martin.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Martin

Kultúra

Jennifer Lawrence je opäť najlepšie zarábajúcou herečkou

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Louisville si pripísala na konto 46 miliónov dolárov. BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Najlepšie zarábajúcou herečkou podľa magazínu Forbes je druhý rok po sebe Jennifer Lawrence, ktorá v období od 1. júna 2015 do 1. júna 2016 zarobila 46 miliónov dolárov (v prepočte takmer 40,6 milióna eur). Dvadsaťšesťročná rodáčka z Louisville, ktorá sa vlani umiestnila na prvej priečke s 52 miliónmi dolárov, vďačí za tohtoročné prvenstvo predovšetkým hlavným úlohám v snímke Hry o život: Drozdajka 2 (2015) a pripravovanom sci-fi Passengers. Redaktori magazínu Forbes po minulom roku znova zahrnuli do rebríčka aj neamerické herečky. Jednou z nich je opäť Číňanka Bingbing Fan, ktorá je so zárobkom 17 miliónov dolárov (takmer 15 miliónov eur) na piatom mieste. Nováčikom rebríčka sa stala Indka Deepika Padukone, ktorá sa s 10 miliónmi dolárov (približne 8,8 milióna eur) dostala na desiatu priečku, a na šiestom mieste je so 16,5 miliónmi dolárov (viac než 15,5 milióna eur) Juhoafričanka Charlize Theron, ktorá má aj americké občianstvo. Druhá priečka patrí Melisse McCarthy, ktorá si v sledovanom období pripísala na konto 33 miliónov dolárov (29,1 milióna eur), a na trojke je Scarlett Johansson s 25 miliónmi dolárov (zhruba 22 miliónov eur), čím si obe herečky vymenili minuloročné pozície. Štvrté miesto obsadila Jennifer Aniston, ktorá zarobila 21 miliónov dolárov (vyše 18,5 milióna eur). Rebríček najlepšie zarábajúcich herečiek podľa magazínu Forbes: 1. Jennifer Lawrence – 46 miliónov dolárov 2. Melissa McCarthy – 33 miliónov dolárov 3. Scarlett Johansson – 25 miliónov dolárov 4. Jennifer Aniston – 21 miliónov dolárov 5. Bingbing Fan – 17 miliónov dolárov 6. Charlize Theron – 16,5 milióna dolárov 7. Amy Adams – 13,5 milióna dolárov 8. Julia Roberts – 12 miliónov dolárov 9. Mila Kunis – 11 miliónov dolárov 10. Deepika Padukone – 10 miliónov dolárov Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.forbes.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Jennifer Lawrence je opäť najlepšie zarábajúcou herečkou

Tomáš Klus vystúpi 17. novembra v Žiline

Muzikant sa predstaví v rámci koncertnej šnúry Recyklus Tour.BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Český spevák a hudobník Tomáš Klus vystúpi 17. novembra v Žiline. Tridsaťročný interpret pridal koncert k Recyklus Tour, počas ktorého sa predstaví aj 19. novembra v Poprade, o deň neskôr v Košiciach, 22. novembra v Trenčíne a 23. novembra v Bratislave. "Nesmierne nás teší záujem fanúšikov o vystúpenia Tomáša Klusa na Slovensku, preto by sme radi vyhoveli čo najväčšiemu počtu z nich a chceli by sme ho priblížiť na čo najviac dostupných miest. Aj preto sme sa rozhodli k plánovaným Košiciam, Popradu, Trenčínu a Bratislave pridať aj Žilinu," povedal Branislav Holička z agentúry Trio Production, ktorá organizuje slovenskú časť turné Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny. Počas koncertov odznejú aj skladby, ktoré prostredníctvom hlasovania vybrali fanúšikovia a fanúšičky. Medzi dvanástimi piesňami sú napríklad Nina, Chybíš mi, Sibyla, Jsem alebo Přeju Ti. Zaznejú tiež obľúbené piesne samotných muzikantov a tiež singel. Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast. Debutoval albumom Cesta do záhu(d)by (2008) a nasledovali nahrávky Hlavní uzávěr splínu (2009), Racek (2011), Proměnamě (2014) a Anat život není (2015). Medzi jeho známe piesne patria napríklad aj Pocity, Navěky či Pánubohudooken. Taktiež slávil úspechy so skladbou Cesta, ktorú nahral s kapelou Kryštof. Zahral si napríklad v snímke Traja bratia (2014). Informácie pochádzajú od Danky Šoporovej zo spoločnosti Access Production a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Tomáš Klus vystúpi 17. novembra v Žiline

Davidovi Bowiemu odhalili v Berlíne pamätnú tabuľu

Zosnulý anglický spevák v meste býval v 70. rokoch minulého storočia a nahral tam tri albumy.BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) - V Berlíne dnes odhalili pamätnú tabuľu zosnulému anglickému spevákovi Davidovi Bowiemu, ktorý v niekdajšej západnej časti mesta v 70. rokoch minulého storočia strávil niekoľko rokov počas nahrávania troch štúdiových albumov. Informovala o tom agentúra DPA. Porcelánovú dosku slávnostne osadili na priečelí obytného bloku v štvrti Schöneberg na ulici Hauptstrasse, kde Bowie v rokoch 1976-78 zdieľal byt s americkým punkrockovým hudobníkom Iggym Popom. Rodák z Londýna sa do Západného Berlína presťahoval so zámerom zbaviť sa heroínovej závislosti. Tabuľa pripomína, že legendárny muzikant vytvoril v tom čase v meste tri albumy: Low (1977), "Heroes" (1977) a Lodger (1979), ktoré sú známe aj ako takzvaná berlínska trilógia. Albumy nahral v štúdiu Hansa, neďaleko bývalého Berlínskeho múru. Na pamätnej tabuli je uvedený aj verš z Bowieho skladby Heroes: "We can be heroes, just for one day" (v preklade Môžeme byť hrdinami, hoci len na jeden deň, pozn. red.). Pieseň odráža ducha doby studenej vojny a podľa berlínskeho starostu Michaela Müllera sa stala "hymnou vtedajšieho rozdeleného mesta". Spevák bol "symbolom kozmopolitnej a tolerantnej atmosféry mesta", uviedol starosta pri odhaľovaní plakety. Podľa neho hudobník priblížil túto kultúrnu metropolu množstvu ľudí po celom svete. Odkazy na berlínsky pobyt možno nájsť v texte k Bowieho skladbe "Where Are We Now" z jeho predposledného albumu The Next Day (2013). David Bowie, vlastným menom David Robert Jones, sa narodil 8. januára 1947 a patril k najvýznamnejším hudobníkom v dejinách. Oceňované je najmä jeho novátorstvo zo 70. rokov, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či spomínané "Heroes". Na konte má 26 sólových štúdioviek. Podarilo sa mu získať dve Grammy, vrátane ceny za celoživotné dielo, alebo štyri BRIT Awards, vrátane ceny za prínos britskej hudbe a BRITs Icon Award. V roku 2002 ho BBC označila za 29. najvýznamnejšieho Brita v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 vyhlásil za 39. najlepšieho interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy. Okrem hudby sa venoval aj herectvu, zahral si napríklad vo filmovej adaptácii spomínaného Tevisovho románu z roku 1976. Zomrel 10. januára vo veku 69 rokov na rakovinu. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Davidovi Bowiemu odhalili v Berlíne pamätnú tabuľu

Prince mal v dome iné lieky, než sa polícia domnievala

Chemické testy ukázali, že niektoré z tabliet, ktoré mali podľa označenia obsahovať hydrokodón a paracetamol, mali v sebe v skutočnosti omnoho silnejší opioid fentanyl. BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) - Niektoré z tabliet, ktoré našli vyšetrovatelia v sídle zosnulého amerického speváka Princea, obsahovali silný syntetický opioid fentanyl, pričom však boli označené ako iné, slabšie lieky. Prince zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov, pričom podľa výsledkov pitvy bolo príčinou práve neúmyselné predávkovanie sa fentanylom. Ako pre agentúru Associated Press uviedol nemenovaný vyšetrovateľ, v jednej fľaštičke našli približne dvadsať tabliet, ktoré mali podľa označenia obsahovať hydrokodón a paracetamol, keď však spravili ich chemický rozbor, zistili, že minimálne jedna z nich obsahuje namiesto toho fentanyl. V iných tabletách zas objavili oxykodón, kodeín, lidokain či U-4770, čo je syntetická látka osemkrát silnejšia než morfium. Pri pitve však nezisťovali jej prítomnosť v tele, keďže ide o relatívne novú látku. Okrem toho našli fľaštičku s desiatimi tabletami oxykodónu, ktoré boli predpísané na inú osobu. Mnohé z týchto liekov mal Prince pri sebe 15. apríla, keď jeho lietadlo smerujúce z Atlanty do Minnesoty muselo núdzovo pristáť v Illinois, kde ho nakrátko hospitalizovali pre podozrenie z predávkovania. Testy krátko pred hudobníkovou smrťou neobjavili prítomnosť fentanylu, z čoho vyplýva, že túto látku neužíval dlhodobo, ale pravdepodobne užil niekedy počas posledných 24 hodín svojho života smrteľnú dávku. Vyšetrovatelia momentálne zisťujú, ako sa Prince k týmto liekom dostal, keďže počas dvanástich mesiacov pred smrťou mu v Minnesote nepredpísali žiadne lieky zo zoznamu kontrolovaných látok, medzi ktoré patria aj fentanyl či oxykodón. Prince , celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r\'n\'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Prince mal v dome iné lieky, než sa polícia domnievala

Chiki liki tu-a predstavili koncept nového albumu

Pripravovaná novinka 3x4=13 bude bonusom k vlaňajšej štúdiovke Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., pričom po jej vydaní kapela absolvuje turné. BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská kapela Chiki liki tu-a oznámila, že jej pripravovaný nový album s názvom 3x4=13 bude bonusom k jej ostatnej štúdiovke Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. (2015). Novinka, ktorá vyjde 10. októbra, bude obsahovať skladby upravené pre big band, coververzie piesní iných interpretov a live nahrávky. "Je to špeciálny projekt, urobený trochu inak. Väčšinou sa to v kapitalistických krajinách robí bežne, keď sa podarí nejaká platňa, tak potom prichádzajú veci, ktoré na ňu priamo aj nepriamo nadväzujú. Urobí sa bonusový album s nahrávkami, ku ktorým sa ľudia viac-menej nemajú šancu dostať, alebo vyšli niekde inde na úplne iných projektoch. Ani my ich nemáme vydané, hoci sme ich dávno nahrali, a to je nám ľúto, lebo už to za chvíľu všetko pôjde do šrotu," uviedol spevák a basgitarista skupiny Martin Višňovský. Album 3x4=13 bude obsahovať tri kategórie piesní. Live nahrávky budú spestrením celej kolekcie a opäť plné vtipných príbehov. Zatiaľ je známe, že nebude chýbať záznam z Budapešti a ďalších miest. Skupina vybrala štyri koncertné nahrávky, ktoré dosiaľ neboli zverejnené. "Ďalšia časť albumu budú coververzie toho, čo si my myslíme, že si zaslúži pozornosť. Sú to kapely, ktoré máme veľmi radi, a ľudia o niektorých skladbách alebo vôbec o týchto kapelách netušia, že existujú, respektíve niektoré z nich už nehrajú. Ale my sme ich mali radi a vypýtali sme si od nich dovolenie nahrať tieto pesničky nanovo," vysvetlil Višňovský. Kolekciu dopĺňajú piesne z dielne Chiki liki tu-a upravené pre big band, čiže s veľkou dychovou sekciou. "To už je úplný bonus. Sú to ďalšie štyri skladby, ktoré v tejto úprave nikto nikdy nemohol počuť. My sami sme ich takto nepočuli, takže aj my sa z toho veľmi tešíme," povedal Višňovský. Kapela touto nahrávkou žije v ostatných týždňoch až natoľko, že sa Martin Višňovský pred pár dňami pozabudol priamo na pódiu a takmer prezradil, ako to bude znieť. "Keď si tvoj mozog zapamätá nejakú melódiu, ktorá sa ti páči, aj keď si ju nikdy pred tým nepočul, zrazu sa ti zjaví. A keď to hráš naživo, už by si to aj chcel ľuďom prezradiť, ale ešte nemôžeš. Hlavne preto, že hlasom nevieš zahrať dychové nástroje, teda aspoň ja to neviem. Čiže to zatiaľ nechceme komplikovať a hráme to po starom," prezradil. Skupina k novinke spustí 1. septembra crowdfundingovú kampaň. "Urobíme to práve preto, že po dobrých skúsenostiach, ktoré s týmto máme, je to tá najčistejšia forma, kedy nemusíš nejako extrémne obchádzať partnerov a zháňať priame peniaze, aj keď Pán Boh zaplať za to, že sa nám to niekedy podarí. Sme vďační našim fanúšikom, že sa vďaka ich podpore môžeme nerušene venovať prípravám albumu a turné, ktoré sa začne 14. októbra a skončí po osemnástich zastávkach koncom novembra." dodal na záver. Chiki liki tu-a vznikli v 90. rokoch v Prešove. Doteraz vydali nahrávky Nezatváraj Milan dvere (1998), Budeš musel vlasy na blond prefarbil (2000), Kysak (2002), Choďte sa hrať pred vlastný vchod (2003), Dvojkilometrový jeleň (2005) a spomínanú Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. (2015). Na konte majú hity ako Laska moja de si, Ďakujem, Kristina či Monte Carlo (...v šušťakoch). V kapele okrem Martina Višňovského pôsobia aj Ľuboslav Petruška (gitara) a Tomáš Višňovský (bicie). Informácie pochádzajú od PR manažéra Chiki liki tu-a Eda Kopčeka a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Chiki liki tu-a predstavili koncept nového albumu

Deluxe edícia novinky od Britney Spears ponúkne 17 skladieb

Album Glory, z ktorého pochádzajú piesne ako Private Show, Make Me... (feat. G-Eazy), Clumsy a Do You Wanna Come Over?, vyjde 26. augusta. BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Britney Spears zverejnila tracklist deluxe edície očakávaného albumu Glory, ktorá bude obsahovať 17 skladieb. Bude teda o päť piesní bohatšia ako jej základná verzia. Tridsaťštyriročná interpretka o tom informovala prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. Album vyjde 26. augusta. Rodáčka z mesta McComb v Mississippi z nahrávky už ponúkla pieseň Private Show, ktorej časť je zároveň súčasťou reklamného spotu na jej rovnomenný parfum, či singel Make Me... (feat. G-Eazy) spolu s videoklipom a skladby Clumsy a Do You Wanna Come Over?. Britney Jean Spears sa na celom svete preslávila po vydaní debutového albumu ...Baby One More Time (1999). Nasledovali nahrávky Oops!... I Did It Again (2000), Britney (2001), In The Zone (2003), Blackout (2007), Circus (2008), Femme Fatale (2011) a Britney Jean (2013), pričom všetky okrem Blackout a Britney Jean sa dostali na prvé miesto amerického rebríčka Billboard 200. Na konte má hity ako ...Baby One More Time, (You Drive Me) Crazy, Oops!... I Did It Again, Lucky, Stronger, Me Against The Music, Toxic, Piece Of Me, Gimme More, Womanizer, Hold It Against Me alebo Till The World Ends. V roku 2002 si zahrala Lucy Wagner vo filme Crossroads a objavila sa aj v snímke Austin Powers v Zlatom úde. O šesť rokov neskôr stvárnila Abby v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 - 2014). Tracklist deluxe edície albumu Britney Spears - Glory: 01 Invitation 02 Make Me... (feat. G-Eazy) 03 Private Show 04 Man On The Moon 05 Just Luv Me 06 Clumsy 07 Do You Wanna Come Over? 08 Slumber Party 09 Just Like Me 10 Love Me Down 11 Hard To Forget Ya 12 What You Need 13 Better 14 Change Your Mind 15 Liar 16 If I\'m Dancing 17 Coupure Électrique Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Deluxe edícia novinky od Britney Spears ponúkne 17 skladieb

Zomrel Lou Pearlman, ktorý stál za vznikom Backstreet Boys

Šesťdesiatdvaročný hudobný producent a manažér skonal vo väzení, kde si odpykával 25-ročný trest odňatia slobody za finančné podvody. BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) - Vo veku 62 rokov skonal v piatok americký hudobný producent a manažér Lou Pearlman, ktorý stál za vznikom viacerých úspešných chlapčenských formácií ako Backstreet Boys či \'N Sync. Pearlman skonal vo väzení, kde si odpykával 25-ročný trest odňatia slobody za finančné podvody. Informovali o tom predstavitelia Federal Bureau of Prisons, ktorý však neoznámili príčinu úmrtia. Louis Jay Pearlman sa narodil 19. júna 1954 v New Yorku, pričom jeho bratrancom je hudobník Art Garfunkel. V 90. rokoch založil hudobné vydavateľstvo Trans Continental Records a vytvoril spomínanú skupinu Backstreet Boys, ktorá je historicky komerčne najúspešnejšou chlapčenskou formáciou. Neskôr stál aj za vznikom ďalších skupín ako \'N Sync, O-Town, LFO, Take 5, Natural, US5 či Innosense, v ktorej krátko pôsobila aj Britney Spears. V roku 2000 však členovia Backstreet Boys zažalovali Pearlmana z podvodu, pričom neskôr tak spravili tiež ďalšie skupiny ako aj Aaron Carter, mladší brat Nicka Cartera z Backstreet Boys. V roku 2006 potom vyšetrovatelia zistili, že Pearlman presvedčil viacerých podnikateľov, aby investovali celkovo 300 miliónov dolárov do spoločností, ktoré v skutočnosti neexistovali. Pearlman po tomto odhalení utiekol do Indonézie, kde ho však v roku 2007 zatkli. O rok neskôr sa k obvineniam priznal a následne ho odsúdili na 25 rokov väzenia. Sudca mu však dal možnosť skrátiť si trest tým, že ukradnuté peniaze vráti, pričom za každý milión dolárov by sa mu trest skrátil o jeden mesiac. Pearlman však nikdy žiadne peniaze nevrátil. V roku 2010 utrpel vo väzení cievnu mozgovú príhodu, po ktorej sa jeho zdravotný stav ďalej zhoršoval. Okrem toho trpel aj cukrovkou. Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.people.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel Lou Pearlman, ktorý stál za vznikom Backstreet Boys

Frank Ocean vydal nový album

Spevákova druhá štúdiovka s názvom Blond sa dostala do predaja deň po tom, ako 28-ročný člen kolektívu Odd Future Wolf Gang Kill Them All zverejnil vizuálny album Endless. BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) - Americký spevák a rapper Frank Ocean vydal v sobotu svoju druhú štúdiovku s názvom Blond. Spravil tak iba deň po tom, ako bez ohlásenia zverejnil vizuálny album Endless. Nahrávka Blond, ktorej pôvodný názov bol Boys Don\'t Cry, vyšla v dvoch edíciách, pričom fyzická verzia obsahuje dvanásť skladieb, zatiaľ čo tá digitálna až sedemnásť. Na novinke sa podieľali napríklad Beyoncé, André 3000, Kendrick Lamar, 88-Keys, Rick Rubin či Pharrell Williams. Dvadsaťosemročný interpret krátko pred vydaním albumu predstavil videoklip k piesni Nikes, ktorá sa nachádza iba na digitálnej verzii. Christopher Francis "Frank" Ocean je členom hip-hopového kolektívu Odd Future Wolf Gang Kill Them All, s ktorým vydal v roku 2012 debutový album The OF Tape Vol. 2. Jeho prvým sólovým počinom bol mixtape Nostalgia, Ultra (2011). O rok neskôr vydal štúdiovku Channel Orange, ktorá sa v americkom i britskom rebríčku dostala na druhé miesto. Nahrávka je podľa kritikov z magazínu Billboard najlepším albumom roka 2012 a získala tiež Grammy v kategórii Najlepší súčasný urban album. Ďalšiu Grammy si Ocean vyslúžil vďaka hosťovaniu v skladbe No Church In The Wild dvojice Kanye West a Jay Z. Tracklist fyzickej verzie albumu Frank Ocean - Blond: 01 Pretty Sweet 02 Mitsubishi Sony 03 Ivy 04 Pink + White f. Beyoncé 05 Solo 06 Easy 07 Skyline To f. Kendrick Lamar 08 Nights 09 White Ferrari 10 Seigfried 11 Godspeed f. Kim Burrell 12 Futura Free Tracklist digitálnej verzie albumu Frank Ocean - Blond: 01 Nikes 02 Ivy 03 Pink + White f. Beyoncé 04 Be Yourself 05 Solo 06 Skyline To f. Kendrick Lamar 07 Self Control 08 Good Guy 09 Nights 10 Solo (Reprise) f. André 3000 11 Pretty Sweet 12 Facebook Story f. Sebastian 13 Close To You 14 White Ferrari 15 Seigfried 16 Godspeed f. Kim Burrell 17 Futura Free Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Frank Ocean vydal nový album

Metallica vydá v novembri nový štúdiový album

Pôjde o prvý album, ktorý skupina vydá vo svojom vlastnom nezávislom hudobnom vydavateľstve Blackened Recordings.BRATISLAVA/LOS ANGELES 19. augusta (WebNoviny.sk) - Americká heavymetalová skupina Metallica vydá 18. novembra dvojalbum Hardwired…To Self-Destruct. Nahrávka bude trvať v základnej verzii približne 80 minút, bude obsahovať dvanásť skladieb, z ktorých už muzikanti predstavili prvý singel Hardwired aj s čiernobielym videoklipom. Deluxe edícia štúdiovky bude obsahovať o jeden disk navyše a bude tiež súčasťou špeciálneho box setu s bonusovým materiálom. Hardwired…To Self-Destruct sa dostane na trh na CD, vinyle i v digitálnej podobe. Na produkcii pracovali členovia kapely James Hetfield a Lars Ulrich spolu s Gregom Fidelmanom, ktorý sa podieľal aj na predchádzajúcom albume kapely s názvom Death Magnetic (2008). Hudobníci plánujú podporiť očakávanú novinku aj na turné. Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles a momentálne jej zostavu okrem spomínaných členov tvoria aj gitarista Kirk Hammett a basgitarista Robert Trujillo. Debutovali v roku 1983 albumom Kill \'Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), ...And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003) a spomínaná Death Magnetic. Okrem toho majú na konte aj spoločný album s Louom Reedom s názvom Lulu (2011). V roku 2013 kapela zverejnila snímku Metallica: Through The Never, ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí, a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Dane DeHaan. Tracklist albumu Metallica - Hardwired…To Self-Destruct: Disk 1: 01 Hardwired 02 Atlas, Rise! 03 Now That We’re Dead 04 Moth Into Flame 05 Am I Savage? 06 Halo On Fire Disk 2: 01 Confusion 02 Dream No More 03 ManUNkind 04 Here Comes Revenge 05 Murder One 06 Spit Out The Bone Disk 3 (deluxe edície): 01 Lords Of Summer 02 Riff Charge (Riff Origins) 03 N.W.O.B.H.M. A.T.M. (Riff Origins) 04 Tin Shot (Riff Origins) 05 Plow (Riff Origins) 06 Sawblade (Riff Origins) 07 RIP (Riff Origins) 08 Lima (Riff Origins) 09 91 (Riff Origins) 10 MTO (Riff Origins) 11 RL72 (Riff Origins) 12 Frankenstein (Riff Origins) 13 CHI (Riff Origins) 14 X Dust (Riff Origins) Informácie pochádzajú z webstránky metallica.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Metallica vydá v novembri nový štúdiový album

Austrálska kapela INXS zvažuje návrat na hudobnú scénu

V súčasnosti pripravujú muzikál s piesňami kapely a tiež dokument o zosnulom spevákovi formácie Michaelovi Hutchencovi.BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) - Austrálska rocková kapela INXS zvažuje návrat na hudobnú scénu. V rozhovore pre spoločnosť News Corp Australia to prezradil gitarista Tim Farriss, ktorý uviedol, že muzikanti by radi začali pracovať na novej tvorbe. Formácia vydala posledný radový album Switch v roku 2005. Po ňom nasledoval tribute album Original Sin (2010). "Myslím si, že Switch bol výborný album. Ukázal, že skladateľské možnosti Andrewa a celej kapely sú stále úžasné," uviedol 59-ročný muzikant. V súčasnosti pripravujú muzikál s piesňami kapely a tiež dokument o zosnulom spevákovi formácie Michaelovi Hutchencovi. Kapela INXS vznikla v roku 1977. Pôsobili v nej bratia Andrew, Jon a Tim Farrissovci, Garry Gary Beers, Kirk Pengilly a Michael Hutchence, ktorý sa novembri 1997 obesil v hotelovej izbe v Sydney. Medzi najväčšie hity INXS patria skladby ako Original Sin, Need You Tonight, What You Need, Suicide Blonde, Mystify, Devil Inside, Disappear, Beautiful Girl či Never Tear Us Apart. Na celom svete predali približne 45 miliónov nahrávok. Skupina ukončila činnosť v roku 2012. Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Austrálska kapela INXS zvažuje návrat na hudobnú scénu

Kaiser Chiefs zverejnili skladbu Hole In My Soul

Pieseň je ďalšou ukážkou z albumu Stay Together, ktorý skupina plánuje uviesť na trh 7. októbra. BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) - Anglická indierocková kapela Kaiser Chiefs zverejnila skladbu Hole In My Soul. Na produkcii pracoval Brian Higgins, o mix sa postaral Serban Ghenea. Novinka sa bude nachádzať na albume Stay Together, ktorý formácia plánuje vydať 7. októbra. Nahrávka bude obsahovať celkovo jedenásť skladieb, z ktorých už muzikanti predstavili aj singel Parachute spolu s videoklipom. Na albume sa podieľali aj MNEK a Wayne Hector, ktorý spolupracoval napríklad s One Direction. Kaiser Chiefs vznikli v roku 2000 pod názvom Parva a neskôr začali pôsobiť pod súčasným menom. Formáciu tvoria Ricky Wilson (spev), Andrew White (gitara), Simon Rix (basgitara), Nick Baines (klávesy) a Vijay Mistry (bicie). V roku 2005 vydali úspešný debutový album Employment, za ktorý získali nomináciu na prestížnu Mercury Prize. Nasledovali štúdiovky Yours Truly, Angry Mob (2007), Off With Their Heads (2008) a The Future Is Medieval (2011). Posledná menovaná vyšla neskôr v USA v reedícii pod názvom Start The Revolution Without Me (2012). Predvlani uviedli na trh štúdiovku Education, Education, Education & War. Okrem toho majú na konte napríklad aj EP nahrávku Lap Of Honour (2005) a kompiláciu Souvenir: The Singles 2004 - 2012 (2012). Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Kaiser Chiefs zverejnili skladbu Hole In My Soul

Nespokojní fanúšikovia žalujú Siu za koncert v Tel Avive

Vystúpenie 40-ročnej interpretky vraj bolo neosobné a nevýrazné, pričom trvalo iba 65 minút.BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) - Skupina izraelských fanúšikov žaluje austrálsku speváčku a skladateľku Siu, pretože sú nespokojní s jej minulotýždňovým vystúpením v Tel Avive. V žalobe, ktorú podali v pondelok aj na miestnu promotérsku spoločnosť Tandi Productions, označili koncert za prikrátky a nevýrazný. Žiadajú preto, aby všetkým návštevníkom vrátili 344 izraelských šekelov (v prepočte približne 80 eur), ktoré zaplatili za lístky, čo celkovo predstavuje takmer osem miliónov izraelských šekelov (zhruba 1,87 milióna eur). Koncert v telavivskom Yarkon Parku údajne trval len 65 minút, pričom 40-ročná interpretka stála iba v zadnej časti pódia. Jej prejav vraj pôsobil neosobne, pretože počas vystúpenia striedmo komunikovala s návštevníkmi a ani raz nespomenula Izrael alebo Tel Aviv. Žalobcovia vyjadrili tiež nespokojnosť s videoprojekciou, pretože premietali iba vopred nakrútené videá a nie zábery z koncertu. Fanúšikovia, ktorí stáli vzadu, preto nemali možnosť vidieť, čo sa deje na pódiu. K žalobe sa vyjadril aj zástupca Tandi Productions Ilan Elkayam, podľa ktorého bolo speváčkino vystúpenie úspešné a fanúšikovia s ním boli spokojní. Ako uviedol pre magazín IQ, zatiaľ sťažnosť nedostali, no ak sa tak stane, majú v pláne ju zhodnotiť a prípadne na ňu súdne reagovať. Sia Kate Isobelle Furler debutovala v roku 1997 albumom OnlySee, po ktorom nasledovali nahrávky Healing Is Difficult (2001), Colour The Small One (2004), Some People Have Real Problems (2008), We Are Born (2010), 1000 Forms Of Fear (2014) a najnovší This Is Acting (2016). Speváčka často spolupracuje aj s inými interpretmi. S Davidom Guettom sa podieľala na skladbe Titanium a s rapperom Flo Ridom zas na piesni Wild Ones. Pomáhala napísať niekoľko skladieb pre Christinu Aguileru alebo zložiť hit Diamonds speváčky Rihanny. Sia v minulosti spolupracovala aj s duom Zero 7 či hudobníkom Beckom. Informácie pochádzajú z webstránok www.jpost.com, www.iq-mag.net a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo  Nespokojní fanúšikovia žalujú Siu za koncert v Tel Avive

Nina Simone má nástupkyňu. V SR vystúpi jej dcéra Lisa

BRATISLAVA 17. augusta (WBN/PR) - Dcéra legendárnej speváčky Niny Simone má v merku Slovensko. Svojim genetickým predispozíciam dá zadosť 2. decembra vystúpením vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Niekdajšia americká vojačka tak vďaka cyklu City Sounds of Bratislava ukáže aj Slovákom, že jej prechod z disciplinovaného sveta domobrany k ľúbivým tónom jazzu bol tým najlepším rozhodnutím. Vyrastať v rodine legendárnej speváčky Niny Simone muselo so sebou prinášať tlak. Spočiatku mu Lisa Simone odolávala, a hoci už ako malé dieťa spoločne s matkou precestovala takmer celý svet, tak skoro ju hudobné chodníčky nezlákali. Akonáhle sa začala osamostatňovať, pridala sa k leteckým silám americkej armády. Mohlo to teda vyzerať tak, že veľký hviezdny formát Niny Simone, bohužiaľ, nebude mať svojho nasledovateľa. Všetko sa obrátilo, keď sa mladá Simone vrátila z vojny v Iraku. K spevu sa dostala prostredníctvom hispánskeho speváka Raphaela a jeho svetového turné. Do amerického povedomia sa však širšie dostala až vystupovaním s acid-jazzovou úderkou Liquid Soul. Obe skúsenosti ju napokon posmelili k dennodennému nadväzovaniu kontaktu s návštevníkmi muzikálov na Broadwayi. Po úlohách v Aide či Leviom kráľovi napokon získala aj tamojšie národné uznanie v podobe ceny za najlepšiu muzikálovú herečku. Smrť matky bol začiatkom novej životnej etapy Krátko po tom, ako legenda Nina Simone odišla z tohto sveta, Lisa odcestovala do Francúzska, aby sa rozlúčila a postarala o formality. Práve v tomto období sa začala hudbe venovať oveľa hlbšie. Jednoznačne k tomu dopomohlo aj turné s Lalah Hathaway, Nonou Hendrick a Indirou Khan, ale aj Dianne Reeves, Angélique Kindjo či Liz Wright. Na Broadway sa už nevrátila. V roku 2014 to bol práve Hervé Samb, ktorý v už skúsenej herečke a speváčke ešte viac prehlboval jej korene. Producent je prienikom mnohých kontrastov. Spája to európske s africkým, nekomerčné s popovým a moderné s už zabudnutým. Jeho meno má v parížskej jazzovej komunite cveng už nejaký ten piatok, takže stretnutie s ním bolo pre Simone len výhodou. Dvojica dala svoje tvorivé sily prvýkrát dohromady na albume All Is Well (2014). Primárne si za úlohu dali ťažiť zo svojich silných stránok - akustický potenciál, živý zvuk a osobná výpoveď. Na nahrávke sa podieľali aj uznávaný afroamerický basgitarista Reggie Washington a bubeník Sonny Trupé z Guadalupe. Skupina sa navzájom tak osvedčila, že sa znovu stretli pri pokračovaní v podobe štúdiovky My World. Tú vydala Simone v marci roku 2016. Nadstavba prišla v pridávaní dychových nástrojov, no okorenenie spočíva aj v perkusiách alebo sláčikovom kvartete. Hlavný dôraz by však podľa tvorcov mal zostávať na vokáloch. Speváčka s génmi legendy vďaka tomu rezonuje viac než kedykoľvek predtým a ako pravá hviezda môže konečne zažiariť tak, ako to jej meno predurčuje. Predpredaj začína v piatok 19. augusta v sieti Ticketportal. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, Ars Bratislavensis a SOZA. Viac info: www.facebook.com/csbratislava FB event: https://www.facebook.com/events/1573313666306695/ Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=121089 V rámci cyklu City Sounds tiež pripravujeme: KOOP Oscar Orchestra, 6.10.2016, Ateliér Babylon https://www.facebook.com/events/1615844605410757/ Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nina Simone má nástupkyňu. V SR vystúpi jej dcéra Lisa

Britney Spears vystúpi na MTV Video Music Awards

Pre 34-ročnú speváčku pôjde o prvé vystúpenie na tomto podujatí od roku 2007. BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Americká speváčka a herečka Britney Spears vystúpi po prvý raz od roku 2007 na odovzdávaní MTV Video Music Awards. Tridsaťštyriročná rodáčka z Mississippi predstaví na ceremoniáli singel Make Me, pričom ju bude sprevádzať rapper G-Eazy, ktorý v skladbe hosťuje. Speváčka o svojej účasti na podujatí informovala prostredníctvom videa, ktoré zverejnila na sociálnych sieťach. Ceny odovzdajú 28. augusta po prvý raz v newyorskej Madison Square Garden. Okrem Spears už organizátori potvrdili aj vystúpenie Rihanny, ktorej taktiež udelia Michael Jackson Video Vanguard Award za prínos MTV. Tohtoročnému zoznamu kandidátov vládne speváčka Beyoncé s jedenástimi nomináciami v desiatich kategóriách. Britney Jean Spears sa na celom svete preslávila po vydaní debutového albumu ...Baby One More Time (1999). Nasledovali nahrávky Oops!... I Did It Again (2000), Britney (2001), In The Zone (2003), Blackout (2007), Circus (2008), Femme Fatale (2011) a Britney Jean (2013), pričom všetky okrem Blackout a Britney Jean sa dostali na prvé miesto amerického rebríčka Billboard 200. V súčasnosti pripravuje album Glory, ktorý vyjde 26. augusta. Na konte má hity ako ...Baby One More Time, (You Drive Me) Crazy, Oops!... I Did It Again, Lucky, Stronger, Me Against The Music, Toxic, Piece Of Me, Gimme More, Womanizer, Hold It Against Me alebo Till The World Ends. V roku 2002 si zahrala Lucy Wagner vo filme Crossroads a objavila sa aj v snímke Austin Powers v Zlatom úde. O šesť rokov neskôr stvárnila Abby v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 - 2014). Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Britney Spears vystúpi na MTV Video Music Awards

Madonna oslávila narodeniny v hlavnom meste Kuby Havane

O Madonninej návšteve nadšene informovali kubánske štátne médiá a prostredníctvom svojho konta na Twitteri ju privítalo aj ministerstvo zahraničných vecí. Havana 17. augusta (WebNoviny.sk) - Ďalšou svetovo uznávanou osobnosťou, ktorá navštívila Kubu, sa stala americká speváčka Madonna. Tá spolu s rodinou a priateľmi zavítala v utorok do kubánskej metropoly Havana, aby tam oslávila svoje 58. narodeniny. Informovala o tom dnes agentúra AP. Pred hotelom v historickom centre Havany, kde sa speváčka ubytovala, čakal na popovú divu dav jasajúcich fanúšikov. Niektorí z nich vyjadrili nádej, že Madonna jedného dňa vystúpi aj na Kube. "Sme nesmierne radi, že prišla," uviedla jedna zo speváčkiných obdivovateliek čakajúcich pred hotelom. O Madonninej návšteve nadšene informovali kubánske štátne médiá a prostredníctvom svojho konta na Twitteri ju privítalo aj ministerstvo zahraničných vecí. Po uvoľnení vzťahov medzi Kubou a Spojenými štátmi v decembri 2014 navštívil Havanu celý rad predstaviteľov amerického politického, kultúrneho a spoločenského života vrátane prezidenta Baracka Obamu. Od návštevy prezidenta Calvina Coolidgea v roku 1928 sa Obama v marci tohto roku stal prvým úradujúcim šéfom Bieleho domu, ktorý na Kubu zavítal. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Madonna oslávila narodeniny v hlavnom meste Kuby Havane

Letiská odstránili billboardy s Mariah Carey

Fotografie, ktoré speváčka použila, údajne odhaľovali príliš veľa z jej tela. BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Dve americké letiská stiahli billboardy propagujúce koncerty speváčky Mariah Carey, pretože odhaľovali príliš veľa z jej tela. Informáciu zverejnil portál TMZ. Speváčka údajne zaplatila vysokú sumu za zhotovenie fotografií, ktoré neskôr použila na spomínaných billboardoch. Tie mali slúžiť na propagáciu koncertov, ktoré má odohrať koncom mesiaca v lasvegaskom komplexe Caesars Palace. Podľa TMZ chce pritom dokonca aj samotný Caesars Palace cenzurovanú verziu billboardov. Speváčka však ale napriek protestom neplánuje zmeniť reklamu na vystúpenia, ktoré nesú názov Mariah: #1 to Infinity. Mariah Carey pôsobí na hudobnej scéne od konca 80. rokov minulého storočia. Debutový eponymný album vydala v roku 1990. V máji 2014 uviedla na trh štrnástu štúdiovku Me. I Am Mariah... The Elusive Chanteuse. Na celom svete predala viac ako 200 miliónov kópií albumov. Získala 32 Billboard Music Awards, desať American Music Awards či päť cien Grammy. Zahrala si napríklad v snímkach Stať sa hviezdou (2001), Tennessee (2008), Precious (2009) či Komorník (2013) alebo v roku 2002 v jednej epizóde seriálu Ally McBealová (1997 - 2002). Od augusta 2015 má hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Letiská odstránili billboardy s Mariah Carey

IMT Smile vyrazia na miniturné Acoustic

Kapela na čele s Ivanom Táslerom sa postupne predvedie v Banskej Štiavnici, Rimavskej Sobote, Sliači a napokon v Nových Zámkoch. BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská rocková skupina IMT Smile sa v rámci série koncertov Acoustic predstaví v štyroch slovenských mestách. Formácia na čele s Ivanom Táslerom odštartuje šnúru vystúpením v Banskej Štiavnici, kde zahrá v sobotu 20. augusta. Nasledovať budú septembrové koncerty v ďalších troch mestách, a to v Rimavskej Sobote, Sliači a Nových Zámkoch. Priaznivci IMT Smile sa môžu tešiť na akustické verzie skladieb, ktoré členovia kapely pripravili špeciálne pre toto miniturné. IMT Smile sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov. V roku 1996 vydali debutový album Klik-Klak. Na konte majú aj albumy Valec (1998), Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010), Rodina (2012) a Na ceste 1979 (2015). V kapele v minulosti pôsobili aj Katarína Knechtová, Peter Bič, Martin Migaš alebo Martin Valihora. Termíny koncertov v rámci série Acoustic kapely IMT Smile: 20. augusta - Banská Štiavnica , Amfiteáter 2. septembra - Rimavská Sobota, Dom kultúry 9. septembra - Sliač - Sielnica, Kaskády Hotel & Spa Resort 16. septembra - Nové Zámky, Historická jazdiareň Informácie pochádzajú od Lucie Sukovej z agentúry Vivien a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo IMT Smile vyrazia na miniturné Acoustic

Pripravujú dokument o vzťahu Madonny a Dana Gilroya

Réžiu snímky Emmy and The Breakfast Club má na starosti Guy Guido. BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) - Fanúšikovia a fanúšičky americkej speváčky Madonny sa môžu tešiť na dokument s názvom Emmy and The Breakfast Club. Novinka sa bude zameriavať na vzťah interpretky s hudobníkom Danom Gilroyom, s ktorým randila na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia. Dvojica žila v opustenej synagóge v newyorskom Queense spolu s muzikantovým bratom Edom. Všetci traja pôsobili v už nefungujúcej kapele Breakfast Club. Režisér filmu Guy Guido má k dispozícii niekoľko ľúbostných listov, fotografií či nahrávok, ktoré mu dal Gilroy. Medzi nimi je aj 20-minútová nahrávka, ktorá zachytáva dvojicu, ako sa spolu zabáva a diskutuje v posteli. Guido prezradil, že v snímke priblíži aj speváčkinu túžbu stať sa slávnou. Film by rád dokončil do januára 2017. Päťdesiatsedemročná Madonna, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokoch v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko na to sa vydala na sólovú dráhu. V roku 1983 vydala debutový, eponymný album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a Rebel Heart (2015). Na konte má sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock\'n\'rollovej siene slávy. Informácie pochádzajú z webstránky pagesix.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Pripravujú dokument o vzťahu Madonny a Dana Gilroya

Adele odmietla ponuku vystúpiť počas Super Bowlu

Dvadsaťosemročná speváčka taktiež poprela špekulácie, že je tehotná.BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) - Anglická speváčka Adele poprela špekulácie, že vystúpi v polčasovej prestávke 51. ročníka Super Bowlu - finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL), ktorý sa uskutoční 5. februára v texaskom Houstone. Dvadsaťosemročná rodáčka z Londýna tak spravila v sobotu počas koncertu v Los Angeles. "V prvom rade by som rada povedala, že nevystúpim počas Super Bowlu. Tá show ani nie je o hudbe a ja netancujem ani nič podobné. Boli veľmi milí, oslovili ma, ale povedala som nie," vyhlásila interpretka, ktorá tak reagovala na správy britského denníka The Sun, že organizátori Super Bowlu sa ju snažia presvedčiť, aby vystúpila na spomínanom podujatí. "Je mi to ľúto, možno nabudúce, keď vydám tanečný album," dodala žartom. K správam o jej údajnej účasti na Super Bowle sa vyjadrili aj predstavitelia NFL a spoločnosti Pepsi. "Diskutovali sme s niekoľkými umelcami o vystúpení v polčasovej prestávke 51. ročníka Super Bowlu. Zatiaľ však nie sme vo fáze, že by sme Adele alebo komukoľvek inému predložili oficiálnu ponuku," uviedli v spoločnom vyhlásení. Adele okrem toho na sobotňajšom koncerte reagovala aj na správy, že čaká druhé dieťa. "Samozrejme, že nie som tehotná. Sú to len hlúpe fámy. Chcela som sa k tomu vyjadriť skôr, než by sa to príliš rozšírilo," uviedla. Adele, celým menom Adele Laurie Blue Adkins, sa na hudobnej scéne objavila v roku 2006. O dva roky neskôr vydala debutový štúdiový album 19 (2008), ktorý pozitívne prijali kritici i verejnosť. V roku 2009 si z udeľovania cien Grammy odniesla dve sošky - pre najlepšieho nováčika a za najlepší ženský popový spevácky výkon. Spomínaná druhá štúdiovka 21 urobila z Adele jednu z najväčších hviezd. Speváčka za ňu získala okrem iného aj Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež BRIT Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má dovedna už desať zlatých gramofónikov. Zatiaľ posledný jej pribudol vlani vďaka singlu Skyfall z rovnomennej bondovky. Za túto skladbu získala v roku 2013 spolu s Paulom Epworthom aj Zlatý glóbus a Oscara. Zásluhou Skyfall ovládla aj kategóriu Singel roka na BRIT Awards 2013. V rokoch 2011 a 2012 ju magazín Billboard označil za interpretku roka a americká televízia VH1 ju v roku 2012 zaradila na piate miesto rebríčka 100 najlepších žien v hudobnom priemysle. Informácie pochádzajú z webstránok www.usmagazine.com, www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Adele odmietla ponuku vystúpiť počas Super Bowlu

Zomrela legendárna swingová speváčka Gabriela Hermelyová

Rodáčka z Košíc mala 84 rokov.BRATISLAVA 14. augusta (WebNoviny.sk) - Vo veku 84 rokov v nedeľu v Bratislave zomrela legendárna speváčka obdobia swingovej hudby Gabriela Hermelyová. Rodáčka z Košíc už od detstva prejavovala hudobné nadanie. Účinkovala predovšetkým ako klaviristka a neskôr ako speváčka na rôznych školských podujatiach. Výrazne spolupracovala s Orchestrom Gustava Offermanna Prvú nahrávku, desať piesní so skupinou Gejzu Toperczera, pripravila v roku 1951 v košickom rozhlase. O tri roky neskôr sa presťahovala do Bratislavy a s orchestrom Jána Siváčka nahrala skladbu Ty nie si môj typ, ktorá ju sprevádzala po celý spevácky život. V druhej polovici päťdesiatych rokov sa stala mimoriadne populárnou a ako jedna z prvých od roku 1958 nahrávala aj metódou zdvojeného playbacku. Tak vznikla napríklad skladba Môj manžel. Spolupracovala takmer so všetkými výraznými formáciami tej doby, Orchestrom Siloša Pohanku, Orchestrom Gustava Broma, Braňa Hronca, Jaroslava Laifera, Karla Vlacha, a od roku 1961 aj s Tanečným orchestrom Československého rozhlasu v Bratislave. V roku 1958 vzniklo bratislavské kabaretné divadlo Tatra kabaret, neskôr Tatra revue, kde účinkovala vo viacerých programoch ako napríklad Nečakaj ma už nikdy, Rendez-vous v Bratislave a ďalšie. Výrazná bola spolupráca Gabriely Hermelyovej s Orchestrom Gustava Offermanna. V roku 1959 s ním absolvovala veľký koncertný zájazd v Rumunsku, neskôr aj vo Fínsku. Absolvovala tiež koncerty s Orchestrom Juraja Velčovského, spolupracovala s českými kapelami, napríklad s Orchestrom Iva Pavlíka a Ostravským rozhlasovým orchestrom. Súťažila na prvej Bratislavskej lýre Po desiatkach rozhlasových nahrávok a početných singlových platniach nahrala v roku 1971 s orchestrom Gustava Broma profilové LP Najkrajšia spomienka, ktoré vyšlo v roku 2010 v reedícii ako súčasť série Opus 100. Od polovice 70. rokov účinkovala Gabriela Hermelyová skôr sporadicky, najčastejšie v retrospektívnych hudobných programoch. V 80. rokoch nahrala niekoľko nahrávok s Bratislavským Big Bandom a účinkovala napríklad v televíznych reláciách Smiem prosiť alebo Diskotéka pre starších. Od roku 2000 niekoľko rokov pripravovala rozhlasovú reláciu Kronika populárnej hudby s protagonistami slovenskej populárnej scény minulých desaťročí. Gabriela Hermelyová súťažila aj na prvej Bratislavskej lýre v roku 1966 s piesňou Mám ho rada. V pamäti širokej verejnosti zostávajú napríklad aj piesne Skryl sa mesiac, Nie som žiarlivá, Na konečnej stanici, Môj ideál, Májovou záhradou, Namaľuj mi dúhu, Najkrajšia spomienka a ďalšie. Informácie agentúre SITA poskytol Martin Jurčo z Rozhlasu a televízie Slovenska. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrela legendárna swingová speváčka Gabriela Hermelyová

Recept dňa

Skorocelový med

30 g napoly usušených skorocelových listov
25 ml čistého liehu
225 ml vriacej vody
300 g kryštálového cukru

Skorocelové listy natrhajte a zalejte liehom. Keď lieh vsiakne do listov, pridajte vriacu vodu a nechajte za občasného premiešania 24 hodín stáť. Potom kvapalinu pretlačte zľahka cez plátno, pridajte cukor, zvarte a naplňte do fľaštičiek. Zazátkujte a uložte na tmavé a chladné miesto. Užívajte po lyžičkách pri zápaloch horných dýchacích ciest.

Dobrá rada

Ako sa vyhnúť žehleniu bez použitia sušičky

prádlo avivážujeme. Najlepšie nechať chvíľu v pračke - odložiť odstreďovanie. Najlepšie vybrať prádlo hneď po dopraní. Podstata je v sušení. Sušiť na RAMIENKU. Mikiny a tričká vyvesiť na ramienko a rukou do šírky aj dĺžky ponaťahovať trošku. Vysuší sa krajšie ako ožehlené. Ale bez aviváže to nejde.

Stavebník

Nanášanie vonkajšej štruktúrovanej omietky

Na stavebnom trhu sa pohybuje množstvo firiem zaoberajúcich sa fasádnymi prácami. Ako to už však v takýchto prípadoch býva, líšia sa ich kvalita. Štrukturálna omietka vyzerá po nanesení skúsenou rukou veľmi pekne a dá objektu slušivý kabát. Naopak na omietke nanesenej neistými rukami sú ihneď viditeľné všetky kazy a spokojnosť s odvedenou prácou nebude pozitívna. Dovoľujeme si preto pripojiť niekoľko rád a tipov, ako tieto omietky nanášať.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

mapa Martin, mapy: Martin-Bystrička, Daňová, Horný Kalník, Košťany nad Turcom, Sklabiňa, Sklabinský Podzámok, Turany, Turčianska Štiavnička, Turčianske Kľačany, Vrútky, Žabokreky,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang