmu Vražedný návrh (2005), ktorý nakrútil John Hillcoat podľa scenára Nicka Cavea, nemecký hudobník Blixa Bargeld z pôvodnej zostavy kapely Nick Cave & the Bad Seeds a austrálska speváčka a herečka Kylie Minogue, s ktorou Cave v roku 1996 naspieval svoj najúspešnejší singel Where The Wild Roses Grow. Video: Nick Cave - 20 000 Days on Earth Dôverné zachytenie procesu tvorby Dokument obsahuje aj archívne zábery zo skúšobní a nahrávacích štúdií, zábery z príprav jeho zatiaľ posledného albumu Push the Sky Away (2013) a osobný Caveov komentár vysvetľujúci jeho pohľad na svet a životnú filozofiu. Film Nick Cave: 20 000 dní na Zemi na zázname dvadsiatich štyroch hodín v živote rockovej hviezdy prináša dôverné zachytenie procesu umeleckej tvorby na pozadí kombinácie reality a fikcie. Režisérske duo Iain Forsyth a Jane Pollard ho nakrútilo ako celovečerný režijný debut po siedmich rokoch intenzívnej spolupráce s Nickom Caveom. Film tento rok získal ceny za réžiu a strih na festivale Sundance. Vstupenky na film si môžu záujemcovia a záujemkyne kúpiť v pokladni Kina Lumiere alebo v sieti Ticketportal v cene 5 eur. V deň projekcie po 15:00 budú lístky v predaji už len v Kine Lumiere za 6 eur. Nick Cave je známy predovšetkým ako hudobník, no je tiež scenáristom, spisovateľom a príležitostným hercom. Kapelu Nick Cave and the Bad Seeds založil v roku 1983 po rozpade jeho skupiny The Birthday Party a má s ňou na konte 15 štúdiových albumov. Cave svoju prvú knihu, kolekciu krátkych hier a textov King Ink, vydal v roku 1988. O niekoľko rokov vyšlo aj pokračovanie King Ink II (1997). Jeho debutový román And the Ass Saw the Angel (1989) vyšiel v českom preklade pod názvom A uzřela oslice anděla. Svoje zatiaľ posledné literárne dielo The Death of Bunny Munro (v slovenskom preklade Smrť Bunnyho Munroa) vydal Cave v roku 2009. Ako scenárista sa podieľal na filmoch Ghosts... of the Civil Dead (1988), Zem bez zákona (2012) a spomínanej snímke Vražedný návrh (2005). Video: Nick Cave & The Bad Seeds - Higgs Boson Blues Informácie pochádzajú od tlačovej tajomníčky Slovenského filmového ústavu Simony Nôtovej a z archívu agentúry SITA.

logo Kino Lumiere uvedie dokument o spevákovi Nickovi Caveovi

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Recept dňa

Linecké orechy

250 g hladkej múky
140 g masla
90 g práškového cukru
2 žĺtky
trocha postrúhanej citrónovej kôry
1 PL citrónovej šťavy
½ PL vanilkového cukru
orechy na ozdobenie

Citrónový sneh:
150 g práškového cukru
1 bielok
1 ČL citrónovej šťavy

Z múky, masla, cukru, zo žĺtkov, z postrúhanej citrónovej kôry, citrónovej šťavy a vanilkového cukru vymieste cesto, ktoré nechajte odpočívať na chladnom mieste 30 minút. Potom ho rozdeľte na niekoľko menších kúskov, ktoré postupne vyvaľkajte na hrúbku 0,5 cm, povykrajujte kolieska, poukladajte ich na vymastený plech, na každé koliesko nastriekajte pomocou vrecúška malé kôpky citrónového snehu. do stredu zapichnite polovicu orecha a upečte do svetloružova.

Citrónový sneh: Z cukru, bielka a citrónovej šťavy ušľahajte tuhý sneh.

Dobrá rada

Limonáda

2 litrovú kolu naliať do výlevky na noc a začne odtekať. ¼ litra limonády naliať do WC a nechať pôsobiť. Ľubovolnou limonádou natrieť hrdzavé skrutky. ¼ litra limonády naliať do WC a nechať pôsobiť. Plechovku koly naliať na stehno a bude šťavnaté. Odstráni žuvačku z vlasov.

Stavebník

ROZHODUJÚCE FAKTORY PRI VÝBERE KOTLA AKO ZDROJA TEPLA

Stanovenie koncepcie zdroja tepla vyžaduje nevyhnutnú spoluprácu hlavného inžiniera projektu, projektanta ústredného vykurovania a investora.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang